Co je to?
Výraz, termín, definice slova Teritorium. Co znamená odborný pojem Teritorium z kategorie Politika?

Co je to Teritorium? Význam slova

Co znamená termín, výraz, pojem, vysvětlení hesla Teritorium?

Teritorium je označení pro oblast, která je sjednocena nějakým zájmem nebo je na jiném území závislá. Často se tak označuje také území, na které si nějaký stát dělá vlastnické nároky nebo se na něm dožaduje velmi výsadního postavení.
Teritorium může být o administrativním pojmenováním přesně vymezené oblasti v rámci státu, většinou s omezenou autonomií. Stejně se v živočišné říši označují i oblasti zájmu živočicha, které si jedinec brání před dalšími příslušníky svého druhu.


Co je to Teritorium? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Teritorium. Co znamená odborný pojem Teritorium z kategorie Politika?

Chyby vyhrazeny. Neručíme za faktickou přednost a aktuálnost informací. Napsáno redaktory Superia.cz

Sdílejte tuto stránku se slovem Teritorium s vašimi přáteli na Facebooku, Redditu, Pinterestu nebo Twitteru.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu      

Pojem Teritorium je v kategorii politika

Klíčová slova: wiki, význam pojmu, synonymum, lexikon, odborný výraz, definice pojmu, přesný výraz, informace, heslo, terminologie, politika, slovník, slovo, význam slova, popis, co to je, názvosloví, odborné názvosloví


Pojem Teritorium je v kategorii politika, ilustrační obrázek

Co označuje termín Teritorium? Definice výrazu, slova, termínu z projektu Wikipedia

(Uvedený text pochází online encyklopedie Wikipedia.cz) Licence CC-BY-SA.

Teritorium je v obecném smyslu slova zájmové nebo závislé území. Jednak může jít o nějakou (leckdy i značně neformálně a mlhavě vytyčenou) oblast, na niž si nějaký subjekt (nejčastěji stát) dělá nárok coby vlastník, případně v níž se dožaduje mimořádně privilegovaného postavení. Jako teritoria mohou být v rámci některých státu označovány i administrativní celky – obvykle se přitom jedná o zvláštní území s nižší formou nezávislosti. Příkladem mohou být spolková teritoria Kanady. Jsou stejně jako provincie členy konfederace, ale míra jejich autonomie je mnohem nižší – jsou mnohem více podřízena federální vládě.

Odkazy na jiné weby

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Teritorium ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít termín Teritorium ve vyhledávači Qwant

Zkusit najít pojem Teritorium ve vyhledávači Yandex

Hledat heslo Teritorium ve Wikislovníku

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Teritorium ve Wikimedia Commons

Hledat videa s názvem Teritorium na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Teritorium například ve Wikizdrojích, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, v Microsoft Bing, ve fulltextu Google.cz nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Jaké pojmy, odborné termíny a hesla lidé hledají?

Právě nyní již víte co je to Teritorium? resp. co znamená Teritorium? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Teritorium, odpověď na dotaz co je to Teritorium?. Víte např. kdo to je Kardinál? Znáte a víte kdo je Benedict Cumberbatch? Berte prosím v úvahu, že pojmy mohou mít víc definic podle různých oborů. Hledejte proto odborný pojem i jinde než v sekci politika U části pojmů naleznete citaci z projektu Wikipedia včetně internetové adresy kde naleznete kompletní popis. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme, že jste navštívili online slovníkový projekt zaměřený na popisy termínů, známé i neznámé pojmy, významy slov, přesné vysvětlení slov, zajímavosti, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Taky máte někdy KOPR? Tím nemyslíme zeleninu, ale trošku hanlivou avšak výstižnou zkratku.