Co je to?
Definice odborného termínu, slova Brunch. Co znamená pojem Brunch z kategorie Jídlo?

Co je Brunch? Význam slova

Význam pojmu, termínu, vysvětlení výrazu Brunch

Brunch je výraz přejatý z angličtiny a vznikl spojením slov breakfast (snídaně) + lunch (oběd). Není to nic jiného než pozdní snídaně, především o víkendu, kdy lidé vstávají později než ve všední dny, a doba jídla se tak logicky posune na pozdější čas.


Co je to Brunch? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Brunch. Co znamená pojem Brunch z kategorie Jídlo?

Vyhrazujeme si možnost chyb v uvedených textech. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Doporučujeme sdílet tento text s dalšími lidmi na sociálních sítích Twitter, Facebook, Pinterest a Reddit.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru    

Pojem Brunch patří do sekce jídlo

Klíčová slova: slovo, pojem, termín, vysvětlení, názvosloví, informace, význam, terminologie, Brunch, heslo, odborné názvosloví, definice pojmu, wiki, popis, co znamená, přesný výraz, formulace, terminus technicus


Pojem Brunch je v kategorii jídlo, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Brunch? Definice termínu, výrazu z Wikipedie

Následující popis termínu byl převzat z otevřené online encyklopedie, ze známé Wikipedie. Pro více informací klikněte na odkaz. Licence CC-BY-SA.

Brunch [branč] je anglické označení pro přesnídávku, jídlo pozdního rána nebo časného dopoledne (od 10 do 13 hodin). Jídlo bývá vhodné jak k snídani, tak k obědu: začíná se kávou nebo čajem, podává se pečivo, vejce, šunka, sýr, ovoce atd. Lze je také označit jako pozdní snídani. Slovo je spojení slov breakfast (snídaně) a lunch (oběd). Doslovně se dá přeložit jako „sníběd“. Výraz brunch se poprvé objevil na jídelním lístku koncem 90. let 19. století a poté se vžil, hlavně ve slovníku studentů. Po roce 1930 se velmi rozšířil v USA.

Pozdní snídaně - brunch

Pozdní snídaně s kávou, pečivem, sýrem a ovocem. Autor: annca, zdroj: Pixabay
Pozdní snídaně s kávou, pečivem, sýrem a ovocem. Autor: annca, zdroj: Pixabay


Pro další informace o termínu Brunch zkuste tyto odkazy

Hledat videa s názvem Brunch na Youtube

Vyhledat pojem Brunch ve Wikislovníku

Zkusit najít pojem Brunch ve vyhledávači Qwant

Zkusit najít frázi Brunch ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Najít heslo Brunch na Google.cz

Zkusit najít slovo Brunch ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Brunch například ve Wikizdrojích, v Lingea slovnících, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v Google překladači.

Víte, co znamenají tato slova, odborné termíny a pojmy?

Právě nyní již víte jaký je význam slova Brunch? resp. co je to Brunch? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Brunch, odpověď na dotaz co je to Brunch?. Víte např. kdo to je Alyson Hannigan? Znáte a víte kdo je Písničkář? Ke každému slovo může existovat víc definic podle různých oborů. Zkuste hledání odborného pojmu Brunch i v jiné kategorii než je sekce jídlo. U některých textů citujeme českou Wikipedii. Spolu s krátkou citací (textem) vždy uvádíme u url adresu projektu. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu stručného encyklopedického slovníku, který se zaměřuje především na zajímavosti, významy slov, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Víte, kdo je to stalker? Jedná se pojem související se zločinem. Nejen tento pojem naleznete na stránkách s názvem Kdo je to?