Co je to?
Výraz, termín, definice slova Novičok. Co znamená odborný pojem Novičok z kategorie Chemie?

Co je to Novičok? Význam slova

Co znamená výraz, termín, pojem, definice slova Novičok?

Novičok je pojmenování z ruštiny, kde toto slovo znamená nováček. Označují se tak některé nervově paralytické látky, které vyvíjel bývalý Sovětský svaz.
Mělo by se jednat o tři druhy tekutin a jeden prášek. Tyto fluorofosfáty mají paralytický účinek. Vyrábí se různými způsoby a lze je odlišně využít v boji. Novičok má mnoho modifikací.


Co je to Novičok? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Novičok. Co znamená odborný pojem Novičok z kategorie Chemie?

Texty mohou obsahovat chyby. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Tento text samozřejmě můžete sdílet s kolegy na Twitteru, Pinterestu nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu  

Heslo Novičok je v sekci chemie

Klíčová slova: význam pojmu, terminus technicus, slovo, definice, pojem, wiki, chemie, chemie, slovník, přesný význam, názvosloví, synonymum, popis, co znamená, co to je, termín, lexikon, odborné názvosloví


Pojem Novičok je v kategorii chemie, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Novičok? Definice slova, termínu z Wikipedie

Následující definice termínu byla převzata z internetového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Novičok (rusky новичок, česky „nováček“) je řada nervově paralytických látek, které byly podle Jonathana B. Tuckera vyvinuty v Sovětském svazu v 70. a 80. letech 20. století. Jedná se údajně o čtyři různé látky, přičemž tři jsou v tekutém stavu a čtvrtá je prášek. Podle Tuckera jsou to organické sloučeniny fosforu a fluoru, konkrétně fluorofosfáty, s paralytickým účinkem. Tyto látky se liší jak způsobem výroby, tak způsobem bojového užití. Pod vedoucím projektu Pjotrem Kirpičovem údajně vzniklo několik set modifikací látek tohoto typu.

Odkazy na vyhledávače, online encyklopedie a slovníky

Vyhledat výraz Novičok ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit najít heslo Novičok ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat pojem Novičok ve vyhledávači Yandex

Najít heslo Novičok ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit najít slovo Novičok ve Wikislovníku

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Novičok ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Novičok například ve Wikizdrojích, v Lingea slovnících, ve fulltextu Google.cz, v evropském vyhledávači Qwant nebo v projektu slovnik.cz.

Často hledané pojmy, výrazy, odborné termíny a slova

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku jaký je přesný význam slova Novičok? resp. co se skrývá pod slovem Novičok? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Novičok, odpověď na dotaz co je to Novičok?. Víte např. kdo to je Dragoun? Znáte a víte kdo je Erhard Milch? Nezapomeňte, že termíny a hesla mohou mít víc významů v různých oborech lidské činnosti. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu Novičok v jiné sekci než chemie. Některé pojmy obsahují i krátkou citaci z české Wikipedie včetně internetového odkazu na podrobný popis. Jedná se o texty spadající pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, popisy termínů, definice odborných pojmů, zajímavosti, významy slov s názvem Co Je To?.

Máte-li chvilku času, podívejte se prosím na partnerskou stránku plnou obrázků vhodných na plochu počítače. Jsou zde stovky tapet v desítkách kategorií. Vybere si proto určitě každý.