Co je to?
Definice výrazu Melancholie. Co znamená odborný pojem Melancholie z kategorie Psychologie?

Co je Melancholie?

Co znamená pojem, definice termínu Melancholie?

Melancholie je slovo vzniklé spojením řeckých termínů černý a žluč, kdy převaha této tekutiny v těle sloužila k vymezení typu lidského temperamentu jako melancholika. V současnosti se takto nazývá duševní stav, při kterém postižený jedinec trpí nečinností, trudnomyslností nebo zádumčivostí.
Pojem se užívá ve více oblastech jako je psychologie, filozofie, lékařství, náboženství, umění a dalších. Melancholie bývá často nahrazována slovem deprese.


Co je to Melancholie? Význam slova, termín, Definice výrazu Melancholie. Co znamená odborný pojem Melancholie z kategorie Psychologie?

Provozovatel v žádném případě neručí za aktuálnost údajů uveřejněných na webu. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Uvedený text s definicí slova Melancholie můžete samozřejmě sdílet s ostatními na sociálních sítích Twitter, Facebook, Pinterest a Reddit.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku 

Termín Melancholie je v sekci psychologie

Klíčová slova: odborný výraz, slovník, psychologie, definice, wiki, popis, co to je, co je to Melancholie?, přesný výraz, terminus technicus, definice pojmu, informace, vysvětlení, význam pojmu, termín, lexikon, co znamená, formulace


Pojem Melancholie je v kategorii psychologie, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Melancholie? Definice slova, výraz, termín z Wikipedie

Níže uvedený text pochází z webového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Pojem melancholie označuje v dnes běžném užití duševní stav zádumčivosti či trudnomyslnosti a nečinnosti, zpravidla bez zřejmého přímého podnětu. V odborném a medicínském diskursu byl však v 19. a 20. století vytlačen pojmem deprese, přestože významy obou pojmů nelze prohlásit za totožné; pojem melancholie má velmi bohatou historii a široké významové pole, které se týká filosofie, medicíny a psychologie, teologie, mytologie a umění.

Linky na jiné informační zdroje

Zkusit najít termín Melancholie ve vyhledávači Yahoo

Najít slovo Melancholie na Google obrázcích

Najít pojem Melancholie ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit najít pojem Melancholie ve Wikislovníku

Vyhledat výraz Melancholie ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Melancholie ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Melancholie například v metavyhledávači Info.com, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve videích na Youtube, ve vyhledávači Seznam.cz nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Často hledaná hesla, odborné termíny, pojmy, slova

Na stránce jste se mohli dozvědět: co znamená Melancholie? resp. co je to Melancholie? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Melancholie, odpověď na dotaz co je to Melancholie?. Víte např. kdo to je Simona Šimková? Znáte a víte kdo je Jack Ma? Věříme, že chápete, že texty nemohou být často aktualizovány. Pojmy mohou mít různé významy vzhledem k tomu, že se používají v rozdílných oborech lidské činnosti. Doporučujeme vám hledat v jiných sekcích (než psychologie). Některé pojmy obsahují i krátkou citaci z české Wikipedie včetně internetového odkazu na podrobný popis. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA.

Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Kategorie psychologie, Hnědozelené oko, melancholie, ilustrační obrázek

Vážení čtenáři, děkujeme za návštěvu online projektu (slovníku) shromažďujícího zajímavosti, známé i neznámé pojmy, významy slov, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Stahujte romantické tapety na plochu tabletu, počítače nebo chytrého telefonu. Na výběr máte z mnoha pěkných tapet - např. západu slunce nebo populární vodopád s duhou.