Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Melancholie. Co znamená pojem Melancholie z kategorie Psychologie?

Co je Melancholie? Význam slova

Význam pojmu, termínu, vysvětlení výrazu Melancholie

Melancholie je slovo vzniklé spojením řeckých termínů černý a žluč, kdy převaha této tekutiny v těle sloužila k vymezení typu lidského temperamentu jako melancholika. V současnosti se takto nazývá duševní stav, při kterém postižený jedinec trpí nečinností, trudnomyslností nebo zádumčivostí.
Pojem se užívá ve více oblastech jako je psychologie, filozofie, lékařství, náboženství, umění a dalších. Melancholie bývá často nahrazována slovem deprese.


Co je to Melancholie? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Melancholie. Co znamená pojem Melancholie z kategorie Psychologie?

Chyby vyhrazeny. Neručíme za faktickou přednost a aktuálnost informací. Napsáno redaktory Superia.cz

Sdílejte text pojmu Melancholie s rodinou a kamarády na sociálních sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku 

Výraz Melancholie se nachází v kategorii psychologie

Klíčová slova: význam, odborný výraz, význam slova, definice pojmu, pojem, definice, přesný význam, heslo, slovo, termín, význam pojmu, co znamená, slovník, synonymum, odborné názvosloví, psychologie, Melancholie, formulace


Pojem Melancholie je v kategorii psychologie, ilustrační obrázek

Co se můžete dočíst ve Wikipedii o termínu Melancholie?

Dále uvedený text byl převzat ze svobodné otevřené online encyklopedie Wikipedia. Více zde. Dostupné pod licencí CC-BY-SA.

Pojem melancholie označuje v dnes běžném užití duševní stav zádumčivosti či trudnomyslnosti a nečinnosti, zpravidla bez zřejmého přímého podnětu. V odborném a medicínském diskursu byl však v 19. a 20. století vytlačen pojmem deprese, přestože významy obou pojmů nelze prohlásit za totožné; pojem melancholie má velmi bohatou historii a široké významové pole, které se týká filosofie, medicíny a psychologie, teologie, mytologie a umění.

Jiné informační zdroje o pojmu Melancholie

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Melancholie ve Wikimedia Commons

Vyhledat pojem Melancholie ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit najít výraz Melancholie ve vyhledávači Yandex

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Melancholie ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat pojem Melancholie na Google.cz

Zkusit najít pojem Melancholie ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Melancholie například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve videích na Youtube, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Víte, co znamenají tato slova, odborné termíny a pojmy?

Na této webové stránce jste se dozvěděli jaká je definice termínu Melancholie? resp. co vlastně znamená slovo Melancholie? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Melancholie, odpověď na dotaz co je to Melancholie?. Víte např. kdo to je Narcista? Znáte a víte kdo je Lakšmí Mittal? Jednotlivá slova mohou mít vícero významů podle různých oborů. Zkuste hledání odborného pojmu Melancholie i v jiné kategorii než je sekce psychologie. Některé pojmy jsou obohaceny o citaci z Wikipedie. U nich uvádíme i konkrétní url projektu kde se dozvíte více. Takový typ textu spadá pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, popisy termínů, významy slov, slovníková hesla, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Stahujte romantické tapety na plochu tabletu, počítače nebo chytrého telefonu. Na výběr máte z mnoha pěkných tapet - např. západu slunce nebo populární vodopád s duhou.