Co je to?
Definice výrazu Novičok. Co znamená odborný pojem Novičok z kategorie Chemie?

Co to je Novičok? Význam slova

Pojem, definice termínu, vysvětlení slova Novičok

Novičok je pojmenování z ruštiny, kde toto slovo znamená nováček. Označují se tak některé nervově paralytické látky, které vyvíjel bývalý Sovětský svaz.
Mělo by se jednat o tři druhy tekutin a jeden prášek. Tyto fluorofosfáty mají paralytický účinek. Vyrábí se různými způsoby a lze je odlišně využít v boji. Novičok má mnoho modifikací.


Co je to Novičok? Význam slova, termín, Definice výrazu Novičok. Co znamená odborný pojem Novičok z kategorie Chemie?

Veškeré texty jsou bez záruky. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Líbí se vám definice pojmu Novičok? Pak se o ní podělte se známými na Pinterestu, Facebooku nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Novičok je v kategorii Chemie

Klíčová slova: popis, lexikon, terminus technicus, termín, přesný význam, formulace, informace, význam, definice pojmu, synonymum, Chemie, význam slova, Novičok, co to je, odborné názvosloví, co znamená, odborný výraz, význam pojmu


Pojem Novičok je v kategorii Chemie, ilustrační obrázek

Co označuje termín Novičok? Definice termínu, výrazu z projektu Wikipedia

Následující text definice byl převzat ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Novičok (rusky новичок, česky „nováček“) je řada nervově paralytických látek, které byly podle Jonathana B. Tuckera vyvinuty v Sovětském svazu v 70. a 80. letech 20. století. Jedná se údajně o čtyři různé látky, přičemž tři jsou v tekutém stavu a čtvrtá je prášek. Podle Tuckera jsou to organické sloučeniny fosforu a fluoru, konkrétně fluorofosfáty, s paralytickým účinkem. Tyto látky se liší jak způsobem výroby, tak způsobem bojového užití. Pod vedoucím projektu Pjotrem Kirpičovem údajně vzniklo několik set modifikací látek tohoto typu.

Pro více informací o heslu Novičok zkuste navštívit tyto odkazy

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Novičok ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít termín Novičok ve vyhledávači Yandex

Zkusit najít pojem Novičok ve Wikizdrojích

Hledat heslo Novičok ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit najít heslo Novičok ve Wikislovníku

Vyhledat heslo Novičok ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Novičok například ve vyhledávači Seznam.cz, v Google překladači, v evropském vyhledávači Qwant, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Další vybraná hesla, odborné termíny a pojmy

Na stránce jste se mohli dozvědět: co znamená slovo Novičok? resp. jaký je význam pojmu Novičok? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Novičok, odpověď na dotaz co je to Novičok?. Víte např. kdo to je Zlatokopka? Znáte a víte kdo je Heretik? Jednotlivá slova mohou mít vícero významů v závislosti na oboru a kontextu. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu Novičok v jiné sekci než Chemie. U některých pojmů uvádíme i doplňující definici pojmu z Wikipedie včetně odkazu na konkrétní stránku Wikipedie, kde se dočtete více. Tyto lze přebírat, upravovat a dále šířit při splnění licenčního ujednání CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, musíme vám poděkovat za návštěvu internetového encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, popisy termínů, významy slov, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Máte-li chvilku času, podívejte se prosím na partnerskou stránku plnou obrázků vhodných na plochu počítače. Jsou zde stovky tapet v desítkách kategorií. Vybere si proto určitě každý.