Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Nota bene. Co znamená pojem Nota bene z kategorie Latina?

Co to je Nota bene? Význam slova

Co znamená pojem, slovo, definice termínu Nota bene?

Nota bene je slovní spojení latinského původu, které se i dnes běžně používá v textech a v projevech ke zdůraznění něčeho, tedy ve smyslu "což teprve". Doslova to znamená: všimni si, nepřehlédni.


Co je to Nota bene? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Nota bene. Co znamená pojem Nota bene z kategorie Latina?

Informace uvedené na těchto stránkách jsou bez záruky. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku co je to Nota bene? s přáteli na sociálních sítích Twitter, Facebook, Pinterest a Reddit.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Nota bene je v sekci Latina

Klíčová slova: význam, definice, Nota bene, co to je, terminus technicus, odborné názvosloví, definice pojmu, formulace, informace, popis, lexikon, termín, terminologie, Latina, přesný význam, odborný výraz, význam slova, přesný výraz


Pojem Nota bene je v kategorii Latina, ilustrační obrázek

V online encyklopedii Wikipedia se o slovu Nota bene můžete dozvědět následující

Tento níže umístěný text je převzat z internetové Wikipedie. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Nota bene (v latině „dobře si poznamenej“, „všimni si“, „nepřehlédni“) je slovní obrat – latinské rčení, jímž se v textu zdůrazňuje nějaká informace. Užíval se často v úředním styku, v listinách, protokolech apod. Zkracuje se jako NB, N.B. nebo nb. V běžné řeči může odpovídat českému „což teprve“, „natož pak“ a podobně.

Odkazy na vyhledávače, online encyklopedie a slovníky

Vyhledat termín Nota bene na Google.cz

Vyhledat heslo Nota bene ve Wikizdrojích

Zkusit najít heslo Nota bene ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Najít pojem Nota bene ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat videa s názvem Nota bene na Youtube

Zkusit najít slovo Nota bene ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Nota bene například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v nabídce zboží na Heureka.cz, v evropském vyhledávači Qwant, ve ruském vyhledávači Yandex nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Často hledané pojmy, výrazy, odborné termíny a slova

Tyto stránky vám umožnili zjistit co to je Nota bene? resp. jaký je význam slova Nota bene? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Nota bene, odpověď na dotaz co je to Nota bene?. Víte např. kdo to je Zbojník? Znáte a víte kdo je Jessica Biel? Nezapomeňte prosím, že ke každému slovu může existovat vícero definic v různém kontextu, v různých oborech. Proto se porozhlédněte i v jiných sekcích (než Latina). Některé pojmy obsahují i krátkou citaci z české Wikipedie včetně internetového odkazu na podrobný popis. S těmi lze dále pracovat při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu projektu shromažďujícího přesné vysvětlení slov, významy slov, definice odborných pojmů, zajímavosti, slovníková hesla, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Nezapomeňte navštívit partnerskou stránku s tapetami na plochu PC. Na výběr máte z stovky kvalitních fotografií ve vysokých rozlišeních.