Co je to?
Výraz, termín, definice slova Vtělení. Co znamená odborný pojem Vtělení z kategorie Náboženství?

Co je to Vtělení? Význam slova

Co znamená termín, slovo, heslo, vysvětlení pojmu Vtělení?

Vtělení je náboženský pojem, jehož název pochází z latinského slova incarnatio. To lze přeložit jako narození v těle. Jde tedy o příchod nějaké božské osoby do lidského světa. Božská bytost většinou přichází v lidském těle.
Nejedná se pouze o termín křesťanský, může se objevit i v dalších náboženstvích. V křesťanství představuje vtělení Syn Boží, který se narodil jako člověk a jako člověk zemřel, byl vzkříšen a vstoupil na nebesa.


Co je to Vtělení? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Vtělení. Co znamená odborný pojem Vtělení z kategorie Náboženství?

Přes neustálou opakovanou kontrolu mohou být v textech chyby za něž se předem omlouváme. Sepsáno redaktory Superia.cz

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku co je to Vtělení? s partnery, kolegy a kamarády na Facebooku, Redditu, Pinterestu nebo Twitteru.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru    

Pojem Vtělení je v sekci náboženství

Klíčová slova: názvosloví, lexikon, terminus technicus, slovník, termín, přesný význam, odborný výraz, popis, formulace, co to je, Vtělení, heslo, wiki, odborné názvosloví, význam slova, co znamená, pojem, definice


Pojem Vtělení je v kategorii náboženství, ilustrační obrázek

Co nám píše encyklopedie Wikipedia o termínu Vtělení?

Následující definice pojmu pochází ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Vtělení (lat. incarnatio, doslova narození v těle) znamená vstup božské bytosti do světa, obvykle v lidském těle. Je to jeden z ústředních pojmů křesťanství, vyskytuje se však i v jiných náboženstvích.

Další zdroje informací

Hledat videa s názvem Vtělení na Youtube

Vyhledat slovo Vtělení ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat výraz Vtělení ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Vtělení ve Wikimedia Commons

Vyhledat heslo Vtělení na Google.cz

Zkusit najít termín Vtělení ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Vtělení například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v projektu slovnik.cz, v evropském vyhledávači Qwant, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Výběr z nejčastěji hledaných slov

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku co je to Vtělení? resp. co se vlastně skrývá pod slovem Vtělení? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Vtělení, odpověď na dotaz co je to Vtělení?. Víte např. kdo to je Michal Vondrka? Znáte a víte kdo je Velekněz? Berte prosím v potaz, že jednotlivá slova mohou mít víc definic v různém kontextu, v různých oborech. Zkuste proto termín Vtělení hledat i v jiných kategoriích (než náboženství) Některé texty obsahují odkaz a krátkou citaci z české Wikipedie. Ty lze využívat v souladu s licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu webu shromažďujícího významy slov, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Osvěžte si plochu vaše počítače tím, že na ni umístíte nějakou pěknou tapetu. Vyberte si z mnoha kategorií o květin až po tapety aut.