Co je to?
Výraz, termín, definice slova Artróza. Co znamená odborný pojem Artróza z kategorie Nemoce?

Co je to Artróza? Význam slova

Pojem, definice termínu, vysvětlení slova Artróza

Nemoc známá jako artróza se označuje též jako osteoartróza nebo osteoartritida. Jedná se o nejčastější onemocnění kloubů. Možnost výskytu většinou stoupá s přibývajícím věkem. Rentgenové změny typické právě pro artrózu můžeme nalézt v USA u takřka sedmdesáti procent osob starších 65 let.
Během artrózy dochází k postupné destrukci kloubní chrupavky a změně jejích mechanických vlastností. V nejtěžších případech může být chrupavka dokonce kompletně zničena. Bolest při artróze je dána pouze postižením okolních tkání, protože samotné poškození chrupavky nebolí, jelikož není inervována.


Co je to Artróza? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Artróza. Co znamená odborný pojem Artróza z kategorie Nemoce?

Uvedené informace jsou bez záruky. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Líbí se vám definice pojmu Artróza? Pak se o ní podělte s přáteli na sociálních sítích jako je Facebook a Twitter.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru    

Pojem Artróza je v kategorii nemoce

Klíčová slova: popis, wiki, co znamená, terminus technicus, odborné názvosloví, formulace, odborný výraz, nemoce, definice pojmu, slovo, informace, význam pojmu, heslo, Artróza, lexikon, význam, terminologie, význam slova


Pojem Artróza je v kategorii nemoce, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Artróza? Výraz, definice slova z Wikipedie

Uvedené vysvětlení pojmu je převzato z webu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Osteoartróza (OA) nebo také artróza, či nepřesně osteoartritida, je nejčastější onemocnění kloubů. Postihuje asi 12 % populace. Prevalence stoupá s věkem, rentgenové změny typické pro OA nacházíme u téměř 70 % osob starších 65 let. (Údaje o výskytu onemocnění pocházejí z USA. V ČR žádné oficiální statistiky neexistují, nicméně lze předpokládat, že situace zde je obdobná.) Nejvíce postihuje váhonosné kyčelní a kolenní klouby, nacházíme ji však běžně i v jiných lokalizacích (páteř, rameno, loket, prsty aj.).

Další zdroje informací o slovu Artróza

Zkusit najít slovo Artróza na Google.cz

Najít výraz Artróza ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Artróza ve Wikimedia Commons

Najít termín Artróza ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat videa s názvem Artróza na Youtube

Hledat slovo Artróza ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Artróza například ve vyhledávači Seznam.cz, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Náhodné definice slov, pojmů a odborných termínů

Na stránce jste se mohli dozvědět: jaký je význam slova Artróza? resp. co znamená slovo Artróza? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Artróza, odpověď na dotaz co je to Artróza?. Víte např. kdo to je Kalmyk? Znáte a víte kdo je Mezomorf? Jednotlivá slova můžou mít několik významů v závislosti na oboru a kontextu. Doporučujeme vám proto porozhlédnout se v jiných kategoriích (než nemoce). U některých pojmů uvádíme i doplňující definici pojmu z Wikipedie včetně odkazu na konkrétní stránku Wikipedie, kde se dočtete více. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, významy slov, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, zajímavosti s názvem Co Je To?.

V diskuzích jste se možná setkali s různými zkratkami. Mezi nejrozšířenější zkratky patří BTW a IMHO. Víte co znamenají? Pokud ne, dozvíte se to zde.