Co je to?
Výraz, termín, definice slova Cuvée. Co znamená odborný pojem Cuvée z kategorie Nápoje?

Co je to Cuvée? Význam slova

Význam termínu, výrazu, vysvětlení pojmu Cuvée

Cuvée (někdy též označované jako kupáž) je typ vína smíchaného ze dvou nebo více odrůd,což by mělo být na etiketě řádně označeno četně názvu a podílu dané odrůdy v nápoji.


Co je to Cuvée? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Cuvée. Co znamená odborný pojem Cuvée z kategorie Nápoje?

Uvedené informace jsou bez záruky. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Zaujalo vás slovo, termín Cuvée? Potom se o definici podělte s vašimi přáteli na Facebooku, Twitteru, Pinterestu, Redditu nebo na jiné sociální síti.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Cuvée se nachází v kategorii Nápoje

Klíčová slova: přesný význam, formulace, heslo, slovo, definice pojmu, co je to Cuvée?, Nápoje, pojem, termín, vysvětlení, definice, význam, wiki, slovník, terminologie, popis, odborné názvosloví, význam slova


Pojem Cuvée je v kategorii Nápoje, ilustrační obrázek

Co označuje termín Cuvée? Definice výrazu, slova, termínu z projektu Wikipedia

Následující text definice byl převzat ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Cuvée je označení vína, které se připravuje smícháním několika odrůd hroznů, rmutů nebo moštů dohromady. Scelování vín pomáhá k dosažení harmonie konečného produktu, aby byl celkový dojem vína lepší. Cuvée může být smíchané z více než dvou odrůd, tehdy se však na etiketě vyznačuje procento jednotlivých odrůd. Název Cuvée pochází z francouzského slova cuve (nádoba, káď).

Cuvée du Marot

Francouzské Cuvée du Marot z lokality Visan, Vaucluse. Autor: Véronique PAGNIER, zdroj: Wikimedia commons, licence: Public domain
Francouzské Cuvée du Marot z lokality Visan, Vaucluse. Autor: Véronique PAGNIER, zdroj: Wikimedia commons, licence: Public domain


Hledejte pojem Cuvée v následujících vyhledávačích

Vyhledat pojem Cuvée ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Cuvée ve Wikimedia Commons

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Cuvée ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat videa s názvem Cuvée na Youtube

Zkusit najít heslo Cuvée ve vyhledávači Qwant

Hledat termín Cuvée ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Cuvée například v Microsoft Bing, v Google překladači, ve fulltextu Google.cz, ve Wikizdrojích nebo v projektu slovnik.cz.

Výběr z náhodných odborných pojmů, hesel, termínů

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku co je to Cuvée? resp. co znamená slovo Cuvée? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Cuvée, odpověď na dotaz co je to Cuvée?. Víte např. kdo to je Pasíř? Znáte a víte kdo je Chiropraktik? Jednotlivá slova mohou mít vícero významů v různých oborech lidské činnosti. Proto případně zapátrejte i v jiných kategoriích (než Nápoje). Některé pojmy jsou obohaceny o citaci z Wikipedie. U nich uvádíme i konkrétní url projektu kde se dozvíte více. Ty lze využívat v souladu s licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu internetové encyklopedie, která shromažďuje přesné vysvětlení slov, zajímavosti, významy slov, definice odborných pojmů, popisy termínů, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Chcete si zatraktivnit vzhled vašeho tabletu, mobilního telefonu nebo počítače? Jedním z rychlých a levných způsobů je změna tapety pracovní plochy. Mezi neoblíbenější pozadí patří horský vrchol, kapky vody a obilí.