Co je to?
Definice výrazu, termínu Teritorium. Co znamená odborný pojem Teritorium z kategorie Politika?

Co je to Teritorium? Význam slova

Co znamená termín, vysvětlení pojmu Teritorium?

Teritorium je označení pro oblast, která je sjednocena nějakým zájmem nebo je na jiném území závislá. Často se tak označuje také území, na které si nějaký stát dělá vlastnické nároky nebo se na něm dožaduje velmi výsadního postavení.
Teritorium může být o administrativním pojmenováním přesně vymezené oblasti v rámci státu, většinou s omezenou autonomií. Stejně se v živočišné říši označují i oblasti zájmu živočicha, které si jedinec brání před dalšími příslušníky svého druhu.


Co je to Teritorium? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Teritorium. Co znamená odborný pojem Teritorium z kategorie Politika?

Přes veškerou snahu je možné, že v text bude obsahovat chyby. Předem se za ně omlouváme. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Text můžete velmi jednoduše sdílet s přáteli a kamarády na Pinterestu, Redditu, Twitteru či Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Teritorium se nachází v sekci Politika

Klíčová slova: Politika, heslo, synonymum, přesný význam, popis, slovník, co to je, termín, definice pojmu, terminologie, pojem, význam slova, Teritorium, co je to Teritorium?, význam, wiki, odborný výraz, odborné názvosloví


Pojem Teritorium je v kategorii Politika, ilustrační obrázek

Co píše online projekt Wikipedia o pojmu Teritorium?

Tento níže umístěný text je převzat z internetové Wikipedie. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Teritorium je v obecném smyslu slova zájmové nebo závislé území. Jednak může jít o nějakou (leckdy i značně neformálně a mlhavě vytyčenou) oblast, na niž si nějaký subjekt (nejčastěji stát) dělá nárok coby vlastník, případně v níž se dožaduje mimořádně privilegovaného postavení. Jako teritoria mohou být v rámci některých státu označovány i administrativní celky – obvykle se přitom jedná o zvláštní území s nižší formou nezávislosti. Příkladem mohou být spolková teritoria Kanady. Jsou stejně jako provincie členy konfederace, ale míra jejich autonomie je mnohem nižší – jsou mnohem více podřízena federální vládě.

Odkazy na jiné weby a vyhledávače

Vyhledat termín Teritorium ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit najít heslo Teritorium ve Wikislovníku

Zkusit najít termín Teritorium ve fulltextu Seznam.cz

Najít pojem Teritorium ve vyhledávači Yandex

Vyhledat slovo Teritorium ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Vyhledat výraz Teritorium na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Teritorium například ve Wikizdrojích, v projektu slovnik.cz, v evropském vyhledávači Qwant, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Doporučujeme tyto odborné pojmy, výrazy a termíny

Tyto stránky vám umožnili zjistit jaký je přesný význam slova Teritorium? resp. co to je Teritorium? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Teritorium, odpověď na dotaz co je to Teritorium?. Víte např. kdo to je Homosexuál? Znáte a víte kdo je Purkmistr? Nezapomeňte, že termíny a hesla mohou mít víc významů podle toho o jaký obor se jedná. Proto se porozhlédněte i v jiných sekcích (než Politika). Část textů obsahuje internetový odkaz i krátkou citaci z české verze projektu Wikipedia. S těmi lze dále pracovat při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, významy slov, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Taky máte někdy KOPR? Tím nemyslíme zeleninu, ale trošku hanlivou avšak výstižnou zkratku.