Co je to?
Odborný výraz, definice slova PSČ. Co znamená pojem PSČ z kategorie Zkratky?

Co je to PSČ? Význam slova

Vysvětlení pojmu, termínu, hesla, výrazu PSČ

PSČ je zkratka pro poštovní směrovací číslo, jednoznačný identifikační údaj v adresách (to je důležité např. tehdy, když mají dvě obce stejný název). PSČ v České republice má pět cifer a lze ho rozdělit na trojčíslí a dvojčíslí. V anglickém jazyce naleznete PSČ pod označením ZIP nebo postcode.


Co je to PSČ? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova PSČ. Co znamená pojem PSČ z kategorie Zkratky?

Neručíme za aktuálnost a správnost uvedených informací, chyby vyhrazeny. Text vytvořen pro server Superia.cz

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text PSČ s vašimi přáteli na sociálních sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín PSČ se nachází v sekci Zkratky

Klíčová slova: slovo, co to je, přesný výraz, význam, přesný význam, co znamená, termín, význam slova, lexikon, odborný výraz, Zkratky, odborné názvosloví, význam pojmu, definice, definice pojmu, názvosloví, terminus technicus, wiki


Pojem PSČ je v kategorii Zkratky, ilustrační obrázek

Co znamená pojem PSČ? Odborný výraz, termín, definice slova z Wikipedie

Následující popis pojmu byl převzat ze stránek Wikipedia.cz, více se dozvíte zde. Licence CC-BY-SA.

Poštovní směrovací číslo (poštovní kód, zkratka PSČ, v angličtině ZIP nebo postcode) se používá v poštovním styku jako součást adresy především pro identifikaci místa doručení při automatizovaném třídění zásilek. Je to číselné označení územního obvodu dodávací (adresní) pošty, případně menšího dodávacího obvodu nebo poštovní přihrádky (P. O. Box).

Jiné informační zdroje o pojmu PSČ

Hledat termín PSČ ve Wikislovníku

Najít termín PSČ ve Wikizdrojích

Hledat heslo PSČ ve vyhledávači Qwant

Vyhledat heslo PSČ ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem PSČ ve Wikimedia Commons

Vyhledat slovo PSČ ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo PSČ například ve vyhledávači Seznam.cz, v Lingea slovnících, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, ve ruském vyhledávači Yandex nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Víte, co znamenají tato slova, odborné termíny a pojmy?

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku co znamená PSČ? resp. jaký je význam slova PSČ? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu PSČ, odpověď na dotaz co je to PSČ?. Víte např. kdo to je Feministka? Znáte a víte kdo je Rihanna? Termíny, slova, pojmy, resp. hesla mohou mít různé významy podle toho o jaký obor se jedná. Proto případně zapátrejte po pojmu PSČ i v jiných kategoriích (než Zkratky). Část textů obsahuje internetový odkaz i krátkou citaci z české verze projektu Wikipedia. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, vážení návštěvníci, děkujeme za návštěvu webových stránek shromažďujících známé i neznámé pojmy, zajímavosti, definice odborných pojmů, slovníková hesla, významy slov, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Pýcha, pytel, pysk ... Víte jak to pokračuje dál? Pokud ne, odpověď naleznete tady.