Co je to?
Výraz, termín, definice slova Tinnitus. Co znamená odborný pojem Tinnitus z kategorie Nemoce?

Co je to Tinnitus? Význam slova

Co znamená výraz, termín, pojem, definice slova Tinnitus?

Tinnitus je pojem, který označuje ušní šelesty - celou stupnici subjektivně vnímaných zvuků. Tyto zvuky nejsou způsobené vnějšími příčinami, mohou být různého druhu – například pískot, šum, hučení a další. Objektivně by tedy neměly být slyšeny, ale přesto na postiženého jedince působí celý den, takže ten se nemůže soustředit na práci ani další činnosti.
Tinnitus způsobuje značnou únavu pacienta a jeho podrážděnost a celkově snižuje kvalitu života. Tinnitus nelze léčit univerzálně, pacienti potřebují individuální přístup.


Co je to Tinnitus? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Tinnitus. Co znamená odborný pojem Tinnitus z kategorie Nemoce?

Informace uvedené na těchto stránkách jsou bez záruky. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Uvedený text můžete pochopitelně sdílet s kamarády na Pinterestu, Redditu, Twitteru anebo na Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu  

Termín Tinnitus se nachází v kategorii nemoce

Klíčová slova: co je to Tinnitus?, význam, nemoce, nemoce, terminus technicus, přesný výraz, heslo, pojem, názvosloví, definice pojmu, Tinnitus, terminologie, popis, význam pojmu, definice, slovo, synonymum, odborný výraz


Pojem Tinnitus je v kategorii nemoce, ilustrační obrázek

Co se píše ve Wikipedii o pojmu Tinnitus?

(Text byl převzat z mnohojazyčné online encyklopedie Wikipedia) Licence CC-BY-SA.

Tinnitus (latinsky cinkání, zvonění) je odborné označení pro šelest v uších, které může v různých intervalech zesilovat či zeslabovat. V poslední době je tomuto psychicky náročnému onemocnění, vyznačující se depresemi či nespavostí, vystaveno stále více lidí, což je spojeno s narůstajícím hlukem i stresem.
Pro vznik tinnitu může existovat celá řada příčin (od ušních zánětů až po úraz v oblasti hlavy, krku). Pro léčbu neexistuje zatím spolehlivá metoda, je ovšem možné tinnitus mnoha způsoby zmírnit.

Další informační zdroje

Vyhledat heslo Tinnitus ve Wikizdrojích

Zkusit najít pojem Tinnitus ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Tinnitus ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat slovo Tinnitus ve fulltextu Seznam.cz

Vyhledat výraz Tinnitus ve vyhledávači Yandex

Hledat videa s názvem Tinnitus na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Tinnitus například ve fulltextu Google.cz, v projektu slovnik.cz, ve Wikislovníku, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Náhodných výběr odborných termínů, pojmů a hesel

Právě jste zjistili jaká je definice slova Tinnitus? resp. jaká je definice termínu Tinnitus? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Tinnitus, odpověď na dotaz co je to Tinnitus?. Víte např. kdo to je Jeptiška? Znáte a víte kdo je Radovan Krejčíř? Ke každému pojmu může existovat vícero definic v různých oborech lidské činnosti. Vyzkoušejte proto hledání v jiných kategoriích (než nemoce). Některé pojmy obsahují doplňující definici z Wikipedie včetně url na konkrétní stránku. Takovéto texty spadají pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme našim čtenářům za návštěvu online encyklopedického projektu shromažďujícího známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, popisy termínů, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Víte, kdo to byl Konšel, kdo byla Xantipa nebo kdo byl Casanova? Tyto a další historické osobnosti nebo profese naleznete právě zde.