Co je to?
Výraz, termín, definice slova Hardware. Co znamená odborný pojem Hardware z kategorie Hardware?

Co je to Hardware? Význam slova

Vysvětlení pojmu, hesla, definice termínu Hardware

Veškeré fyzicky existující komponenty PC se označují anglickým slovíčkem hardware. Bez některých z těchto součástí by počítač nemohl fungovat. Do této kategorie nelze zařadit žádné programy, jelikož těm se říká software. Mezi neopomenutelné součásti počítače z hlediska hardwaru tak patří třeba procesor, pevný disk nebo grafická karta.


Co je to Hardware? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Hardware. Co znamená odborný pojem Hardware z kategorie Hardware?

Neručíme za pravdivost a aktuálnost informací zde uvedených. Sepsáno redaktory Superia.cz

Text můžete velmi jednoduše sdílet s vašimi přáteli na Pinterestu, Facebooku, Twitteru, Redditu nebo na zde neuvedených společených sítích.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu      

Termín Hardware se nachází v sekci hardware

Klíčová slova: co je to Hardware?, termín, terminologie, slovník, přesný výraz, definice, přesný význam, synonymum, hardware, terminus technicus, hardware, Hardware, definice pojmu, odborné názvosloví, formulace, slovo, význam slova, odborný výraz


Pojem Hardware je v kategorii hardware, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Hardware? Definice slova, výraz, termín z Wikipedie

(Text byl převzat z mnohojazyčné online encyklopedie Wikipedia) Licence CC-BY-SA.

Hardware (z anglického významu „železářské zboží“ nebo také „nářadí“, počítačový hardware je pak „computer hardware“) označuje veškeré fyzicky existující technické vybavení počítače na rozdíl od dat a programů (označovaných jako software).

Hardware počítače

Hardware (vnitřek) stolního počítače. CPU s chladičem, rozšiřující karta v PCI slotu atd. Autor: tookapic, zdroj: Pixabay
Hardware (vnitřek) stolního počítače. CPU s chladičem, rozšiřující karta v PCI slotu atd. Autor: tookapic, zdroj: Pixabay


Jiné informační zdroje o pojmu Hardware

Najít heslo Hardware na Google.cz

Zkusit najít slovo Hardware ve vyhledávači Yandex

Hledat výraz Hardware ve vyhledávači Qwant

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Hardware ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat pojem Hardware ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat videa s názvem Hardware na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Hardware například v Seznam.cz slovníku cizích slov, v Google překladači, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, ve Wikislovníku nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Další vybraná hesla, odborné termíny a pojmy

Tyto stránky vám umožnili zjistit jaká je definice slova Hardware? resp. co označuje slovo Hardware? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Hardware, odpověď na dotaz co je to Hardware?. Víte např. kdo to je Šaman? Znáte a víte kdo je Živnostník? Jednotlivá slova, termíny, hesla můžou mít víc definic podle toho o jaký obor se jedná. Nezbývá, než vám doporučit hledání v jiných kategoriích než je hardware. Část textů obsahuje internetový odkaz i krátkou citaci z české verze projektu Wikipedia. Takový typ textu je distribuován pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za navštívení našeho encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na významy slov, popisy termínů, definice odborných pojmů, zajímavosti, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Víte, kdo je to chachar? nebo kdo je socka? Nejen tyto hanlivé pojmy naleznete na těchto stránkách.