Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Baobab. Co znamená pojem Baobab z kategorie Rostliny?

Co je Baobab?

Vysvětlení pojmu, termínu, hesla, výrazu Baobab

Baobab je název stromu obrovských rozměrů, jeho původní vlastí je Afrika. Roste také na Madagaskaru a v Austrálii, typicky v oblastech, kde se vyskytují období sucha. Jeho typickým znakem je vysoko posazená koruna na mohutném kmeni. Samotnou korunu tvoří krátké a silné větve, listy jsou dlanitě složené. Stromy jsou opadavé, kmeny velmi nápadně silné. Celým názvem baobab prstnatý, latinsky Adansonia digitata, je strom z čeledi slézovité a nepříliš početné čeledi bombakovitých čili bavlníkovitých. Jde o strom odolný, který snese denní vysoké teploty a studené noci, ale není mrazuvzdorný, takže v našich podmínkách ho lze pěstovat jen v interiéru jako pokojovku. Lze ho dobře tvarovat podobně jako bonsaj.
Baobab je možno pěstovat i ze semen. Je užitečný více způsoby, z plodů obsahujících vinnou kyselinu se vyrábí nápoj, ze semen se lisuje jedlý olej. Konzumovat lze výživná jádra, z vařených míšků se vyrábí náhrada za mléko. Výhonky a mladé listy se připravují jako zelenina. Z oplodí se dělají pevná vlákna podobně jako z kůry. Baobaby zachycují vodu, kterou lze v období nouze využít. Mohou se dožít úctyhodného věku 1000 až 2000 let.


Co je to Baobab? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Baobab. Co znamená pojem Baobab z kategorie Rostliny?

Možnost chyb vyhrazena. Text je vypracovaný autorkami přímo pro projekt Superia.cz

Sdílejte text pojmu Baobab s vašimi kamarády, známými a přáteli na sociálních sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru    

Heslo Baobab se nachází v kategorii rostliny

Klíčová slova: heslo, Baobab, přesný význam, pojem, význam slova, definice pojmu, rostliny, názvosloví, rostliny, wiki, terminus technicus, lexikon, vysvětlení, informace, definice, formulace, co je to Baobab?, odborné názvosloví


Pojem Baobab je v kategorii rostliny, ilustrační obrázek

Co píše online projekt Wikipedia o pojmu Baobab?

Uvedená defice je převzata z internetové online encyklopedie Wikipedia. Odkaz na článek je zde. Licence CC-BY-SA.

Baobab (Adansonia) je rod rostlin z čeledi slézovité (Malvaceae). Jsou to opadavé stromy s nápadně tlustými kmeny a s dlanitě složenými listy, rostoucí v oblastech s obdobím sucha. Baobaby se vyskytují na Madagaskaru, v Africe a v severozápadní Austrálii, ale není jasné, jak k jejich rozšíření mezi kontinenty došlo. Baobaby poskytují všestranný užitek.

Linky na jiné informační zdroje

Hledat videa s názvem Baobab na Youtube

Zkusit najít heslo Baobab na Google.cz

Najít slovo Baobab ve fulltextu vyhledávače Info.com

Zkusit najít heslo Baobab na Google obrázcích

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Baobab ve Wikimedia Commons

Najít pojem Baobab ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Dál můžete zkusit hledat slovo Baobab například v Microsoft Bing, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, ve Wikizdrojích nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Doporučujeme tyto odborné pojmy, výrazy a termíny

Teď již zajisté znáte správnou odpověď na otázku co to je Baobab? resp. co se vlastně skrývá pod slovem Baobab? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Baobab, odpověď na dotaz co je to Baobab?. Víte např. kdo to je Kartograf? Znáte a víte kdo je Anna Klevská? Věříme, že chápete, že texty nemohou být často aktualizovány. Pojmy mohou mít různé významy vzhledem k tomu, že se používají v rozdílných oborech lidské činnosti. Hledejte proto odborný pojem i jinde než v sekci rostliny. Některé pojmy obsahují doplňující definici z Wikipedie včetně url na konkrétní stránku. Tyto texty lze potom kopírovat, editovat a dále šířit při splnění podmínek vyplývajících z licence CC-BY-SA.

Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Kategorie rostliny, Květy sakury, baobab, ilustrační obrázek

Vážení čtenáři, děkujeme za návštěvu online projektu (slovníku) shromažďujícího definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, významy slov, zajímavosti, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Navštivte partnerskou stránku plnou tapet na plochu počítače, tabletu nebo chytrého telefonu. Vybírejte z řady motivů od mořských tapet až po oblíbené tapety sportovních aut.