Co je to?
Výraz, termín, definice slova Šrotovné. Co znamená odborný pojem Šrotovné z kategorie Ekonomie?

Co je to Šrotovné? Význam slova

Význam termínu, výrazu, vysvětlení pojmu Šrotovné

Šrotovné je název pro finanční příspěvek, který od státu obdrží ten, kdo si zakoupí nový automobil a současně odveze staré auto k ekologické likvidaci na vrakoviště. Šrotovné bylo zavedeno z důvodu klesajícího zájmu o nákup nových automobilů.
Zavedení šrotovného bylo plánováno k zavedení v 15 zemích. Jde také o snahu omladit vozový park a odstranit ze silnic stará neekologická a méně bezpečná vozidla. Proti zavedení šrotovného se tradičně bouří zastánci volného trhu.


Co je to Šrotovné? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Šrotovné. Co znamená odborný pojem Šrotovné z kategorie Ekonomie?

Přes neustálou opakovanou kontrolu mohou být v textech chyby za něž se předem omlouváme. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Definici slova Šrotovné můžete sdílet s kolegy na Redditu, Twitteru nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Šrotovné je v kategorii Ekonomie

Klíčová slova: terminologie, termín, definice, formulace, Šrotovné, wiki, význam pojmu, informace, slovník, lexikon, definice pojmu, názvosloví, význam, přesný výraz, přesný význam, co to je, Ekonomie, odborný výraz


Pojem Šrotovné je v kategorii Ekonomie, ilustrační obrázek

Co se píše ve Wikipedii o pojmu Šrotovné?

Následující text definice byl převzat ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Šrotovné je finanční příspěvek státu za nákup nového osobního automobilu při současném odevzdání starého na vrakoviště, kde je ekologicky zlikvidován. Má za úkol zmírnit důsledky ekonomické krize promítající se v klesajícím zájmu o nové automobily.

Další zdroje informací o slovu Šrotovné

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Šrotovné ve Wikimedia Commons

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Šrotovné ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat videa s názvem Šrotovné na Youtube

Zkusit najít slovo Šrotovné ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Najít heslo Šrotovné ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Najít termín Šrotovné ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Šrotovné například v evropském vyhledávači Qwant, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, v Seznam.cz slovníku cizích slov, ve Wikizdrojích nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Výběr z náhodných odborných pojmů, hesel, termínů

Tyto stránky vám umožnili zjistit jaká je definice slova Šrotovné? resp. jaký je význam slova Šrotovné? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Šrotovné, odpověď na dotaz co je to Šrotovné?. Víte např. kdo to je Portýr? Znáte a víte kdo je Číšník? Berte v úvahu, že termíny mohou mít víc definic v různých oborech lidské činnosti. Hledejte proto odborný pojem i jinde než v sekci Ekonomie Některé texty jsme rozšířili i o krátkou citaci z Wikipedia.cz. K této citaci vždy uvádíme i odkaz na konkrétní stránku. Takový typ textu je distribuován pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme vám za návštěvu projektu shromažďujícího významy slov, popisy termínů, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, zajímavosti, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Víte, co je to viz? Víte, že se nejedná o zkratku?