Co je to?
Definice odborného termínu, slova Doping. Co znamená pojem Doping z kategorie Sport?

Co je to Doping? Význam slova

Význam termínu, výrazu, vysvětlení pojmu Doping

Doping je pojem z oblasti sportu. Jde o použití látky nebo metody, které do svého seznamu zařadila Světová antidopingová literatura. Cílem použití těchto látek je dokonalejší sportovní výkon nebo rychlejší zotavení po tréninku nebo soutěži. Kontroly a sledování dopingu jsou stále častější, dopingových skandálů stále přibývá, sportovci jsou diskvalifikováni a jsou jim odebírána ocenění.
K zakázaným látkám patří například stimulanty, narkotika, anabolické steroidy, některé hormony a další látky.


Co je to Doping? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Doping. Co znamená pojem Doping z kategorie Sport?

Omlouváme se za možné chyby v textech. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku co je to Doping? s vašimi kamarády na Twitteru, Redditu, Facebooku nebo jinde.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Doping je v sekci Sport

Klíčová slova: definice, co je to Doping?, vysvětlení, Sport, co znamená, odborné názvosloví, pojem, popis, názvosloví, slovo, terminus technicus, heslo, informace, význam, terminologie, synonymum, definice pojmu, formulace


Pojem Doping je v kategorii Sport, ilustrační obrázek

Co se píše ve Wikipedii o pojmu Doping?

(Uvedený text pochází online encyklopedie Wikipedia.cz) Licence CC-BY-SA.

Doping se ve sportu označuje používání látek a metod uvedených v Seznamu zakázaných látek a metod vydávaném každoročně Světovou antidopingovou agenturou (WADA). Zamýšleným efektem dopingu je zejména bezprostřední zvýšení výkonu nebo urychlení regenerace při tréninku.

Další zdroje informací o slovu Doping

Hledat heslo Doping ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat pojem Doping ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat slovo Doping na Google.cz

Zkusit najít slovo Doping ve fulltextu Seznam.cz

Najít výraz Doping ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat výraz Doping ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Doping například ve videích na Youtube, v projektu slovnik.cz, ve Wikislovníku, ve Wikizdrojích nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Výběr náhodných odborných termínů, pojmů a hesel

Tyto stránky vám umožnili zjistit jaká je definice slova Doping? resp. co přesně znamená slovo Doping? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Doping, odpověď na dotaz co je to Doping?. Víte např. kdo to je Asociál? Znáte a víte kdo je Nezaopatřené dítě? Nezapomeňte, že termíny a hesla mohou mít víc významů v různých oborech lidské činnosti. Hledejte proto odborný pojem i jinde než v sekci Sport Některé pojmy obsahují i krátkou citaci z české Wikipedie včetně internetového odkazu na podrobný popis. Takový typ textu je distribuován pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, popisy termínů, známé i neznámé pojmy, významy slov, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Chcete si zatraktivnit vzhled vašeho tabletu, mobilního telefonu nebo počítače? Jedním z rychlých a levných způsobů je změna tapety pracovní plochy. Mezi neoblíbenější pozadí patří horský vrchol, kapky vody a obilí.