Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Nota bene. Co znamená pojem Nota bene z kategorie Latina?

Co to je Nota bene? Význam slova

Co znamená termín, slovo, definice pojmu Nota bene?

Nota bene je slovní spojení latinského původu, které se i dnes běžně používá v textech a v projevech ke zdůraznění něčeho, tedy ve smyslu "což teprve". Doslova to znamená: všimni si, nepřehlédni.


Co je to Nota bene? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Nota bene. Co znamená pojem Nota bene z kategorie Latina?

Možnost chyb vyhrazena. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Líbí se vám definice pojmu Nota bene? Pak se o ní podělte s kolegy na Redditu, Twitteru nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Nota bene je v kategorii Latina

Klíčová slova: přesný význam, wiki, názvosloví, význam pojmu, odborné názvosloví, co je to Nota bene?, slovník, slovo, formulace, pojem, definice pojmu, synonymum, vysvětlení, lexikon, přesný výraz, Latina, terminus technicus, Nota bene


Pojem Nota bene je v kategorii Latina, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Nota bene? Odborný výraz, termín, definice slova z Wikipedie

Následující definice termínu byla převzata z internetového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Nota bene (v latině „dobře si poznamenej“, „všimni si“, „nepřehlédni“) je slovní obrat – latinské rčení, jímž se v textu zdůrazňuje nějaká informace. Užíval se často v úředním styku, v listinách, protokolech apod. Zkracuje se jako NB, N.B. nebo nb. V běžné řeči může odpovídat českému „což teprve“, „natož pak“ a podobně.

Jiné informační zdroje o pojmu Nota bene

Hledat výraz Nota bene na Google.cz

Zkusit najít heslo Nota bene ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Nota bene ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat termín Nota bene ve vyhledávači Qwant

Hledat videa s názvem Nota bene na Youtube

Hledat pojem Nota bene ve Wikizdrojích

Dál můžete zkusit hledat slovo Nota bene například ve vyhledávači Seznam.cz, v nabídce zboží na Heureka.cz, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Často hledaná hesla, odborné termíny, pojmy, slova

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku co znamená Nota bene? resp. co se přesně ukrývá za slovem Nota bene? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Nota bene, odpověď na dotaz co je to Nota bene?. Víte např. kdo to je Budovatel? Znáte a víte kdo je Gérard Depardieu? Berte v úvahu, že termíny mohou mít víc definic podle toho o jaký obor se jedná. Proto prosím zapátrejte i v jiných kategoriích než je Latina. Některé texty jsme rozšířili i o krátkou citaci z Wikipedia.cz. K této citaci vždy uvádíme i odkaz na konkrétní stránku. Takovéto texty spadají pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, nezbývá než vám poděkovat za návštěvu stručného webového slovníku, který se zaměřuje na popisy termínů, definice odborných pojmů, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, významy slov s názvem Co Je To?.

Nezapomeňte navštívit partnerskou stránku s tapetami na plochu PC. Na výběr máte z stovky kvalitních fotografií ve vysokých rozlišeních.