Co je to?
Výraz, termín, definice slova Baobab. Co znamená odborný pojem Baobab z kategorie Rostliny?

Co je Baobab? Význam slova

Co znamená termín, slovo, definice pojmu Baobab?

Baobab je název stromu obrovských rozměrů, jeho původní vlastí je Afrika. Roste také na Madagaskaru a v Austrálii, typicky v oblastech, kde se vyskytují období sucha. Jeho typickým znakem je vysoko posazená koruna na mohutném kmeni. Samotnou korunu tvoří krátké a silné větve, listy jsou dlanitě složené. Stromy jsou opadavé, kmeny velmi nápadně silné. Celým názvem baobab prstnatý, latinsky Adansonia digitata, je strom z čeledi slézovité a nepříliš početné čeledi bombakovitých čili bavlníkovitých. Jde o strom odolný, který snese denní vysoké teploty a studené noci, ale není mrazuvzdorný, takže v našich podmínkách ho lze pěstovat jen v interiéru jako pokojovku. Lze ho dobře tvarovat podobně jako bonsaj.
Baobab je možno pěstovat i ze semen. Je užitečný více způsoby, z plodů obsahujících vinnou kyselinu se vyrábí nápoj, ze semen se lisuje jedlý olej. Konzumovat lze výživná jádra, z vařených míšků se vyrábí náhrada za mléko. Výhonky a mladé listy se připravují jako zelenina. Z oplodí se dělají pevná vlákna podobně jako z kůry. Baobaby zachycují vodu, kterou lze v období nouze využít. Mohou se dožít úctyhodného věku 1000 až 2000 let.


Co je to Baobab? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Baobab. Co znamená odborný pojem Baobab z kategorie Rostliny?

Neručíme za správnost a aktuálnost uvedených informací. Uvedený text sepsán reaktory Superia.cz

Líbí se vám definice pojmu Baobab? Pak se o ní podělte s vašimi přáteli na Facebooku, Twitteru, Pinterestu, Redditu nebo na jiné sociální síti.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu      

Pojem Baobab je v kategorii rostliny

Klíčová slova: rostliny, přesný výraz, rostliny, význam pojmu, heslo, definice pojmu, co je to Baobab?, terminus technicus, vysvětlení, co znamená, význam slova, lexikon, přesný význam, wiki, význam, informace, slovo, názvosloví


Pojem Baobab je v kategorii rostliny, ilustrační obrázek

Ve Wikipedii se o termínu Baobab píše následující

Následující definice pojmu pochází ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Baobab (Adansonia) je rod rostlin z čeledi slézovité (Malvaceae). Jsou to opadavé stromy s nápadně tlustými kmeny a s dlanitě složenými listy, rostoucí v oblastech s obdobím sucha. Baobaby se vyskytují na Madagaskaru, v Africe a v severozápadní Austrálii, ale není jasné, jak k jejich rozšíření mezi kontinenty došlo. Baobaby poskytují všestranný užitek.

Další zdroje informací

Hledat heslo Baobab ve vyhledávači Yandex

Hledat výraz Baobab ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Najít heslo Baobab ve vyhledávači Qwant

Zkusit najít heslo Baobab ve Wikizdrojích

Vyhledat heslo Baobab ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Baobab ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Baobab například ve Wikislovníku, v Google překladači, ve videích na Youtube, v Microsoft Bing nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Výběr náhodných odborných termínů, pojmů a hesel

Na stránce jste se mohli dozvědět: co je to Baobab? resp. co přesně označuje termín Baobab? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Baobab, odpověď na dotaz co je to Baobab?. Víte např. kdo to je DMX? Znáte a víte kdo je Mariňák? Berte prosím v potaz, že jednotlivá slova mohou mít víc definic v závislosti na oboru a kontextu. Zkuste najít odborný termín i v jiné sekci než v rostliny. U některých pojmů uvádíme i doplňující definici pojmu z Wikipedie včetně odkazu na konkrétní stránku Wikipedie, kde se dočtete více. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího slovníková hesla, popisy termínů, známé i neznámé pojmy, významy slov, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Navštivte partnerskou stránku plnou tapet na plochu počítače, tabletu nebo chytrého telefonu. Vybírejte z řady motivů od mořských tapet až po oblíbené tapety sportovních aut.