Co je to?
Výraz, termín, definice slova PSČ. Co znamená odborný pojem PSČ z kategorie Zkratky?

Co je to PSČ? Význam slova

Co znamená termín, slovo, definice pojmu PSČ?

PSČ je zkratka pro poštovní směrovací číslo, jednoznačný identifikační údaj v adresách (to je důležité např. tehdy, když mají dvě obce stejný název). PSČ v České republice má pět cifer a lze ho rozdělit na trojčíslí a dvojčíslí. V anglickém jazyce naleznete PSČ pod označením ZIP nebo postcode.


Co je to PSČ? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova PSČ. Co znamená odborný pojem PSČ z kategorie Zkratky?

Uvedené informace jsou bez záruky. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Tento text (PSČ) můžete sdílet se známými na Pinterestu nebo na Facebooku či Twitteru.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu      

Termín PSČ patří do kategorie zkratky

Klíčová slova: význam, definice, popis, lexikon, terminologie, co to je, význam pojmu, slovo, definice pojmu, co znamená, wiki, heslo, odborný výraz, odborné názvosloví, termín, informace, názvosloví, zkratky


Pojem PSČ je v kategorii zkratky, ilustrační obrázek

Co znamená pojem PSČ? Odborný výraz, termín, definice slova z Wikipedie

Následující popis pojmu byl převzat ze stránek Wikipedia.cz, více se dozvíte zde. Licence CC-BY-SA.

Poštovní směrovací číslo (poštovní kód, zkratka PSČ, v angličtině ZIP nebo postcode) se používá v poštovním styku jako součást adresy především pro identifikaci místa doručení při automatizovaném třídění zásilek. Je to číselné označení územního obvodu dodávací (adresní) pošty, případně menšího dodávacího obvodu nebo poštovní přihrádky (P. O. Box).

Více informací o pojmu PSČ lze najít v následujících zdrojích

Vyhledat slovo PSČ ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Vyhledat termín PSČ na Google.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem PSČ ve Wikimedia Commons

Hledat videa s názvem PSČ na Youtube

Vyhledat výraz PSČ ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat slovo PSČ ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo PSČ například ve ruském vyhledávači Yandex, v Lingea slovnících, v Seznam.cz slovníku cizích slov, ve Wikislovníku nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Výběr náhodných odborných termínů, pojmů a hesel

Právě jste zjistili jaká je definice slova PSČ? resp. jaká je definice slova PSČ? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu PSČ, odpověď na dotaz co je to PSČ?. Víte např. kdo to je Zedník? Znáte a víte kdo je Clint Eastwood? Ke každému slovo může existovat víc definic v různých oborech lidské činnosti. Zkuste proto termín PSČ hledat i v jiných kategoriích (než zkratky) Vybrané texty jsou rozšířené o citaci z české verze internetové encyklopedie Wikipedia.cz. Samozřejmě uvádíme i odkaz na konkrétní podstránku tohoto projektu. Takovéto texty spadají pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, nezbývá než vám poděkovat za návštěvu stručného webového slovníku, který se zaměřuje na popisy termínů, zajímavosti, definice odborných pojmů, významy slov, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Pýcha, pytel, pysk ... Víte jak to pokračuje dál? Pokud ne, odpověď naleznete tady.