Co je to?
Definice výrazu, termínu Teritorium. Co znamená odborný pojem Teritorium z kategorie Politika?

Co je to Teritorium? Význam slova

Co znamená heslo, definice termínu, pojmu Teritorium?

Teritorium je označení pro oblast, která je sjednocena nějakým zájmem nebo je na jiném území závislá. Často se tak označuje také území, na které si nějaký stát dělá vlastnické nároky nebo se na něm dožaduje velmi výsadního postavení.
Teritorium může být o administrativním pojmenováním přesně vymezené oblasti v rámci státu, většinou s omezenou autonomií. Stejně se v živočišné říši označují i oblasti zájmu živočicha, které si jedinec brání před dalšími příslušníky svého druhu.


Co je to Teritorium? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Teritorium. Co znamená odborný pojem Teritorium z kategorie Politika?

Neručíme za eventuální chyby v textech. Text napsán pro Superia.cz

Sdílejte text pojmu Teritorium s kolegy na webových službách typu Pinterest, Facebook, Twitter nebo Reddit.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Teritorium se nachází v kategorii Politika

Klíčová slova: lexikon, význam pojmu, odborný výraz, formulace, slovník, informace, definice pojmu, wiki, co to je, Politika, slovo, heslo, Politika, definice, vysvětlení, názvosloví, termín, co znamená


Pojem Teritorium je v kategorii Politika, ilustrační obrázek

Co nám píše encyklopedie Wikipedia o termínu Teritorium?

Následující definice termínu byla převzata z internetového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Teritorium je v obecném smyslu slova zájmové nebo závislé území. Jednak může jít o nějakou (leckdy i značně neformálně a mlhavě vytyčenou) oblast, na niž si nějaký subjekt (nejčastěji stát) dělá nárok coby vlastník, případně v níž se dožaduje mimořádně privilegovaného postavení. Jako teritoria mohou být v rámci některých státu označovány i administrativní celky – obvykle se přitom jedná o zvláštní území s nižší formou nezávislosti. Příkladem mohou být spolková teritoria Kanady. Jsou stejně jako provincie členy konfederace, ale míra jejich autonomie je mnohem nižší – jsou mnohem více podřízena federální vládě.

Linky na jiné informační zdroje

Hledat výraz Teritorium ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Teritorium ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat videa s názvem Teritorium na Youtube

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Teritorium ve Wikimedia Commons

Vyhledat výraz Teritorium ve vyhledávači Yandex

Hledat termín Teritorium ve Wikizdrojích

Dál můžete zkusit hledat slovo Teritorium například ve vyhledávači Seznam.cz, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v evropském vyhledávači Qwant nebo v Google překladači.

Často hledaná hesla, odborné termíny, pojmy, slova

Na této webové stránce jste se dozvěděli jaký je význam slova Teritorium? resp. co znamená slovo Teritorium? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Teritorium, odpověď na dotaz co je to Teritorium?. Víte např. kdo to je Štefan Švec? Znáte a víte kdo je Alex Mynářová? Berte prosím v potaz, že jednotlivá slova mohou mít víc definic podle různých oborů. Doporučujeme vám proto porozhlédnout se v jiných kategoriích (než Politika). Některé pojmy jsou obohaceny o citaci z Wikipedie. U nich uvádíme i konkrétní url projektu kde se dozvíte více. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, definice odborných pojmů, popisy termínů, přesné vysvětlení slov, významy slov s názvem Co Je To?.

Taky máte někdy KOPR? Tím nemyslíme zeleninu, ale trošku hanlivou avšak výstižnou zkratku.