Co je to?
Výraz, termín, definice slova Pravý úhel. Co znamená odborný pojem Pravý úhel z kategorie Matematika?

Co je to Pravý úhel? Význam slova

Co znamená termín, slovo, heslo, vysvětlení pojmu Pravý úhel?

Pravý úhel je pojmenování takového úhlu, který je čtvrtinou plného úhlu či polovinou úhlu přímého. Název vznikl nepřesným překladem z latiny, ze sousloví angulus rectus. Pravý úhel má 90 stupňů. Pokud se zakresluje na výkresy, označuje se tečkou v obloučku a co nejblíže průsečíku.
Pravý úhel se konstruuje několika způsoby, např. pomocí úhloměru či šablony nebo trojúhelníkem s ryskou, klasicky pomocí kružítka a tužky nebo použitím trojúhelníků a Pythagorovy věty.


Co je to Pravý úhel? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Pravý úhel. Co znamená odborný pojem Pravý úhel z kategorie Matematika?

Neručíme za pravdivost uvedených informací. Sepsáno redaktory Superia.cz

Text můžete velmi jednoduše sdílet s partnery, kolegy a kamarády na Pinterestu, Facebooku, Twitteru, Redditu nebo na zde neuvedených společených sítích.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu  

Termín Pravý úhel se nachází v sekci matematika

Klíčová slova: Pravý úhel, wiki, lexikon, co znamená, přesný výraz, matematika, vysvětlení, přesný význam, pojem, odborné názvosloví, odborný výraz, terminologie, slovník, co je to Pravý úhel?, význam pojmu, heslo, matematika, terminus technicus


Pojem Pravý úhel je v kategorii matematika, ilustrační obrázek

Ve Wikipedii se o heslu Pravý úhel dozvíte následující

Níže uvedený text byl převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Pravý úhel je úhel, který tvoří polovinu přímého úhlu či čtvrtinu plného úhlu. Jeho velikost ve stupních je 90°, v radiánech π/2. Název pravý úhel vznikl nepřesným překladem latinského termínu angulus rectus, kde ovšem slovo rectus bylo původně použito ve významu „vzpřímený“, nikoli „pravý“. Na výkresech se pravý úhel nejčastěji označuje tečkou poblíž průsečíku uvnitř obloučku vyznačujícího úhel.

Pro další informace o termínu Pravý úhel zkuste tyto odkazy

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Pravý úhel ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít heslo Pravý úhel ve Wikizdrojích

Hledat heslo Pravý úhel ve vyhledávači Yandex

Najít výraz Pravý úhel ve Wikislovníku

Hledat pojem Pravý úhel na Google.cz

Zkusit najít slovo Pravý úhel ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Pravý úhel například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v nabídce zboží na Heureka.cz, v Microsoft Bing, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo v projektu slovnik.cz.

Výběr z nejčastěji hledaných slov

Tyto stránky vám umožnili zjistit co znamená Pravý úhel? resp. co se přesně ukrývá za slovem Pravý úhel? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Pravý úhel, odpověď na dotaz co je to Pravý úhel?. Víte např. kdo to je František Koláček? Znáte a víte kdo je Tatiana Dyková? Berte prosím v úvahu, že pojmy mohou mít víc definic podle toho o jaký obor se jedná. Proto případně zapátrejte i v jiných kategoriích (než matematika). Část textů obsahuje internetový odkaz i krátkou citaci z české verze projektu Wikipedia. Takový typ textu je distribuován pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za navštívení našeho encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, popisy termínů, definice odborných pojmů, významy slov, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Vzpomenete si na barvy estonské státní vlajky nebo Bulharska? Pokud tápete, podívejte se na odpověď sem.