Co je to?
Odborný výraz, definice slova Cuvée. Co znamená pojem Cuvée z kategorie Nápoje?

Co je to Cuvée? Význam slova

Význam pojmu, termínu, vysvětlení výrazu Cuvée

Cuvée (někdy též označované jako kupáž) je typ vína smíchaného ze dvou nebo více odrůd,což by mělo být na etiketě řádně označeno četně názvu a podílu dané odrůdy v nápoji.


Co je to Cuvée? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Cuvée. Co znamená pojem Cuvée z kategorie Nápoje?

Vyhrazujeme si možnost chyb v textech. Text napsán pro Superia.cz

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text Cuvée s dalšími osobami na sociálních sítích jako je Facebook a Twitter.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu      

Heslo Cuvée se nachází v sekci nápoje

Klíčová slova: přesný význam, odborný výraz, Cuvée, informace, definice, lexikon, význam slova, nápoje, terminus technicus, definice pojmu, přesný výraz, význam, heslo, popis, význam pojmu, co je to Cuvée?, formulace, wiki


Pojem Cuvée je v kategorii nápoje, ilustrační obrázek

V online encyklopedii Wikipedia se o slovu Cuvée můžete dozvědět následující

Níže uvedená citace (text) je převzat z online projektu Wikipedie. Licence CC-BY-SA.

Cuvée je označení vína, které se připravuje smícháním několika odrůd hroznů, rmutů nebo moštů dohromady. Scelování vín pomáhá k dosažení harmonie konečného produktu, aby byl celkový dojem vína lepší. Cuvée může být smíchané z více než dvou odrůd, tehdy se však na etiketě vyznačuje procento jednotlivých odrůd. Název Cuvée pochází z francouzského slova cuve (nádoba, káď).

Cuvée du Marot

Francouzské Cuvée du Marot z lokality Visan, Vaucluse. Autor: Véronique PAGNIER, zdroj: Wikimedia commons, licence: Public domain
Francouzské Cuvée du Marot z lokality Visan, Vaucluse. Autor: Véronique PAGNIER, zdroj: Wikimedia commons, licence: Public domain


Pro více informací o heslu Cuvée zkuste navštívit tyto odkazy

Najít slovo Cuvée ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Vyhledat slovo Cuvée ve vyhledávači Qwant

Hledat slovo Cuvée na Google.cz

Hledat videa s názvem Cuvée na Youtube

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Cuvée ve Wikimedia Commons

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Cuvée ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Cuvée například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve Wikizdrojích, ve vyhledávači Seznam.cz nebo v Lingea slovnících.

Vybrané termíny, slova, pojmy

Teď už znáte odpověď na otázku jaký je přesný význam slova Cuvée? resp. jaký je význam pojmu Cuvée? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Cuvée, odpověď na dotaz co je to Cuvée?. Víte např. kdo to je Markytánka? Znáte a víte kdo je Emma Stone? Jednotlivá slova můžou mít několik významů vzhledem k tomu, že se používají v rozdílných oborech lidské činnosti. Radíme proto zkusit hledat pojem Cuvée v dalších sekcích tohoto webu, v jiné kategorii než je nápoje. Část textů obsahuje internetový odkaz i krátkou citaci z české verze projektu Wikipedia. Tyto texty lze potom kopírovat, editovat a dále šířit při splnění podmínek vyplývajících z licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme za návštěvu online projektu (slovníku) shromažďujícího známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, významy slov, zajímavosti, popisy termínů, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Chcete si zatraktivnit vzhled vašeho tabletu, mobilního telefonu nebo počítače? Jedním z rychlých a levných způsobů je změna tapety pracovní plochy. Mezi neoblíbenější pozadí patří horský vrchol, kapky vody a obilí.