Co je to?
Výraz, termín, definice slova Kryptoměna. Co znamená odborný pojem Kryptoměna z kategorie Internet?

Co je to Kryptoměna? Význam slova

Co znamená termín, slovo, definice pojmu Kryptoměna?

Kryptoměna je digitální měna. Jejími význačnými vlastnostmi jsou transparentnost a nemožnost kontroly nějakou institucí. Tato měna neexistuje ve fyzické podobě, je pouze elektronická.
Transakce v kryptoměně lze vidět v databázi Blockchain. Nejznámější a nejvyužívanější kryptoměnou je bitcoin, ze kterého další kryptoměny vycházejí. Patří sem například Megacoin, Quack, Litecoin a další.


Co je to Kryptoměna? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Kryptoměna. Co znamená odborný pojem Kryptoměna z kategorie Internet?

Texty mohou obsahovat chyby. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Budeme rádi, pokud budete definici slova Kryptoměna sdílet s vašimi kamarády, známými a přáteli na webových službách typu Pinterest, Facebook, Twitter nebo Reddit.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu  

Termín Kryptoměna patří do sekce internet

Klíčová slova: co to je, pojem, formulace, Kryptoměna, přesný význam, terminus technicus, definice pojmu, slovník, přesný výraz, internet, co je to Kryptoměna?, popis, termín, odborný výraz, heslo, synonymum, názvosloví, vysvětlení


Pojem Kryptoměna je v kategorii internet, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Kryptoměna? Odborný výraz, termín, definice slova z Wikipedie

Následující popis pojmu byl převzat ze stránek Wikipedia.cz, více se dozvíte zde. Licence CC-BY-SA.

Kryptoměna je typ digitální měny či elektronických peněz, což je novodobý druh měny/peněz. Z hlediska zákona a daní v ČR se však nejedná o měnu, ale o věc. Tyto peníze jsou tvořeny elektronicky. Kryptoměna se opírá o asymetrickou kryptografii, tj. šifrování, pro řetězení digitálních podpisů jednotlivých převodů, peer-to-peer sítě a decentralizaci. Jejím nejstarším a zároveň nejznámějším a nejrozšířenějším zástupcem je Bitcoin.

Pro další informace o termínu Kryptoměna zkuste tyto odkazy

Hledat pojem Kryptoměna na Google.cz

Zkusit najít pojem Kryptoměna ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Najít heslo Kryptoměna ve fulltextu Seznam.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Kryptoměna ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít pojem Kryptoměna ve vyhledávači Qwant

Zkusit najít heslo Kryptoměna ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Kryptoměna například ve videích na Youtube, v projektu slovnik.cz, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, ve ruském vyhledávači Yandex nebo v Google překladači.

Výběr náhodných odborných termínů, pojmů a hesel

Právě jste zjistili jaká je definice slova Kryptoměna? resp. co se přesně ukrývá za slovem Kryptoměna? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Kryptoměna, odpověď na dotaz co je to Kryptoměna?. Víte např. kdo to je Mariah Carey? Znáte a víte kdo je Heath Ledger? Jednotlivá slova můžou mít několik významů v různých oborech lidské činnosti. Proto případně zapátrejte i v jiných kategoriích (než internet). U některých textů najdete krátkou citaci z projektu Wikipedia včetně odkazu na kompletní text. Takovéto texty spadají pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme našim čtenářům za návštěvu online encyklopedického projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, významy slov, slovníková hesla, zajímavosti, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Zavzpomínejte na klasiské hry zvané Arkády. Manic miner, Pacman nebo Lemmings si nyní můžete zahrát zdarma a online ve vašem prohlížeči.