Co je to?
Definice výrazu, termínu Kult svatých. Co znamená odborný pojem Kult svatých z kategorie Náboženství?

Co je to Kult svatých? Význam slova

Co znamená termín Kult svatých? Vysvětlení pojmu, definice hesla

Kult svatých patří neodmyslitelně k historii církve. V proměnách času měl různou podobu a měnil se i jeho význam. Křesťané přejímali tento kult z pohanského římského náboženství a judaismu. Počátky kultu svatých jsou kladeny již do 2. století, o několik století později se dokonce stal předmětem obchodování s ostatky svatých.
Velkou popularitu si získal ve středověku, svatým byla zasvěcována různá místa a budovy. Jako protiklad přehnané úcty k svatým, která se objevovala například u chudého lidu, vystupovala reformace s odmítnutím uctívání svatých. Určité omezení pak požadovala i katolická církev, která svaté předkládala jako vzory pro lid a ve výročí dne smrti připomínala jejich památku.


Co je to Kult svatých? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Kult svatých. Co znamená odborný pojem Kult svatých z kategorie Náboženství?

Přes neustálou opakovanou kontrolu mohou být v textech chyby za něž se předem omlouváme. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Budeme rádi, pokud budete definici slova Kult svatých sdílet s přáteli a kamarády na Pinterestu, Redditu, Twitteru či Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Kult svatých patří do sekce Náboženství

Klíčová slova: informace, heslo, význam, definice, Náboženství, Kult svatých, slovo, co znamená, názvosloví, slovník, co to je, odborný výraz, wiki, význam pojmu, Náboženství, přesný význam, vysvětlení, odborné názvosloví


Pojem Kult svatých je v kategorii Náboženství, ilustrační obrázek

Co označuje termín Kult svatých? Definice slova, termínu z projektu Wikipedia

Následující definice pojmu pochází ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Kult svatých provází převážnou část dějin církve, ačkoliv jeho intenzita se v průběhu vývoje měnila. Byl přejat křesťany z judaismu a tradičního pohanského náboženství Říma v průběhu 2. až 3. století a již od počátku 5. století vedl k obchodu s ostatky svatých. Ve středověku nabyl kult svatých značné obliby a rozměrů, například kostely jsou zasvěcovány světcům, na což reaguje reformace odmítáním úcty ke svatým. Přebujelost kultu svatých, zejména ve sféře lidové zbožnosti, si uvědomuje i sama katolická církev, která se jej v několika vlnách snaží omezit na rozumnou míru, naposledy po Druhém vatikánském koncilu. Kromě katolických církví sjednocených s Římem uctívají svaté také pravoslavní křesťané, zatímco protestantské církve kult svatých neuznávají.

Další informační zdroje o slovu Kult svatých

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Kult svatých ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat termín Kult svatých ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Najít heslo Kult svatých ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit najít heslo Kult svatých ve Wikizdrojích

Vyhledat výraz Kult svatých ve vyhledávači Yandex

Hledat videa s názvem Kult svatých na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Kult svatých například ve vyhledávači Seznam.cz, v Google překladači, ve Wikislovníku, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Vybrané odborné pojmy, termíny a slova

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku jaká je definice slova Kult svatých? resp. co přesně označuje termín Kult svatých? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Kult svatých, odpověď na dotaz co je to Kult svatých?. Víte např. kdo to je Peter Sagan? Znáte a víte kdo je Ewa Farna? Ke každému slovo může existovat víc definic v různém kontextu, v různých oborech. Proto prosím zapátrejte i v jiných kategoriích než je Náboženství. U některých textů najdete krátkou citaci z projektu Wikipedia včetně odkazu na kompletní text. Takovéto texty spadají pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, významy slov, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Dokázali byste si vzpomenout jak vypadá vlajka Čadu nebo vlajka Etiopie? Zopakujte si vlajky všech zemí světa!