Co je to?
Odborný výraz, definice slova Cuvée. Co znamená slovo Cuvée z kategorie Nápoje?

Co je Cuvée? Definice pojmu

Co znamená pojem, slovo, definice termínu Cuvée?

Cuvée (někdy též označované jako kupáž) je typ vína smíchaného ze dvou nebo více odrůd,což by mělo být na etiketě řádně označeno četně názvu a podílu dané odrůdy v nápoji.


Co je to Cuvée? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Cuvée. Co znamená slovo Cuvée z kategorie Nápoje?

Provozovatel neručí za úplnost, pravdivost či aktuálnost informací na těchto webových stránkách. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Sdílejte tento text s heslem Cuvée s ostatními na veřejných sociálních sítích (Facebook, Pinterest, Reddit či Twitter).

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru    

Heslo Cuvée patří do kategorie nápoje

Klíčová slova: vysvětlení, význam, popis, přesný význam, názvosloví, formulace, wiki, odborné názvosloví, odborný výraz, co to je, terminus technicus, význam slova, co je to Cuvée?, význam pojmu, terminologie, definice, definice pojmu, pojem


Pojem Cuvée je v kategorii nápoje, ilustrační obrázek

V online encyklopedii Wikipedia se o slovu Cuvée můžete dozvědět následující

Uvedená defice je převzata z internetové online encyklopedie Wikipedia. Odkaz na článek je zde. Licence CC-BY-SA.

Cuvée je označení vína, které se připravuje smícháním několika odrůd hroznů, rmutů nebo moštů dohromady. Scelování vín pomáhá k dosažení harmonie konečného produktu, aby byl celkový dojem vína lepší. Cuvée může být smíchané z více než dvou odrůd, tehdy se však na etiketě vyznačuje procento jednotlivých odrůd. Název Cuvée pochází z francouzského slova cuve (nádoba, káď).

Cuvée du Marot

Francouzské Cuvée du Marot z lokality Visan, Vaucluse. Autor: Véronique PAGNIER, zdroj: Wikimedia commons, licence: Public domain
Francouzské Cuvée du Marot z lokality Visan, Vaucluse. Autor: Véronique PAGNIER, zdroj: Wikimedia commons, licence: Public domain


Další informace o pojmu Cuvée hledejte v níže uvedených zdrojích

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Cuvée ve Wikimedia Commons

Najít heslo Cuvée na Google obrázcích

Hledat videa s názvem Cuvée na Youtube

Zkusit najít výraz Cuvée ve Wikislovníku

Zkusit najít frázi Cuvée ve fulltextu vyhledávače Info.com

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Cuvée ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Cuvée například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve fulltextu Google.cz, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo v Google překladači.

Náhodných výběr hesel, pojmů a odborných termínů

Nyní už nejspíš víte co to je Cuvée? resp. jaký je význam pojmu Cuvée? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Cuvée, odpověď na dotaz co je to Cuvée?. Víte např. kdo to je Nestoudník? Znáte a víte kdo je Gazda? Nezapomeňte, že termíny a hesla mohou mít víc významů podle toho o jaký obor se jedná. Doporučujeme proto pokusit se najít heslo Cuvée i jinde než v sekci než v nápoje. Vybrané texty jsou rozšířené o citaci z české verze internetové encyklopedie Wikipedia.cz. Samozřejmě uvádíme i odkaz na konkrétní podstránku tohoto projektu. S těmi lze dále pracovat při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za navštívení našeho encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, významy slov, slovníková hesla, definice odborných pojmů, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Chcete si zatraktivnit vzhled vašeho tabletu, mobilního telefonu nebo počítače? Jedním z rychlých a levných způsobů je změna tapety pracovní plochy. Mezi neoblíbenější pozadí patří horský vrchol, kapky vody a obilí.