Co je to?
Výraz, termín, definice slova Kryptoměna. Co znamená odborný pojem Kryptoměna z kategorie Internet?

Co je to Kryptoměna? Význam slova

Co znamená termín, výraz, pojem, vysvětlení hesla Kryptoměna?

Kryptoměna je digitální měna. Jejími význačnými vlastnostmi jsou transparentnost a nemožnost kontroly nějakou institucí. Tato měna neexistuje ve fyzické podobě, je pouze elektronická.
Transakce v kryptoměně lze vidět v databázi Blockchain. Nejznámější a nejvyužívanější kryptoměnou je bitcoin, ze kterého další kryptoměny vycházejí. Patří sem například Megacoin, Quack, Litecoin a další.


Co je to Kryptoměna? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Kryptoměna. Co znamená odborný pojem Kryptoměna z kategorie Internet?

Neručíme za úplnost, správnost, přesnost ani aktuálnost zde uvedených informací. Text vytvořen pro server Superia.cz

Uvedený text s definicí slova Kryptoměna můžete samozřejmě sdílet s kamarády prostřednictvím sociálních sítích Facebook, Pinterest, Reddit nebo Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu  

Termín Kryptoměna je v sekci internet

Klíčová slova: co je to Kryptoměna?, Kryptoměna, terminologie, odborný výraz, termín, slovník, terminus technicus, heslo, význam slova, názvosloví, přesný výraz, synonymum, internet, pojem, co to je, informace, slovo, formulace


Pojem Kryptoměna je v kategorii internet, ilustrační obrázek

Co se píše ve Wikipedii o pojmu Kryptoměna?

Následující popis pojmu byl převzat ze stránek Wikipedia.cz, více se dozvíte zde. Licence CC-BY-SA.

Kryptoměna je typ digitální měny či elektronických peněz, což je novodobý druh měny/peněz. Z hlediska zákona a daní v ČR se však nejedná o měnu, ale o věc. Tyto peníze jsou tvořeny elektronicky. Kryptoměna se opírá o asymetrickou kryptografii, tj. šifrování, pro řetězení digitálních podpisů jednotlivých převodů, peer-to-peer sítě a decentralizaci. Jejím nejstarším a zároveň nejznámějším a nejrozšířenějším zástupcem je Bitcoin.

Více informací o pojmu Kryptoměna lze najít v následujících zdrojích

Hledat videa s názvem Kryptoměna na Youtube

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Kryptoměna ve Wikimedia Commons

Vyhledat výraz Kryptoměna ve Wikizdrojích

Zkusit najít slovo Kryptoměna ve vyhledávači Yandex

Vyhledat termín Kryptoměna ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Kryptoměna ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Kryptoměna například ve vyhledávači Seznam.cz, v Google překladači, ve fulltextu Google.cz, ve Wikislovníku nebo v projektu slovnik.cz.

Výběr z často hledaných výrazů na tomto webu

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku jaká je definice slova Kryptoměna? resp. jaká je definice termínu Kryptoměna? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Kryptoměna, odpověď na dotaz co je to Kryptoměna?. Víte např. kdo to je IT ředitel? Znáte a víte kdo je Jiří Maštálka? Jednotlivé termíny, pojmy, slova mohou mít vícero významů vzhledem k tomu, že se používají v rozdílných oborech lidské činnosti. Zkuste proto termín Kryptoměna hledat i v jiných kategoriích (než internet) Některé pojmy obsahují i krátkou citaci z české Wikipedie včetně internetového odkazu na podrobný popis. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, vážení návštěvníci, děkujeme za návštěvu webových stránek shromažďujících přesné vysvětlení slov, zajímavosti, slovníková hesla, definice odborných pojmů, popisy termínů, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Zavzpomínejte na klasiské hry zvané Arkády. Manic miner, Pacman nebo Lemmings si nyní můžete zahrát zdarma a online ve vašem prohlížeči.