Co je to?
Výraz, termín, definice slova Brunch. Co znamená odborný pojem Brunch z kategorie Jídlo?

Co je to Brunch? Význam slova

Význam pojmu, termínu, vysvětlení výrazu Brunch

Brunch je výraz přejatý z angličtiny a vznikl spojením slov breakfast (snídaně) + lunch (oběd). Není to nic jiného než pozdní snídaně, především o víkendu, kdy lidé vstávají později než ve všední dny, a doba jídla se tak logicky posune na pozdější čas.


Co je to Brunch? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Brunch. Co znamená odborný pojem Brunch z kategorie Jídlo?

Veškeré texty jsou bez záruky. Text napsán pro Superia.cz

Uvedený text s definicí slova Brunch můžete samozřejmě sdílet s blízkými na sociálních sítích jako je Facebook a Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Brunch je v sekci Jídlo

Klíčová slova: význam slova, definice pojmu, informace, lexikon, co to je, co znamená, terminus technicus, Jídlo, terminologie, Brunch, pojem, formulace, názvosloví, význam, popis, slovo, wiki, odborný výraz


Pojem Brunch je v kategorii Jídlo, ilustrační obrázek

Co se můžete dočíst ve Wikipedii o termínu Brunch?

Následující definice termínu byla převzata z internetového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Brunch [branč] je anglické označení pro přesnídávku, jídlo pozdního rána nebo časného dopoledne (od 10 do 13 hodin). Jídlo bývá vhodné jak k snídani, tak k obědu: začíná se kávou nebo čajem, podává se pečivo, vejce, šunka, sýr, ovoce atd. Lze je také označit jako pozdní snídani. Slovo je spojení slov breakfast (snídaně) a lunch (oběd). Doslovně se dá přeložit jako „sníběd“. Výraz brunch se poprvé objevil na jídelním lístku koncem 90. let 19. století a poté se vžil, hlavně ve slovníku studentů. Po roce 1930 se velmi rozšířil v USA.

Pozdní snídaně - brunch

Pozdní snídaně s kávou, pečivem, sýrem a ovocem. Autor: annca, zdroj: Pixabay
Pozdní snídaně s kávou, pečivem, sýrem a ovocem. Autor: annca, zdroj: Pixabay


Další informační zdroje o slovu Brunch

Zkusit najít pojem Brunch ve vyhledávači Yandex

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Brunch ve Wikimedia Commons

Najít slovo Brunch ve vyhledávači Qwant

Vyhledat výraz Brunch ve Wikislovníku

Vyhledat slovo Brunch ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Vyhledat heslo Brunch ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Brunch například v Seznam.cz slovníku cizích slov, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo v Lingea slovnících.

Podívejte se také na tyto odborné výrazy, pojmy, termíny a slova

Na této webové stránce jste se dozvěděli co znamená slovo Brunch? resp. co to je Brunch? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Brunch, odpověď na dotaz co je to Brunch?. Víte např. kdo to je Jana Kirschner? Znáte a víte kdo je Uvaděč? Ke každému slovo může existovat víc definic v různém kontextu, v různých oborech. Vyzkoušejte proto i příslušná synonyma a homonyma v jiných sekcích než Jídlo. Některé texty obsahují odkaz a krátkou citaci z české Wikipedie. Takový typ textu spadá pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, významy slov, zajímavosti, definice odborných pojmů, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Víte, kdo je to stalker? Jedná se pojem související se zločinem. Nejen tento pojem naleznete na stránkách s názvem Kdo je to?