Co je to?
Definice výrazu, termínu Mešní víno. Co znamená odborný pojem Mešní víno z kategorie Nápoje?

Co je to Mešní víno? Význam slova

Co znamená termín, slovo, definice pojmu Mešní víno?

Mešní víno je pojmenování takového vína, které používají některé církve křesťanského směru jako svátost při obřadu přijímání. Toto víno musí odpovídat zvláštním požadavkům, které se týkají především způsobu výroby. Tyto požadavky mohou být u různých církví odlišné. Bílému vínu dává přednost římskokatolická církev, v pravoslavných církvích se využívá červené víno. Obecně se jako mešní víno označuje takové, do kterého nebyl přidán cukr.
Mešní vína dodávají pověření výrobci, které se na jeho výrobu specializují a vyrábějí pro určitou církev. Víno symbolizuje krev Kristovu a musí být vyrobeno pouze z hroznů, bez dalších přísad. Na vinohradu se nesmí chemicky ošetřovat. Vždy se jedná o přívlastková vína, bez regulace obsahu alkoholu. Víno se ještě před obřadem slavnostně žehná.


Co je to Mešní víno? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Mešní víno. Co znamená odborný pojem Mešní víno z kategorie Nápoje?

Texty mohou obsahovat chyby nebo překlepy, za které se předem omlouváme. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Tento text samozřejmě můžete sdílet s kamarády na specializovaných společenských sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Mešní víno je v sekci Nápoje

Klíčová slova: wiki, vysvětlení, synonymum, co znamená, slovo, názvosloví, popis, Nápoje, odborné názvosloví, co to je, odborný výraz, slovník, pojem, termín, terminologie, formulace, přesný význam, přesný výraz


Pojem Mešní víno je v kategorii Nápoje, ilustrační obrázek

Co označuje termín Mešní víno? Výraz, definice slova z projektu Wikipedia

Uvedená defice je převzata z internetové online encyklopedie Wikipedia. Odkaz na článek je zde. Licence CC-BY-SA.

Mešní víno je označení vína, používaného některými křesťanskými církvemi jako svátostná materie při eucharistii, jež musí splňovat zvláštní požadavky na způsob výroby; tyto požadavky se u jednotlivých církví liší. Římskokatolická církev používá z praktických důvodů nejčastěji bílé víno (purifikatorium, textilie, jíž se vytírá kalich po eucharistii, se snáze pere), pravoslavné církve používají symbolické červené. Neoficiálně a spíše slangově se za „mešní víno“ označuje víno bez přídavku cukru.

Jiné informační zdroje o pojmu Mešní víno

Zkusit najít heslo Mešní víno ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Mešní víno ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít slovo Mešní víno ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit najít výraz Mešní víno ve Wikislovníku

Hledat termín Mešní víno ve fulltextu Seznam.cz

Hledat videa s názvem Mešní víno na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Mešní víno například ve Wikizdrojích, v ABC slovníku cizích slov a synonym, v evropském vyhledávači Qwant, ve fulltextu Google.cz nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Náhodné pojmy, výrazy, slova a odborné termíny

Na stránce jste se mohli dozvědět: co znamená slovo Mešní víno? resp. co se skrývá pod slovem Mešní víno? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Mešní víno, odpověď na dotaz co je to Mešní víno?. Víte např. kdo to je Dana Drábová? Znáte a víte kdo je Bernard Madoff? Pojmy, termíny a hesla mohou mít různé významy podle toho o jaký obor se jedná. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu Mešní víno v jiné sekci než Nápoje. Některé texty obsahují odkaz a krátkou citaci z české Wikipedie. Tyto lze přebírat, upravovat a dále šířit při splnění licenčního ujednání CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, významy slov, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, zajímavosti, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Chcete si zatraktivnit vzhled vašeho tabletu, mobilního telefonu nebo počítače? Jedním z rychlých a levných způsobů je změna tapety pracovní plochy. Mezi neoblíbenější pozadí patří horský vrchol, kapky vody a obilí.