Co je to?
Výraz, termín, definice slova Cuvée. Co znamená odborný pojem Cuvée z kategorie Nápoje?

Co je to Cuvée? Význam slova

Vysvětlení pojmu, termínu, hesla, výrazu Cuvée

Cuvée (někdy též označované jako kupáž) je typ vína smíchaného ze dvou nebo více odrůd,což by mělo být na etiketě řádně označeno četně názvu a podílu dané odrůdy v nápoji.


Co je to Cuvée? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Cuvée. Co znamená odborný pojem Cuvée z kategorie Nápoje?

Uvedené texty jsou poskytovány bez záruky. Mohou obsahovat faktické, resp. pravopisné chyby za něž se předem omlouváme.Napsáno redaktory Superia.cz

Doporučujeme sdílet tento text s partnery, kolegy a kamarády na sociálních sítích Twitter, Facebook, Pinterest a Reddit.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru    

Pojem Cuvée patří do sekce nápoje

Klíčová slova: význam pojmu, co je to Cuvée?, pojem, názvosloví, význam slova, Cuvée, přesný výraz, co znamená, vysvětlení, wiki, nápoje, terminologie, co to je, definice, termín, přesný význam, význam, heslo


Pojem Cuvée je v kategorii nápoje, ilustrační obrázek

Ve Wikipedii se o termínu Cuvée píše následující

(Uvedený text pochází online encyklopedie Wikipedia.cz) Licence CC-BY-SA.

Cuvée je označení vína, které se připravuje smícháním několika odrůd hroznů, rmutů nebo moštů dohromady. Scelování vín pomáhá k dosažení harmonie konečného produktu, aby byl celkový dojem vína lepší. Cuvée může být smíchané z více než dvou odrůd, tehdy se však na etiketě vyznačuje procento jednotlivých odrůd. Název Cuvée pochází z francouzského slova cuve (nádoba, káď).

Cuvée du Marot

Francouzské Cuvée du Marot z lokality Visan, Vaucluse. Autor: Véronique PAGNIER, zdroj: Wikimedia commons, licence: Public domain
Francouzské Cuvée du Marot z lokality Visan, Vaucluse. Autor: Véronique PAGNIER, zdroj: Wikimedia commons, licence: Public domain


Internetové odkazy na vyhledávače

Hledat termín Cuvée ve fulltextu Seznam.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Cuvée ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat pojem Cuvée ve vyhledávači Qwant

Vyhledat slovo Cuvée ve Wikizdrojích

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Cuvée ve Wikimedia Commons

Vyhledat výraz Cuvée na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Cuvée například ve videích na Youtube, v Google překladači, ve Wikislovníku, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Výběr náhodných odborných termínů, pojmů a hesel

Právě nyní již víte co je to Cuvée? resp. co znamená Cuvée? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Cuvée, odpověď na dotaz co je to Cuvée?. Víte např. kdo to je Atomista? Znáte a víte kdo je Luděk Munzar? Nezapomeňte prosím, že ke každému slovu může existovat vícero definic podle různých oborů. Proto prosím zapátrejte i v jiných kategoriích než je nápoje. U některých textů citujeme českou Wikipedii. Spolu s krátkou citací (textem) vždy uvádíme u url adresu projektu. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme, že jste navštívili online slovníkový projekt zaměřený na přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, zajímavosti, slovníková hesla, významy slov s názvem Co Je To?.

Chcete si zatraktivnit vzhled vašeho tabletu, mobilního telefonu nebo počítače? Jedním z rychlých a levných způsobů je změna tapety pracovní plochy. Mezi neoblíbenější pozadí patří horský vrchol, kapky vody a obilí.