Co je to?
Definice odborného termínu, slova Doping. Co znamená pojem Doping z kategorie Sport?

Co je to Doping? Význam slova

Pojem, definice termínu, vysvětlení slova Doping

Doping je pojem z oblasti sportu. Jde o použití látky nebo metody, které do svého seznamu zařadila Světová antidopingová literatura. Cílem použití těchto látek je dokonalejší sportovní výkon nebo rychlejší zotavení po tréninku nebo soutěži. Kontroly a sledování dopingu jsou stále častější, dopingových skandálů stále přibývá, sportovci jsou diskvalifikováni a jsou jim odebírána ocenění.
K zakázaným látkám patří například stimulanty, narkotika, anabolické steroidy, některé hormony a další látky.


Co je to Doping? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Doping. Co znamená pojem Doping z kategorie Sport?

Přes veškerou snahu je možné, že v text bude obsahovat chyby. Předem se za ně omlouváme. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Zaujala vás definice slova Doping? Pak se o tuto stránku podělte s kamarády na Facebooku, Redditu, Pinterestu nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Doping je v kategorii Sport

Klíčová slova: význam pojmu, odborné názvosloví, slovo, synonymum, lexikon, slovník, co to je, terminologie, heslo, význam, wiki, terminus technicus, Doping, definice, odborný výraz, definice pojmu, přesný význam, názvosloví


Pojem Doping je v kategorii Sport, ilustrační obrázek

Wikipedie píše o slovu Doping?

Následující popis termínu byl převzat z otevřené online encyklopedie, ze známé Wikipedie. Pro více informací klikněte na odkaz. Licence CC-BY-SA.

Doping se ve sportu označuje používání látek a metod uvedených v Seznamu zakázaných látek a metod vydávaném každoročně Světovou antidopingovou agenturou (WADA). Zamýšleným efektem dopingu je zejména bezprostřední zvýšení výkonu nebo urychlení regenerace při tréninku.

Další zdroje informací

Najít výraz Doping ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat videa s názvem Doping na Youtube

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Doping ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít pojem Doping na Google.cz

Hledat termín Doping ve Wikislovníku

Vyhledat heslo Doping ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Doping například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve ruském vyhledávači Yandex, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo v Google překladači.

Výběr odborných pojmů, slov, termínů a výrazů

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku jaký je přesný význam slova Doping? resp. co přesně označuje termín Doping? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Doping, odpověď na dotaz co je to Doping?. Víte např. kdo to je Josef Suk? Znáte a víte kdo je Býložravec? Nezapomeňte prosím, že výrazy, hesla mohou mít víc významů v závislosti na oboru a kontextu. Vyzkoušejte proto hledání v jiných kategoriích (než Sport). U části textů najdete citaci z české Wikipedie. Spolu s textem je vždy uvedena i url adresa na konkrétní stránku projektu. Jedná se o texty spadající pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, nezbývá než vám poděkovat za návštěvu stručného webového slovníku, který se zaměřuje na významy slov, známé i neznámé pojmy, popisy termínů, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Chcete si zatraktivnit vzhled vašeho tabletu, mobilního telefonu nebo počítače? Jedním z rychlých a levných způsobů je změna tapety pracovní plochy. Mezi neoblíbenější pozadí patří horský vrchol, kapky vody a obilí.