Co je to?
Výraz, termín, definice slova Nota bene. Co znamená odborný pojem Nota bene z kategorie Latina?

Co je to Nota bene? Význam slova

Pojem, termín, heslo, vysvětlení výrazu Nota bene

Nota bene je slovní spojení latinského původu, které se i dnes běžně používá v textech a v projevech ke zdůraznění něčeho, tedy ve smyslu "což teprve". Doslova to znamená: všimni si, nepřehlédni.


Co je to Nota bene? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Nota bene. Co znamená odborný pojem Nota bene z kategorie Latina?

Provozovatel neručí za správnost a úplnost jakýchkoliv informací a dokumentů umístěných na webových stránkách. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Uvedený text můžete pochopitelně sdílet s vašimi přáteli na Facebooku, Redditu, Pinterestu nebo Twitteru.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru    

Pojem Nota bene se nachází v kategorii latina

Klíčová slova: pojem, synonymum, wiki, vysvětlení, definice pojmu, terminus technicus, co je to Nota bene?, přesný výraz, Nota bene, slovo, přesný význam, názvosloví, význam pojmu, formulace, heslo, význam slova, odborné názvosloví, slovník


Pojem Nota bene je v kategorii latina, ilustrační obrázek

Co nám píše encyklopedie Wikipedia o termínu Nota bene?

Uvedené vysvětlení pojmu je převzato z webu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Nota bene (v latině „dobře si poznamenej“, „všimni si“, „nepřehlédni“) je slovní obrat – latinské rčení, jímž se v textu zdůrazňuje nějaká informace. Užíval se často v úředním styku, v listinách, protokolech apod. Zkracuje se jako NB, N.B. nebo nb. V běžné řeči může odpovídat českému „což teprve“, „natož pak“ a podobně.

Další zdroje informací o slovu Nota bene

Vyhledat výraz Nota bene ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat výraz Nota bene ve vyhledávači Qwant

Vyhledat heslo Nota bene ve Wikislovníku

Hledat termín Nota bene na Google.cz

Najít heslo Nota bene ve vyhledávači Yandex

Hledat videa s názvem Nota bene na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Nota bene například ve Wikizdrojích, v nabídce zboží na Heureka.cz, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Výběr z nejčastěji hledaných slov

Na stránce jste se mohli dozvědět: jaký je význam slova Nota bene? resp. co označuje slovo Nota bene? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Nota bene, odpověď na dotaz co je to Nota bene?. Víte např. kdo to je Vágus? Znáte a víte kdo je Kevin Spacey? Nezapomeňte prosím, že každé heslo může mít víc definic v závislosti na oboru a kontextu. Doporučujeme vám proto porozhlédnout se v jiných kategoriích (než latina). Některé pojmy jsou obohaceny o citaci z Wikipedie. U nich uvádíme i konkrétní url projektu kde se dozvíte více. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, významy slov, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Nezapomeňte navštívit partnerskou stránku s tapetami na plochu PC. Na výběr máte z stovky kvalitních fotografií ve vysokých rozlišeních.