Co je to?
Definice výrazu Rekuperace. Co znamená odborný pojem Rekuperace z kategorie Technika?

Co to je Rekuperace? Význam slova

Co znamená heslo, definice termínu, pojmu Rekuperace?

Rekuperace je označení procesu, při kterém se kinetická energie dopravního prostředku přeměňuje zpátky na elektrickou energii, kterou lze využit při brzdění. Při rekuperaci je zajištěna práce motoru takovým způsobem, aby se získaná energie mohla vrátit zpět do napájecí sítě, popřípadě byla uložena do některého ze zásobníků energie jako jsou akumulátory, setrvačníky a podobně.
Výhody rekuperace využívají nejen vozidla, ale také výtahy, posuvné pásy, eskalátory a různá zdvihadla.


Co je to Rekuperace? Význam slova, termín, Definice výrazu Rekuperace. Co znamená odborný pojem Rekuperace z kategorie Technika?

Možnost chyb vyhrazena. Text vytvořen pro server Superia.cz

Uvedený text s definicí slova Rekuperace můžete samozřejmě sdílet s kamarády na Facebooku, Redditu, Pinterestu nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Rekuperace je v sekci Technika

Klíčová slova: terminologie, definice pojmu, přesný význam, popis, co je to Rekuperace?, význam pojmu, formulace, odborný výraz, synonymum, přesný výraz, heslo, odborné názvosloví, co znamená, lexikon, názvosloví, pojem, co to je, význam


Pojem Rekuperace je v kategorii Technika, ilustrační obrázek

Ve Wikipedii se o heslu Rekuperace dozvíte následující

Níže uvedený text byl převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Rekuperace je proces přeměny kinetické energie dopravního prostředku zpět na využitelnou elektrickou energii při brzdění.
Při rekuperaci pracuje hnací elektromotor v generátorovém režimu a získaná energie je vracena do napájecí sítě, eventuálně ukládána do akumulátorů nebo jiných zásobníků energie (setrvačník, superkapacitor).

Linky na jiné informační zdroje

Hledat heslo Rekuperace ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Vyhledat slovo Rekuperace na Google.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Rekuperace ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat heslo Rekuperace ve vyhledávači Yandex

Vyhledat termín Rekuperace ve vyhledávači Qwant

Hledat videa s názvem Rekuperace na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Rekuperace například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve vyhledávači Seznam.cz, ve Wikizdrojích nebo v projektu slovnik.cz.

Často hledané pojmy, výrazy, odborné termíny a slova

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku co znamená Rekuperace? resp. co se skrývá pod slovem Rekuperace? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Rekuperace, odpověď na dotaz co je to Rekuperace?. Víte např. kdo to je Hastrman? Znáte a víte kdo je Soudruh? Pojmy, termíny a hesla mohou mít různé významy podle různých oborů. Proto případně zapátrejte po pojmu Rekuperace i v jiných kategoriích (než Technika). Některé pojmy obsahují i krátkou citaci z české Wikipedie včetně internetového odkazu na podrobný popis. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, vážení návštěvníci, děkujeme za návštěvu webových stránek shromažďujících přesné vysvětlení slov, významy slov, popisy termínů, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Zavzpomínejte na klasiské hry zvané Arkády. Manic miner, Pacman nebo Lemmings si nyní můžete zahrát zdarma a online ve vašem prohlížeči.