Co je to?
Definice výrazu, termínu Halloumi. Co znamená odborný pojem Halloumi z kategorie Jídlo?

Co je Halloumi?

Co znamená termín, slovo, heslo, vysvětlení pojmu Halloumi?

Halloumi je název polotvrdého nezralého sýra, který pochází z řeckého ostrova Kypru. Jde o sýr solený, vyráběný z ovčího mléka. Může být konzumován v syrové podobě i tepelně upravený, nejčastěji se využívá pro smažení nebo grilování, protože má vysokou teplotu tání a další jedinečné vlastnosti, jako je zvláštní chuť, pevnost i hladká struktura. Někdy je přirovnáván k sýru feta. Má univerzální využití jako součást salátů, tortill, polévek a dalších pokrmů. Jeho dokonalá chuť se projeví nejvíce při grilování, pečení nebo smažení, Je navrchu křupavý a vevnitř mazlavý.
Halloumi má vysoký obsah bílkovin, má ovšem také vysoký obsah soli a tuků, proto by jeho konzumace neměla být příliš častá. Mže být tak dobrým zdrojem vápníku. Halloumi je více druhů, někdy se prodává i halloumi sýr vyrobený z kravského nebo kozího mléka. Existuje také varianta light halloumi, která obsahuje méně tuku. Obsah soli je však stále vysoký, proto by do výsledného pokrmu neměla být přidávána další sůl.


Co je to Halloumi? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Halloumi. Co znamená odborný pojem Halloumi z kategorie Jídlo?

Neručíme za pravdivost a aktuálnost informací zde uvedených. Text vypracovaly autorky pro Superia.cz

Sdílejte uvedený text s jinými osobami na sociálních sítích, jako jsou Facebook, Pinterest, síť X (dříve Twitter), Reddit apod.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu  

Termín Halloumi je v kategorii jídlo

Klíčová slova: slovník, co znamená, jídlo, definice pojmu, odborné názvosloví, přesný výraz, formulace, slovo, význam, význam slova, význam pojmu, informace, vysvětlení, definice, Halloumi, synonymum, terminus technicus, lexikon


Pojem Halloumi je v kategorii jídlo, ilustrační obrázek

Ve Wikipedii se o heslu Halloumi dozvíte následující

(Text byl převzat z mnohojazyčné online encyklopedie Wikipedia) Licence CC-BY-SA.

Halloumi (řecky χαλλούμι) je polotvrdý sýr vyráběný převážně na Kypru. Obsahuje ovčí mléko a kozí mléko (v průmyslové výrobě se však stále více prosazuje kravské mléko), bývá dochucen mátovými lístky. Barvou a konzistencí připomíná mozzarellu nebo jadel. Má lehce slanou chuť, prodává se v půlkulatých bochnících o váze 220 až 270 gramů. Konzumuje se jako letní přesnídávka s melounem. Protože se při zahřívání neroztéká, používá se rovněž k tepelné úpravě: typickým receptem je saganaki, kdy se sýr opeče na olivovém oleji a dochutí citronovou šťávou a mletým bílým pepřem.
Výroba sýra má tradici už od byzantských dob. Na Kypru se ročně spotřebuje 8 kg halloumi na osobu.[3]

Internetové odkazy na vyhledávače

Hledat výraz Halloumi ve Wikislovníku

Hledat termín Halloumi ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit najít heslo Halloumi na Google.cz

Zkusit najít výraz Halloumi ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat termín Halloumi ve fulltextu vyhledávače Info.com

Najít termín Halloumi ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Halloumi například ve ruském vyhledávači Yandex, v Google překladači, v Google obrázcích, v Microsoft Bing nebo v projektu slovnik.cz.

Podívejte se také na tyto odborné výrazy, pojmy, termíny a slova

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku jaká je definice slova Halloumi? resp. co to je Halloumi? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Halloumi, odpověď na dotaz co je to Halloumi?. Víte např. kdo to je Tom Clancy? Znáte a víte kdo je Darja Stomatová? Údaje zde uvedené mohou být již neaktuální či zastaralé. Aktualizace článků není pravidelná. Pojmy mohou mít různé významy podle toho o jaký obor se jedná. Vyzkoušejte proto i příslušná synonyma a homonyma v jiných sekcích než jídlo. U části textů najdete citaci z české Wikipedie. Spolu s textem je vždy uvedena i url adresa na konkrétní stránku projektu. Takový typ textu je distribuován pod licencí CC-BY-SA.

Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Kategorie jídlo, rozinky, halloumi, ilustrační obrázek

Děkujeme za návštěvu projektu shromažďujícího slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, zajímavosti, definice odborných pojmů, popisy termínů, významy slov s názvem Co Je To?.

Nejjednodušší způsob oživení pracovní plochy vašeho Windows, Androidu nebo jiného operačního systému je změna pozadí. Navštivte partnerskou stránku a vybírejte se stovek tapet přírody, Vesmíru apod.