Co je to?
Definice výrazu Melancholie. Co znamená odborný pojem Melancholie z kategorie Psychologie?

Co to je Melancholie? Význam slova

Co znamená termín, vysvětlení pojmu Melancholie?

Melancholie je slovo vzniklé spojením řeckých termínů černý a žluč, kdy převaha této tekutiny v těle sloužila k vymezení typu lidského temperamentu jako melancholika. V současnosti se takto nazývá duševní stav, při kterém postižený jedinec trpí nečinností, trudnomyslností nebo zádumčivostí.
Pojem se užívá ve více oblastech jako je psychologie, filozofie, lékařství, náboženství, umění a dalších. Melancholie bývá často nahrazována slovem deprese.


Co je to Melancholie? Význam slova, termín, Definice výrazu Melancholie. Co znamená odborný pojem Melancholie z kategorie Psychologie?

Vyhrazujeme si možnost chyb v textech. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Definici slova Melancholie můžete sdílet se známými na Pinterestu, Facebooku nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Melancholie je v kategorii Psychologie

Klíčová slova: terminologie, terminus technicus, co znamená, přesný význam, Psychologie, synonymum, význam pojmu, význam, co je to Melancholie?, odborný výraz, wiki, Psychologie, formulace, heslo, odborné názvosloví, definice, co to je, význam slova


Pojem Melancholie je v kategorii Psychologie, ilustrační obrázek

Ve Wikipedii se o termínu Melancholie píše následující

Následující text definice pojmu byl převzat z projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Pojem melancholie označuje v dnes běžném užití duševní stav zádumčivosti či trudnomyslnosti a nečinnosti, zpravidla bez zřejmého přímého podnětu. V odborném a medicínském diskursu byl však v 19. a 20. století vytlačen pojmem deprese, přestože významy obou pojmů nelze prohlásit za totožné; pojem melancholie má velmi bohatou historii a široké významové pole, které se týká filosofie, medicíny a psychologie, teologie, mytologie a umění.

Hledejte v dalších zdrojích

Najít pojem Melancholie ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Vyhledat heslo Melancholie ve vyhledávači Yandex

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Melancholie ve Wikimedia Commons

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Melancholie ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat heslo Melancholie ve Wikislovníku

Hledat videa s názvem Melancholie na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Melancholie například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v Google překladači, v Microsoft Bing, ve Wikizdrojích nebo v Lingea slovnících.

Zkuste také následující odborné pojmy, termíny a hesla

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku jaký je význam slova Melancholie? resp. co se přesně ukrývá za slovem Melancholie? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Melancholie, odpověď na dotaz co je to Melancholie?. Víte např. kdo to je Debil? Znáte a víte kdo je Pohan? Nezapomeňte prosím, že každé heslo může mít víc definic podle toho o jaký obor se jedná. Proto případně zapátrejte i v jiných kategoriích (než Psychologie). U některých pojmů uvádíme i doplňující definici pojmu z Wikipedie včetně odkazu na konkrétní stránku Wikipedie, kde se dočtete více. Ty lze využívat v souladu s licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštívení online slovníku zaměřeného na popisy termínů, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, zajímavosti, významy slov, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Stahujte romantické tapety na plochu tabletu, počítače nebo chytrého telefonu. Na výběr máte z mnoha pěkných tapet - např. západu slunce nebo populární vodopád s duhou.