Co je to?
Odborný výraz, definice slova Vtělení. Co znamená pojem Vtělení z kategorie Náboženství?

Co je to Vtělení? Význam slova

Vysvětlení pojmu, termínu, hesla, výrazu Vtělení

Vtělení je náboženský pojem, jehož název pochází z latinského slova incarnatio. To lze přeložit jako narození v těle. Jde tedy o příchod nějaké božské osoby do lidského světa. Božská bytost většinou přichází v lidském těle.
Nejedná se pouze o termín křesťanský, může se objevit i v dalších náboženstvích. V křesťanství představuje vtělení Syn Boží, který se narodil jako člověk a jako člověk zemřel, byl vzkříšen a vstoupil na nebesa.


Co je to Vtělení? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Vtělení. Co znamená pojem Vtělení z kategorie Náboženství?

Omlouváme se za možné chyby v textech. Text napsán pro Superia.cz

Sdílejte text pojmu Vtělení s kamarády na Facebooku, Redditu, Pinterestu nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Vtělení se nachází v kategorii Náboženství

Klíčová slova: informace, vysvětlení, přesný výraz, formulace, odborné názvosloví, slovník, synonymum, lexikon, význam pojmu, co je to Vtělení?, wiki, názvosloví, terminologie, co to je, Vtělení, odborný výraz, heslo, definice


Pojem Vtělení je v kategorii Náboženství, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Vtělení? Odborný výraz, termín, definice slova z Wikipedie

Uvedené vysvětlení pojmu je převzato z webu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Vtělení (lat. incarnatio, doslova narození v těle) znamená vstup božské bytosti do světa, obvykle v lidském těle. Je to jeden z ústředních pojmů křesťanství, vyskytuje se však i v jiných náboženstvích.

Hledejte v dalších online informačních zdrojích

Najít termín Vtělení ve vyhledávači Qwant

Zkusit najít výraz Vtělení ve Wikislovníku

Vyhledat výraz Vtělení ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat termín Vtělení ve fulltextu Seznam.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Vtělení ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Vtělení ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Vtělení například v Seznam.cz slovníku cizích slov, v Google překladači, ve videích na Youtube, ve ruském vyhledávači Yandex nebo v Lingea slovnících.

Doporučené odborné pojmy, termíny, výrazy a hesla

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku jaká je definice slova Vtělení? resp. co přesně označuje termín Vtělení? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Vtělení, odpověď na dotaz co je to Vtělení?. Víte např. kdo to je Bohumil Sekla? Znáte a víte kdo je Lucie Bílá? Pojmy, termíny a hesla mohou mít různé významy podle toho o jaký obor se jedná. Proto případně zapátrejte po pojmu Vtělení i v jiných kategoriích (než Náboženství). Některé pojmy obsahují doplňující definici z Wikipedie včetně url na konkrétní stránku. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme za návštěvu online projektu (slovníku) shromažďujícího zajímavosti, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, významy slov, přesné vysvětlení slov, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Osvěžte si plochu vaše počítače tím, že na ni umístíte nějakou pěknou tapetu. Vyberte si z mnoha kategorií o květin až po tapety aut.