Co je to?
Definice odborného termínu, slova Brunch. Co znamená pojem Brunch z kategorie Jídlo?

Co je to Brunch? Význam slova

Pojem, termín, heslo, vysvětlení výrazu Brunch

Brunch je výraz přejatý z angličtiny a vznikl spojením slov breakfast (snídaně) + lunch (oběd). Není to nic jiného než pozdní snídaně, především o víkendu, kdy lidé vstávají později než ve všední dny, a doba jídla se tak logicky posune na pozdější čas.


Co je to Brunch? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Brunch. Co znamená pojem Brunch z kategorie Jídlo?

Neručíme za správnost či přesnost obsahu těchto webových stránek. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Tento text (Brunch) můžete sdílet s dalšími osobami na různých sociálních sítích – Facebooku, Pinterestu, Redditu nebo Twitteru.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku 

Heslo Brunch patří do kategorie jídlo

Klíčová slova: názvosloví, definice, odborné názvosloví, význam, definice pojmu, slovník, co to je, jídlo, význam pojmu, slovo, jídlo, lexikon, informace, vysvětlení, přesný výraz, Brunch, pojem, synonymum


Pojem Brunch je v kategorii jídlo, ilustrační obrázek

Co označuje termín Brunch? Odborný výraz, termín, definice slova z projektu Wikipedia

Níže uvedená citace (text) je převzat z online projektu Wikipedie. Licence CC-BY-SA.

Brunch [branč] je anglické označení pro přesnídávku, jídlo pozdního rána nebo časného dopoledne (od 10 do 13 hodin). Jídlo bývá vhodné jak k snídani, tak k obědu: začíná se kávou nebo čajem, podává se pečivo, vejce, šunka, sýr, ovoce atd. Lze je také označit jako pozdní snídani. Slovo je spojení slov breakfast (snídaně) a lunch (oběd). Doslovně se dá přeložit jako „sníběd“. Výraz brunch se poprvé objevil na jídelním lístku koncem 90. let 19. století a poté se vžil, hlavně ve slovníku studentů. Po roce 1930 se velmi rozšířil v USA.

Pozdní snídaně - brunch

Pozdní snídaně s kávou, pečivem, sýrem a ovocem. Autor: annca, zdroj: Pixabay
Pozdní snídaně s kávou, pečivem, sýrem a ovocem. Autor: annca, zdroj: Pixabay


Linky na další online zdroje

Vyhledat výraz Brunch ve vyhledávači Qwant

Najít slovo Brunch ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit najít frázi Brunch ve Wikizdrojích

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Brunch ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Brunch ve Wikimedia Commons

Zkusit najít heslo Brunch ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Dál můžete zkusit hledat slovo Brunch například ve fulltextu Google.cz, v projektu slovnik.cz, v Seznam.cz slovníku cizích slov, ve ruském vyhledávači Yandex nebo v Lingea slovnících.

Náhodných výběr odborných pojmů, termínů a slov

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku jaký je přesný význam slova Brunch? resp. jaká je definice termínu Brunch? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Brunch, odpověď na dotaz co je to Brunch?. Víte např. kdo to je Ben Stiller? Znáte a víte kdo je Polír? Jednotlivá slova můžou mít několik významů v různých oborech lidské činnosti. Pokuste se najít termín Brunch i v jiné kategorii než v jídlo. Vybrané texty jsou rozšířené o citaci z české verze internetové encyklopedie Wikipedia.cz. Samozřejmě uvádíme i odkaz na konkrétní podstránku tohoto projektu. Jedná se o texty spadající pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme našim čtenářům za návštěvu online encyklopedického projektu shromažďujícího slovníková hesla, definice odborných pojmů, významy slov, zajímavosti, známé i neznámé pojmy, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Víte, kdo je to stalker? Jedná se pojem související se zločinem. Nejen tento pojem naleznete na stránkách s názvem Kdo je to?