Co je to?
Výraz, termín, definice slova Cuvée. Co znamená odborný pojem Cuvée z kategorie Nápoje?

Co je to Cuvée? Význam slova

Význam termínu, výrazu, vysvětlení pojmu Cuvée

Cuvée (někdy též označované jako kupáž) je typ vína smíchaného ze dvou nebo více odrůd,což by mělo být na etiketě řádně označeno četně názvu a podílu dané odrůdy v nápoji.


Co je to Cuvée? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Cuvée. Co znamená odborný pojem Cuvée z kategorie Nápoje?

Neručíme za pravdivost uvedených informací. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku co je to Cuvée? s vašimi známými a kamarády na Twitteru, Redditu nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu  

Výraz Cuvée je v sekci nápoje

Klíčová slova: nápoje, definice pojmu, synonymum, informace, co znamená, popis, heslo, odborný výraz, wiki, význam slova, odborné názvosloví, termín, lexikon, význam, terminologie, definice, co je to Cuvée?, terminus technicus


Pojem Cuvée je v kategorii nápoje, ilustrační obrázek

V encyklopedii Wikipedia se o termínu Cuvée dozvíte následující

Níže umístěný text je převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Cuvée je označení vína, které se připravuje smícháním několika odrůd hroznů, rmutů nebo moštů dohromady. Scelování vín pomáhá k dosažení harmonie konečného produktu, aby byl celkový dojem vína lepší. Cuvée může být smíchané z více než dvou odrůd, tehdy se však na etiketě vyznačuje procento jednotlivých odrůd. Název Cuvée pochází z francouzského slova cuve (nádoba, káď).

Cuvée du Marot

Francouzské Cuvée du Marot z lokality Visan, Vaucluse. Autor: Véronique PAGNIER, zdroj: Wikimedia commons, licence: Public domain
Francouzské Cuvée du Marot z lokality Visan, Vaucluse. Autor: Véronique PAGNIER, zdroj: Wikimedia commons, licence: Public domain


Pro více informací o heslu Cuvée zkuste navštívit tyto odkazy

Najít heslo Cuvée ve vyhledávači Yandex

Vyhledat heslo Cuvée na Google.cz

Najít výraz Cuvée ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit najít termín Cuvée ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit najít heslo Cuvée ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit najít pojem Cuvée ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Cuvée například ve videích na Youtube, v Google překladači, ve Wikizdrojích, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Náhodných výběr odborných termínů, pojmů a hesel

Teď už víte jaká je definice termínu Cuvée? resp. jaká je definice termínu Cuvée? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Cuvée, odpověď na dotaz co je to Cuvée?. Víte např. kdo to je Louis Pasteur? Znáte a víte kdo je Vlastimil Harapes? Ke každému pojmu může existovat vícero definic v různém kontextu, v různých oborech. Proto se porozhlédněte i v jiných sekcích (než nápoje). Některé texty obsahují odkaz a krátkou citaci z české Wikipedie. Tyto lze kopírovat, upravovat a dále sdílet při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštívení online slovníku zaměřeného na definice odborných pojmů, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, popisy termínů, známé i neznámé pojmy, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Chcete si zatraktivnit vzhled vašeho tabletu, mobilního telefonu nebo počítače? Jedním z rychlých a levných způsobů je změna tapety pracovní plochy. Mezi neoblíbenější pozadí patří horský vrchol, kapky vody a obilí.