Co je to?
Výraz, termín, definice slova Melancholie. Co znamená odborný pojem Melancholie z kategorie Psychologie?

Co je to Melancholie? Význam slova

Význam termínu, výrazu, vysvětlení pojmu Melancholie

Melancholie je slovo vzniklé spojením řeckých termínů černý a žluč, kdy převaha této tekutiny v těle sloužila k vymezení typu lidského temperamentu jako melancholika. V současnosti se takto nazývá duševní stav, při kterém postižený jedinec trpí nečinností, trudnomyslností nebo zádumčivostí.
Pojem se užívá ve více oblastech jako je psychologie, filozofie, lékařství, náboženství, umění a dalších. Melancholie bývá často nahrazována slovem deprese.


Co je to Melancholie? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Melancholie. Co znamená odborný pojem Melancholie z kategorie Psychologie?

Přes neustálou opakovanou kontrolu mohou být v textech chyby za něž se předem omlouváme. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Sdílejte uvedený text s kolegy na Twitteru, Pinterestu nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu  

Výraz Melancholie je v kategorii psychologie

Klíčová slova: slovo, lexikon, psychologie, co to je, definice, Melancholie, informace, termín, terminologie, co je to Melancholie?, popis, synonymum, přesný výraz, vysvětlení, význam, význam slova, pojem, co znamená


Pojem Melancholie je v kategorii psychologie, ilustrační obrázek

V encyklopedii Wikipedia se o termínu Melancholie dozvíte následující

Níže umístěný text je převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Pojem melancholie označuje v dnes běžném užití duševní stav zádumčivosti či trudnomyslnosti a nečinnosti, zpravidla bez zřejmého přímého podnětu. V odborném a medicínském diskursu byl však v 19. a 20. století vytlačen pojmem deprese, přestože významy obou pojmů nelze prohlásit za totožné; pojem melancholie má velmi bohatou historii a široké významové pole, které se týká filosofie, medicíny a psychologie, teologie, mytologie a umění.

Další zdroje informací

Zkusit najít termín Melancholie ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit najít heslo Melancholie ve fulltextu Seznam.cz

Najít pojem Melancholie na Google.cz

Najít výraz Melancholie ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Melancholie ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat termín Melancholie ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Melancholie například ve Wikislovníku, v projektu slovnik.cz, ve Wikizdrojích, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v Lingea slovnících.

Výběr náhodných pojmů, výrazů, odborných termínů a slov

Teď už víte jaká je definice termínu Melancholie? resp. co znamená Melancholie? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Melancholie, odpověď na dotaz co je to Melancholie?. Víte např. kdo to je Solární baron? Znáte a víte kdo je Jiří Schelinger? Nezapomeňte, že jednotlivé výrazy mohou mít víc významů v různém kontextu, v různých oborech. Zkuste proto termín Melancholie hledat i v jiných kategoriích (než psychologie) U části pojmů naleznete citaci z projektu Wikipedia včetně internetové adresy kde naleznete kompletní popis. Tyto lze kopírovat, upravovat a dále sdílet při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštívení online slovníku zaměřeného na definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, zajímavosti, popisy termínů, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Stahujte romantické tapety na plochu tabletu, počítače nebo chytrého telefonu. Na výběr máte z mnoha pěkných tapet - např. západu slunce nebo populární vodopád s duhou.