Co je to?
Definice výrazu Franchising. Co znamená odborný pojem Franchising z kategorie Ekonomie?

Co to je Franchising? Význam slova

Co znamená termín, vysvětlení pojmu Franchising?

Anglické slovo franchising se v češtině vyskytuje i jako franšízing. Jedná se o způsob obchodní činnosti, který se využívá v různých součástech průmyslu a obchodu. Jde o poskytnuní práva užívat obchodní známku a znalosti cizí korporace pro vlastní podnikání.
Jako první případ franšízování se často pokládá výroba šicích strojů Singer. V současnosti se franšízing hojně prosazuje v pohostinství i u známých firem jako McDonald\'s či Kentucky Fried Chicken.


Co je to Franchising? Význam slova, termín, Definice výrazu Franchising. Co znamená odborný pojem Franchising z kategorie Ekonomie?

Chyby vyhrazeny. Sepsáno redaktory Superia.cz

Zaujala vás definice pojmu Franchising? Pak se o ní podělte s přáteli a kamarády na Pinterestu, Redditu, Twitteru či Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Franchising patří do sekce Ekonomie

Klíčová slova: vysvětlení, co to je, formulace, pojem, wiki, lexikon, definice pojmu, Franchising, popis, synonymum, přesný výraz, terminologie, odborné názvosloví, definice, co je to Franchising?, Ekonomie, odborný výraz, terminus technicus


Pojem Franchising je v kategorii Ekonomie, ilustrační obrázek

Co píše online projekt Wikipedia o pojmu Franchising?

Následující popis termínu byl převzat z otevřené online encyklopedie, ze známé Wikipedie. Pro více informací klikněte na odkaz. Licence CC-BY-SA.

Franchising (franšízing nebo frančízing, správně vysloveno [fren-čáj-zing]) je systém marketingu produktů, služeb a technologií, spočívající v těsné a stálé spolupráci mezi právně a finančně odlišnými podniky - franchisorem a franchisantem - v rámci které franchisor poskytuje svým franchisantům určitý nárok, ale rovněž je zavazuje k povinnosti provozovat činnost v souladu s koncepcí franchisingu. Tento nárok opravňuje každého franchisanta, výměnou za bezprostřední anebo zprostředkované finanční služby, k využívání obchodního názvu, ochranné značky zboží nebo značky služby, know-how, obchodních a technických metod, systémů procedurálních a jiných vlastnických průmyslových nebo intelektuálních práv, při zajištění stalé obchodní a technické pomoci, v rámci a na období trvání písemné franchisové smlouvy uzavřené za tímto účelem mezi oběma stranami. (Evropský kodex franchisingu).

Hledejte v dalších zdrojích

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Franchising ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat videa s názvem Franchising na Youtube

Zkusit najít pojem Franchising ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Najít slovo Franchising ve Wikislovníku

Vyhledat výraz Franchising ve vyhledávači Qwant

Hledat slovo Franchising ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Franchising například ve Wikizdrojích, v Google překladači, ve fulltextu Google.cz, ve ruském vyhledávači Yandex nebo v projektu slovnik.cz.

Doporučujeme tyto odborné pojmy, výrazy a termíny

Tyto stránky vám umožnili zjistit co to je Franchising? resp. co se přesně ukrývá za slovem Franchising? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Franchising, odpověď na dotaz co je to Franchising?. Víte např. kdo to je Wolfgang Amadeus Mozart? Znáte a víte kdo je Puritán? Nezapomeňte prosím, že ke každému slovu může existovat vícero definic podle toho o jaký obor se jedná. Proto se porozhlédněte i v jiných sekcích (než Ekonomie). U některých textů najdete krátkou citaci z projektu Wikipedia včetně odkazu na kompletní text. S těmi lze dále pracovat při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za navštívení našeho encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na zajímavosti, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Setkali jste se s pojmem švica a nevíte, co znamená? Pokud je vaše odpověď kladná, podívejte se na tento web na kterém můžete nalézt odpověď.