Co je to?
Výraz, termín, definice slova Šrotovné. Co znamená odborný pojem Šrotovné z kategorie Ekonomie?

Co je to Šrotovné? Význam slova

Co znamená termín, výraz, pojem, vysvětlení hesla Šrotovné?

Šrotovné je název pro finanční příspěvek, který od státu obdrží ten, kdo si zakoupí nový automobil a současně odveze staré auto k ekologické likvidaci na vrakoviště. Šrotovné bylo zavedeno z důvodu klesajícího zájmu o nákup nových automobilů.
Zavedení šrotovného bylo plánováno k zavedení v 15 zemích. Jde také o snahu omladit vozový park a odstranit ze silnic stará neekologická a méně bezpečná vozidla. Proti zavedení šrotovného se tradičně bouří zastánci volného trhu.


Co je to Šrotovné? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Šrotovné. Co znamená odborný pojem Šrotovné z kategorie Ekonomie?

Chyby vyhrazeny. Text vytvořen pro server Superia.cz

Uvedený text s definicí slova Šrotovné můžete samozřejmě sdílet s vašimi kamarády na Twitteru, Redditu, Facebooku nebo jinde.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Šrotovné je v sekci Ekonomie

Klíčová slova: Ekonomie, terminologie, termín, pojem, názvosloví, odborné názvosloví, význam pojmu, terminus technicus, heslo, vysvětlení, co znamená, slovník, odborný výraz, lexikon, informace, co je to Šrotovné?, Šrotovné, definice


Pojem Šrotovné je v kategorii Ekonomie, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Šrotovné? Definice slova, termínu z Wikipedie

Tento níže umístěný text je převzat z internetové Wikipedie. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Šrotovné je finanční příspěvek státu za nákup nového osobního automobilu při současném odevzdání starého na vrakoviště, kde je ekologicky zlikvidován. Má za úkol zmírnit důsledky ekonomické krize promítající se v klesajícím zájmu o nové automobily.

Hledejte pojem Šrotovné v následujících vyhledávačích

Vyhledat výraz Šrotovné na Google.cz

Zkusit najít termín Šrotovné ve fulltextu Seznam.cz

Hledat videa s názvem Šrotovné na Youtube

Zkusit najít pojem Šrotovné ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat termín Šrotovné ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat pojem Šrotovné ve Wikizdrojích

Dál můžete zkusit hledat slovo Šrotovné například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v projektu slovnik.cz, ve ruském vyhledávači Yandex, v evropském vyhledávači Qwant nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Výběr z náhodných odborných pojmů, hesel, termínů

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku co to je Šrotovné? resp. co vlastně znamená slovo Šrotovné? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Šrotovné, odpověď na dotaz co je to Šrotovné?. Víte např. kdo to je Vymaštěnec? Znáte a víte kdo je Kovář? Nezapomeňte, že termíny a hesla mohou mít víc významů v různých oborech lidské činnosti. Nezbývá, než vám doporučit hledání v jiných kategoriích než je Ekonomie. Některé pojmy obsahují i krátkou citaci z české Wikipedie včetně internetového odkazu na podrobný popis. Tyto texty lze potom kopírovat, editovat a dále šířit při splnění podmínek vyplývajících z licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, vážení návštěvníci, děkujeme za návštěvu webových stránek shromažďujících popisy termínů, definice odborných pojmů, zajímavosti, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, významy slov s názvem Co Je To?.

Víte, co je to viz? Víte, že se nejedná o zkratku?