Co je to?
Odborný výraz, definice slova Krevní obraz. Co znamená pojem Krevní obraz z kategorie Lékařství?

Co je to Krevní obraz? Význam slova

Význam pojmu, termínu, vysvětlení výrazu Krevní obraz

Krevní obraz je název celkového vyšetření krve. Při něm se zkoumají všechny složky kromě krevní plazmy, tedy bílé krvinky, červené krvinky a krevní destičky. Jde o získání údajů, které se pak porovnávají s parametry normálního zdravotního stavu.
Jedná se o běžné screeningové vyšetření, které se provádí při podezření na infekční či hematologické onemocnění nebo při příjmu do zdravotnického zařízení.


Co je to Krevní obraz? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Krevní obraz. Co znamená pojem Krevní obraz z kategorie Lékařství?

Neručíme za správnost či přesnost obsahu těchto webových stránek. Text napsán pro Superia.cz

Tento krátký text můžete velmi snadno sdílet s přáteli a kamarády na Twitteru, Redditu, Facebooku nebo jinde.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku 

Heslo Krevní obraz patří do kategorie lékařství

Klíčová slova: co je to Krevní obraz?, pojem, slovník, odborné názvosloví, odborný výraz, definice, formulace, popis, význam slova, lexikon, význam, heslo, co znamená, terminus technicus, vysvětlení, lékařství, informace, názvosloví


Pojem Krevní obraz je v kategorii lékařství, ilustrační obrázek

V online encyklopedii Wikipedia se o slovu Krevní obraz můžete dozvědět následující

Níže uvedená citace (text) je převzat z online projektu Wikipedie. Licence CC-BY-SA.

Krevní obraz je celkové vyšetření krve, které zjišťuje poměry jejích jednotlivých složek vyjma plazmy (ta se vyšetřuje v rámci hematokritu a při serologii). Tímto vyšetřením získáme parametry potřebné ke srovnání s normálním zdravotním stavem (přibližuje nám ho požadované rozmezí).Krevní obraz se bere do malé fialové zkumavky s protisrážlivým přípravkem.

Pro další informace o termínu Krevní obraz zkuste tyto odkazy

Vyhledat termín Krevní obraz ve Wikizdrojích

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Krevní obraz ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít termín Krevní obraz ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Najít termín Krevní obraz ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Najít slovo Krevní obraz na Google.cz

Vyhledat heslo Krevní obraz ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Krevní obraz například ve Wikislovníku, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve videích na Youtube, v evropském vyhledávači Qwant nebo v Lingea slovnících.

Náhodných výběr hesel, pojmů a odborných termínů

Teď už znáte odpověď na otázku jaký je přesný význam slova Krevní obraz? resp. co se vlastně skrývá pod slovem Krevní obraz? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Krevní obraz, odpověď na dotaz co je to Krevní obraz?. Víte např. kdo to je Petr Skoumal? Znáte a víte kdo je Reinhard Heydrich? Nezapomeňte, že jednotlivé výrazy mohou mít víc významů vzhledem k tomu, že se používají v rozdílných oborech lidské činnosti. Proto případně zapátrejte i v jiných kategoriích (než lékařství). Vybrané texty jsou rozšířené o citaci z české verze internetové encyklopedie Wikipedia.cz. Samozřejmě uvádíme i odkaz na konkrétní podstránku tohoto projektu. Tyto texty lze potom kopírovat, editovat a dále šířit při splnění podmínek vyplývajících z licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme za návštěvu online projektu (slovníku) shromažďujícího slovníková hesla, popisy termínů, přesné vysvětlení slov, zajímavosti, známé i neznámé pojmy, významy slov s názvem Co Je To?.

Máte chvilinku času? Pokud je vaše odpověď kladná tak se podívejte na partnerskou stránku plnou tapet plochu počítače. Nejoblínější tapety jsou krajina, blesky a jezero..