Co je to?
Definice výrazu, termínu Mešní víno. Co znamená odborný pojem Mešní víno z kategorie Nápoje?

Co je to Mešní víno? Význam slova

Co znamená termín, výraz, pojem, vysvětlení hesla Mešní víno?

Mešní víno je pojmenování takového vína, které používají některé církve křesťanského směru jako svátost při obřadu přijímání. Toto víno musí odpovídat zvláštním požadavkům, které se týkají především způsobu výroby. Tyto požadavky mohou být u různých církví odlišné. Bílému vínu dává přednost římskokatolická církev, v pravoslavných církvích se využívá červené víno. Obecně se jako mešní víno označuje takové, do kterého nebyl přidán cukr.
Mešní vína dodávají pověření výrobci, které se na jeho výrobu specializují a vyrábějí pro určitou církev. Víno symbolizuje krev Kristovu a musí být vyrobeno pouze z hroznů, bez dalších přísad. Na vinohradu se nesmí chemicky ošetřovat. Vždy se jedná o přívlastková vína, bez regulace obsahu alkoholu. Víno se ještě před obřadem slavnostně žehná.


Co je to Mešní víno? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Mešní víno. Co znamená odborný pojem Mešní víno z kategorie Nápoje?

Za uvedené informace neručíme. Přes veškerou pečlivost se mohou v textech objevit chybné údaje nebo pravopisné chyby. Text vytvořen pro server Superia.cz

Tento krátký text můžete velmi snadno sdílet s vašimi přáteli na vašich účtech sociálních sítích jako je Pinterest, Reddit, Facebook anebo Twitter.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku 

Pojem Mešní víno patří do kategorie nápoje

Klíčová slova: přesný výraz, nápoje, wiki, terminus technicus, synonymum, co znamená, vysvětlení, nápoje, informace, termín, definice, heslo, význam pojmu, slovo, přesný význam, definice pojmu, pojem, slovník


Pojem Mešní víno je v kategorii nápoje, ilustrační obrázek

Co označuje termín Mešní víno? Definice výrazu, slova, termínu z projektu Wikipedia

Následující definice pojmu pochází ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Mešní víno je označení vína, používaného některými křesťanskými církvemi jako svátostná materie při eucharistii, jež musí splňovat zvláštní požadavky na způsob výroby; tyto požadavky se u jednotlivých církví liší. Římskokatolická církev používá z praktických důvodů nejčastěji bílé víno (purifikatorium, textilie, jíž se vytírá kalich po eucharistii, se snáze pere), pravoslavné církve používají symbolické červené. Neoficiálně a spíše slangově se za „mešní víno“ označuje víno bez přídavku cukru.

Hledejte výraz Mešní víno v dalších zdrojích

Zkusit najít slovo Mešní víno ve fulltextu Seznam.cz

Hledat termín Mešní víno ve Wikizdrojích

Hledat pojem Mešní víno ve Wikislovníku

Najít slovo Mešní víno ve vyhledávači Qwant

Zkusit najít termín Mešní víno ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit najít Mešní víno na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Mešní víno například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v projektu slovnik.cz, v Seznam.cz slovníku cizích slov, ve videích na Youtube nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Výběr z často hledaných výrazů na tomto webu

Právě nyní již víte co je to Mešní víno? resp. co se vlastně skrývá pod slovem Mešní víno? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Mešní víno, odpověď na dotaz co je to Mešní víno?. Víte např. kdo to je Uprchlík? Znáte a víte kdo je Školní asistent? Nezapomeňte prosím, že ke každému slovu může existovat vícero definic podle různých oborů. Radíme vám proto hledat slovo Mešní víno i v jiné části webu než je kategorie nápoje. Některé texty jsou rozšířeny o citaci z české Wikipedie. Je zde uveden i odkaz na konkrétní stránku ze zmíněné encyklopedie. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu stručného encyklopedického slovníku, který se zaměřuje především na popisy termínů, definice odborných pojmů, slovníková hesla, zajímavosti, známé i neznámé pojmy, významy slov s názvem Co Je To?.

Chcete si zatraktivnit vzhled vašeho tabletu, mobilního telefonu nebo počítače? Jedním z rychlých a levných způsobů je změna tapety pracovní plochy. Mezi neoblíbenější pozadí patří horský vrchol, kapky vody a obilí.