Co je to?
Výraz, termín, definice slova Pravý úhel. Co znamená odborný pojem Pravý úhel z kategorie Matematika?

Co je to Pravý úhel? Význam slova

Co znamená výraz, termín, pojem, definice slova Pravý úhel?

Pravý úhel je pojmenování takového úhlu, který je čtvrtinou plného úhlu či polovinou úhlu přímého. Název vznikl nepřesným překladem z latiny, ze sousloví angulus rectus. Pravý úhel má 90 stupňů. Pokud se zakresluje na výkresy, označuje se tečkou v obloučku a co nejblíže průsečíku.
Pravý úhel se konstruuje několika způsoby, např. pomocí úhloměru či šablony nebo trojúhelníkem s ryskou, klasicky pomocí kružítka a tužky nebo použitím trojúhelníků a Pythagorovy věty.


Co je to Pravý úhel? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Pravý úhel. Co znamená odborný pojem Pravý úhel z kategorie Matematika?

Provozovatel neručí za správnost a aktuálnost zde uvedených informací. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Zaujala vás definice slova Pravý úhel? Pak se o tuto stránku podělte s kolegy na webových službách typu Pinterest, Facebook, Twitter nebo Reddit.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Pravý úhel je v kategorii Matematika

Klíčová slova: slovo, význam, termín, vysvětlení, lexikon, odborný výraz, formulace, význam slova, heslo, přesný výraz, slovník, informace, definice pojmu, co znamená, terminologie, definice, co to je, wiki


Pojem Pravý úhel je v kategorii Matematika, ilustrační obrázek

Co označuje termín Pravý úhel? Definice výrazu, slova, termínu z projektu Wikipedia

Tento níže umístěný text je převzat z internetové Wikipedie. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Pravý úhel je úhel, který tvoří polovinu přímého úhlu či čtvrtinu plného úhlu. Jeho velikost ve stupních je 90°, v radiánech π/2. Název pravý úhel vznikl nepřesným překladem latinského termínu angulus rectus, kde ovšem slovo rectus bylo původně použito ve významu „vzpřímený“, nikoli „pravý“. Na výkresech se pravý úhel nejčastěji označuje tečkou poblíž průsečíku uvnitř obloučku vyznačujícího úhel.

Další zdroje informací o slovu Pravý úhel

Zkusit najít heslo Pravý úhel ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Najít termín Pravý úhel ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat slovo Pravý úhel ve Wikizdrojích

Hledat videa s názvem Pravý úhel na Youtube

Vyhledat heslo Pravý úhel ve vyhledávači Yandex

Vyhledat pojem Pravý úhel ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Pravý úhel například ve Wikislovníku, v nabídce zboží na Heureka.cz, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v evropském vyhledávači Qwant nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Výběr náhodných odborných termínů, pojmů a hesel

Na stránce jste se mohli dozvědět: co je to Pravý úhel? resp. co znamená slovo Pravý úhel? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Pravý úhel, odpověď na dotaz co je to Pravý úhel?. Víte např. kdo to je Opat? Znáte a víte kdo je Dula? Neměli byste zapomenout na to, že ke každému výrazu, může existovat víc definic v různých oborech lidské činnosti. Zkuste proto termín Pravý úhel hledat i v jiných kategoriích (než Matematika) U části pojmů naleznete citaci z projektu Wikipedia včetně internetové adresy kde naleznete kompletní popis. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, slovníková hesla, zajímavosti, významy slov s názvem Co Je To?.

Vzpomenete si na barvy estonské státní vlajky nebo Bulharska? Pokud tápete, podívejte se na odpověď sem.