Co je to?
Výraz, termín, definice slova Doping. Co znamená odborný pojem Doping z kategorie Sport?

Co je to Doping? Význam slova

Co znamená termín, slovo, heslo, vysvětlení pojmu Doping?

Doping je pojem z oblasti sportu. Jde o použití látky nebo metody, které do svého seznamu zařadila Světová antidopingová literatura. Cílem použití těchto látek je dokonalejší sportovní výkon nebo rychlejší zotavení po tréninku nebo soutěži. Kontroly a sledování dopingu jsou stále častější, dopingových skandálů stále přibývá, sportovci jsou diskvalifikováni a jsou jim odebírána ocenění.
K zakázaným látkám patří například stimulanty, narkotika, anabolické steroidy, některé hormony a další látky.


Co je to Doping? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Doping. Co znamená odborný pojem Doping z kategorie Sport?

Provozovatel neručí za to, že informace uvedené na portálu, nebo na stránkách na které portál odkazuje, jsou správné, úplné a aktuální. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Definici slova Doping můžete sdílet s přáteli na sociálních sítích Twitter, Facebook, Pinterest a Reddit.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku 

Heslo Doping je v kategorii sport

Klíčová slova: synonymum, názvosloví, význam, co je to Doping?, přesný výraz, lexikon, termín, informace, přesný význam, definice pojmu, odborné názvosloví, pojem, wiki, sport, terminus technicus, sport, odborný výraz, Doping


Pojem Doping je v kategorii sport, ilustrační obrázek

Co označuje termín Doping? Odborný výraz, termín, definice slova z projektu Wikipedia

Následující text definice pojmu byl převzat z projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Doping se ve sportu označuje používání látek a metod uvedených v Seznamu zakázaných látek a metod vydávaném každoročně Světovou antidopingovou agenturou (WADA). Zamýšleným efektem dopingu je zejména bezprostřední zvýšení výkonu nebo urychlení regenerace při tréninku.

Další informační zdroje o slovu Doping

Hledat výraz Doping ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Doping ve Wikimedia Commons

Zkusit najít výraz Doping ve Wikislovníku

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Doping ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít pojem Doping ve fulltextu Seznam.cz

Hledat videa s názvem Doping na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Doping například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v ABC slovníku cizích slov a synonym, v evropském vyhledávači Qwant, ve Wikizdrojích nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Náhodných výběr odborných pojmů, termínů a slov

Nyní už nejspíš víte co to je Doping? resp. jaký je přesný význam slova Doping? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Doping, odpověď na dotaz co je to Doping?. Víte např. kdo to je Jitka Asterová? Znáte a víte kdo je Josef Velenovský? Ke každému slovo může existovat víc definic podle toho o jaký obor se jedná. Proto prosím zapátrejte i v jiných kategoriích než je sport. Některé texty jsme rozšířili i o krátkou citaci z Wikipedia.cz. K této citaci vždy uvádíme i odkaz na konkrétní stránku. S těmi lze dále pracovat při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme vám za návštěvu projektu shromažďujícího významy slov, přesné vysvětlení slov, zajímavosti, známé i neznámé pojmy, popisy termínů, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Chcete si zatraktivnit vzhled vašeho tabletu, mobilního telefonu nebo počítače? Jedním z rychlých a levných způsobů je změna tapety pracovní plochy. Mezi neoblíbenější pozadí patří horský vrchol, kapky vody a obilí.