Co je to?
Odborný výraz, definice slova Ambulance. Co znamená pojem Ambulance z kategorie Lékařství?

Co je to Ambulance? Význam slova

Co znamená termín, slovo, heslo, vysvětlení pojmu Ambulance?

Ambulance je označení pro místnost nebo vyhražené pracoviště, kde se provádí ošetřování nebo ambulantní vyšetření pacientů. Často zde bývají pacienti i přijímáni. Příjmu předchází vyšetření, které se provádí právě v prostorách ambulance. Není zde lůžková část, není zde možné nemocniční ubytování.
Jde o zdravotnické zařízení, kam mohou pacienti docházet například na čištění ran, převazy a podobně. Svou ambulanci má většina nemocničních oddělení, fungují zde jak denní, tak i noční služby. Stejným slovem se označuje také sanitní vůz.


Co je to Ambulance? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Ambulance. Co znamená pojem Ambulance z kategorie Lékařství?

Uvedené informace jsou bez záruky. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Zaujala vás definice pojmu Ambulance? Pak se o ní podělte s vašimi kamarády, známými a přáteli na Pinterestu, Redditu, Twitteru anebo na Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Ambulance patří do sekce Lékařství

Klíčová slova: Ambulance, heslo, informace, odborné názvosloví, slovník, co znamená, slovo, terminus technicus, význam slova, význam pojmu, popis, Lékařství, definice pojmu, pojem, definice, přesný výraz, co to je, formulace


Pojem Ambulance je v kategorii Lékařství, ilustrační obrázek

Co nám píše encyklopedie Wikipedia o termínu Ambulance?

Následující popis pojmu byl převzat ze stránek Wikipedia.cz, více se dozvíte zde. Licence CC-BY-SA.

Ambulance může být:

♦ polní nemocnice
♦ lékařská ordinace (místnost, pracoviště) určená k ambulantnímu vyšetření nebo ošetření pacientů, tedy bez nemocničního ubytování, případně pro příjem pacientů
♦ sanitka – vozidlo určené pro dopravu raněných, nemocných a rodiček a při transplantacích i tělesných orgánů lidí (tzv. vozidlo DRNR)

Pro další informace o termínu Ambulance zkuste tyto odkazy

Hledat heslo Ambulance ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat videa s názvem Ambulance na Youtube

Vyhledat slovo Ambulance ve vyhledávači Yandex

Najít pojem Ambulance ve vyhledávači Qwant

Vyhledat pojem Ambulance ve Wikizdrojích

Najít výraz Ambulance ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Ambulance například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v Google překladači, ve vyhledávači Seznam.cz, ve Wikislovníku nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Náhodné definice slov, pojmů a odborných termínů

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku co je to Ambulance? resp. jaký je význam slova Ambulance? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Ambulance, odpověď na dotaz co je to Ambulance?. Víte např. kdo to je Martina Dlabajová? Znáte a víte kdo je Spammer? Ke každému slovo může existovat víc definic podle různých oborů. Proto případně zapátrejte i v jiných kategoriích (než Lékařství). U některých textů citujeme českou Wikipedii. Spolu s krátkou citací (textem) vždy uvádíme u url adresu projektu. Ty lze využívat v souladu s licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu internetové encyklopedie, která shromažďuje významy slov, popisy termínů, slovníková hesla, definice odborných pojmů, zajímavosti, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Vzpomenete si ještě na vyjmenovaná slova? Znáte vyjmenovaná slova po L nebo po Z?