Co je to?
Definice výrazu, termínu Baobab. Co znamená odborný pojem Baobab z kategorie Rostliny?

Co je to Baobab? Význam slova

Význam pojmu, termínu, vysvětlení výrazu Baobab

Baobab je název stromu obrovských rozměrů, jeho původní vlastí je Afrika. Roste také na Madagaskaru a v Austrálii, typicky v oblastech, kde se vyskytují období sucha. Jeho typickým znakem je vysoko posazená koruna na mohutném kmeni. Samotnou korunu tvoří krátké a silné větve, listy jsou dlanitě složené. Stromy jsou opadavé, kmeny velmi nápadně silné. Celým názvem baobab prstnatý, latinsky Adansonia digitata, je strom z čeledi slézovité a nepříliš početné čeledi bombakovitých čili bavlníkovitých. Jde o strom odolný, který snese denní vysoké teploty a studené noci, ale není mrazuvzdorný, takže v našich podmínkách ho lze pěstovat jen v interiéru jako pokojovku. Lze ho dobře tvarovat podobně jako bonsaj.
Baobab je možno pěstovat i ze semen. Je užitečný více způsoby, z plodů obsahujících vinnou kyselinu se vyrábí nápoj, ze semen se lisuje jedlý olej. Konzumovat lze výživná jádra, z vařených míšků se vyrábí náhrada za mléko. Výhonky a mladé listy se připravují jako zelenina. Z oplodí se dělají pevná vlákna podobně jako z kůry. Baobaby zachycují vodu, kterou lze v období nouze využít. Mohou se dožít úctyhodného věku 1000 až 2000 let.


Co je to Baobab? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Baobab. Co znamená odborný pojem Baobab z kategorie Rostliny?

Neručíme za pravdivost, aktuálnost a přesnost informací uvedených na těchto internetových stránkách. Napsáno redaktory Superia.cz

Definici pojmu Baobab sdílejte s vašimi kamarády na svých sociální sítě (Facebook, Twitter, Instagram, Pinterest)..

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu  

Pojem Baobab je v kategorii rostliny

Klíčová slova: informace, co to je, názvosloví, pojem, heslo, popis, termín, rostliny, rostliny, Baobab, formulace, definice pojmu, vysvětlení, přesný význam, odborný výraz, význam, terminologie, slovo


Pojem Baobab je v kategorii rostliny, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Baobab? Definice termínu, výrazu z Wikipedie

Uvedené vysvětlení pojmu je převzato z webu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Baobab (Adansonia) je rod rostlin z čeledi slézovité (Malvaceae). Jsou to opadavé stromy s nápadně tlustými kmeny a s dlanitě složenými listy, rostoucí v oblastech s obdobím sucha. Baobaby se vyskytují na Madagaskaru, v Africe a v severozápadní Austrálii, ale není jasné, jak k jejich rozšíření mezi kontinenty došlo. Baobaby poskytují všestranný užitek.

Hledejte pojem Baobab v následujících vyhledávačích

Zkusit najít heslo Baobab ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Najít slovo Baobab ve Wikislovníku

Zkusit najít termín Baobab ve vyhledávači Yandex

Zkusit najít frázi Baobab ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat termín Baobab ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat frázi Baobab na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Baobab například ve vyhledávači Seznam.cz, v projektu slovnik.cz, ve Wikizdrojích, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Náhodná hesla, významy slov, odborných termíny, výrazy a pojmy

Právě nyní již víte jaký je význam slova Baobab? resp. jaký je přesný význam slova Baobab? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Baobab, odpověď na dotaz co je to Baobab?. Víte např. kdo to je Swarovski? Znáte a víte kdo je Garant? Jednotlivé termíny, pojmy, slova mohou mít vícero významů podle různých oborů. Proto případně zapátrejte i v jiných kategoriích (než rostliny). U některých pojmů uvádíme i doplňující definici pojmu z Wikipedie včetně odkazu na konkrétní stránku Wikipedie, kde se dočtete více. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme, že jste navštívili online slovníkový projekt zaměřený na známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, slovníková hesla, popisy termínů, přesné vysvětlení slov, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Navštivte partnerskou stránku plnou tapet na plochu počítače, tabletu nebo chytrého telefonu. Vybírejte z řady motivů od mořských tapet až po oblíbené tapety sportovních aut.