Co je to?
Definice výrazu Franchising. Co znamená odborný pojem Franchising z kategorie Ekonomie?

Co to je Franchising? Význam slova

Pojem, definice termínu, vysvětlení slova Franchising

Anglické slovo franchising se v češtině vyskytuje i jako franšízing. Jedná se o způsob obchodní činnosti, který se využívá v různých součástech průmyslu a obchodu. Jde o poskytnuní práva užívat obchodní známku a znalosti cizí korporace pro vlastní podnikání.
Jako první případ franšízování se často pokládá výroba šicích strojů Singer. V současnosti se franšízing hojně prosazuje v pohostinství i u známých firem jako McDonald\'s či Kentucky Fried Chicken.


Co je to Franchising? Význam slova, termín, Definice výrazu Franchising. Co znamená odborný pojem Franchising z kategorie Ekonomie?

Neručíme za aktuálnost a správnost uvedených informací, chyby vyhrazeny. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Tento text samozřejmě můžete sdílet s blízkými na Twitteru, Redditu nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Franchising je v sekci Ekonomie

Klíčová slova: wiki, lexikon, definice pojmu, význam, co to je, slovo, Ekonomie, přesný výraz, význam slova, odborné názvosloví, Ekonomie, slovník, vysvětlení, pojem, synonymum, definice, odborný výraz, význam pojmu


Pojem Franchising je v kategorii Ekonomie, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Franchising? Definice slova, výraz, termín z Wikipedie

Následující popis pojmu byl převzat ze stránek Wikipedia.cz, více se dozvíte zde. Licence CC-BY-SA.

Franchising (franšízing nebo frančízing, správně vysloveno [fren-čáj-zing]) je systém marketingu produktů, služeb a technologií, spočívající v těsné a stálé spolupráci mezi právně a finančně odlišnými podniky - franchisorem a franchisantem - v rámci které franchisor poskytuje svým franchisantům určitý nárok, ale rovněž je zavazuje k povinnosti provozovat činnost v souladu s koncepcí franchisingu. Tento nárok opravňuje každého franchisanta, výměnou za bezprostřední anebo zprostředkované finanční služby, k využívání obchodního názvu, ochranné značky zboží nebo značky služby, know-how, obchodních a technických metod, systémů procedurálních a jiných vlastnických průmyslových nebo intelektuálních práv, při zajištění stalé obchodní a technické pomoci, v rámci a na období trvání písemné franchisové smlouvy uzavřené za tímto účelem mezi oběma stranami. (Evropský kodex franchisingu).

Jiné zdroje informací o pojmu Franchising

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Franchising ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat pojem Franchising ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit najít heslo Franchising ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit najít slovo Franchising ve fulltextu Seznam.cz

Hledat termín Franchising ve Wikizdrojích

Najít pojem Franchising ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Franchising například ve videích na Youtube, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve fulltextu Google.cz, v evropském vyhledávači Qwant nebo v projektu slovnik.cz.

Náhodná hesla, významy slov, odborných termíny, výrazy a pojmy

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku co znamená Franchising? resp. co to je Franchising? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Franchising, odpověď na dotaz co je to Franchising?. Víte např. kdo to je Antropolog? Znáte a víte kdo je Radikál? Termíny, slova, pojmy, resp. hesla mohou mít různé významy v závislosti na oboru a kontextu. Proto prosím zapátrejte i v jiných kategoriích než je Ekonomie. Některé pojmy obsahují i krátkou citaci z české Wikipedie včetně internetového odkazu na podrobný popis. Takovéto texty spadají pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, popisy termínů, významy slov s názvem Co Je To?.

Setkali jste se s pojmem švica a nevíte, co znamená? Pokud je vaše odpověď kladná, podívejte se na tento web na kterém můžete nalézt odpověď.