Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Artróza. Co znamená pojem Artróza z kategorie Nemoce?

Co to je Artróza? Význam slova

Co znamená heslo, definice termínu, pojmu Artróza?

Nemoc známá jako artróza se označuje též jako osteoartróza nebo osteoartritida. Jedná se o nejčastější onemocnění kloubů. Možnost výskytu většinou stoupá s přibývajícím věkem. Rentgenové změny typické právě pro artrózu můžeme nalézt v USA u takřka sedmdesáti procent osob starších 65 let.
Během artrózy dochází k postupné destrukci kloubní chrupavky a změně jejích mechanických vlastností. V nejtěžších případech může být chrupavka dokonce kompletně zničena. Bolest při artróze je dána pouze postižením okolních tkání, protože samotné poškození chrupavky nebolí, jelikož není inervována.


Co je to Artróza? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Artróza. Co znamená pojem Artróza z kategorie Nemoce?

Omlouváme se za možné chyby v textech. Text napsán pro Superia.cz

Sdílejte text pojmu Artróza s partnery, kolegy a kamarády na internetových společenských sítích typu Pinterest, Reddit, Twitter či Facebooku, který je z nich nejznámější a nejpopulárnější.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Artróza se nachází v kategorii Nemoce

Klíčová slova: terminus technicus, co znamená, Nemoce, synonymum, termín, lexikon, heslo, názvosloví, odborné názvosloví, informace, pojem, co je to Artróza?, přesný výraz, definice pojmu, význam slova, formulace, slovník, wiki


Pojem Artróza je v kategorii Nemoce, ilustrační obrázek

Linky na jiné informační zdroje

Zkusit najít pojem Artróza ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat heslo Artróza ve vyhledávači Yandex

Hledat pojem Artróza ve Wikipedii

Vyhledat heslo Artróza ve fulltextu Seznam.cz

Najít heslo Artróza ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Vyhledat pojem Artróza ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Artróza například ve videích na Youtube, v Lingea slovnících, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Doporučené pojmy, slova, odborné termíny a výrazy

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku jaká je definice slova Artróza? resp. co to je Artróza? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Artróza, odpověď na dotaz co je to Artróza?. Víte např. kdo to je Kretén? Znáte a víte kdo je Moralista? Ke každému pojmu může existovat vícero definic podle různých oborů. Proto případně zapátrejte po pojmu Artróza i v jiných kategoriích (než Nemoce). Některé pojmy obsahují doplňující definici z Wikipedie včetně url na konkrétní stránku. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme za návštěvu online projektu (slovníku) shromažďujícího zajímavosti, popisy termínů, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

V diskuzích jste se možná setkali s různými zkratkami. Mezi nejrozšířenější zkratky patří BTW a IMHO. Víte co znamenají? Pokud ne, dozvíte se to zde.