Co je to?
Definice odborného termínu, slova Franchising. Co znamená pojem Franchising z kategorie Ekonomie?

Co je Franchising? Význam slova

Co znamená termín, vysvětlení pojmu Franchising?

Anglické slovo franchising se v češtině vyskytuje i jako franšízing. Jedná se o způsob obchodní činnosti, který se využívá v různých součástech průmyslu a obchodu. Jde o poskytnuní práva užívat obchodní známku a znalosti cizí korporace pro vlastní podnikání.
Jako první případ franšízování se často pokládá výroba šicích strojů Singer. V současnosti se franšízing hojně prosazuje v pohostinství i u známých firem jako McDonald’s či Kentucky Fried Chicken.


Co je to Franchising? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Franchising. Co znamená pojem Franchising z kategorie Ekonomie?

Navzdory veškeré pečlivosti neručíme za úplnost a správnost zveřejněného obsahu. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Zaujala vás definice pojmu Franchising? Pak se o ní podělte s partnery, kolegy a kamarády na Pinterestu nebo na Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru    

Výraz Franchising patří do sekce ekonomie

Klíčová slova: co to je, význam slova, přesný výraz, popis, terminus technicus, lexikon, definice pojmu, co je to Franchising?, co znamená, přesný význam, Franchising, wiki, význam, definice, ekonomie, vysvětlení, význam pojmu, termín


Pojem Franchising je v kategorii ekonomie, ilustrační obrázek

Co označuje termín Franchising? Výraz, definice slova z projektu Wikipedia

Tento níže umístěný text je převzat z internetové Wikipedie. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Franchising (franšízing nebo frančízing, správně vysloveno [fren-čáj-zing]) je systém marketingu produktů, služeb a technologií, spočívající v těsné a stálé spolupráci mezi právně a finančně odlišnými podniky - franchisorem a franchisantem - v rámci které franchisor poskytuje svým franchisantům určitý nárok, ale rovněž je zavazuje k povinnosti provozovat činnost v souladu s koncepcí franchisingu. Tento nárok opravňuje každého franchisanta, výměnou za bezprostřední anebo zprostředkované finanční služby, k využívání obchodního názvu, ochranné značky zboží nebo značky služby, know-how, obchodních a technických metod, systémů procedurálních a jiných vlastnických průmyslových nebo intelektuálních práv, při zajištění stalé obchodní a technické pomoci, v rámci a na období trvání písemné franchisové smlouvy uzavřené za tímto účelem mezi oběma stranami. (Evropský kodex franchisingu).

Jiné zdroje informací o pojmu Franchising

Hledat výraz Franchising ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit najít Franchising na Google.cz

Vyhledat slovo Franchising ve Wikislovníku

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Franchising ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Franchising ve Wikimedia Commons

Zkusit najít výraz Franchising ve vyhledávači Yahoo

Dál můžete zkusit hledat slovo Franchising například v Google obrázcích, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve Wikizdrojích, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo v projektu slovnik.cz.

Zkuste také následující odborné pojmy, termíny a hesla

Teď už víte co znamená slovo Franchising? resp. jaký je přesný význam slova Franchising? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Franchising, odpověď na dotaz co je to Franchising?. Víte např. kdo to je Zayn Malik? Znáte a víte kdo je Hasan Nasralláh? Jednotlivá slova, termíny, hesla můžou mít víc definic v různém kontextu, v různých oborech. Zkuste hledání i v jiné sekci webu než v ekonomie. U některých textů citujeme českou Wikipedii. Spolu s krátkou citací (textem) vždy uvádíme u url adresu projektu. Tyto lze kopírovat, upravovat a dále sdílet při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštívení online slovníku zaměřeného na významy slov, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, slovníková hesla, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Setkali jste se s pojmem švica a nevíte, co znamená? Pokud je vaše odpověď kladná, podívejte se na tento web na kterém můžete nalézt odpověď.