Co je to?
Výraz, termín, definice slova Franchising. Co znamená odborný pojem Franchising z kategorie Ekonomie?

Co je to Franchising? Význam slova

Co znamená pojem, slovo, definice termínu Franchising?

Anglické slovo franchising se v češtině vyskytuje i jako franšízing. Jedná se o způsob obchodní činnosti, který se využívá v různých součástech průmyslu a obchodu. Jde o poskytnuní práva užívat obchodní známku a znalosti cizí korporace pro vlastní podnikání.
Jako první případ franšízování se často pokládá výroba šicích strojů Singer. V současnosti se franšízing hojně prosazuje v pohostinství i u známých firem jako McDonald\'s či Kentucky Fried Chicken.


Co je to Franchising? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Franchising. Co znamená odborný pojem Franchising z kategorie Ekonomie?

Přes neustálou opakovanou kontrolu mohou být v textech chyby za něž se předem omlouváme. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Sdílejte uvedený text s vašimi přáteli na Twitteru, Redditu nebo Facebooku.

 Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku 

Pojem Franchising je v kategorii ekonomie

Klíčová slova: vysvětlení, popis, Franchising, co je to Franchising?, co to je, ekonomie, slovo, definice pojmu, informace, přesný význam, slovník, heslo, formulace, terminus technicus, význam pojmu, význam slova, ekonomie, názvosloví


Pojem Franchising je v kategorii ekonomie, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Franchising? Definice termínu, výrazu z Wikipedie

Následující definice pojmu pochází ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Franchising (franšízing nebo frančízing, správně vysloveno [fren-čáj-zing]) je systém marketingu produktů, služeb a technologií, spočívající v těsné a stálé spolupráci mezi právně a finančně odlišnými podniky - franchisorem a franchisantem - v rámci které franchisor poskytuje svým franchisantům určitý nárok, ale rovněž je zavazuje k povinnosti provozovat činnost v souladu s koncepcí franchisingu. Tento nárok opravňuje každého franchisanta, výměnou za bezprostřední anebo zprostředkované finanční služby, k využívání obchodního názvu, ochranné značky zboží nebo značky služby, know-how, obchodních a technických metod, systémů procedurálních a jiných vlastnických průmyslových nebo intelektuálních práv, při zajištění stalé obchodní a technické pomoci, v rámci a na období trvání písemné franchisové smlouvy uzavřené za tímto účelem mezi oběma stranami. (Evropský kodex franchisingu).

Další zdroje informací

Zkusit najít pojem Franchising na Google.cz

Najít slovo Franchising ve Wikizdrojích

Vyhledat pojem Franchising ve Wikislovníku

Najít heslo Franchising ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Franchising ve Wikimedia Commons

Hledat videa s názvem Franchising na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Franchising například v evropském vyhledávači Qwant, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve ruském vyhledávači Yandex, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo v Lingea slovnících.

Často hledané výrazy, termíny a odborné pojmy

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku co je to Franchising? resp. co znamená Franchising? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Franchising, odpověď na dotaz co je to Franchising?. Víte např. kdo to je Petr Hapka? Znáte a víte kdo je Puritán? Nezapomeňte prosím, že každé slovo může mít vícero významů v různém kontextu, v různých oborech. Zkuste proto termín Franchising hledat i v jiných kategoriích (než ekonomie) U části pojmů naleznete citaci z projektu Wikipedia včetně internetové adresy kde naleznete kompletní popis. Ty lze využívat v souladu s licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu internetové encyklopedie, která shromažďuje definice odborných pojmů, významy slov, zajímavosti, známé i neznámé pojmy, popisy termínů, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Setkali jste se s pojmem švica a nevíte, co znamená? Pokud je vaše odpověď kladná, podívejte se na tento web na kterém můžete nalézt odpověď.