Co je to?
Výraz, termín, definice slova Akademický rok. Co znamená odborný pojem Akademický rok z kategorie Školství?

Co je to Akademický rok? Význam slova

Pojem, termín, heslo, vysvětlení výrazu Akademický rok

Akademický rok je rok studia na vysoké škole. Akademický rok trvá 12 kalendářních měsíců a začíná v době, kterou určí rektor. Akademický rok má dva semestry – letní a zimní. V obou semestrech probíhá výuka prostřednictvím přednášek a seminářů, semestr je zakončen zkouškovým obdobím se zápočty nebo zkouškami z jednotlivých předmětů.
V průběhu akademického roku musí student získat patřičný počet kreditů, aby mohl postoupit do vyššího ročníku.


Co je to Akademický rok? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Akademický rok. Co znamená odborný pojem Akademický rok z kategorie Školství?

Přes maximální snahu a opakovanou kontrolu mohou některé informace nesprávné, nepřesné či neaktuální. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Text s definicí výrazu Akademický rok doporučujeme sdílet s kamarády na Pinterestu, Facebooku, Twitteru, Redditu nebo na zde neuvedených společených sítích.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru    

Výraz Akademický rok se nachází v sekci Školství

Klíčová slova: slovo, popis, co to je, názvosloví, význam, definice pojmu, terminologie, přesný výraz, termín, heslo, přesný význam, synonymum, formulace, Akademický rok, Školství, vysvětlení, terminus technicus, odborné názvosloví


Pojem Akademický rok je v kategorii Školství, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Akademický rok? Definice výrazu, slova, termínu z Wikipedie

Následující text definice byl převzat ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

V České republice v případě studia na vysokých školách se jedná o akademický rok (dle vysokoškolského zákona), který trvá 12 kalendářních měsíců a jehož začátek stanoví rektor. Studium je členěno zejména na semestry, ročníky nebo bloky. Každý semestr, ročník nebo blok sestává z období výuky a zkoušek a z období prázdnin. Začátek akademického roku může být rektorem oficiálně stanovován např. na 1. září, konec pak v tomto případě na 31. srpen následujícího kalendářního roku. Období výuky může začínat i o něco později, např. ve 3. týdnu měsíce září, a může trvat do měsíce prosince (13 týdnů). Zkušební období pak může začínat hned po novém kalendářním roce a trvat do třetího týdne měsíce února (7 týdnů), čímž může končit semestr zimní. Následně pak může začínat semestr letní, který zpravidla opět může trvat 13 týdnů, do třetího týdne měsíce května, a může být následován zkušebním obdobím (do 30. června). Od 1. července pak může začínat období prázdnin, které většinou může oficiálně trvat do poloviny srpna, poslední 2 týdny v srpnu pak mohou být stanoveny jako období zkušební.

Pro více informací o heslu Akademický rok zkuste navštívit tyto odkazy

Vyhledat pojem Akademický rok ve Wikislovníku

Hledat termín Akademický rok ve Wikizdrojích

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Akademický rok ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít heslo Akademický rok ve vyhledávači Yandex

Zkusit najít výraz Akademický rok na Google.cz

Hledat heslo Akademický rok ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Akademický rok například v Microsoft Bing, v projektu slovnik.cz, v evropském vyhledávači Qwant, ve videích na Youtube nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Náhodných výběr odborných pojmů, termínů a slov

Nyní již víte co znamená slovo Akademický rok? resp. co se přesně ukrývá za slovem Akademický rok? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Akademický rok, odpověď na dotaz co je to Akademický rok?. Víte např. kdo to je Povstalec? Znáte a víte kdo je Prokurátor? Berte v úvahu, že termíny mohou mít víc definic v závislosti na oboru a kontextu. Proto se porozhlédněte i v jiných sekcích (než Školství). K vybraným textům jsme doplnili citaci z projektu Wikipedia.cz včetně odkazu na konkrétní podstránku na Wikipedii, kde se dozvíte víc. Tyto lze přebírat, upravovat a dále šířit při splnění licenčního ujednání CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu online internetového slovníku zaměřeného především na přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, slovníková hesla, popisy termínů, zajímavosti, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Víte co znamená zkratka AYOR, JFGI nebo WIYF? Tyto a další zkratky naleznete na našem spřáteleném webu.