Co je to?
Definice odborného termínu, slova Vegetariánství. Co znamená pojem Vegetariánství z kategorie Jídlo?

Co je Vegetariánství?

Pojem, definice termínu, vysvětlení slova Vegetariánství

Vegetariánství je určitý způsob stravování skupiny lidí, kteří ze svého jídelníčku vyřadili maso včetně drůbežího, ryb, mořských plodů i dalších zvířat. Jde i o další produkty zvířecího původu. Pokud je tento způsob stravování naplánován správným způsobem, dokáže strávníkovi zajistit všechny potřebné živiny.
Důvodů pro volbu tohoto životního stylu může být několik. Může jít o otázku etickou, kdy zvířata nemají trpět stresem a bolestí. Také různá náboženství mají vyhraněný vztah k požívání masa. Důvody tedy mohu být jak kulturní, tak ekologické či osobní. Nemalou roli mohou hrát i finance. Vegetariánství má více podob, ten, kdo jí vejce, ale ne mléčné výrobky, je ovo vegetarián, vejce i mléčné výrobky konzumuje ovo-lakto vegetarián. Veškerým živočišným produktům se vyhýbají vegani.


Co je to Vegetariánství? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Vegetariánství. Co znamená pojem Vegetariánství z kategorie Jídlo?

Zveřejněné texty nemohou sloužit jako stoprocentní zdroj informací a mohou se v nich objevovat faktické chyby. Text je vypracovaný autorkami přímo pro projekt Superia.cz

Budeme rádi, pokud budete definici slova Vegetariánství sdílet s kolegy na internetových společenských sítích typu Pinterest, Reddit, Twitter či Facebooku, který je z nich nejznámější a nejpopulárnější.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru    

Heslo Vegetariánství patří do sekce jídlo

Klíčová slova: lexikon, přesný výraz, odborné názvosloví, terminologie, termín, Vegetariánství, definice pojmu, informace, wiki, význam pojmu, význam slova, formulace, vysvětlení, co je to Vegetariánství?, heslo, definice, jídlo, odborný výraz


Pojem Vegetariánství je v kategorii jídlo, ilustrační obrázek

Wikipedie píše o slovu Vegetariánství?

Uvedená defice je převzata z internetové online encyklopedie Wikipedia. Odkaz na článek je zde. Licence CC-BY-SA.

Vegetariánství je způsob lidského stravování (diety), kdy je z jídelníčku vyloučeno maso (červené maso, drůbež, mořské plody, ryby a maso z jiných živočichů). Může zahrnovat i vyloučení dalších produktů z porážky zvířat jako jsou vnitřní orgány, kůže a kožní deriváty. Dobře plánovaná vegetariánská strava poskytuje ve všech fázích života všechny živiny v potravě na stejné úrovni jako mají jedlíci masa.

Zelenina - vegetariánství

Zelenina je základem vegetariánské stravy. Autor: Наталья Ковалева, zdroj: Pixabay
Zelenina je základem vegetariánské stravy. Autor: Наталья Ковалева, zdroj: Pixabay


Linky na další online zdroje

Najít pojem Vegetariánství ve vyhledávači Qwant

Najít heslo Vegetariánství ve Wikizdrojích

Zkusit najít termín Vegetariánství ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Najít slovo Vegetariánství ve fulltextu Seznam.cz

Vyhledat termín Vegetariánství na Google.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Vegetariánství ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Vegetariánství například ve Wikislovníku, v projektu slovnik.cz, ve videích na Youtube, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Náhodné definice slov, pojmů a odborných termínů

Právě nyní již víte co to je Vegetariánství? resp. co přesně znamená slovo Vegetariánství? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Vegetariánství, odpověď na dotaz co je to Vegetariánství?. Víte např. kdo to je Jana Fabiánová? Znáte a víte kdo je Alfred Strejček? Některé informace již mohou být zastaralé nebo neaktuální. Pojmy mohou mít různé významy v různých oborech lidské činnosti. Proto případně zapátrejte po pojmu Vegetariánství i v jiných kategoriích (než jídlo). U některých textů najdete krátkou citaci z projektu Wikipedia včetně odkazu na kompletní text. Jedná se o texty spadající pod licenci CC-BY-SA.

Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Kategorie jídlo, jablka, vegetariánství, ilustrační obrázek

Děkujeme našim čtenářům za návštěvu online encyklopedického projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, významy slov, slovníková hesla, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Víte co znamená zkratka AYOR, JFGI nebo WIYF? Tyto a další zkratky naleznete na našem spřáteleném webu.