Co je to?
Výraz, termín, definice slova Teritorium. Co znamená odborný pojem Teritorium z kategorie Politika?

Co je to Teritorium? Význam slova

Pojem, termín, heslo, vysvětlení výrazu Teritorium

Teritorium je označení pro oblast, která je sjednocena nějakým zájmem nebo je na jiném území závislá. Často se tak označuje také území, na které si nějaký stát dělá vlastnické nároky nebo se na něm dožaduje velmi výsadního postavení.
Teritorium může být o administrativním pojmenováním přesně vymezené oblasti v rámci státu, většinou s omezenou autonomií. Stejně se v živočišné říši označují i oblasti zájmu živočicha, které si jedinec brání před dalšími příslušníky svého druhu.


Co je to Teritorium? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Teritorium. Co znamená odborný pojem Teritorium z kategorie Politika?

Provozovatel neodpovídá za správnost, úplnost a aktuálnost tohoto obsahu. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Text s definicí výrazu Teritorium doporučujeme sdílet s kolegy na Pinterestu nebo na Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku 

Výraz Teritorium se nachází v sekci politika

Klíčová slova: synonymum, popis, Teritorium, pojem, co to je, odborný výraz, politika, formulace, slovo, terminologie, informace, přesný výraz, politika, wiki, názvosloví, význam, co je to Teritorium?, slovník


Pojem Teritorium je v kategorii politika, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Teritorium? Definice výrazu, slova, termínu z Wikipedie

Následující text definice byl převzat ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Teritorium je v obecném smyslu slova zájmové nebo závislé území. Jednak může jít o nějakou (leckdy i značně neformálně a mlhavě vytyčenou) oblast, na niž si nějaký subjekt (nejčastěji stát) dělá nárok coby vlastník, případně v níž se dožaduje mimořádně privilegovaného postavení. Jako teritoria mohou být v rámci některých státu označovány i administrativní celky – obvykle se přitom jedná o zvláštní území s nižší formou nezávislosti. Příkladem mohou být spolková teritoria Kanady. Jsou stejně jako provincie členy konfederace, ale míra jejich autonomie je mnohem nižší – jsou mnohem více podřízena federální vládě.

Zkuste se dozvědět víc informací v následujících odkazech

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Teritorium ve Wikimedia Commons

Vyhledat heslo Teritorium ve vyhledávači Yandex

Vyhledat termín Teritorium ve Wikislovníku

Hledat videa s názvem Teritorium na Youtube

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Teritorium ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít slovo Teritorium ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Teritorium například ve Wikizdrojích, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v evropském vyhledávači Qwant nebo v Google překladači.

Náhodných výběr odborných pojmů, termínů a slov

Nyní již víte co znamená slovo Teritorium? resp. co znamená slovo Teritorium? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Teritorium, odpověď na dotaz co je to Teritorium?. Víte např. kdo to je Valerij Gerasimov? Znáte a víte kdo je Hynek Adámek? Termíny, slova, pojmy, resp. hesla mohou mít různé významy v závislosti na oboru a kontextu. Vyzkoušejte proto hledání v jiných kategoriích (než politika). K vybraným textům jsme doplnili citaci z projektu Wikipedia.cz včetně odkazu na konkrétní podstránku na Wikipedii, kde se dozvíte víc. Tyto lze přebírat, upravovat a dále šířit při splnění licenčního ujednání CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího zajímavosti, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, popisy termínů, slovníková hesla, významy slov s názvem Co Je To?.

Taky máte někdy KOPR? Tím nemyslíme zeleninu, ale trošku hanlivou avšak výstižnou zkratku.