Co je to?
Odborný výraz, definice slova Nota bene. Co znamená pojem Nota bene z kategorie Latina?

Co je to Nota bene? Význam slova

Co znamená heslo, definice termínu, pojmu Nota bene?

Nota bene je slovní spojení latinského původu, které se i dnes běžně používá v textech a v projevech ke zdůraznění něčeho, tedy ve smyslu "což teprve". Doslova to znamená: všimni si, nepřehlédni.


Co je to Nota bene? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Nota bene. Co znamená pojem Nota bene z kategorie Latina?

Neručíme za pravdivost uvedených informací. Text napsán pro Superia.cz

Sdílejte tuto stránku se slovem Nota bene s vašimi známými a kamarády na sociálních sítích jako je Facebook a Twitter.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru    

Termín Nota bene je v kategorii latina

Klíčová slova: co je to Nota bene?, lexikon, přesný význam, vysvětlení, terminus technicus, informace, heslo, definice pojmu, definice, odborné názvosloví, formulace, pojem, terminologie, přesný výraz, wiki, názvosloví, co to je, popis


Pojem Nota bene je v kategorii latina, ilustrační obrázek

Ve Wikipedii se o heslu Nota bene dozvíte následující

Následující popis pojmu byl převzat ze stránek Wikipedia.cz, více se dozvíte zde. Licence CC-BY-SA.

Nota bene (v latině „dobře si poznamenej“, „všimni si“, „nepřehlédni“) je slovní obrat – latinské rčení, jímž se v textu zdůrazňuje nějaká informace. Užíval se často v úředním styku, v listinách, protokolech apod. Zkracuje se jako NB, N.B. nebo nb. V běžné řeči může odpovídat českému „což teprve“, „natož pak“ a podobně.

Pro více informací o heslu Nota bene zkuste navštívit tyto odkazy

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Nota bene ve Wikimedia Commons

Hledat heslo Nota bene ve fulltextu Seznam.cz

Najít výraz Nota bene ve vyhledávači Qwant

Zkusit najít termín Nota bene ve Wikislovníku

Hledat termín Nota bene na Google.cz

Vyhledat pojem Nota bene ve Wikizdrojích

Dál můžete zkusit hledat slovo Nota bene například ve videích na Youtube, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve ruském vyhledávači Yandex, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Doporučené pojmy, slova, odborné termíny a výrazy

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku jaká je definice slova Nota bene? resp. co znamená výraz Nota bene? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Nota bene, odpověď na dotaz co je to Nota bene?. Víte např. kdo to je Nozofil? Znáte a víte kdo je Christian Bale? Jednotlivá slova, termíny, hesla můžou mít víc definic vzhledem k tomu, že se používají v rozdílných oborech lidské činnosti. Proto se porozhlédněte i v jiných sekcích (než latina). U části textů najdete citaci z české Wikipedie. Spolu s textem je vždy uvedena i url adresa na konkrétní stránku projektu. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme za návštěvu online projektu (slovníku) shromažďujícího popisy termínů, definice odborných pojmů, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Nezapomeňte navštívit partnerskou stránku s tapetami na plochu PC. Na výběr máte z stovky kvalitních fotografií ve vysokých rozlišeních.