Co je to?
Výraz, termín, definice slova Franchising. Co znamená odborný pojem Franchising z kategorie Ekonomie?

Co je to Franchising? Význam slova

Co znamená heslo, definice termínu, pojmu Franchising?

Anglické slovo franchising se v češtině vyskytuje i jako franšízing. Jedná se o způsob obchodní činnosti, který se využívá v různých součástech průmyslu a obchodu. Jde o poskytnuní práva užívat obchodní známku a znalosti cizí korporace pro vlastní podnikání.
Jako první případ franšízování se často pokládá výroba šicích strojů Singer. V současnosti se franšízing hojně prosazuje v pohostinství i u známých firem jako McDonald\'s či Kentucky Fried Chicken.


Co je to Franchising? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Franchising. Co znamená odborný pojem Franchising z kategorie Ekonomie?

Provozovatel neručí za aktuálnost a přesnost informací v textech. Napsáno redaktory Superia.cz

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text Franchising s kolegy na sociálních sítích Twitter, Facebook, Pinterest a Reddit.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku 

Výraz Franchising se nachází v sekci ekonomie

Klíčová slova: definice, formulace, odborné názvosloví, ekonomie, lexikon, popis, slovník, přesný výraz, Franchising, přesný význam, wiki, odborný výraz, definice pojmu, terminologie, význam, co je to Franchising?, vysvětlení, synonymum


Pojem Franchising je v kategorii ekonomie, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Franchising? Definice výrazu, slova, termínu z Wikipedie

Tento níže umístěný text je převzat z internetové Wikipedie. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Franchising (franšízing nebo frančízing, správně vysloveno [fren-čáj-zing]) je systém marketingu produktů, služeb a technologií, spočívající v těsné a stálé spolupráci mezi právně a finančně odlišnými podniky - franchisorem a franchisantem - v rámci které franchisor poskytuje svým franchisantům určitý nárok, ale rovněž je zavazuje k povinnosti provozovat činnost v souladu s koncepcí franchisingu. Tento nárok opravňuje každého franchisanta, výměnou za bezprostřední anebo zprostředkované finanční služby, k využívání obchodního názvu, ochranné značky zboží nebo značky služby, know-how, obchodních a technických metod, systémů procedurálních a jiných vlastnických průmyslových nebo intelektuálních práv, při zajištění stalé obchodní a technické pomoci, v rámci a na období trvání písemné franchisové smlouvy uzavřené za tímto účelem mezi oběma stranami. (Evropský kodex franchisingu).

Hledejte v dalších online informačních zdrojích

Vyhledat termín Franchising na Google.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Franchising ve Wikimedia Commons

Vyhledat slovo Franchising ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Franchising ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat videa s názvem Franchising na Youtube

Zkusit najít slovo Franchising ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Franchising například ve Wikislovníku, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, v Seznam.cz slovníku cizích slov, ve Wikizdrojích nebo v Lingea slovnících.

Doporučené odborné pojmy, termíny, výrazy a hesla

Na této webové stránce jste se dozvěděli co znamená slovo Franchising? resp. co se skrývá pod slovem Franchising? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Franchising, odpověď na dotaz co je to Franchising?. Víte např. kdo to je Astronaut? Znáte a víte kdo je Hasan Nasralláh? Berte prosím v potaz, že jednotlivá slova mohou mít víc definic podle různých oborů. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu Franchising v jiné sekci než ekonomie. K vybraným textům jsme doplnili citaci z projektu Wikipedia.cz včetně odkazu na konkrétní podstránku na Wikipedii, kde se dozvíte víc. Takový typ textu spadá pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme, že jste navštívili online slovníkový projekt zaměřený na přesné vysvětlení slov, významy slov, známé i neznámé pojmy, zajímavosti, popisy termínů, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Setkali jste se s pojmem švica a nevíte, co znamená? Pokud je vaše odpověď kladná, podívejte se na tento web na kterém můžete nalézt odpověď.