Co je to?
Odborný výraz, definice slova Kult svatých. Co znamená slovo Kult svatých z kategorie Náboženství?

Co je Kult svatých? Definice pojmu

Co znamená heslo, definice termínu, pojmu Kult svatých?

Kult svatých patří neodmyslitelně k historii církve. V proměnách času měl různou podobu a měnil se i jeho význam. Křesťané přejímali tento kult z pohanského římského náboženství a judaismu. Počátky kultu svatých jsou kladeny již do 2. století, o několik století později se dokonce stal předmětem obchodování s ostatky svatých.
Velkou popularitu si získal ve středověku, svatým byla zasvěcována různá místa a budovy. Jako protiklad přehnané úcty k svatým, která se objevovala například u chudého lidu, vystupovala reformace s odmítnutím uctívání svatých. Určité omezení pak požadovala i katolická církev, která svaté předkládala jako vzory pro lid a ve výročí dne smrti připomínala jejich památku.


Co je to Kult svatých? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Kult svatých. Co znamená slovo Kult svatých z kategorie Náboženství?

Veškeré texty jsou bez záruky. Text vytvořen pro Superia.cz

Tento krátký text můžete velmi snadno sdílet s partnery, kolegy a kamarády na sociálních sítích Twitter, Facebook, Pinterest a Reddit.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu      

Výraz Kult svatých patří do kategorie náboženství

Klíčová slova: náboženství, pojem, význam pojmu, terminologie, význam slova, formulace, Kult svatých, synonymum, wiki, co to je, názvosloví, definice pojmu, termín, informace, heslo, terminus technicus, náboženství, co znamená


Pojem Kult svatých je v kategorii náboženství, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Kult svatých? Definice výrazu, slova, termínu z Wikipedie

Tento níže umístěný text je převzat z internetové Wikipedie. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Kult svatých provází převážnou část dějin církve, ačkoliv jeho intenzita se v průběhu vývoje měnila. Byl přejat křesťany z judaismu a tradičního pohanského náboženství Říma v průběhu 2. až 3. století a již od počátku 5. století vedl k obchodu s ostatky svatých. Ve středověku nabyl kult svatých značné obliby a rozměrů, například kostely jsou zasvěcovány světcům, na což reaguje reformace odmítáním úcty ke svatým. Přebujelost kultu svatých, zejména ve sféře lidové zbožnosti, si uvědomuje i sama katolická církev, která se jej v několika vlnách snaží omezit na rozumnou míru, naposledy po Druhém vatikánském koncilu. Kromě katolických církví sjednocených s Římem uctívají svaté také pravoslavní křesťané, zatímco protestantské církve kult svatých neuznávají.

Pro další informace o termínu Kult svatých zkuste tyto odkazy

Zkusit najít frázi Kult svatých ve Wikislovníku

Hledat heslo Kult svatých ve fulltextu Seznam.cz

Hledat videa s názvem Kult svatých na Youtube

Zkusit najít Kult svatých ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Vyhledat pojem Kult svatých ve Wikizdrojích

Hledat frázi Kult svatých ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Kult svatých například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, ve ruském vyhledávači Yandex nebo v Google překladači.

Doporučené odborné pojmy, termíny, výrazy a hesla

Na této webové stránce jste se dozvěděli co znamená slovo Kult svatých? resp. co je to Kult svatých? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Kult svatých, odpověď na dotaz co je to Kult svatých?. Víte např. kdo to je Stevie Wonder? Znáte a víte kdo je Templář? Nezapomeňte, že termíny a hesla mohou mít víc významů podle různých oborů. Zkuste proto hledat termín Kult svatých hledat i v jiných kategoriích (než náboženství). Některé texty jsou rozšířeny o citaci z české Wikipedie. Je zde uveden i odkaz na konkrétní stránku ze zmíněné encyklopedie. Takový typ textu spadá pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu stručného encyklopedického slovníku, který se zaměřuje především na známé i neznámé pojmy, významy slov, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, definice odborných pojmů, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Dokázali byste si vzpomenout jak vypadá vlajka Čadu nebo vlajka Etiopie? Zopakujte si vlajky všech zemí světa!