Co je to?
Definice výrazu Kryptoměna. Co znamená odborný pojem Kryptoměna z kategorie Internet?

Co to je Kryptoměna? Význam slova

Co znamená pojem, slovo, definice termínu Kryptoměna?

Kryptoměna je digitální měna. Jejími význačnými vlastnostmi jsou transparentnost a nemožnost kontroly nějakou institucí. Tato měna neexistuje ve fyzické podobě, je pouze elektronická.
Transakce v kryptoměně lze vidět v databázi Blockchain. Nejznámější a nejvyužívanější kryptoměnou je bitcoin, ze kterého další kryptoměny vycházejí. Patří sem například Megacoin, Quack, Litecoin a další.


Co je to Kryptoměna? Význam slova, termín, Definice výrazu Kryptoměna. Co znamená odborný pojem Kryptoměna z kategorie Internet?

Chyby vyhrazeny. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Sdílejte tento text s heslem Kryptoměna s vašimi přáteli na sociálních sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Kryptoměna patří do kategorie Internet

Klíčová slova: termín, heslo, význam pojmu, přesný výraz, definice pojmu, terminus technicus, informace, lexikon, odborný výraz, vysvětlení, význam, formulace, co znamená, slovo, wiki, názvosloví, synonymum, Kryptoměna


Pojem Kryptoměna je v kategorii Internet, ilustrační obrázek

V online encyklopedii Wikipedia se o slovu Kryptoměna můžete dozvědět následující

Uvedené vysvětlení pojmu je převzato z webu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Kryptoměna je typ digitální měny či elektronických peněz, což je novodobý druh měny/peněz. Z hlediska zákona a daní v ČR se však nejedná o měnu, ale o věc. Tyto peníze jsou tvořeny elektronicky. Kryptoměna se opírá o asymetrickou kryptografii, tj. šifrování, pro řetězení digitálních podpisů jednotlivých převodů, peer-to-peer sítě a decentralizaci. Jejím nejstarším a zároveň nejznámějším a nejrozšířenějším zástupcem je Bitcoin.

Jiné doporučené zdroje informací

Zkusit najít slovo Kryptoměna na Google.cz

Zkusit najít heslo Kryptoměna ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat heslo Kryptoměna ve Wikizdrojích

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Kryptoměna ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat termín Kryptoměna ve vyhledávači Qwant

Najít pojem Kryptoměna ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Kryptoměna například ve videích na Youtube, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve vyhledávači Seznam.cz, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo v projektu slovnik.cz.

Často hledaná hesla, odborné termíny, pojmy, slova

Tyto stránky vám umožnili zjistit co to je Kryptoměna? resp. co přesně znamená slovo Kryptoměna? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Kryptoměna, odpověď na dotaz co je to Kryptoměna?. Víte např. kdo to je Siréna? Znáte a víte kdo je Sigourney Weaver? Berte prosím v potaz, že jednotlivá slova mohou mít víc definic v různém kontextu, v různých oborech. Proto se porozhlédněte i v jiných sekcích (než Internet). Vybrané texty jsou rozšířené o citaci z české verze internetové encyklopedie Wikipedia.cz. Samozřejmě uvádíme i odkazu na konkrétní podstránku tohoto projektu. S těmi lze dále pracovat při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme vám za návštěvu projektu shromažďujícího slovníková hesla, popisy termínů, významy slov, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Zavzpomínejte na klasiské hry zvané Arkády. Manic miner, Pacman nebo Lemmings si nyní můžete zahrát zdarma a online ve vašem prohlížeči.