Co je to?
Odborný výraz, definice slova Tinnitus. Co znamená pojem Tinnitus z kategorie Nemoce?

Co je Tinnitus?

Co znamená termín, výraz, pojem, vysvětlení hesla Tinnitus?

Tinnitus je pojem, který označuje ušní šelesty - celou stupnici subjektivně vnímaných zvuků. Tyto zvuky nejsou způsobené vnějšími příčinami, mohou být různého druhu – například pískot, šum, hučení a další. Objektivně by tedy neměly být slyšeny, ale přesto na postiženého jedince působí celý den, takže ten se nemůže soustředit na práci ani další činnosti.
Tinnitus způsobuje značnou únavu pacienta a jeho podrážděnost a celkově snižuje kvalitu života. Tinnitus nelze léčit univerzálně, pacienti potřebují individuální přístup.


Co je to Tinnitus? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Tinnitus. Co znamená pojem Tinnitus z kategorie Nemoce?

Předem se omlouváme za případné chyby v textech. Uvítáme vaši pomoc a zpětnou vazbu.Text byl sepsán pro server Superia.cz

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text Tinnitus s vašimi známými a kamarády na vašich účtech sociálních sítích jako je Pinterest, Reddit, Facebook anebo Twitter.

 Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku 

Pojem Tinnitus se nachází v sekci nemoce

Klíčová slova: formulace, odborné názvosloví, terminologie, nemoce, lexikon, heslo, přesný výraz, terminus technicus, co to je, slovo, co je to Tinnitus?, přesný význam, odborný výraz, termín, nemoce, význam, definice, význam slova


Pojem Tinnitus je v kategorii nemoce, ilustrační obrázek

Co označuje termín Tinnitus? Definice výrazu, slova, termínu z projektu Wikipedia

Následující definice pojmu pochází ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Tinnitus (latinsky cinkání, zvonění) je odborné označení pro šelest v uších, které může v různých intervalech zesilovat či zeslabovat. V poslední době je tomuto psychicky náročnému onemocnění, vyznačující se depresemi či nespavostí, vystaveno stále více lidí, což je spojeno s narůstajícím hlukem i stresem.
Pro vznik tinnitu může existovat celá řada příčin (od ušních zánětů až po úraz v oblasti hlavy, krku). Pro léčbu neexistuje zatím spolehlivá metoda, je ovšem možné tinnitus mnoha způsoby zmírnit.

Další zdroje informací o slovu Tinnitus

Hledat heslo Tinnitus na Google obrázcích

Zkusit najít pojem Tinnitus ve vyhledávači Qwant

Zkusit najít frázi Tinnitus ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat frázi Tinnitus ve fulltextu Seznam.cz

Najít heslo Tinnitus ve vyhledávači Yandex

Hledat heslo Tinnitus na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Tinnitus například ve Wikislovníku, v projektu slovnik.cz, v Seznam.cz slovníku cizích slov, ve videích na Youtube nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Často hledané pojmy, výrazy, odborné termíny a slova

Text na této internetové stránce vám umožnil zjistit co je to Tinnitus? resp. co se přesně ukrývá za slovem Tinnitus? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Tinnitus, odpověď na dotaz co je to Tinnitus?. Víte např. kdo to je Anthony Fauci? Znáte a víte kdo je Osoba blízká? Nemáme možnost pravidelné aktualizace článků. podle různých oborů. Doporučujeme vám proto porozhlédnout se v jiných kategoriích (než nemoce). K vybraným textům jsme doplnili citaci z projektu Wikipedia.cz včetně odkazu na konkrétní podstránku na Wikipedii, kde se dozvíte víc. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu stručného encyklopedického slovníku, který se zaměřuje především na popisy termínů, definice odborných pojmů, slovníková hesla, významy slov, zajímavosti, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Víte, kdo to byl Konšel, kdo byla Xantipa nebo kdo byl Casanova? Tyto a další historické osobnosti nebo profese naleznete právě zde.