Co je to?
Definice výrazu, termínu Mešní víno. Co znamená odborný pojem Mešní víno z kategorie Nápoje?

Co je to Mešní víno? Význam slova

Co znamená termín, slovo, heslo, vysvětlení pojmu Mešní víno?

Mešní víno je pojmenování takového vína, které používají některé církve křesťanského směru jako svátost při obřadu přijímání. Toto víno musí odpovídat zvláštním požadavkům, které se týkají především způsobu výroby. Tyto požadavky mohou být u různých církví odlišné. Bílému vínu dává přednost římskokatolická církev, v pravoslavných církvích se využívá červené víno. Obecně se jako mešní víno označuje takové, do kterého nebyl přidán cukr.
Mešní vína dodávají pověření výrobci, které se na jeho výrobu specializují a vyrábějí pro určitou církev. Víno symbolizuje krev Kristovu a musí být vyrobeno pouze z hroznů, bez dalších přísad. Na vinohradu se nesmí chemicky ošetřovat. Vždy se jedná o přívlastková vína, bez regulace obsahu alkoholu. Víno se ještě před obřadem slavnostně žehná.


Co je to Mešní víno? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Mešní víno. Co znamená odborný pojem Mešní víno z kategorie Nápoje?

Neručíme za eventuální chyby v textech. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Definici slova Mešní víno můžete sdílet s blízkými na sociálních sítích jako je Facebook a Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Mešní víno je v kategorii Nápoje

Klíčová slova: odborné názvosloví, heslo, definice, přesný výraz, vysvětlení, Nápoje, přesný význam, definice pojmu, informace, lexikon, Nápoje, wiki, co to je, slovník, co je to Mešní víno?, co znamená, Mešní víno, formulace


Pojem Mešní víno je v kategorii Nápoje, ilustrační obrázek

Co nám píše encyklopedie Wikipedia o termínu Mešní víno?

Níže umístěný text je převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Mešní víno je označení vína, používaného některými křesťanskými církvemi jako svátostná materie při eucharistii, jež musí splňovat zvláštní požadavky na způsob výroby; tyto požadavky se u jednotlivých církví liší. Římskokatolická církev používá z praktických důvodů nejčastěji bílé víno (purifikatorium, textilie, jíž se vytírá kalich po eucharistii, se snáze pere), pravoslavné církve používají symbolické červené. Neoficiálně a spíše slangově se za „mešní víno“ označuje víno bez přídavku cukru.

Více informací o slovu Mešní víno doporučujeme hledat v těchto zdrojích

Vyhledat heslo Mešní víno ve Wikislovníku

Najít výraz Mešní víno ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Vyhledat pojem Mešní víno na Google.cz

Hledat termín Mešní víno ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Najít termín Mešní víno ve vyhledávači Qwant

Najít pojem Mešní víno ve Wikizdrojích

Dál můžete zkusit hledat slovo Mešní víno například ve ruském vyhledávači Yandex, v nabídce zboží na Heureka.cz, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v Microsoft Bing nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Náhodných výběr odborných pojmů, termínů a slov

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku jaký je význam slova Mešní víno? resp. co se skrývá pod slovem Mešní víno? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Mešní víno, odpověď na dotaz co je to Mešní víno?. Víte např. kdo to je Ivana Trumpová? Znáte a víte kdo je Jan Bierhanzl? Jednotlivá slova, termíny, hesla můžou mít víc definic podle různých oborů. Proto případně zapátrejte i v jiných kategoriích (než Nápoje). U některých pojmů uvádíme i doplňující definici pojmu z Wikipedie včetně odkazu na konkrétní stránku Wikipedie, kde se dočtete více. Ty lze využívat v souladu s licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštívení online slovníku zaměřeného na slovníková hesla, významy slov, popisy termínů, známé i neznámé pojmy, zajímavosti, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Chcete si zatraktivnit vzhled vašeho tabletu, mobilního telefonu nebo počítače? Jedním z rychlých a levných způsobů je změna tapety pracovní plochy. Mezi neoblíbenější pozadí patří horský vrchol, kapky vody a obilí.