Co je to?
Výraz, termín, definice slova Melancholie. Co znamená odborný pojem Melancholie z kategorie Psychologie?

Co je to Melancholie? Význam slova

Vysvětlení pojmu, hesla, definice termínu Melancholie

Melancholie je slovo vzniklé spojením řeckých termínů černý a žluč, kdy převaha této tekutiny v těle sloužila k vymezení typu lidského temperamentu jako melancholika. V současnosti se takto nazývá duševní stav, při kterém postižený jedinec trpí nečinností, trudnomyslností nebo zádumčivostí.
Pojem se užívá ve více oblastech jako je psychologie, filozofie, lékařství, náboženství, umění a dalších. Melancholie bývá často nahrazována slovem deprese.


Co je to Melancholie? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Melancholie. Co znamená odborný pojem Melancholie z kategorie Psychologie?

Texty mohou obsahovat chyby nebo překlepy, za které se předem omlouváme. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Zaujala vás definice pojmu Melancholie? Pak se o ní podělte s přáteli a kamarády na Pinterestu nebo na Facebooku či Twitteru.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku 

Termín Melancholie patří do sekce psychologie

Klíčová slova: odborný výraz, význam pojmu, informace, co to je, přesný výraz, pojem, přesný význam, wiki, formulace, termín, Melancholie, význam slova, názvosloví, odborné názvosloví, co znamená, definice pojmu, popis, definice


Pojem Melancholie je v kategorii psychologie, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Melancholie? Definice slova, výraz, termín z Wikipedie

Níže uvedený text pochází z webového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Pojem melancholie označuje v dnes běžném užití duševní stav zádumčivosti či trudnomyslnosti a nečinnosti, zpravidla bez zřejmého přímého podnětu. V odborném a medicínském diskursu byl však v 19. a 20. století vytlačen pojmem deprese, přestože významy obou pojmů nelze prohlásit za totožné; pojem melancholie má velmi bohatou historii a široké významové pole, které se týká filosofie, medicíny a psychologie, teologie, mytologie a umění.

Zkuste zjistit více informací o slovu Melancholie v následujících zdrojích

Vyhledat výraz Melancholie ve vyhledávači Yandex

Najít pojem Melancholie ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Vyhledat termín Melancholie ve fulltextu Seznam.cz

Hledat videa s názvem Melancholie na Youtube

Hledat pojem Melancholie ve vyhledávači Qwant

Vyhledat slovo Melancholie ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Melancholie například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, ve Wikislovníku nebo v Google překladači.

Výběr odborných pojmů, slov, termínů a výrazů

Tyto stránky vám umožnili zjistit co znamená Melancholie? resp. co označuje slovo Melancholie? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Melancholie, odpověď na dotaz co je to Melancholie?. Víte např. kdo to je Geograf? Znáte a víte kdo je Ladislav Štaidl? Termíny, slova, pojmy, resp. hesla mohou mít různé významy podle toho o jaký obor se jedná. Proto se porozhlédněte i v jiných sekcích (než psychologie). U některých textů najdete krátkou citaci z projektu Wikipedia včetně odkazu na kompletní text. Takový typ textu je distribuován pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme vám za návštěvu projektu shromažďujícího popisy termínů, zajímavosti, významy slov, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Stahujte romantické tapety na plochu tabletu, počítače nebo chytrého telefonu. Na výběr máte z mnoha pěkných tapet - např. západu slunce nebo populární vodopád s duhou.