Co je to?
Definice výrazu, termínu Tinnitus. Co znamená odborný pojem Tinnitus z kategorie Nemoce?

Co je to Tinnitus? Význam slova

Význam pojmu, termínu, vysvětlení výrazu Tinnitus

Tinnitus je pojem, který označuje ušní šelesty - celou stupnici subjektivně vnímaných zvuků. Tyto zvuky nejsou způsobené vnějšími příčinami, mohou být různého druhu – například pískot, šum, hučení a další. Objektivně by tedy neměly být slyšeny, ale přesto na postiženého jedince působí celý den, takže ten se nemůže soustředit na práci ani další činnosti.
Tinnitus způsobuje značnou únavu pacienta a jeho podrážděnost a celkově snižuje kvalitu života. Tinnitus nelze léčit univerzálně, pacienti potřebují individuální přístup.


Co je to Tinnitus? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Tinnitus. Co znamená odborný pojem Tinnitus z kategorie Nemoce?

Vyhrazujeme si možnost chyb v textech. Text vytvořen pro server Superia.cz

Sdílejte text pojmu Tinnitus s partnery, kolegy a kamarády na sociálních sítích Twitter, Facebook, Pinterest a Reddit.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    

Výraz Tinnitus se nachází v kategorii nemoce

Klíčová slova: přesný význam, informace, terminologie, terminus technicus, wiki, popis, definice pojmu, co znamená, formulace, význam, nemoce, pojem, nemoce, heslo, vysvětlení, odborný výraz, synonymum, význam pojmu


Pojem Tinnitus je v kategorii nemoce, ilustrační obrázek

Co se můžete dočíst ve Wikipedii o termínu Tinnitus?

Tento níže umístěný text je převzat z internetové Wikipedie. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Tinnitus (latinsky cinkání, zvonění) je odborné označení pro šelest v uších, které může v různých intervalech zesilovat či zeslabovat. V poslední době je tomuto psychicky náročnému onemocnění, vyznačující se depresemi či nespavostí, vystaveno stále více lidí, což je spojeno s narůstajícím hlukem i stresem.
Pro vznik tinnitu může existovat celá řada příčin (od ušních zánětů až po úraz v oblasti hlavy, krku). Pro léčbu neexistuje zatím spolehlivá metoda, je ovšem možné tinnitus mnoha způsoby zmírnit.

Pro další informace o termínu Tinnitus zkuste tyto odkazy

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Tinnitus ve Wikimedia Commons

Hledat výraz Tinnitus ve Wikislovníku

Zkusit najít heslo Tinnitus ve Wikizdrojích

Najít výraz Tinnitus ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat slovo Tinnitus ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat videa s názvem Tinnitus na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Tinnitus například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve ruském vyhledávači Yandex, ve vyhledávači Seznam.cz nebo v Google překladači.

Vybrané termíny, slova, pojmy

Na této webové stránce jste se dozvěděli co znamená slovo Tinnitus? resp. co označuje slovo Tinnitus? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Tinnitus, odpověď na dotaz co je to Tinnitus?. Víte např. kdo to je Klára Cibulková? Znáte a víte kdo je Schizofrenik? Jednotlivá slova můžou mít několik významů podle různých oborů. Radíme proto zkusit hledat pojem Tinnitus v dalších sekcích tohoto webu, v jiné kategorii než je nemoce. Některé pojmy jsou obohaceny o citaci z Wikipedie. U nich uvádíme i konkrétní url projektu kde se dozvíte více. Takový typ textu spadá pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu stručného encyklopedického slovníku, který se zaměřuje především na slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, popisy termínů, přesné vysvětlení slov, zajímavosti, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Víte, kdo to byl Konšel, kdo byla Xantipa nebo kdo byl Casanova? Tyto a další historické osobnosti nebo profese naleznete právě zde.