Co je to?
Odborný výraz, definice slova Ambulance. Co znamená pojem Ambulance z kategorie Lékařství?

Co je to Ambulance? Význam slova

Co znamená pojem, definice termínu Ambulance?

Ambulance je označení pro místnost nebo vyhražené pracoviště, kde se provádí ošetřování nebo ambulantní vyšetření pacientů. Často zde bývají pacienti i přijímáni. Příjmu předchází vyšetření, které se provádí právě v prostorách ambulance. Není zde lůžková část, není zde možné nemocniční ubytování.
Jde o zdravotnické zařízení, kam mohou pacienti docházet například na čištění ran, převazy a podobně. Svou ambulanci má většina nemocničních oddělení, fungují zde jak denní, tak i noční služby. Stejným slovem se označuje také sanitní vůz.


Co je to Ambulance? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Ambulance. Co znamená pojem Ambulance z kategorie Lékařství?

Neručíme za eventuální chyby v textech. Text vytvořen pro server Superia.cz

Doporučujeme sdílet tento text s vašimi přáteli na Facebooku, Twitteru, Pinterestu, Redditu nebo na jiné sociální síti.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Ambulance patří do sekce Lékařství

Klíčová slova: co znamená, wiki, slovo, odborný výraz, popis, význam, přesný výraz, synonymum, význam slova, Lékařství, Lékařství, co to je, lexikon, terminus technicus, názvosloví, definice, heslo, formulace


Pojem Ambulance je v kategorii Lékařství, ilustrační obrázek

Další možné informační zdroje

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Ambulance ve Wikimedia Commons

Najít výraz Ambulance ve Wikipedii

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Ambulance ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat pojem Ambulance ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit najít termín Ambulance ve fulltextu Seznam.cz

Hledat výraz Ambulance na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Ambulance například ve ruském vyhledávači Yandex, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v evropském vyhledávači Qwant nebo v Google překladači.

Náhodných výběr odborných termínů, pojmů a hesel

Na této webové stránce jste se dozvěděli jaký je význam slova Ambulance? resp. co přesně znamená slovo Ambulance? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Ambulance, odpověď na dotaz co je to Ambulance?. Víte např. kdo to je Ranhojič? Znáte a víte kdo je Kelt? Berte prosím v úvahu, že pojmy mohou mít víc definic v závislosti na oboru a kontextu. Doporučujeme vám proto porozhlédnout se v jiných kategoriích (než Lékařství). U některých textů citujeme českou Wikipedii. Spolu s krátkou citací (textem) vždy uvádíme u url adresu projektu. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu stručného encyklopedického slovníku, který se zaměřuje především na definice odborných pojmů, zajímavosti, přesné vysvětlení slov, popisy termínů, slovníková hesla, významy slov s názvem Co Je To?.

Vzpomenete si ještě na vyjmenovaná slova? Znáte vyjmenovaná slova po L nebo po Z?