Co je to?
Definice výrazu Teritorium. Co znamená odborný pojem Teritorium z kategorie Politika?

Co to je Teritorium? Význam slova

Co znamená pojem, slovo, definice termínu Teritorium?

Teritorium je označení pro oblast, která je sjednocena nějakým zájmem nebo je na jiném území závislá. Často se tak označuje také území, na které si nějaký stát dělá vlastnické nároky nebo se na něm dožaduje velmi výsadního postavení.
Teritorium může být o administrativním pojmenováním přesně vymezené oblasti v rámci státu, většinou s omezenou autonomií. Stejně se v živočišné říši označují i oblasti zájmu živočicha, které si jedinec brání před dalšími příslušníky svého druhu.


Co je to Teritorium? Význam slova, termín, Definice výrazu Teritorium. Co znamená odborný pojem Teritorium z kategorie Politika?

Provozovatel v žádném případě neručí za aktuálnost, správnost a přesnost údajů zveřejněných na stránkách. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Zaujala vás definice pojmu Teritorium? Pak se o ní podělte s vašimi kamarády prostřednictvím sociálních sítích Facebook, Pinterest, Reddit nebo Twitter.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru    

Pojem Teritorium patří do sekce politika

Klíčová slova: slovník, terminologie, Teritorium, definice pojmu, termín, politika, názvosloví, vysvětlení, politika, přesný význam, co to je, slovo, význam slova, heslo, definice, wiki, význam pojmu, přesný výraz


Pojem Teritorium je v kategorii politika, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Teritorium? Definice termínu, výrazu z Wikipedie

Uvedené vysvětlení pojmu je převzato z webu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Teritorium je v obecném smyslu slova zájmové nebo závislé území. Jednak může jít o nějakou (leckdy i značně neformálně a mlhavě vytyčenou) oblast, na niž si nějaký subjekt (nejčastěji stát) dělá nárok coby vlastník, případně v níž se dožaduje mimořádně privilegovaného postavení. Jako teritoria mohou být v rámci některých státu označovány i administrativní celky – obvykle se přitom jedná o zvláštní území s nižší formou nezávislosti. Příkladem mohou být spolková teritoria Kanady. Jsou stejně jako provincie členy konfederace, ale míra jejich autonomie je mnohem nižší – jsou mnohem více podřízena federální vládě.

Internetové odkazy na vyhledávače

Najít slovo Teritorium na Google.cz

Zkusit najít výraz Teritorium ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Vyhledat slovo Teritorium ve Wikislovníku

Vyhledat pojem Teritorium ve vyhledávači Qwant

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Teritorium ve Wikimedia Commons

Hledat termín Teritorium ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Teritorium například ve ruském vyhledávači Yandex, v Lingea slovnících, ve Wikizdrojích, ve videích na Youtube nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Vybrané termíny, slova, pojmy

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku jaký je význam slova Teritorium? resp. co to je Teritorium? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Teritorium, odpověď na dotaz co je to Teritorium?. Víte např. kdo to je Kali? Znáte a víte kdo je Parmenidés? Ke každému pojmu může existovat vícero definic v různém kontextu, v různých oborech. Radíme proto zkusit hledat pojem Teritorium v dalších sekcích tohoto webu, v jiné kategorii než je politika. U některých textů citujeme českou Wikipedii. Spolu s krátkou citací (textem) vždy uvádíme u url adresu projektu. Ty lze využívat v souladu s licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu internetové encyklopedie, která shromažďuje popisy termínů, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, slovníková hesla, zajímavosti, významy slov s názvem Co Je To?.

Taky máte někdy KOPR? Tím nemyslíme zeleninu, ale trošku hanlivou avšak výstižnou zkratku.