Co je to?
Odborný výraz, definice slova Hardware. Co znamená pojem Hardware z kategorie Hardware?

Co je to Hardware? Význam slova

Pojem, definice termínu, vysvětlení slova Hardware

Veškeré fyzicky existující komponenty PC se označují anglickým slovíčkem hardware. Bez některých z těchto součástí by počítač nemohl fungovat. Do této kategorie nelze zařadit žádné programy, jelikož těm se říká software. Mezi neopomenutelné součásti počítače z hlediska hardwaru tak patří třeba procesor, pevný disk nebo grafická karta.


Co je to Hardware? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Hardware. Co znamená pojem Hardware z kategorie Hardware?

Informace uvedené na těchto stránkách jsou bez záruky. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Budeme rádi, pokud budete definici slova Hardware sdílet se známými na sociálních sítích Pinterestu, Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Hardware patří do sekce Hardware

Klíčová slova: přesný význam, heslo, význam slova, Hardware, pojem, definice pojmu, slovník, informace, co znamená, co je to Hardware?, přesný výraz, wiki, význam pojmu, slovo, odborný výraz, vysvětlení, synonymum, lexikon


Pojem Hardware je v kategorii Hardware, ilustrační obrázek

Wikipedie píše o slovu Hardware?

Následující text definice byl převzat ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Hardware (z anglického významu „železářské zboží“ nebo také „nářadí“, počítačový hardware je pak „computer hardware“) označuje veškeré fyzicky existující technické vybavení počítače na rozdíl od dat a programů (označovaných jako software).

Hardware počítače

Hardware (vnitřek) stolního počítače. CPU s chladičem, rozšiřující karta v PCI slotu atd. Autor: tookapic, zdroj: Pixabay
Hardware (vnitřek) stolního počítače. CPU s chladičem, rozšiřující karta v PCI slotu atd. Autor: tookapic, zdroj: Pixabay


Odkazy na jiné online zdroje a weby

Hledat videa s názvem Hardware na Youtube

Vyhledat výraz Hardware ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Hardware ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat slovo Hardware ve Wikizdrojích

Hledat termín Hardware ve Wikislovníku

Hledat slovo Hardware ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Dál můžete zkusit hledat slovo Hardware například ve ruském vyhledávači Yandex, v Google překladači, v evropském vyhledávači Qwant, ve vyhledávači Seznam.cz nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Výběr náhodných odborných termínů, pojmů a hesel

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku co to je Hardware? resp. co znamená výraz Hardware? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Hardware, odpověď na dotaz co je to Hardware?. Víte např. kdo to je Kouč? Znáte a víte kdo je Živnostník? Berte prosím v potaz, že jednotlivá slova mohou mít víc definic v závislosti na oboru a kontextu. Vyzkoušejte proto hledání v jiných kategoriích (než Hardware). U některých textů najdete krátkou citaci z projektu Wikipedia včetně odkazu na kompletní text. Jedná se o texty spadající pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme našim čtenářům za návštěvu online encyklopedického projektu shromažďujícího významy slov, přesné vysvětlení slov, zajímavosti, popisy termínů, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Víte, kdo je to chachar? nebo kdo je socka? Nejen tyto hanlivé pojmy naleznete na těchto stránkách.