Co je to?
Výraz, termín, definice slova Akademický rok. Co znamená odborný pojem Akademický rok z kategorie Školství?

Co je to Akademický rok? Význam slova

Pojem, termín, heslo, vysvětlení výrazu Akademický rok

Akademický rok je rok studia na vysoké škole. Akademický rok trvá 12 kalendářních měsíců a začíná v době, kterou určí rektor. Akademický rok má dva semestry – letní a zimní. V obou semestrech probíhá výuka prostřednictvím přednášek a seminářů, semestr je zakončen zkouškovým obdobím se zápočty nebo zkouškami z jednotlivých předmětů.
V průběhu akademického roku musí student získat patřičný počet kreditů, aby mohl postoupit do vyššího ročníku.


Co je to Akademický rok? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Akademický rok. Co znamená odborný pojem Akademický rok z kategorie Školství?

Neručíme za eventuální chyby v textech. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Text s definicí výrazu Akademický rok doporučujeme sdílet s kamarády na specializovaných společenských sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Akademický rok se nachází v sekci Školství

Klíčová slova: synonymum, slovo, odborné názvosloví, wiki, význam pojmu, heslo, definice pojmu, terminologie, Akademický rok, slovník, informace, lexikon, odborný výraz, co znamená, Školství, termín, popis, definice


Pojem Akademický rok je v kategorii Školství, ilustrační obrázek

Co nám píše encyklopedie Wikipedia o termínu Akademický rok?

Tento níže umístěný text je převzat z internetové Wikipedie. Více zde. Licence CC-BY-SA.

V České republice v případě studia na vysokých školách se jedná o akademický rok (dle vysokoškolského zákona), který trvá 12 kalendářních měsíců a jehož začátek stanoví rektor. Studium je členěno zejména na semestry, ročníky nebo bloky. Každý semestr, ročník nebo blok sestává z období výuky a zkoušek a z období prázdnin. Začátek akademického roku může být rektorem oficiálně stanovován např. na 1. září, konec pak v tomto případě na 31. srpen následujícího kalendářního roku. Období výuky může začínat i o něco později, např. ve 3. týdnu měsíce září, a může trvat do měsíce prosince (13 týdnů). Zkušební období pak může začínat hned po novém kalendářním roce a trvat do třetího týdne měsíce února (7 týdnů), čímž může končit semestr zimní. Následně pak může začínat semestr letní, který zpravidla opět může trvat 13 týdnů, do třetího týdne měsíce května, a může být následován zkušebním obdobím (do 30. června). Od 1. července pak může začínat období prázdnin, které většinou může oficiálně trvat do poloviny srpna, poslední 2 týdny v srpnu pak mohou být stanoveny jako období zkušební.

Pro další informace o termínu Akademický rok zkuste tyto odkazy

Zkusit najít pojem Akademický rok ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Najít heslo Akademický rok ve fulltextu Seznam.cz

Najít termín Akademický rok ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Najít pojem Akademický rok ve vyhledávači Yandex

Hledat pojem Akademický rok ve Wikislovníku

Zkusit najít slovo Akademický rok ve Wikizdrojích

Dál můžete zkusit hledat slovo Akademický rok například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v Lingea slovnících, ve fulltextu Google.cz, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v projektu slovnik.cz.

Často hledaná hesla, odborné termíny, pojmy, slova

Na stránce jste se mohli dozvědět: jaký je význam slova Akademický rok? resp. co se přesně ukrývá za slovem Akademický rok? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Akademický rok, odpověď na dotaz co je to Akademický rok?. Víte např. kdo to je Seladon? Znáte a víte kdo je Nemakačenko? Pojmy, termíny a hesla mohou mít různé významy podle různých oborů. Zkuste proto termín Akademický rok hledat i v jiných kategoriích (než Školství) K vybraným textům jsme doplnili citaci z projektu Wikipedia.cz včetně odkazu na konkrétní podstránku na Wikipedii, kde se dozvíte víc. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího slovníková hesla, významy slov, zajímavosti, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Víte co znamená zkratka AYOR, JFGI nebo WIYF? Tyto a další zkratky naleznete na našem spřáteleném webu.