Co je to?
Výraz, termín, definice slova Ambulance. Co znamená odborný pojem Ambulance z kategorie Lékařství?

Co je to Ambulance? Význam slova

Co znamená výraz, termín, pojem, definice slova Ambulance?

Ambulance je označení pro místnost nebo vyhražené pracoviště, kde se provádí ošetřování nebo ambulantní vyšetření pacientů. Často zde bývají pacienti i přijímáni. Příjmu předchází vyšetření, které se provádí právě v prostorách ambulance. Není zde lůžková část, není zde možné nemocniční ubytování.
Jde o zdravotnické zařízení, kam mohou pacienti docházet například na čištění ran, převazy a podobně. Svou ambulanci má většina nemocničních oddělení, fungují zde jak denní, tak i noční služby. Stejným slovem se označuje také sanitní vůz.


Co je to Ambulance? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Ambulance. Co znamená odborný pojem Ambulance z kategorie Lékařství?

Informace uvedené na těchto stránkách jsou bez záruky. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Uvedený text můžete pochopitelně sdílet s přáteli a kamarády prostřednictvím sociálních sítích Facebook, Pinterest, Reddit nebo Twitter.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    

Výraz Ambulance se nachází v kategorii lékařství

Klíčová slova: přesný význam, terminus technicus, lékařství, heslo, přesný výraz, odborný výraz, definice, informace, slovník, terminologie, vysvětlení, význam pojmu, popis, definice pojmu, co to je, co znamená, lékařství, termín


Pojem Ambulance je v kategorii lékařství, ilustrační obrázek

V encyklopedii Wikipedia se o termínu Ambulance dozvíte následující

Následující text definice byl převzat ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Ambulance může být:

♦ polní nemocnice
♦ lékařská ordinace (místnost, pracoviště) určená k ambulantnímu vyšetření nebo ošetření pacientů, tedy bez nemocničního ubytování, případně pro příjem pacientů
♦ sanitka – vozidlo určené pro dopravu raněných, nemocných a rodiček a při transplantacích i tělesných orgánů lidí (tzv. vozidlo DRNR)

Více informací o slovu Ambulance doporučujeme hledat v těchto zdrojích

Najít pojem Ambulance ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit najít výraz Ambulance ve vyhledávači Qwant

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Ambulance ve Wikimedia Commons

Hledat termín Ambulance ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat videa s názvem Ambulance na Youtube

Najít slovo Ambulance ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Ambulance například v Microsoft Bing, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve Wikislovníku, ve vyhledávači Seznam.cz nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Výběr náhodných pojmů, výrazů, odborných termínů a slov

Nyní již víte co znamená slovo Ambulance? resp. jaký je význam pojmu Ambulance? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Ambulance, odpověď na dotaz co je to Ambulance?. Víte např. kdo to je Leo Rojas? Znáte a víte kdo je George Gamow? Nezapomeňte prosím, že každé slovo může mít vícero významů v závislosti na oboru a kontextu. Zkuste proto vyhledávání nebo se podívejte do jiných kategorií než je lékařství. Některé pojmy jsou obohaceny o citaci z Wikipedie. U nich uvádíme i konkrétní url projektu kde se dozvíte více. Tyto lze přebírat, upravovat a dále šířit při splnění licenčního ujednání CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu online internetového slovníku zaměřeného především na popisy termínů, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, významy slov, zajímavosti, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Vzpomenete si ještě na vyjmenovaná slova? Znáte vyjmenovaná slova po L nebo po Z?