Co je to?
Definice výrazu, termínu Tinnitus. Co znamená odborný pojem Tinnitus z kategorie Nemoce?

Co je to Tinnitus? Význam slova

Co znamená výraz, termín, pojem, definice slova Tinnitus?

Tinnitus je pojem, který označuje ušní šelesty - celou stupnici subjektivně vnímaných zvuků. Tyto zvuky nejsou způsobené vnějšími příčinami, mohou být různého druhu – například pískot, šum, hučení a další. Objektivně by tedy neměly být slyšeny, ale přesto na postiženého jedince působí celý den, takže ten se nemůže soustředit na práci ani další činnosti.
Tinnitus způsobuje značnou únavu pacienta a jeho podrážděnost a celkově snižuje kvalitu života. Tinnitus nelze léčit univerzálně, pacienti potřebují individuální přístup.


Co je to Tinnitus? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Tinnitus. Co znamená odborný pojem Tinnitus z kategorie Nemoce?

Uvedené informace jsou bez záruky. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Text s definicí výrazu Tinnitus doporučujeme sdílet se známými na Pinterestu, Facebooku nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Tinnitus se nachází v sekci Nemoce

Klíčová slova: wiki, přesný význam, heslo, co to je, slovník, slovo, pojem, termín, terminologie, co je to Tinnitus?, lexikon, definice pojmu, přesný výraz, synonymum, Nemoce, Nemoce, význam pojmu, význam


Pojem Tinnitus je v kategorii Nemoce, ilustrační obrázek

Co označuje termín Tinnitus? Definice výrazu, slova, termínu z projektu Wikipedia

Níže umístěný text je převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Tinnitus (latinsky cinkání, zvonění) je odborné označení pro šelest v uších, které může v různých intervalech zesilovat či zeslabovat. V poslední době je tomuto psychicky náročnému onemocnění, vyznačující se depresemi či nespavostí, vystaveno stále více lidí, což je spojeno s narůstajícím hlukem i stresem.
Pro vznik tinnitu může existovat celá řada příčin (od ušních zánětů až po úraz v oblasti hlavy, krku). Pro léčbu neexistuje zatím spolehlivá metoda, je ovšem možné tinnitus mnoha způsoby zmírnit.

Doporučené zdroje informací k dalšímu studiu

Zkusit najít pojem Tinnitus ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat heslo Tinnitus ve Wikizdrojích

Hledat slovo Tinnitus ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Tinnitus ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat pojem Tinnitus ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Tinnitus ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Tinnitus například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v Lingea slovnících, ve Wikislovníku, ve fulltextu Google.cz nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Doporučené odborné pojmy, termíny, výrazy a hesla

Na stránce jste se mohli dozvědět: co je to Tinnitus? resp. jaký je přesný význam slova Tinnitus? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Tinnitus, odpověď na dotaz co je to Tinnitus?. Víte např. kdo to je Pedagog? Znáte a víte kdo je Svatá Barbora? Jednotlivá slova mohou mít vícero významů v různých oborech lidské činnosti. Zkuste proto termín Tinnitus hledat i v jiných kategoriích (než Nemoce) K vybraným textům jsme doplnili citaci z projektu Wikipedia.cz včetně odkazu na konkrétní podstránku na Wikipedii, kde se dozvíte víc. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu online internetového slovníku zaměřeného především na definice odborných pojmů, popisy termínů, zajímavosti, slovníková hesla, významy slov, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Víte, kdo to byl Konšel, kdo byla Xantipa nebo kdo byl Casanova? Tyto a další historické osobnosti nebo profese naleznete právě zde.