Co je to?
Výraz, termín, definice slova Brunch. Co znamená odborný pojem Brunch z kategorie Jídlo?

Co je to Brunch? Význam slova

Význam termínu, výrazu, vysvětlení pojmu Brunch

Brunch je výraz přejatý z angličtiny a vznikl spojením slov breakfast (snídaně) + lunch (oběd). Není to nic jiného než pozdní snídaně, především o víkendu, kdy lidé vstávají později než ve všední dny, a doba jídla se tak logicky posune na pozdější čas.


Co je to Brunch? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Brunch. Co znamená odborný pojem Brunch z kategorie Jídlo?

Přes neustálou opakovanou kontrolu mohou být v textech chyby za něž se předem omlouváme. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Sdílejte uvedený text s přáteli a kamarády na Pinterestu, Redditu, Twitteru či Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Brunch je v kategorii Jídlo

Klíčová slova: Jídlo, vysvětlení, slovo, slovník, význam slova, co znamená, pojem, definice, Jídlo, informace, přesný výraz, odborný výraz, heslo, význam pojmu, co to je, co je to Brunch?, přesný význam, terminologie


Pojem Brunch je v kategorii Jídlo, ilustrační obrázek

Co se píše ve Wikipedii o pojmu Brunch?

Následující text definice byl převzat ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Brunch [branč] je anglické označení pro přesnídávku, jídlo pozdního rána nebo časného dopoledne (od 10 do 13 hodin). Jídlo bývá vhodné jak k snídani, tak k obědu: začíná se kávou nebo čajem, podává se pečivo, vejce, šunka, sýr, ovoce atd. Lze je také označit jako pozdní snídani. Slovo je spojení slov breakfast (snídaně) a lunch (oběd). Doslovně se dá přeložit jako „sníběd“. Výraz brunch se poprvé objevil na jídelním lístku koncem 90. let 19. století a poté se vžil, hlavně ve slovníku studentů. Po roce 1930 se velmi rozšířil v USA.

Pozdní snídaně - brunch

Pozdní snídaně s kávou, pečivem, sýrem a ovocem. Autor: annca, zdroj: Pixabay
Pozdní snídaně s kávou, pečivem, sýrem a ovocem. Autor: annca, zdroj: Pixabay


Další informační zdroje

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Brunch ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít termín Brunch ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Najít slovo Brunch ve vyhledávači Yandex

Vyhledat heslo Brunch ve Wikislovníku

Hledat heslo Brunch na Google.cz

Hledat termín Brunch ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Brunch například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v Google překladači, ve videích na Youtube, ve Wikizdrojích nebo v Lingea slovnících.

Často hledané výrazy, termíny a odborné pojmy

Tyto stránky vám umožnili zjistit jaká je definice slova Brunch? resp. jaký je význam pojmu Brunch? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Brunch, odpověď na dotaz co je to Brunch?. Víte např. kdo to je Mars? Znáte a víte kdo je Uvaděč? Nezapomeňte, že slova a termíny mohou mít víc významů v různých oborech lidské činnosti. Hledejte proto odborný pojem i jinde než v sekci Jídlo U části textů najdete citaci z české Wikipedie. Spolu s textem je vždy uvedena i url adresa na konkrétní stránku projektu. Takový typ textu je distribuován pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu projektu shromažďujícího známé i neznámé pojmy, popisy termínů, definice odborných pojmů, zajímavosti, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Víte, kdo je to stalker? Jedná se pojem související se zločinem. Nejen tento pojem naleznete na stránkách s názvem Kdo je to?