Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Akademický rok. Co znamená pojem Akademický rok z kategorie Školství?

Co je Akademický rok? Význam slova

Co znamená pojem, definice termínu Akademický rok?

Akademický rok je rok studia na vysoké škole. Akademický rok trvá 12 kalendářních měsíců a začíná v době, kterou určí rektor. Akademický rok má dva semestry – letní a zimní. V obou semestrech probíhá výuka prostřednictvím přednášek a seminářů, semestr je zakončen zkouškovým obdobím se zápočty nebo zkouškami z jednotlivých předmětů.
V průběhu akademického roku musí student získat patřičný počet kreditů, aby mohl postoupit do vyššího ročníku.


Co je to Akademický rok? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Akademický rok. Co znamená pojem Akademický rok z kategorie Školství?

Nemůžeme ručit za přesnost, správnost a aktuálnost informací. Veškeré zde uvedené informace jsou bez záruky. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Sdílejte text pojmu Akademický rok s ostatními na Twitteru, Redditu, Pinterestu, Facebooku nebo na jiných, zde neuvedených sociálních sítích.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru    

Heslo Akademický rok se nachází v kategorii Školství

Klíčová slova: terminus technicus, význam slova, informace, význam, synonymum, termín, odborný výraz, odborné názvosloví, terminologie, formulace, co je to Akademický rok?, slovník, popis, lexikon, Školství, význam pojmu, definice, názvosloví


Pojem Akademický rok je v kategorii Školství, ilustrační obrázek

Wikipedie píše o slovu Akademický rok?

Uvedená defice je převzata z internetové online encyklopedie Wikipedia. Odkaz na článek je zde. Licence CC-BY-SA.

V České republice v případě studia na vysokých školách se jedná o akademický rok (dle vysokoškolského zákona), který trvá 12 kalendářních měsíců a jehož začátek stanoví rektor. Studium je členěno zejména na semestry, ročníky nebo bloky. Každý semestr, ročník nebo blok sestává z období výuky a zkoušek a z období prázdnin. Začátek akademického roku může být rektorem oficiálně stanovován např. na 1. září, konec pak v tomto případě na 31. srpen následujícího kalendářního roku. Období výuky může začínat i o něco později, např. ve 3. týdnu měsíce září, a může trvat do měsíce prosince (13 týdnů). Zkušební období pak může začínat hned po novém kalendářním roce a trvat do třetího týdne měsíce února (7 týdnů), čímž může končit semestr zimní. Následně pak může začínat semestr letní, který zpravidla opět může trvat 13 týdnů, do třetího týdne měsíce května, a může být následován zkušebním obdobím (do 30. června). Od 1. července pak může začínat období prázdnin, které většinou může oficiálně trvat do poloviny srpna, poslední 2 týdny v srpnu pak mohou být stanoveny jako období zkušební.

Další možné informační zdroje

Zkusit najít pojem Akademický rok ve vyhledávači Yahoo

Vyhledat pojem Akademický rok ve Wikislovníku

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Akademický rok ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat heslo Akademický rok ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit najít heslo Akademický rok ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat výraz Akademický rok ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Akademický rok například ve fulltextu Google.cz, v Lingea slovnících, v metavyhledávači Info.com, v Google obrázcích nebo v Google překladači.

Další vybraná hesla, odborné termíny a pojmy

Teď už znáte odpověď na otázku co to je Akademický rok? resp. jaká je definice slova Akademický rok? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Akademický rok, odpověď na dotaz co je to Akademický rok?. Víte např. kdo to je Josef Lada? Znáte a víte kdo je Donchuán? Ke každému pojmu může existovat vícero definic vzhledem k tomu, že se používají v rozdílných oborech lidské činnosti. Doporučujeme vám proto zkusit i jinou sekci než je kategorie Školství. Některé pojmy obsahují doplňující definici z Wikipedie včetně url na konkrétní stránku. Tyto texty lze potom kopírovat, editovat a dále šířit při splnění podmínek vyplývajících z licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, musíme vám poděkovat za návštívení internetového slovníku, který shromažďuje významy slov, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, zajímavosti, definice odborných pojmů, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Víte co znamená zkratka AYOR, JFGI nebo WIYF? Tyto a další zkratky naleznete na našem spřáteleném webu.