Co je to?
Definice výrazu PSČ. Co znamená odborný pojem PSČ z kategorie Zkratky?

Co je PSČ?

Co znamená výraz, termín, pojem, definice slova PSČ?

PSČ je zkratka pro poštovní směrovací číslo, jednoznačný identifikační údaj v adresách (to je důležité např. tehdy, když mají dvě obce stejný název). PSČ v České republice má pět cifer a lze ho rozdělit na trojčíslí a dvojčíslí. V anglickém jazyce naleznete PSČ pod označením ZIP nebo postcode.


Co je to PSČ? Význam slova, termín, Definice výrazu PSČ. Co znamená odborný pojem PSČ z kategorie Zkratky?

Provozovatel neručí za správnost a úplnost informací na těchto webových stránkách. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Tento text samozřejmě můžete sdílet s kolegy, přáteli a partnery na Twitteru, Redditu, Facebooku nebo jinde.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu      

Pojem PSČ je v sekci zkratky

Klíčová slova: názvosloví, popis, formulace, terminus technicus, odborný výraz, co znamená, význam, informace, wiki, význam slova, terminologie, slovník, co to je, vysvětlení, definice, lexikon, PSČ, slovo


Pojem PSČ je v kategorii zkratky, ilustrační obrázek

Co označuje termín PSČ? Definice výrazu, slova, termínu z projektu Wikipedia

Uvedené vysvětlení pojmu je převzato z webu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Poštovní směrovací číslo (poštovní kód, zkratka PSČ, v angličtině ZIP nebo postcode) se používá v poštovním styku jako součást adresy především pro identifikaci místa doručení při automatizovaném třídění zásilek. Je to číselné označení územního obvodu dodávací (adresní) pošty, případně menšího dodávacího obvodu nebo poštovní přihrádky (P. O. Box).

Odkazy na jiné weby a vyhledávače

Zkusit najít pojem PSČ na Google.cz

Najít slovo PSČ ve Wikizdrojích

Najít heslo PSČ ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem PSČ ve Wikimedia Commons

Hledat videa s názvem PSČ na Youtube

Najít pojem PSČ ve fulltextu vyhledávače Info.com

Dál můžete zkusit hledat slovo PSČ například v Seznam.cz slovníku cizích slov, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve ruském vyhledávači Yandex, ve vyhledávači Seznam.cz nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Výběr z často hledaných výrazů na tomto webu

Text na této internetové stránce vám umožnil zjistit jaký je význam slova PSČ? resp. co se přesně ukrývá za slovem PSČ? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu PSČ, odpověď na dotaz co je to PSČ?. Víte např. kdo to je Egon Tobiáš? Znáte a víte kdo je Jiří Suchý? Informace uvedené zde mohou být zastaralé či neaktuální. Texty neaktualizujeme pravidelně. Pojmy mohou mít různé významy v závislosti na oboru a kontextu. Radíme vám proto hledat slovo PSČ i v jiné části webu než je kategorie zkratky. Některé texty obsahují odkaz a krátkou citaci z české Wikipedie. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA.

Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Kategorie zkratky, Zkratky, akronymy, zkratková slova, pSČ, ilustrační obrázek

Děkujeme za návštěvu online internetového slovníku zaměřeného především na známé i neznámé pojmy, významy slov, definice odborných pojmů, popisy termínů, přesné vysvětlení slov, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Pýcha, pytel, pysk ... Víte jak to pokračuje dál? Pokud ne, odpověď naleznete tady.