Co je to?
Odborný výraz, definice slova Vegetariánství. Co znamená pojem Vegetariánství z kategorie Jídlo?

Co je to Vegetariánství? Význam slova

Co znamená termín, slovo, heslo, vysvětlení pojmu Vegetariánství?

Vegetariánství je určitý způsob stravování skupiny lidí, kteří ze svého jídelníčku vyřadili maso včetně drůbežího, ryb, mořských plodů i dalších zvířat. Jde i o další produkty zvířecího původu. Pokud je tento způsob stravování naplánován správným způsobem, dokáže strávníkovi zajistit všechny potřebné živiny.
Důvodů pro volbu tohoto životního stylu může být několik. Může jít o otázku etickou, kdy zvířata nemají trpět stresem a bolestí. Také různá náboženství mají vyhraněný vztah k požívání masa. Důvody tedy mohu být jak kulturní, tak ekologické či osobní. Nemalou roli mohou hrát i finance. Vegetariánství má více podob, ten, kdo jí vejce, ale ne mléčné výrobky, je ovo vegetarián, vejce i mléčné výrobky konzumuje ovo-lakto vegetarián. Veškerým živočišným produktům se vyhýbají vegani.


Co je to Vegetariánství? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Vegetariánství. Co znamená pojem Vegetariánství z kategorie Jídlo?

Omlouváme se za možné chyby v textech. Sepsáno redaktory Superia.cz

Definici slova Vegetariánství můžete sdílet s partnery, kolegy a kamarády na internetových společenských sítích typu Pinterest, Reddit, Twitter či Facebooku, který je z nich nejznámější a nejpopulárnější.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Vegetariánství je v kategorii Jídlo

Klíčová slova: Jídlo, odborný výraz, termín, wiki, co znamená, terminus technicus, formulace, slovník, lexikon, přesný význam, heslo, slovo, popis, Vegetariánství, přesný výraz, vysvětlení, co je to Vegetariánství?, Jídlo


Pojem Vegetariánství je v kategorii Jídlo, ilustrační obrázek

Ve Wikipedii se o heslu Vegetariánství dozvíte následující

Níže umístěný text je převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Vegetariánství je způsob lidského stravování (diety), kdy je z jídelníčku vyloučeno maso (červené maso, drůbež, mořské plody, ryby a maso z jiných živočichů). Může zahrnovat i vyloučení dalších produktů z porážky zvířat jako jsou vnitřní orgány, kůže a kožní deriváty. Dobře plánovaná vegetariánská strava poskytuje ve všech fázích života všechny živiny v potravě na stejné úrovni jako mají jedlíci masa.

Zelenina - vegetariánství

Zelenina je základem vegetariánské stravy. Autor: Наталья Ковалева, zdroj: Pixabay
Zelenina je základem vegetariánské stravy. Autor: Наталья Ковалева, zdroj: Pixabay


Více informací o slovu Vegetariánství doporučujeme hledat v těchto zdrojích

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Vegetariánství ve Wikimedia Commons

Najít heslo Vegetariánství ve vyhledávači Yandex

Vyhledat slovo Vegetariánství ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat videa s názvem Vegetariánství na Youtube

Vyhledat termín Vegetariánství na Google.cz

Vyhledat pojem Vegetariánství ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Vegetariánství například ve Wikislovníku, v Lingea slovnících, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v evropském vyhledávači Qwant nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Výběr náhodných pojmů, výrazů, odborných termínů a slov

Tyto stránky vám umožnili zjistit jaká je definice slova Vegetariánství? resp. co přesně znamená slovo Vegetariánství? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Vegetariánství, odpověď na dotaz co je to Vegetariánství?. Víte např. kdo to je Sloupkař? Znáte a víte kdo je Boromir? Berte v úvahu, že termíny mohou mít víc definic podle různých oborů. Hledejte proto odborný pojem i jinde než v sekci Jídlo Některé texty jsme rozšířili i o krátkou citaci z Wikipedia.cz. K této citaci vždy uvádíme i odkaz na konkrétní stránku. Takový typ textu je distribuován pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za navštívení našeho encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na zajímavosti, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, významy slov s názvem Co Je To?.

Víte co znamená zkratka AYOR, JFGI nebo WIYF? Tyto a další zkratky naleznete na našem spřáteleném webu.