Co je to?
Definice výrazu, termínu Hardware. Co znamená odborný pojem Hardware z kategorie Hardware?

Co je to Hardware? Význam slova

Vysvětlení pojmu, termínu, hesla, výrazu Hardware

Veškeré fyzicky existující komponenty PC se označují anglickým slovíčkem hardware. Bez některých z těchto součástí by počítač nemohl fungovat. Do této kategorie nelze zařadit žádné programy, jelikož těm se říká software. Mezi neopomenutelné součásti počítače z hlediska hardwaru tak patří třeba procesor, pevný disk nebo grafická karta.


Co je to Hardware? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Hardware. Co znamená odborný pojem Hardware z kategorie Hardware?

Neručíme za přesnost, úplnost a hodnověrnost jakýchkoliv informací sdělovaných prostřednictvím těchto webových stránek. Napsáno redaktory Superia.cz

Doporučujeme sdílet tento text s vašimi kamarády na webových službách typu Pinterest, Facebook, Twitter nebo Reddit.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu      

Pojem Hardware patří do sekce hardware

Klíčová slova: co to je, přesný výraz, co znamená, význam, definice, terminus technicus, lexikon, synonymum, wiki, pojem, hardware, názvosloví, Hardware, význam slova, informace, co je to Hardware?, odborné názvosloví, slovník


Pojem Hardware je v kategorii hardware, ilustrační obrázek

Ve Wikipedii se o termínu Hardware píše následující

Uvedené vysvětlení pojmu je převzato z webu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Hardware (z anglického významu „železářské zboží“ nebo také „nářadí“, počítačový hardware je pak „computer hardware“) označuje veškeré fyzicky existující technické vybavení počítače na rozdíl od dat a programů (označovaných jako software).

Hardware počítače

Hardware (vnitřek) stolního počítače. CPU s chladičem, rozšiřující karta v PCI slotu atd. Autor: tookapic, zdroj: Pixabay
Hardware (vnitřek) stolního počítače. CPU s chladičem, rozšiřující karta v PCI slotu atd. Autor: tookapic, zdroj: Pixabay


Odkazy na jiné weby

Hledat videa s názvem Hardware na Youtube

Vyhledat výraz Hardware ve Wikizdrojích

Zkusit najít slovo Hardware ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Hardware ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít výraz Hardware ve Wikislovníku

Hledat termín Hardware ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Hardware například ve vyhledávači Seznam.cz, v Google překladači, v Microsoft Bing, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo v projektu slovnik.cz.

Výběr náhodných odborných termínů, pojmů a hesel

Právě nyní již víte jaký je význam slova Hardware? resp. co znamená výraz Hardware? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Hardware, odpověď na dotaz co je to Hardware?. Víte např. kdo to je Antonín Panenka? Znáte a víte kdo je Xindl X? Nezapomeňte, že jednotlivé výrazy mohou mít víc významů podle různých oborů. Zkuste najít odborný termín i v jiné sekci než v hardware. U některých textů citujeme českou Wikipedii. Spolu s krátkou citací (textem) vždy uvádíme u url adresu projektu. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme, že jste navštívili online slovníkový projekt zaměřený na přesné vysvětlení slov, popisy termínů, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, významy slov, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Víte, kdo je to chachar? nebo kdo je socka? Nejen tyto hanlivé pojmy naleznete na těchto stránkách.