Co je to?
Výraz, termín, definice slova Artróza. Co znamená odborný pojem Artróza z kategorie Nemoce?

Co je Artróza?

Vysvětlení pojmu, termínu, hesla, výrazu Artróza

Nemoc známá jako artróza se označuje též jako osteoartróza nebo osteoartritida. Jedná se o nejčastější onemocnění kloubů. Možnost výskytu většinou stoupá s přibývajícím věkem. Rentgenové změny typické právě pro artrózu můžeme nalézt v USA u takřka sedmdesáti procent osob starších 65 let.
Během artrózy dochází k postupné destrukci kloubní chrupavky a změně jejích mechanických vlastností. V nejtěžších případech může být chrupavka dokonce kompletně zničena. Bolest při artróze je dána pouze postižením okolních tkání, protože samotné poškození chrupavky nebolí, jelikož není inervována.


Co je to Artróza? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Artróza. Co znamená odborný pojem Artróza z kategorie Nemoce?

Provozovatel neručí za správnost a úplnost jakýchkoliv informací a dokumentů umístěných na webových stránkách. Text vytvořen pro server Superia.cz

Definici pojmu Artróza sdílejte s rodinou a kamarády na Pinterestu, Redditu, Twitteru anebo na Facebooku.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku 

Termín Artróza je v kategorii nemoce

Klíčová slova: význam, synonymum, slovo, heslo, odborný výraz, terminus technicus, vysvětlení, slovník, definice, přesný výraz, wiki, odborné názvosloví, přesný význam, lexikon, informace, co znamená, nemoce, termín


Pojem Artróza je v kategorii nemoce, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Artróza? Odborný výraz, termín, definice slova z Wikipedie

Níže uvedený text byl převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Osteoartróza (OA) nebo také artróza, či nepřesně osteoartritida, je nejčastější onemocnění kloubů. Postihuje asi 12 % populace. Prevalence stoupá s věkem, rentgenové změny typické pro OA nacházíme u téměř 70 % osob starších 65 let. (Údaje o výskytu onemocnění pocházejí z USA. V ČR žádné oficiální statistiky neexistují, nicméně lze předpokládat, že situace zde je obdobná.) Nejvíce postihuje váhonosné kyčelní a kolenní klouby, nacházíme ji však běžně i v jiných lokalizacích (páteř, rameno, loket, prsty aj.).

Pro více informací o heslu Artróza zkuste navštívit tyto odkazy

Hledat výraz Artróza ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Vyhledat pojem Artróza ve Wikizdrojích

Vyhledat slovo Artróza ve vyhledávači Yahoo

Hledat výraz Artróza ve fulltextu vyhledávače Info.com

Najít termín Artróza ve fulltextu Seznam.cz

Vyhledat heslo Artróza ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Dál můžete zkusit hledat slovo Artróza například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve ruském vyhledávači Yandex, ve videích na Youtube nebo v projektu slovnik.cz.

Náhodné pojmy, výrazy, slova a odborné termíny

Teď už víte co znamená Artróza? resp. co označuje slovo Artróza? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Artróza, odpověď na dotaz co je to Artróza?. Víte např. kdo to je Project administrator? Znáte a víte kdo je Mezomorf? Upozorňujeme, že informace na tomto webu mohou být neaktuální či zastaralé. vzhledem k tomu, že se používají v rozdílných oborech lidské činnosti. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu Artróza v jiné sekci než nemoce. Některé texty jsme rozšířili i o krátkou citaci z Wikipedia.cz. K této citaci vždy uvádíme i odkaz na konkrétní stránku. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme za návštěvu online projektu (slovníku) shromažďujícího zajímavosti, popisy termínů, slovníková hesla, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, významy slov s názvem Co Je To?.

V diskuzích jste se možná setkali s různými zkratkami. Mezi nejrozšířenější zkratky patří BTW a IMHO. Víte co znamenají? Pokud ne, dozvíte se to zde.