Co je to?
Výraz, termín, definice slova Pravý úhel. Co znamená odborný pojem Pravý úhel z kategorie Matematika?

Co je to Pravý úhel? Význam slova

Co znamená pojem, definice termínu Pravý úhel?

Pravý úhel je pojmenování takového úhlu, který je čtvrtinou plného úhlu či polovinou úhlu přímého. Název vznikl nepřesným překladem z latiny, ze sousloví angulus rectus. Pravý úhel má 90 stupňů. Pokud se zakresluje na výkresy, označuje se tečkou v obloučku a co nejblíže průsečíku.
Pravý úhel se konstruuje několika způsoby, např. pomocí úhloměru či šablony nebo trojúhelníkem s ryskou, klasicky pomocí kružítka a tužky nebo použitím trojúhelníků a Pythagorovy věty.


Co je to Pravý úhel? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Pravý úhel. Co znamená odborný pojem Pravý úhel z kategorie Matematika?

Neručíme za eventuální chyby v textech. Text vytvořen pro server Superia.cz

Sdílejte text pojmu Pravý úhel s kamarády na specializovaných společenských sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Pravý úhel se nachází v kategorii Matematika

Klíčová slova: význam slova, Matematika, wiki, co je to Pravý úhel?, význam, přesný výraz, slovník, terminologie, co to je, termín, slovo, synonymum, přesný význam, odborný výraz, vysvětlení, názvosloví, definice, odborné názvosloví


Pojem Pravý úhel je v kategorii Matematika, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Pravý úhel? Výraz, definice slova z Wikipedie

Následující text definice pojmu byl převzat z projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Pravý úhel je úhel, který tvoří polovinu přímého úhlu či čtvrtinu plného úhlu. Jeho velikost ve stupních je 90°, v radiánech π/2. Název pravý úhel vznikl nepřesným překladem latinského termínu angulus rectus, kde ovšem slovo rectus bylo původně použito ve významu „vzpřímený“, nikoli „pravý“. Na výkresech se pravý úhel nejčastěji označuje tečkou poblíž průsečíku uvnitř obloučku vyznačujícího úhel.

Pro více informací o heslu Pravý úhel zkuste navštívit tyto odkazy

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Pravý úhel ve Wikimedia Commons

Najít heslo Pravý úhel ve Wikislovníku

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Pravý úhel ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat heslo Pravý úhel ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit najít termín Pravý úhel ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat termín Pravý úhel ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Pravý úhel například ve fulltextu Google.cz, v Lingea slovnících, ve videích na Youtube, v Microsoft Bing nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Jaké pojmy, odborné termíny a hesla lidé hledají?

Na této webové stránce jste se dozvěděli jaký je význam slova Pravý úhel? resp. jaký je význam pojmu Pravý úhel? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Pravý úhel, odpověď na dotaz co je to Pravý úhel?. Víte např. kdo to je Koumák? Znáte a víte kdo je Písničkář? Ke každému pojmu může existovat vícero definic v závislosti na oboru a kontextu. Doporučujeme vám proto porozhlédnout se v jiných kategoriích (než Matematika). Některé pojmy jsou obohaceny o citaci z Wikipedie. U nich uvádíme i konkrétní url projektu kde se dozvíte více. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu stručného encyklopedického slovníku, který se zaměřuje především na zajímavosti, popisy termínů, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, významy slov, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Vzpomenete si na barvy estonské státní vlajky nebo Bulharska? Pokud tápete, podívejte se na odpověď sem.