Co je to?
Definice výrazu Kryptoměna. Co znamená odborný pojem Kryptoměna z kategorie Internet?

Co to je Kryptoměna? Význam slova

Co znamená pojem, definice termínu Kryptoměna?

Kryptoměna je digitální měna. Jejími význačnými vlastnostmi jsou transparentnost a nemožnost kontroly nějakou institucí. Tato měna neexistuje ve fyzické podobě, je pouze elektronická.
Transakce v kryptoměně lze vidět v databázi Blockchain. Nejznámější a nejvyužívanější kryptoměnou je bitcoin, ze kterého další kryptoměny vycházejí. Patří sem například Megacoin, Quack, Litecoin a další.


Co je to Kryptoměna? Význam slova, termín, Definice výrazu Kryptoměna. Co znamená odborný pojem Kryptoměna z kategorie Internet?

Omlouváme se za možné chyby v textech. Text napsán pro Superia.cz

Sdílejte tuto stránku se slovem Kryptoměna s vašimi kamarády, známými a přáteli prostřednictvím níže uvedených buttonků na sociálních sítích Facebook, Reddit, Pinterest nebo Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Kryptoměna je v kategorii Internet

Klíčová slova: popis, Internet, co znamená, co je to Kryptoměna?, názvosloví, přesný význam, termín, odborný výraz, heslo, definice, význam slova, Internet, pojem, přesný výraz, lexikon, co to je, terminus technicus, synonymum


Pojem Kryptoměna je v kategorii Internet, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Kryptoměna? Definice slova, výraz, termín z Wikipedie

Uvedená defice je převzata z internetové online encyklopedie Wikipedia. Odkaz na článek je zde. Licence CC-BY-SA.

Kryptoměna je typ digitální měny či elektronických peněz, což je novodobý druh měny/peněz. Z hlediska zákona a daní v ČR se však nejedná o měnu, ale o věc. Tyto peníze jsou tvořeny elektronicky. Kryptoměna se opírá o asymetrickou kryptografii, tj. šifrování, pro řetězení digitálních podpisů jednotlivých převodů, peer-to-peer sítě a decentralizaci. Jejím nejstarším a zároveň nejznámějším a nejrozšířenějším zástupcem je Bitcoin.

Odkazy na jiné online zdroje a weby

Vyhledat heslo Kryptoměna ve Wikizdrojích

Hledat pojem Kryptoměna na Google.cz

Vyhledat pojem Kryptoměna ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit najít výraz Kryptoměna ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Kryptoměna ve Wikimedia Commons

Zkusit najít slovo Kryptoměna ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Kryptoměna například v Microsoft Bing, v projektu slovnik.cz, ve videích na Youtube, v evropském vyhledávači Qwant nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Často hledané pojmy, výrazy, odborné termíny a slova

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku jaká je definice slova Kryptoměna? resp. jaký je význam slova Kryptoměna? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Kryptoměna, odpověď na dotaz co je to Kryptoměna?. Víte např. kdo to je Čůza? Znáte a víte kdo je Tomáš Petříček? Jednotlivé termíny, pojmy, slova mohou mít vícero významů v závislosti na oboru a kontextu. Proto případně zapátrejte po pojmu Kryptoměna i v jiných kategoriích (než Internet). U části textů najdete citaci z české Wikipedie. Spolu s textem je vždy uvedena i url adresa na konkrétní stránku projektu. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme za návštěvu online projektu (slovníku) shromažďujícího přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, zajímavosti, slovníková hesla, významy slov s názvem Co Je To?.

Zavzpomínejte na klasiské hry zvané Arkády. Manic miner, Pacman nebo Lemmings si nyní můžete zahrát zdarma a online ve vašem prohlížeči.