Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Nota bene. Co znamená pojem Nota bene z kategorie Latina?

Co to je Nota bene? Význam slova

Co znamená termín, slovo, heslo, vysvětlení pojmu Nota bene?

Nota bene je slovní spojení latinského původu, které se i dnes běžně používá v textech a v projevech ke zdůraznění něčeho, tedy ve smyslu "což teprve". Doslova to znamená: všimni si, nepřehlédni.


Co je to Nota bene? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Nota bene. Co znamená pojem Nota bene z kategorie Latina?

Uvedené informace jsou bez záruky. Sepsáno redaktory Superia.cz

Zaujalo vás slovo, termín Nota bene? Potom se o definici podělte s přáteli a kamarády prostřednictvím uvedených tlačítek na sociálních sítích Facebook nebo Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Nota bene se nachází v kategorii Latina

Klíčová slova: význam, wiki, co to je, Latina, synonymum, slovo, slovník, co znamená, odborné názvosloví, termín, formulace, názvosloví, co je to Nota bene?, popis, význam pojmu, vysvětlení, Latina, význam slova


Pojem Nota bene je v kategorii Latina, ilustrační obrázek

Co nám píše encyklopedie Wikipedia o termínu Nota bene?

Uvedená defice je převzata z internetové online encyklopedie Wikipedia. Odkaz na článek je zde. Licence CC-BY-SA.

Nota bene (v latině „dobře si poznamenej“, „všimni si“, „nepřehlédni“) je slovní obrat – latinské rčení, jímž se v textu zdůrazňuje nějaká informace. Užíval se často v úředním styku, v listinách, protokolech apod. Zkracuje se jako NB, N.B. nebo nb. V běžné řeči může odpovídat českému „což teprve“, „natož pak“ a podobně.

Zkuste zjistit více informací o slovu Nota bene v následujících zdrojích

Najít termín Nota bene ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat videa s názvem Nota bene na Youtube

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Nota bene ve Wikimedia Commons

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Nota bene ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat slovo Nota bene ve Wikizdrojích

Zkusit najít heslo Nota bene ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Nota bene například ve Wikislovníku, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve ruském vyhledávači Yandex, v Microsoft Bing nebo v Google překladači.

Doporučujeme tyto odborné pojmy, výrazy a termíny

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku co je to Nota bene? resp. co označuje slovo Nota bene? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Nota bene, odpověď na dotaz co je to Nota bene?. Víte např. kdo to je Suverén? Znáte a víte kdo je Gérard Depardieu? Jednotlivá slova můžou mít několik významů podle různých oborů. Proto případně zapátrejte i v jiných kategoriích (než Latina). Některé pojmy jsou obohaceny o citaci z Wikipedie. U nich uvádíme i konkrétní url projektu kde se dozvíte více. Ty lze využívat v souladu s licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu webu shromažďujícího známé i neznámé pojmy, popisy termínů, významy slov, zajímavosti, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Nezapomeňte navštívit partnerskou stránku s tapetami na plochu PC. Na výběr máte z stovky kvalitních fotografií ve vysokých rozlišeních.