Co je to?
Odborný výraz, definice slova Vegetariánství. Co znamená pojem Vegetariánství z kategorie Jídlo?

Co je to Vegetariánství? Význam slova

Co znamená termín Vegetariánství? Vysvětlení pojmu, definice hesla

Vegetariánství je určitý způsob stravování skupiny lidí, kteří ze svého jídelníčku vyřadili maso včetně drůbežího, ryb, mořských plodů i dalších zvířat. Jde i o další produkty zvířecího původu. Pokud je tento způsob stravování naplánován správným způsobem, dokáže strávníkovi zajistit všechny potřebné živiny.
Důvodů pro volbu tohoto životního stylu může být několik. Může jít o otázku etickou, kdy zvířata nemají trpět stresem a bolestí. Také různá náboženství mají vyhraněný vztah k požívání masa. Důvody tedy mohu být jak kulturní, tak ekologické či osobní. Nemalou roli mohou hrát i finance. Vegetariánství má více podob, ten, kdo jí vejce, ale ne mléčné výrobky, je ovo vegetarián, vejce i mléčné výrobky konzumuje ovo-lakto vegetarián. Veškerým živočišným produktům se vyhýbají vegani.


Co je to Vegetariánství? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Vegetariánství. Co znamená pojem Vegetariánství z kategorie Jídlo?

Chyby vyhrazeny. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Uvedený text můžete pochopitelně sdílet s kamarády na Facebooku, Redditu, Pinterestu nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Vegetariánství se nachází v kategorii Jídlo

Klíčová slova: terminus technicus, co to je, co je to Vegetariánství?, slovo, termín, význam pojmu, informace, slovník, definice pojmu, lexikon, Vegetariánství, formulace, pojem, heslo, Jídlo, definice, odborné názvosloví, popis


Pojem Vegetariánství je v kategorii Jídlo, ilustrační obrázek

V online encyklopedii Wikipedia se o slovu Vegetariánství můžete dozvědět následující

Níže uvedený text byl převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Vegetariánství je způsob lidského stravování (diety), kdy je z jídelníčku vyloučeno maso (červené maso, drůbež, mořské plody, ryby a maso z jiných živočichů). Může zahrnovat i vyloučení dalších produktů z porážky zvířat jako jsou vnitřní orgány, kůže a kožní deriváty. Dobře plánovaná vegetariánská strava poskytuje ve všech fázích života všechny živiny v potravě na stejné úrovni jako mají jedlíci masa.

Zelenina - vegetariánství

Zelenina je základem vegetariánské stravy. Autor: Наталья Ковалева, zdroj: Pixabay
Zelenina je základem vegetariánské stravy. Autor: Наталья Ковалева, zdroj: Pixabay


Další informační zdroje o slovu Vegetariánství

Hledat videa s názvem Vegetariánství na Youtube

Zkusit najít slovo Vegetariánství ve fulltextu Seznam.cz

Najít termín Vegetariánství ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Vegetariánství ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat termín Vegetariánství ve Wikizdrojích

Zkusit najít pojem Vegetariánství ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Vegetariánství například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v nabídce zboží na Heureka.cz, v Microsoft Bing, ve ruském vyhledávači Yandex nebo v projektu slovnik.cz.

Doporučujeme tyto odborné pojmy, výrazy a termíny

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku co to je Vegetariánství? resp. co označuje slovo Vegetariánství? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Vegetariánství, odpověď na dotaz co je to Vegetariánství?. Víte např. kdo to je Martin Nečas? Znáte a víte kdo je Abstinent? Jednotlivá slova, termíny, hesla můžou mít víc definic v různém kontextu, v různých oborech. Vyzkoušejte proto hledání v jiných kategoriích (než Jídlo). Některé pojmy obsahují doplňující definici z Wikipedie včetně url na konkrétní stránku. Jedná se o texty spadající pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme našim čtenářům za návštěvu online encyklopedického projektu shromažďujícího slovníková hesla, významy slov, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, zajímavosti, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Víte co znamená zkratka AYOR, JFGI nebo WIYF? Tyto a další zkratky naleznete na našem spřáteleném webu.