Co je to?
Definice výrazu Hardware. Co znamená odborný pojem Hardware z kategorie Hardware?

Co je Hardware?

Pojem, termín, heslo, vysvětlení výrazu Hardware

Veškeré fyzicky existující komponenty PC se označují anglickým slovíčkem hardware. Bez některých z těchto součástí by počítač nemohl fungovat. Do této kategorie nelze zařadit žádné programy, jelikož těm se říká software. Mezi neopomenutelné součásti počítače z hlediska hardwaru tak patří třeba procesor, pevný disk nebo grafická karta.


Co je to Hardware? Význam slova, termín, Definice výrazu Hardware. Co znamená odborný pojem Hardware z kategorie Hardware?

Informace obsažené na našich webových stránkách byly pečlivě zkontrolovány. I přesto však nepřebíráme odpovědnost za případné chyby. Text je vypracovaný autorkami přímo pro projekt Superia.cz

Tento text samozřejmě můžete sdílet s kolegy, přáteli a partnery na Facebooku, Twitteru, Pinterestu, Redditu nebo na jiné sociální síti.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku 

Heslo Hardware je v sekci hardware

Klíčová slova: slovo, synonymum, přesný výraz, hardware, vysvětlení, formulace, terminus technicus, co znamená, heslo, význam, význam pojmu, odborný výraz, wiki, informace, co je to Hardware?, odborné názvosloví, terminologie, Hardware


Pojem Hardware je v kategorii hardware, ilustrační obrázek

Co označuje termín Hardware? Odborný výraz, termín, definice slova z projektu Wikipedia

Uvedená defice je převzata z internetové online encyklopedie Wikipedia. Odkaz na článek je zde. Licence CC-BY-SA.

Hardware (z anglického významu „železářské zboží“ nebo také „nářadí“, počítačový hardware je pak „computer hardware“) označuje veškeré fyzicky existující technické vybavení počítače na rozdíl od dat a programů (označovaných jako software).

Hardware počítače

Hardware (vnitřek) stolního počítače. CPU s chladičem, rozšiřující karta v PCI slotu atd. Autor: tookapic, zdroj: Pixabay
Hardware (vnitřek) stolního počítače. CPU s chladičem, rozšiřující karta v PCI slotu atd. Autor: tookapic, zdroj: Pixabay


Doporučené zdroje informací k dalšímu studiu

Zkusit najít slovo Hardware ve vyhledávači Yandex

Hledat výraz Hardware ve vyhledávači Qwant

Zkusit najít Hardware ve fulltextu vyhledávače Info.com

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Hardware ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat výraz Hardware na Google obrázcích

Zkusit najít Hardware ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Hardware například v Microsoft Bing, v Lingea slovnících, ve Wikizdrojích, ve Wikislovníku nebo v Google překladači.

Náhodných výběr odborných pojmů, termínů a slov

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku co to je Hardware? resp. jaký je význam slova Hardware? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Hardware, odpověď na dotaz co je to Hardware?. Víte např. kdo to je Jana Paulová? Znáte a víte kdo je Živnostník? Údaje na stránkách nemusí být aktuální. Přes veškerou snahu bohužel nestíháme pravidelnou aktualizaci informací. Pojmy mohou mít různé významy v různých oborech lidské činnosti. Pokuste se najít termín Hardware i v jiné kategorii než v hardware. Některé pojmy obsahují i krátkou citaci z české Wikipedie včetně internetového odkazu na podrobný popis. Jedná se o texty spadající pod licenci CC-BY-SA.

Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Kategorie hardware, počítač hardware, hardware, ilustrační obrázek

Milí čtenáři, nezbývá než vám poděkovat za návštěvu stručného webového slovníku, který se zaměřuje na zajímavosti, přesné vysvětlení slov, významy slov, popisy termínů, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Víte, kdo je to chachar? nebo kdo je socka? Nejen tyto hanlivé pojmy naleznete na těchto stránkách.