Co je to?
Definice výrazu, termínu Akademický rok. Co znamená odborný pojem Akademický rok z kategorie Školství?

Co je to Akademický rok? Význam slova

Co znamená heslo, definice termínu, pojmu Akademický rok?

Akademický rok je rok studia na vysoké škole. Akademický rok trvá 12 kalendářních měsíců a začíná v době, kterou určí rektor. Akademický rok má dva semestry – letní a zimní. V obou semestrech probíhá výuka prostřednictvím přednášek a seminářů, semestr je zakončen zkouškovým obdobím se zápočty nebo zkouškami z jednotlivých předmětů.
V průběhu akademického roku musí student získat patřičný počet kreditů, aby mohl postoupit do vyššího ročníku.


Co je to Akademický rok? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Akademický rok. Co znamená odborný pojem Akademický rok z kategorie Školství?

Neručíme za pravdivost a aktuálnost informací zde uvedených. Text napsán pro Superia.cz

Doporučujeme sdílet tento text s vašimi přáteli na sociálních sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu      

Pojem Akademický rok patří do sekce Školství

Klíčová slova: lexikon, význam slova, význam pojmu, wiki, co to je, terminus technicus, Školství, co znamená, definice pojmu, formulace, přesný význam, termín, co je to Akademický rok?, odborné názvosloví, odborný výraz, názvosloví, pojem, heslo


Pojem Akademický rok je v kategorii Školství, ilustrační obrázek

Co nám píše encyklopedie Wikipedia o termínu Akademický rok?

Následující definice pojmu pochází ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

V České republice v případě studia na vysokých školách se jedná o akademický rok (dle vysokoškolského zákona), který trvá 12 kalendářních měsíců a jehož začátek stanoví rektor. Studium je členěno zejména na semestry, ročníky nebo bloky. Každý semestr, ročník nebo blok sestává z období výuky a zkoušek a z období prázdnin. Začátek akademického roku může být rektorem oficiálně stanovován např. na 1. září, konec pak v tomto případě na 31. srpen následujícího kalendářního roku. Období výuky může začínat i o něco později, např. ve 3. týdnu měsíce září, a může trvat do měsíce prosince (13 týdnů). Zkušební období pak může začínat hned po novém kalendářním roce a trvat do třetího týdne měsíce února (7 týdnů), čímž může končit semestr zimní. Následně pak může začínat semestr letní, který zpravidla opět může trvat 13 týdnů, do třetího týdne měsíce května, a může být následován zkušebním obdobím (do 30. června). Od 1. července pak může začínat období prázdnin, které většinou může oficiálně trvat do poloviny srpna, poslední 2 týdny v srpnu pak mohou být stanoveny jako období zkušební.

Jiné informační zdroje o pojmu Akademický rok

Najít heslo Akademický rok ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat videa s názvem Akademický rok na Youtube

Hledat pojem Akademický rok ve Wikislovníku

Zkusit najít heslo Akademický rok ve fulltextu Seznam.cz

Hledat heslo Akademický rok ve vyhledávači Qwant

Najít termín Akademický rok na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Akademický rok například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v projektu slovnik.cz, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v Microsoft Bing nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Náhodných výběr odborných pojmů, termínů a slov

Právě nyní již víte co je to Akademický rok? resp. co to je Akademický rok? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Akademický rok, odpověď na dotaz co je to Akademický rok?. Víte např. kdo to je Markytánka? Znáte a víte kdo je Zrůda? Jednotlivá slova mohou mít vícero významů podle různých oborů. Pokuste se najít termín Akademický rok i v jiné kategorii než v Školství. U některých textů citujeme českou Wikipedii. Spolu s krátkou citací (textem) vždy uvádíme u url adresu projektu. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, významy slov, slovníková hesla, popisy termínů, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Víte co znamená zkratka AYOR, JFGI nebo WIYF? Tyto a další zkratky naleznete na našem spřáteleném webu.