Co je to?
Výraz, termín, definice slova Vtělení. Co znamená odborný pojem Vtělení z kategorie Náboženství?

Co je Vtělení? Význam slova

Co znamená termín, výraz, pojem, vysvětlení hesla Vtělení?

Vtělení je náboženský pojem, jehož název pochází z latinského slova incarnatio. To lze přeložit jako narození v těle. Jde tedy o příchod nějaké božské osoby do lidského světa. Božská bytost většinou přichází v lidském těle.
Nejedná se pouze o termín křesťanský, může se objevit i v dalších náboženstvích. V křesťanství představuje vtělení Syn Boží, který se narodil jako člověk a jako člověk zemřel, byl vzkříšen a vstoupil na nebesa.


Co je to Vtělení? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Vtělení. Co znamená odborný pojem Vtělení z kategorie Náboženství?

Všechny údaje jsou bez záruky. V obsahu stránek mohou být pravopisné, faktické chyby i nepřesnosti. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Definici pojmu Vtělení sdílejte s vašimi známými a kamarády na Pinterestu, Facebooku nebo Twitteru.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    

Termín Vtělení je v kategorii náboženství

Klíčová slova: názvosloví, náboženství, heslo, vysvětlení, co to je, náboženství, terminus technicus, co znamená, informace, terminologie, Vtělení, definice, přesný výraz, co je to Vtělení?, význam pojmu, formulace, wiki, termín


Pojem Vtělení je v kategorii náboženství, ilustrační obrázek

Co se píše ve Wikipedii o pojmu Vtělení?

Následující popis pojmu byl převzat ze stránek Wikipedia.cz, více se dozvíte zde. Licence CC-BY-SA.

Vtělení (lat. incarnatio, doslova narození v těle) znamená vstup božské bytosti do světa, obvykle v lidském těle. Je to jeden z ústředních pojmů křesťanství, vyskytuje se však i v jiných náboženstvích.

Linky na jiné informační zdroje

Najít výraz Vtělení ve Wikislovníku

Hledat termín Vtělení ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit najít heslo Vtělení ve vyhledávači Qwant

Vyhledat termín Vtělení na Google.cz

Hledat heslo Vtělení ve Wikizdrojích

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Vtělení ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Vtělení například ve videích na Youtube, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve ruském vyhledávači Yandex, v Microsoft Bing nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Náhodných výběr odborných termínů, pojmů a hesel

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku jaká je definice slova Vtělení? resp. co se přesně ukrývá za slovem Vtělení? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Vtělení, odpověď na dotaz co je to Vtělení?. Víte např. kdo to je Petra Pecková? Znáte a víte kdo je Školní asistent? Nezapomeňte, že jednotlivé výrazy mohou mít víc významů vzhledem k tomu, že se používají v rozdílných oborech lidské činnosti. Můžete se proto pokusit najít heslo Vtělení i v jiné sekci než v náboženství. Některé texty jsme rozšířili i o krátkou citaci z Wikipedia.cz. K této citaci vždy uvádíme i odkaz na konkrétní stránku. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme za návštěvu online projektu (slovníku) shromažďujícího slovníková hesla, popisy termínů, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, zajímavosti, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Osvěžte si plochu vaše počítače tím, že na ni umístíte nějakou pěknou tapetu. Vyberte si z mnoha kategorií o květin až po tapety aut.