Co je to?
Definice výrazu Rekuperace. Co znamená odborný pojem Rekuperace z kategorie Technika?

Co to je Rekuperace? Význam slova

Co znamená termín Rekuperace? Vysvětlení pojmu, definice hesla

Rekuperace je označení procesu, při kterém se kinetická energie dopravního prostředku přeměňuje zpátky na elektrickou energii, kterou lze využit při brzdění. Při rekuperaci je zajištěna práce motoru takovým způsobem, aby se získaná energie mohla vrátit zpět do napájecí sítě, popřípadě byla uložena do některého ze zásobníků energie jako jsou akumulátory, setrvačníky a podobně.
Výhody rekuperace využívají nejen vozidla, ale také výtahy, posuvné pásy, eskalátory a různá zdvihadla.


Co je to Rekuperace? Význam slova, termín, Definice výrazu Rekuperace. Co znamená odborný pojem Rekuperace z kategorie Technika?

Neručíme za pravdivost uvedených informací. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Zaujala vás definice slova Rekuperace? Pak se o tuto stránku podělte s partnery, kolegy a kamarády na internetových společenských sítích typu Pinterest, Reddit, Twitter či Facebooku, který je z nich nejznámější a nejpopulárnější.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Rekuperace je v kategorii Technika

Klíčová slova: synonymum, definice, slovník, význam slova, informace, Technika, vysvětlení, wiki, co znamená, pojem, definice pojmu, odborné názvosloví, co to je, odborný výraz, termín, heslo, lexikon, terminologie


Pojem Rekuperace je v kategorii Technika, ilustrační obrázek

V online encyklopedii Wikipedia se o slovu Rekuperace můžete dozvědět následující

Níže umístěný text je převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Rekuperace je proces přeměny kinetické energie dopravního prostředku zpět na využitelnou elektrickou energii při brzdění.
Při rekuperaci pracuje hnací elektromotor v generátorovém režimu a získaná energie je vracena do napájecí sítě, eventuálně ukládána do akumulátorů nebo jiných zásobníků energie (setrvačník, superkapacitor).

Odkazy na jiné weby

Vyhledat heslo Rekuperace ve fulltextu Seznam.cz

Najít výraz Rekuperace ve vyhledávači Qwant

Hledat výraz Rekuperace ve Wikislovníku

Hledat videa s názvem Rekuperace na Youtube

Vyhledat pojem Rekuperace ve vyhledávači Yandex

Hledat termín Rekuperace na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Rekuperace například ve Wikizdrojích, v ABC slovníku cizích slov a synonym, v Microsoft Bing, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo v projektu slovnik.cz.

Náhodné pojmy, výrazy, slova a odborné termíny

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku jaký je přesný význam slova Rekuperace? resp. co označuje slovo Rekuperace? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Rekuperace, odpověď na dotaz co je to Rekuperace?. Víte např. kdo to je Seladon? Znáte a víte kdo je Daňový rezident? Termíny, slova, pojmy, resp. hesla mohou mít různé významy v různém kontextu, v různých oborech. Vyzkoušejte proto hledání v jiných kategoriích (než Technika). U části textů najdete citaci z české Wikipedie. Spolu s textem je vždy uvedena i url adresa na konkrétní stránku projektu. Jedná se o texty spadající pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího významy slov, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, definice odborných pojmů, popisy termínů, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Zavzpomínejte na klasiské hry zvané Arkády. Manic miner, Pacman nebo Lemmings si nyní můžete zahrát zdarma a online ve vašem prohlížeči.