Co je to?
Výraz, termín, definice slova Pravý úhel. Co znamená odborný pojem Pravý úhel z kategorie Matematika?

Co je to Pravý úhel? Význam slova

Co znamená termín, slovo, definice pojmu Pravý úhel?

Pravý úhel je pojmenování takového úhlu, který je čtvrtinou plného úhlu či polovinou úhlu přímého. Název vznikl nepřesným překladem z latiny, ze sousloví angulus rectus. Pravý úhel má 90 stupňů. Pokud se zakresluje na výkresy, označuje se tečkou v obloučku a co nejblíže průsečíku.
Pravý úhel se konstruuje několika způsoby, např. pomocí úhloměru či šablony nebo trojúhelníkem s ryskou, klasicky pomocí kružítka a tužky nebo použitím trojúhelníků a Pythagorovy věty.


Co je to Pravý úhel? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Pravý úhel. Co znamená odborný pojem Pravý úhel z kategorie Matematika?

Možnost chyb vyhrazena. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Budeme rádi, pokud budete definici slova Pravý úhel sdílet s kolegy na Redditu, Twitteru nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Pravý úhel patří do sekce Matematika

Klíčová slova: názvosloví, význam slova, přesný výraz, definice, význam pojmu, co znamená, pojem, popis, vysvětlení, Matematika, formulace, terminologie, lexikon, přesný význam, wiki, slovo, definice pojmu, Pravý úhel


Pojem Pravý úhel je v kategorii Matematika, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Pravý úhel? Odborný výraz, termín, definice slova z Wikipedie

(Uvedený text pochází online encyklopedie Wikipedia.cz) Licence CC-BY-SA.

Pravý úhel je úhel, který tvoří polovinu přímého úhlu či čtvrtinu plného úhlu. Jeho velikost ve stupních je 90°, v radiánech π/2. Název pravý úhel vznikl nepřesným překladem latinského termínu angulus rectus, kde ovšem slovo rectus bylo původně použito ve významu „vzpřímený“, nikoli „pravý“. Na výkresech se pravý úhel nejčastěji označuje tečkou poblíž průsečíku uvnitř obloučku vyznačujícího úhel.

Hledejte v dalších zdrojích

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Pravý úhel ve Wikimedia Commons

Hledat pojem Pravý úhel ve Wikizdrojích

Vyhledat heslo Pravý úhel ve vyhledávači Yandex

Zkusit najít pojem Pravý úhel ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat slovo Pravý úhel ve Wikislovníku

Najít pojem Pravý úhel ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Dál můžete zkusit hledat slovo Pravý úhel například v evropském vyhledávači Qwant, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo v Google překladači.

Náhodných výběr hesel, pojmů a odborných termínů

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku co znamená Pravý úhel? resp. co to je Pravý úhel? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Pravý úhel, odpověď na dotaz co je to Pravý úhel?. Víte např. kdo to je Jezuita? Znáte a víte kdo je Písničkář? Nezapomeňte prosím, že každé heslo může mít víc definic podle toho o jaký obor se jedná. Proto prosím zapátrejte i v jiných kategoriích než je Matematika. U některých textů najdete krátkou citaci z projektu Wikipedia včetně odkazu na kompletní text. Takovéto texty spadají pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme našim čtenářům za návštěvu online encyklopedického projektu shromažďujícího popisy termínů, významy slov, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Vzpomenete si na barvy estonské státní vlajky nebo Bulharska? Pokud tápete, podívejte se na odpověď sem.