Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Artróza. Co znamená pojem Artróza z kategorie Nemoce?

Co to je Artróza? Význam slova

Co znamená pojem, slovo, definice termínu Artróza?

Nemoc známá jako artróza se označuje též jako osteoartróza nebo osteoartritida. Jedná se o nejčastější onemocnění kloubů. Možnost výskytu většinou stoupá s přibývajícím věkem. Rentgenové změny typické právě pro artrózu můžeme nalézt v USA u takřka sedmdesáti procent osob starších 65 let.
Během artrózy dochází k postupné destrukci kloubní chrupavky a změně jejích mechanických vlastností. V nejtěžších případech může být chrupavka dokonce kompletně zničena. Bolest při artróze je dána pouze postižením okolních tkání, protože samotné poškození chrupavky nebolí, jelikož není inervována.


Co je to Artróza? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Artróza. Co znamená pojem Artróza z kategorie Nemoce?

Neručíme za pravdivost uvedených informací. Sepsáno redaktory Superia.cz

Zaujalo vás slovo, termín Artróza? Potom se o definici podělte s vašimi kamarády na Twitteru, Redditu, Facebooku nebo jinde.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Artróza se nachází v kategorii Nemoce

Klíčová slova: Nemoce, slovník, formulace, vysvětlení, slovo, definice pojmu, odborný výraz, wiki, definice, terminus technicus, přesný výraz, Artróza, Nemoce, informace, význam slova, pojem, odborné názvosloví, co je to Artróza?


Pojem Artróza je v kategorii Nemoce, ilustrační obrázek

Jiné doporučené zdroje informací

Zkusit najít slovo Artróza ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Najít termín Artróza na Google.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Artróza ve Wikimedia Commons

Zkusit najít výraz Artróza ve fulltextu Seznam.cz

Najít heslo Artróza ve Wikislovníku

Hledat termín Artróza ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Artróza například ve Wikipedii, v Lingea slovnících, v evropském vyhledávači Qwant, ve videích na Youtube nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Náhodná hesla, významy slov, odborných termíny, výrazy a pojmy

Tyto stránky vám umožnili zjistit jaký je přesný význam slova Artróza? resp. co je to Artróza? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Artróza, odpověď na dotaz co je to Artróza?. Víte např. kdo to je Dramaturg? Znáte a víte kdo je Druid? Neměli byste zapomenout na to, že ke každému výrazu, může existovat víc definic v různém kontextu, v různých oborech. Proto se porozhlédněte i v jiných sekcích (než Nemoce). Některé pojmy obsahují doplňující definici z Wikipedie včetně url na konkrétní stránku. S těmi lze dále pracovat při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za navštívení našeho encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na významy slov, zajímavosti, definice odborných pojmů, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

V diskuzích jste se možná setkali s různými zkratkami. Mezi nejrozšířenější zkratky patří BTW a IMHO. Víte co znamenají? Pokud ne, dozvíte se to zde.