Co je to?
Definice výrazu Novičok. Co znamená odborný pojem Novičok z kategorie Chemie?

Co je Novičok?

Co znamená termín, vysvětlení pojmu Novičok?

Novičok je pojmenování z ruštiny, kde toto slovo znamená nováček. Označují se tak některé nervově paralytické látky, které vyvíjel bývalý Sovětský svaz.
Mělo by se jednat o tři druhy tekutin a jeden prášek. Tyto fluorofosfáty mají paralytický účinek. Vyrábí se různými způsoby a lze je odlišně využít v boji. Novičok má mnoho modifikací.


Co je to Novičok? Význam slova, termín, Definice výrazu Novičok. Co znamená odborný pojem Novičok z kategorie Chemie?

Chyby vyhrazeny. Napsáno redaktory Superia.cz

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku co je to Novičok? s vašimi kamarády na komunitních sítích Facebook, Síť X, Reddit a Pinterest prostřednictvím tlačítek Sdílet.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu      

Termín Novičok je v sekci chemie

Klíčová slova: význam pojmu, vysvětlení, přesný význam, odborný výraz, formulace, definice pojmu, wiki, synonymum, pojem, heslo, názvosloví, slovo, termín, přesný výraz, terminologie, slovník, význam, informace


Pojem Novičok je v kategorii chemie, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Novičok? Odborný výraz, termín, definice slova z Wikipedie

Následující popis pojmu byl převzat ze stránek Wikipedia.cz, více se dozvíte zde. Licence CC-BY-SA.

Novičok (rusky новичок, česky „nováček“) je řada nervově paralytických látek, které byly podle Jonathana B. Tuckera vyvinuty v Sovětském svazu v 70. a 80. letech 20. století. Jedná se údajně o čtyři různé látky, přičemž tři jsou v tekutém stavu a čtvrtá je prášek. Podle Tuckera jsou to organické sloučeniny fosforu a fluoru, konkrétně fluorofosfáty, s paralytickým účinkem. Tyto látky se liší jak způsobem výroby, tak způsobem bojového užití. Pod vedoucím projektu Pjotrem Kirpičovem údajně vzniklo několik set modifikací látek tohoto typu.

Zkuste zjistit více informací o slovu Novičok v následujících zdrojích

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Novičok ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat heslo Novičok ve fulltextu Seznam.cz

Hledat pojem Novičok ve vyhledávači Yandex

Hledat heslo Novičok ve vyhledávači Qwant

Zkusit najít termín Novičok ve Wikizdrojích

Vyhledat výraz Novičok ve fulltextu vyhledávače Info.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Novičok například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v Google překladači, ve Wikislovníku, ve fulltextu Google.cz nebo v Lingea slovnících.

Často hledaná slova, termíny a odborné pojmy

Právě jste zjistili jaká je definice slova Novičok? resp. co přesně označuje termín Novičok? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Novičok, odpověď na dotaz co je to Novičok?. Víte např. kdo to je Sergej Prokofjev? Znáte a víte kdo je Lea Šteflíčková? Bohužel, častá aktualizace není v našich silách. Pojmy mohou mít různé významy podle toho o jaký obor se jedná. Nezbývá, než vám doporučit hledání v jiných kategoriích než je chemie. Některé pojmy obsahují i krátkou citaci z české Wikipedie včetně internetového odkazu na podrobný popis. Takový typ textu je distribuován pod licencí CC-BY-SA.

Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Kategorie chemie, molekuly chemie, novičok, ilustrační obrázek

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za navštívení našeho encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na přesné vysvětlení slov, zajímavosti, definice odborných pojmů, významy slov, popisy termínů, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Máte-li chvilku času, podívejte se prosím na partnerskou stránku plnou obrázků vhodných na plochu počítače. Jsou zde stovky tapet v desítkách kategorií. Vybere si proto určitě každý.