Co je to?
Definice výrazu Ambulance. Co znamená odborný pojem Ambulance z kategorie Lékařství?

Co je Ambulance? Význam slova

Co znamená pojem, slovo, definice termínu Ambulance?

Ambulance je označení pro místnost nebo vyhražené pracoviště, kde se provádí ošetřování nebo ambulantní vyšetření pacientů. Často zde bývají pacienti i přijímáni. Příjmu předchází vyšetření, které se provádí právě v prostorách ambulance. Není zde lůžková část, není zde možné nemocniční ubytování.
Jde o zdravotnické zařízení, kam mohou pacienti docházet například na čištění ran, převazy a podobně. Svou ambulanci má většina nemocničních oddělení, fungují zde jak denní, tak i noční služby. Stejným slovem se označuje také sanitní vůz.


Co je to Ambulance? Význam slova, termín, Definice výrazu Ambulance. Co znamená odborný pojem Ambulance z kategorie Lékařství?

Vyhrazujeme si možnost chyb v textech. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku co je to Ambulance? s vašimi kamarády na Facebooku, Redditu, Pinterestu nebo Twitteru.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru    

Pojem Ambulance je v sekci lékařství

Klíčová slova: formulace, terminus technicus, význam slova, terminologie, odborné názvosloví, definice pojmu, synonymum, wiki, význam, vysvětlení, co to je, odborný výraz, lékařství, informace, co je to Ambulance?, význam pojmu, termín, přesný význam


Pojem Ambulance je v kategorii lékařství, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Ambulance? Definice termínu, výrazu z Wikipedie

Uvedené vysvětlení pojmu je převzato z webu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Ambulance může být:

♦ polní nemocnice
♦ lékařská ordinace (místnost, pracoviště) určená k ambulantnímu vyšetření nebo ošetření pacientů, tedy bez nemocničního ubytování, případně pro příjem pacientů
♦ sanitka – vozidlo určené pro dopravu raněných, nemocných a rodiček a při transplantacích i tělesných orgánů lidí (tzv. vozidlo DRNR)

Hledejte v dalších zdrojích

Hledat frázi Ambulance ve Wikizdrojích

Zkusit najít frázi Ambulance ve vyhledávači Yandex

Najít termín Ambulance ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat videa s názvem Ambulance na Youtube

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Ambulance ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat pojem Ambulance ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Ambulance například ve Wikislovníku, v Google překladači, v metavyhledávači Info.com, v Google obrázcích nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Náhodná hesla, významy slov, odborných termíny, výrazy a pojmy

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku jaký je význam slova Ambulance? resp. jaký je význam pojmu Ambulance? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Ambulance, odpověď na dotaz co je to Ambulance?. Víte např. kdo to je Viliam Rozboril? Znáte a víte kdo je Jan Hrušínský? Berte prosím v potaz, že jednotlivá slova mohou mít víc definic v různém kontextu, v různých oborech. Proto případně zapátrejte i v jiných kategoriích (než lékařství). Některé texty obsahují odkaz a krátkou citaci z české Wikipedie. Ty lze využívat v souladu s licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštívení online slovníku zaměřeného na zajímavosti, popisy termínů, definice odborných pojmů, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Vzpomenete si ještě na vyjmenovaná slova? Znáte vyjmenovaná slova po L nebo po Z?