Co je to?
Definice výrazu Rekuperace. Co znamená odborný pojem Rekuperace z kategorie Technika?

Co to je Rekuperace? Význam slova

Co znamená termín, výraz, pojem, vysvětlení hesla Rekuperace?

Rekuperace je označení procesu, při kterém se kinetická energie dopravního prostředku přeměňuje zpátky na elektrickou energii, kterou lze využit při brzdění. Při rekuperaci je zajištěna práce motoru takovým způsobem, aby se získaná energie mohla vrátit zpět do napájecí sítě, popřípadě byla uložena do některého ze zásobníků energie jako jsou akumulátory, setrvačníky a podobně.
Výhody rekuperace využívají nejen vozidla, ale také výtahy, posuvné pásy, eskalátory a různá zdvihadla.


Co je to Rekuperace? Význam slova, termín, Definice výrazu Rekuperace. Co znamená odborný pojem Rekuperace z kategorie Technika?

Uvedené informace jsou bez záruky. Napsáno redaktory Superia.cz

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text Rekuperace s vašimi přáteli na Facebooku, Twitteru, Pinterestu, Redditu nebo na jiné sociální síti.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Rekuperace se nachází v sekci Technika

Klíčová slova: přesný význam, synonymum, co to je, definice, co je to Rekuperace?, Technika, lexikon, význam pojmu, odborné názvosloví, wiki, Technika, definice pojmu, formulace, vysvětlení, význam slova, termín, pojem, slovník


Pojem Rekuperace je v kategorii Technika, ilustrační obrázek

Co označuje termín Rekuperace? Definice výrazu, slova, termínu z projektu Wikipedia

Následující definice termínu byla převzata z internetového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Rekuperace je proces přeměny kinetické energie dopravního prostředku zpět na využitelnou elektrickou energii při brzdění.
Při rekuperaci pracuje hnací elektromotor v generátorovém režimu a získaná energie je vracena do napájecí sítě, eventuálně ukládána do akumulátorů nebo jiných zásobníků energie (setrvačník, superkapacitor).

Další zdroje informací o slovu Rekuperace

Vyhledat výraz Rekuperace na Google.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Rekuperace ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít heslo Rekuperace ve fulltextu Seznam.cz

Vyhledat pojem Rekuperace ve Wikislovníku

Hledat výraz Rekuperace ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat videa s názvem Rekuperace na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Rekuperace například ve Wikizdrojích, v projektu slovnik.cz, v evropském vyhledávači Qwant, ve ruském vyhledávači Yandex nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Výběr náhodných pojmů, výrazů, odborných termínů a slov

Na této webové stránce jste se dozvěděli co je to Rekuperace? resp. co znamená Rekuperace? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Rekuperace, odpověď na dotaz co je to Rekuperace?. Víte např. kdo to je Céline Dion? Znáte a víte kdo je Jan Cina? Berte prosím v potaz, že jednotlivá slova mohou mít víc definic v různých oborech lidské činnosti. Doporučujeme vám proto porozhlédnout se v jiných kategoriích (než Technika). K vybraným textům jsme doplnili citaci z projektu Wikipedia.cz včetně odkazu na konkrétní podstránku na Wikipedii, kde se dozvíte víc. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme, že jste navštívili online slovníkový projekt zaměřený na slovníková hesla, definice odborných pojmů, významy slov, známé i neznámé pojmy, zajímavosti, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Zavzpomínejte na klasiské hry zvané Arkády. Manic miner, Pacman nebo Lemmings si nyní můžete zahrát zdarma a online ve vašem prohlížeči.