Co je to?
Výraz, termín, definice slova Brunch. Co znamená odborný pojem Brunch z kategorie Jídlo?

Co je to Brunch? Význam slova

Pojem, definice termínu, vysvětlení slova Brunch

Brunch je výraz přejatý z angličtiny a vznikl spojením slov breakfast (snídaně) + lunch (oběd). Není to nic jiného než pozdní snídaně, především o víkendu, kdy lidé vstávají později než ve všední dny, a doba jídla se tak logicky posune na pozdější čas.


Co je to Brunch? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Brunch. Co znamená odborný pojem Brunch z kategorie Jídlo?

Omlouváme se za možné chyby v textech. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Tento text (Brunch) můžete sdílet s vašimi kamarády, známými a přáteli prostřednictvím níže uvedených buttonků na sociálních sítích Facebook, Reddit, Pinterest nebo Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Brunch patří do kategorie Jídlo

Klíčová slova: Jídlo, terminologie, co to je, co je to Brunch?, definice, lexikon, Jídlo, význam, definice pojmu, odborný výraz, Brunch, odborné názvosloví, význam pojmu, přesný výraz, pojem, názvosloví, termín, slovník


Pojem Brunch je v kategorii Jídlo, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Brunch? Definice slova, výraz, termín z Wikipedie

(Uvedený text pochází online encyklopedie Wikipedia.cz) Licence CC-BY-SA.

Brunch [branč] je anglické označení pro přesnídávku, jídlo pozdního rána nebo časného dopoledne (od 10 do 13 hodin). Jídlo bývá vhodné jak k snídani, tak k obědu: začíná se kávou nebo čajem, podává se pečivo, vejce, šunka, sýr, ovoce atd. Lze je také označit jako pozdní snídani. Slovo je spojení slov breakfast (snídaně) a lunch (oběd). Doslovně se dá přeložit jako „sníběd“. Výraz brunch se poprvé objevil na jídelním lístku koncem 90. let 19. století a poté se vžil, hlavně ve slovníku studentů. Po roce 1930 se velmi rozšířil v USA.

Pozdní snídaně - brunch

Pozdní snídaně s kávou, pečivem, sýrem a ovocem. Autor: annca, zdroj: Pixabay
Pozdní snídaně s kávou, pečivem, sýrem a ovocem. Autor: annca, zdroj: Pixabay


Pro více informací o heslu Brunch zkuste navštívit tyto odkazy

Vyhledat výraz Brunch ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Najít termín Brunch ve vyhledávači Qwant

Vyhledat termín Brunch ve vyhledávači Yandex

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Brunch ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat pojem Brunch ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit najít termín Brunch na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Brunch například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v projektu slovnik.cz, v Seznam.cz slovníku cizích slov, ve Wikislovníku nebo v Lingea slovnících.

Náhodných výběr odborných termínů, pojmů a hesel

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku jaká je definice slova Brunch? resp. co vlastně znamená slovo Brunch? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Brunch, odpověď na dotaz co je to Brunch?. Víte např. kdo to je Sámo? Znáte a víte kdo je Gabaj? Ke každému pojmu může existovat vícero definic v závislosti na oboru a kontextu. Proto prosím zapátrejte i v jiných kategoriích než je Jídlo. Vybrané texty jsou rozšířené o citaci z české verze internetové encyklopedie Wikipedia.cz. Samozřejmě uvádíme i odkazu na konkrétní podstránku tohoto projektu. Takovéto texty spadají pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, nezbývá než vám poděkovat za návštěvu stručného webového slovníku, který se zaměřuje na definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, popisy termínů, zajímavosti, významy slov, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Víte, kdo je to stalker? Jedná se pojem související se zločinem. Nejen tento pojem naleznete na stránkách s názvem Kdo je to?