Co je to?
Odborný výraz, definice slova Ambulance. Co znamená pojem Ambulance z kategorie Lékařství?

Co je to Ambulance? Význam slova

Co znamená výraz, termín, pojem, definice slova Ambulance?

Ambulance je označení pro místnost nebo vyhražené pracoviště, kde se provádí ošetřování nebo ambulantní vyšetření pacientů. Často zde bývají pacienti i přijímáni. Příjmu předchází vyšetření, které se provádí právě v prostorách ambulance. Není zde lůžková část, není zde možné nemocniční ubytování.
Jde o zdravotnické zařízení, kam mohou pacienti docházet například na čištění ran, převazy a podobně. Svou ambulanci má většina nemocničních oddělení, fungují zde jak denní, tak i noční služby. Stejným slovem se označuje také sanitní vůz.


Co je to Ambulance? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Ambulance. Co znamená pojem Ambulance z kategorie Lékařství?

Přes neustálou opakovanou kontrolu mohou být v textech chyby za něž se předem omlouváme. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Líbí se vám definice pojmu Ambulance? Pak se o ní podělte s vašimi známými a kamarády na Twitteru, Redditu, Pinterestu, Facebooku nebo na jiných, zde neuvedených sociálních sítích.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Ambulance je v kategorii Lékařství

Klíčová slova: termín, co je to Ambulance?, heslo, co to je, přesný výraz, synonymum, pojem, Ambulance, co znamená, vysvětlení, význam, názvosloví, Lékařství, význam pojmu, Lékařství, popis, odborné názvosloví, přesný význam


Pojem Ambulance je v kategorii Lékařství, ilustrační obrázek

Co se píše ve Wikipedii o pojmu Ambulance?

Následující definice pojmu pochází ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Ambulance může být:

♦ polní nemocnice
♦ lékařská ordinace (místnost, pracoviště) určená k ambulantnímu vyšetření nebo ošetření pacientů, tedy bez nemocničního ubytování, případně pro příjem pacientů
♦ sanitka – vozidlo určené pro dopravu raněných, nemocných a rodiček a při transplantacích i tělesných orgánů lidí (tzv. vozidlo DRNR)

Další zdroje informací o slovu Ambulance

Vyhledat slovo Ambulance ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit najít výraz Ambulance ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat pojem Ambulance ve Wikizdrojích

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Ambulance ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Ambulance ve Wikimedia Commons

Najít pojem Ambulance na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Ambulance například ve vyhledávači Seznam.cz, v projektu slovnik.cz, ve ruském vyhledávači Yandex, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v Google překladači.

Náhodných výběr odborných termínů, pojmů a hesel

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku jaká je definice slova Ambulance? resp. jaká je definice slova Ambulance? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Ambulance, odpověď na dotaz co je to Ambulance?. Víte např. kdo to je Jiří Schmitzer? Znáte a víte kdo je Spammer? Ke každému pojmu může existovat vícero definic v různých oborech lidské činnosti. Proto prosím zapátrejte i v jiných kategoriích než je Lékařství. Některé texty jsme rozšířili i o krátkou citaci z Wikipedia.cz. K této citaci vždy uvádíme i odkaz na konkrétní stránku. Takovéto texty spadají pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, nezbývá než vám poděkovat za návštěvu stručného webového slovníku, který se zaměřuje na významy slov, definice odborných pojmů, zajímavosti, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Vzpomenete si ještě na vyjmenovaná slova? Znáte vyjmenovaná slova po L nebo po Z?