Co je to?
Definice výrazu Melancholie. Co znamená odborný pojem Melancholie z kategorie Psychologie?

Co to je Melancholie? Význam slova

Co znamená heslo, definice termínu, pojmu Melancholie?

Melancholie je slovo vzniklé spojením řeckých termínů černý a žluč, kdy převaha této tekutiny v těle sloužila k vymezení typu lidského temperamentu jako melancholika. V současnosti se takto nazývá duševní stav, při kterém postižený jedinec trpí nečinností, trudnomyslností nebo zádumčivostí.
Pojem se užívá ve více oblastech jako je psychologie, filozofie, lékařství, náboženství, umění a dalších. Melancholie bývá často nahrazována slovem deprese.


Co je to Melancholie? Význam slova, termín, Definice výrazu Melancholie. Co znamená odborný pojem Melancholie z kategorie Psychologie?

Chyby vyhrazeny. Text vytvořen pro server Superia.cz

Sdílejte tuto stránku se slovem Melancholie s blízkými na Twitteru, Redditu nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Melancholie je v kategorii Psychologie

Klíčová slova: vysvětlení, odborný výraz, přesný výraz, pojem, význam, popis, význam slova, informace, Psychologie, Psychologie, wiki, slovo, význam pojmu, názvosloví, heslo, přesný význam, synonymum, formulace


Pojem Melancholie je v kategorii Psychologie, ilustrační obrázek

Co označuje termín Melancholie? Odborný výraz, termín, definice slova z projektu Wikipedia

Následující text definice pojmu byl převzat z projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Pojem melancholie označuje v dnes běžném užití duševní stav zádumčivosti či trudnomyslnosti a nečinnosti, zpravidla bez zřejmého přímého podnětu. V odborném a medicínském diskursu byl však v 19. a 20. století vytlačen pojmem deprese, přestože významy obou pojmů nelze prohlásit za totožné; pojem melancholie má velmi bohatou historii a široké významové pole, které se týká filosofie, medicíny a psychologie, teologie, mytologie a umění.

Zkuste zjistit více informací o slovu Melancholie v následujících zdrojích

Zkusit najít pojem Melancholie ve vyhledávači Yandex

Vyhledat slovo Melancholie ve Wikizdrojích

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Melancholie ve Wikimedia Commons

Vyhledat heslo Melancholie ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit najít termín Melancholie ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Najít výraz Melancholie ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Dál můžete zkusit hledat slovo Melancholie například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v Google překladači, ve videích na Youtube, ve Wikislovníku nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Doporučené odborné pojmy, termíny, výrazy a hesla

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku co to je Melancholie? resp. co se vlastně skrývá pod slovem Melancholie? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Melancholie, odpověď na dotaz co je to Melancholie?. Víte např. kdo to je Miroslav Vladyka? Znáte a víte kdo je Gustáv Husák? Termíny, slova, pojmy, resp. hesla mohou mít různé významy podle různých oborů. Nezbývá, než vám doporučit hledání v jiných kategoriích než je Psychologie. U části textů najdete citaci z české Wikipedie. Spolu s textem je vždy uvedena i url adresa na konkrétní stránku projektu. Tyto texty lze potom kopírovat, editovat a dále šířit při splnění podmínek vyplývajících z licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, vážení návštěvníci, děkujeme za návštěvu webových stránek shromažďujících přesné vysvětlení slov, popisy termínů, zajímavosti, slovníková hesla, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Stahujte romantické tapety na plochu tabletu, počítače nebo chytrého telefonu. Na výběr máte z mnoha pěkných tapet - např. západu slunce nebo populární vodopád s duhou.