Co je to?
Odborný výraz, definice slova Hardware. Co znamená pojem Hardware z kategorie Hardware?

Co je to Hardware? Význam slova

Co znamená termín, výraz, pojem, vysvětlení hesla Hardware?

Veškeré fyzicky existující komponenty PC se označují anglickým slovíčkem hardware. Bez některých z těchto součástí by počítač nemohl fungovat. Do této kategorie nelze zařadit žádné programy, jelikož těm se říká software. Mezi neopomenutelné součásti počítače z hlediska hardwaru tak patří třeba procesor, pevný disk nebo grafická karta.


Co je to Hardware? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Hardware. Co znamená pojem Hardware z kategorie Hardware?

Neručíme za aktuálnost a správnost uvedených informací, chyby vyhrazeny. Text vytvořen pro server Superia.cz

Definici pojmu Hardware sdílejte s partnery, kolegy a kamarády na internetových společenských sítích typu Pinterest, Reddit, Twitter či Facebooku, který je z nich nejznámější a nejpopulárnější.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Hardware je v kategorii Hardware

Klíčová slova: odborné názvosloví, slovník, pojem, definice, co je to Hardware?, význam pojmu, co znamená, Hardware, Hardware, význam, definice pojmu, Hardware, přesný význam, wiki, formulace, terminologie, termín, heslo


Pojem Hardware je v kategorii Hardware, ilustrační obrázek

Co se píše ve Wikipedii o pojmu Hardware?

Níže umístěný text je převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Hardware (z anglického významu „železářské zboží“ nebo také „nářadí“, počítačový hardware je pak „computer hardware“) označuje veškeré fyzicky existující technické vybavení počítače na rozdíl od dat a programů (označovaných jako software).

Hardware počítače

Hardware (vnitřek) stolního počítače. CPU s chladičem, rozšiřující karta v PCI slotu atd. Autor: tookapic, zdroj: Pixabay
Hardware (vnitřek) stolního počítače. CPU s chladičem, rozšiřující karta v PCI slotu atd. Autor: tookapic, zdroj: Pixabay


Doporučené zdroje informací k dalšímu studiu

Hledat pojem Hardware ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Najít termín Hardware ve Wikizdrojích

Najít heslo Hardware ve Wikislovníku

Hledat výraz Hardware na Google.cz

Najít výraz Hardware ve fulltextu Seznam.cz

Hledat heslo Hardware ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Hardware například ve videích na Youtube, v ABC slovníku cizích slov a synonym, v evropském vyhledávači Qwant, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Jaké pojmy, odborné termíny a hesla lidé hledají?

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku co znamená Hardware? resp. co se skrývá pod slovem Hardware? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Hardware, odpověď na dotaz co je to Hardware?. Víte např. kdo to je Exekutor? Znáte a víte kdo je Živnostník? Nezapomeňte prosím, že výrazy, hesla mohou mít víc významů v různých oborech lidské činnosti. Proto případně zapátrejte po pojmu Hardware i v jiných kategoriích (než Hardware). Některé texty jsme rozšířili i o krátkou citaci z Wikipedia.cz. K této citaci vždy uvádíme i odkaz na konkrétní stránku. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, vážení návštěvníci, děkujeme za návštěvu webových stránek shromažďujících definice odborných pojmů, významy slov, známé i neznámé pojmy, popisy termínů, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Víte, kdo je to chachar? nebo kdo je socka? Nejen tyto hanlivé pojmy naleznete na těchto stránkách.