Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Hardware. Co znamená pojem Hardware z kategorie Hardware?

Co je Hardware? Význam slova

Co znamená termín, slovo, definice pojmu Hardware?

Veškeré fyzicky existující komponenty PC se označují anglickým slovíčkem hardware. Bez některých z těchto součástí by počítač nemohl fungovat. Do této kategorie nelze zařadit žádné programy, jelikož těm se říká software. Mezi neopomenutelné součásti počítače z hlediska hardwaru tak patří třeba procesor, pevný disk nebo grafická karta.


Co je to Hardware? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Hardware. Co znamená pojem Hardware z kategorie Hardware?

Provozovatel neručí za správnost a úplnost jakýchkoliv informací a dokumentů umístěných na webových stránkách. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Uvedený text můžete pochopitelně sdílet s blízkými na Twitteru, Redditu, Facebooku nebo jinde.

 Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku 

Termín Hardware se nachází v kategorii hardware

Klíčová slova: přesný význam, význam, wiki, definice, informace, slovo, co to je, co je to Hardware?, přesný výraz, lexikon, definice pojmu, názvosloví, synonymum, formulace, odborné názvosloví, pojem, heslo, hardware


Pojem Hardware je v kategorii hardware, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Hardware? Odborný výraz, termín, definice slova z Wikipedie

Níže uvedený text byl převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Hardware (z anglického významu „železářské zboží“ nebo také „nářadí“, počítačový hardware je pak „computer hardware“) označuje veškeré fyzicky existující technické vybavení počítače na rozdíl od dat a programů (označovaných jako software).

Hardware počítače

Hardware (vnitřek) stolního počítače. CPU s chladičem, rozšiřující karta v PCI slotu atd. Autor: tookapic, zdroj: Pixabay
Hardware (vnitřek) stolního počítače. CPU s chladičem, rozšiřující karta v PCI slotu atd. Autor: tookapic, zdroj: Pixabay


Odkazy na jiné online zdroje a weby

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Hardware ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít termín Hardware ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat videa s názvem Hardware na Youtube

Najít heslo Hardware ve vyhledávači Yandex

Hledat frázi Hardware ve Wikizdrojích

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Hardware ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Hardware například v Microsoft Bing, v Lingea slovnících, v evropském vyhledávači Qwant, ve vyhledávači Seznam.cz nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Náhodné pojmy, výrazy, slova a odborné termíny

Právě jste zjistili co znamená Hardware? resp. co se přesně ukrývá za slovem Hardware? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Hardware, odpověď na dotaz co je to Hardware?. Víte např. kdo to je Eva Leinweberová? Znáte a víte kdo je Živnostník? Nezapomeňte prosím, že výrazy, hesla mohou mít víc významů v různých oborech lidské činnosti. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu Hardware v jiné sekci než hardware. Některé pojmy obsahují doplňující definici z Wikipedie včetně url na konkrétní stránku. Takovéto texty spadají pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme našim čtenářům za návštěvu online encyklopedického projektu shromažďujícího slovníková hesla, zajímavosti, známé i neznámé pojmy, významy slov, popisy termínů, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Víte, kdo je to chachar? nebo kdo je socka? Nejen tyto hanlivé pojmy naleznete na těchto stránkách.