Co je to?
Výraz, termín, definice slova Ambulance. Co znamená odborný pojem Ambulance z kategorie Lékařství?

Co je to Ambulance? Význam slova

Co znamená heslo, definice termínu, pojmu Ambulance?

Ambulance je označení pro místnost nebo vyhražené pracoviště, kde se provádí ošetřování nebo ambulantní vyšetření pacientů. Často zde bývají pacienti i přijímáni. Příjmu předchází vyšetření, které se provádí právě v prostorách ambulance. Není zde lůžková část, není zde možné nemocniční ubytování.
Jde o zdravotnické zařízení, kam mohou pacienti docházet například na čištění ran, převazy a podobně. Svou ambulanci má většina nemocničních oddělení, fungují zde jak denní, tak i noční služby. Stejným slovem se označuje také sanitní vůz.


Co je to Ambulance? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Ambulance. Co znamená odborný pojem Ambulance z kategorie Lékařství?

Provozovatel neručí za aktuálnost, správnost a přesnost informací uvedených na tomto webu. Text vytvořen pro server Superia.cz

Sdílejte tuto stránku se slovem Ambulance s vašimi přáteli prostřednictvím uvedených tlačítek na sociálních sítích Facebook nebo Twitter.

 Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu      

Výraz Ambulance je v kategorii lékařství

Klíčová slova: slovo, lexikon, synonymum, vysvětlení, Ambulance, wiki, význam, přesný význam, lékařství, význam pojmu, heslo, lékařství, co to je, terminologie, definice pojmu, informace, odborné názvosloví, co je to Ambulance?


Pojem Ambulance je v kategorii lékařství, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Ambulance? Definice výrazu, slova, termínu z Wikipedie

Tento níže umístěný text je převzat z internetové Wikipedie. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Ambulance může být:

♦ polní nemocnice
♦ lékařská ordinace (místnost, pracoviště) určená k ambulantnímu vyšetření nebo ošetření pacientů, tedy bez nemocničního ubytování, případně pro příjem pacientů
♦ sanitka – vozidlo určené pro dopravu raněných, nemocných a rodiček a při transplantacích i tělesných orgánů lidí (tzv. vozidlo DRNR)

Jiné zdroje informací o pojmu Ambulance

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Ambulance ve Wikimedia Commons

Najít slovo Ambulance ve Wikislovníku

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Ambulance ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít heslo Ambulance ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Vyhledat slovo Ambulance ve vyhledávači Qwant

Hledat heslo Ambulance ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Ambulance například ve fulltextu Google.cz, v ABC slovníku cizích slov a synonym, v Seznam.cz slovníku cizích slov, ve vyhledávači Seznam.cz nebo v Lingea slovnících.

Doporučené odborné pojmy, termíny, výrazy a hesla

Na této webové stránce jste se dozvěděli co znamená slovo Ambulance? resp. co je to Ambulance? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Ambulance, odpověď na dotaz co je to Ambulance?. Víte např. kdo to je Šupák? Znáte a víte kdo je Xena? Berte prosím v úvahu, že pojmy mohou mít víc definic podle různých oborů. Doporučujeme vám hledat v jiných sekcích (než lékařství). U části pojmů naleznete citaci z projektu Wikipedia včetně internetové adresy kde naleznete kompletní popis. Takový typ textu spadá pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu stručného encyklopedického slovníku, který se zaměřuje především na přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, popisy termínů, zajímavosti, významy slov, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Vzpomenete si ještě na vyjmenovaná slova? Znáte vyjmenovaná slova po L nebo po Z?