Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Vegetariánství. Co znamená pojem Vegetariánství z kategorie Jídlo?

Co je Vegetariánství? Význam slova

Vysvětlení pojmu, hesla, definice termínu Vegetariánství

Vegetariánství je určitý způsob stravování skupiny lidí, kteří ze svého jídelníčku vyřadili maso včetně drůbežího, ryb, mořských plodů i dalších zvířat. Jde i o další produkty zvířecího původu. Pokud je tento způsob stravování naplánován správným způsobem, dokáže strávníkovi zajistit všechny potřebné živiny.
Důvodů pro volbu tohoto životního stylu může být několik. Může jít o otázku etickou, kdy zvířata nemají trpět stresem a bolestí. Také různá náboženství mají vyhraněný vztah k požívání masa. Důvody tedy mohu být jak kulturní, tak ekologické či osobní. Nemalou roli mohou hrát i finance. Vegetariánství má více podob, ten, kdo jí vejce, ale ne mléčné výrobky, je ovo vegetarián, vejce i mléčné výrobky konzumuje ovo-lakto vegetarián. Veškerým živočišným produktům se vyhýbají vegani.


Co je to Vegetariánství? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Vegetariánství. Co znamená pojem Vegetariánství z kategorie Jídlo?

Přes veškerou snahu se mohou v textech vyskytovat faktické i pravopisné chyby za což se předem omlouváme.Text vytvořen pro server Superia.cz

Zaujalo vás slovo, termín Vegetariánství? Potom se o definici podělte s dalšími lidmi na Pinterestu nebo na Facebooku či Twitteru.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu  

Pojem Vegetariánství se nachází v kategorii jídlo

Klíčová slova: definice, wiki, co znamená, význam, heslo, definice pojmu, informace, odborný výraz, odborné názvosloví, formulace, jídlo, přesný výraz, termín, co to je, popis, lexikon, terminus technicus, Vegetariánství


Pojem Vegetariánství je v kategorii jídlo, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Vegetariánství? Výraz, definice slova z Wikipedie

Následující popis termínu byl převzat z otevřené online encyklopedie, ze známé Wikipedie. Pro více informací klikněte na odkaz. Licence CC-BY-SA.

Vegetariánství je způsob lidského stravování (diety), kdy je z jídelníčku vyloučeno maso (červené maso, drůbež, mořské plody, ryby a maso z jiných živočichů). Může zahrnovat i vyloučení dalších produktů z porážky zvířat jako jsou vnitřní orgány, kůže a kožní deriváty. Dobře plánovaná vegetariánská strava poskytuje ve všech fázích života všechny živiny v potravě na stejné úrovni jako mají jedlíci masa.

Zelenina - vegetariánství

Zelenina je základem vegetariánské stravy. Autor: Наталья Ковалева, zdroj: Pixabay
Zelenina je základem vegetariánské stravy. Autor: Наталья Ковалева, zdroj: Pixabay


Jiné zdroje informací o pojmu Vegetariánství

Hledat frázi Vegetariánství ve vyhledávači Yandex

Zkusit najít frázi Vegetariánství ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat termín Vegetariánství ve Wikizdrojích

Vyhledat pojem Vegetariánství ve fulltextu Seznam.cz

Hledat videa s názvem Vegetariánství na Youtube

Najít výraz Vegetariánství ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Dál můžete zkusit hledat slovo Vegetariánství například ve fulltextu Google.cz, v ABC slovníku cizích slov a synonym, v evropském vyhledávači Qwant, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Výběr z náhodných odborných pojmů, hesel, termínů

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku jaký je význam slova Vegetariánství? resp. co se vlastně skrývá pod slovem Vegetariánství? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Vegetariánství, odpověď na dotaz co je to Vegetariánství?. Víte např. kdo to je Dmitrij Ivanovič Mendělejev? Znáte a víte kdo je Daniel Bambas? Nezapomeňte, že termíny a hesla mohou mít víc významů v různém kontextu, v různých oborech. Zkuste hledat odborný výraz Vegetariánství i v jiné sekci než je kategorie jídlo. Některé pojmy jsou obohaceny o citaci z Wikipedie. U nich uvádíme i konkrétní url projektu kde se dozvíte více. Ty lze využívat v souladu s licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštívení online slovníku zaměřeného na významy slov, definice odborných pojmů, slovníková hesla, popisy termínů, přesné vysvětlení slov, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Víte co znamená zkratka AYOR, JFGI nebo WIYF? Tyto a další zkratky naleznete na našem spřáteleném webu.