Co je to?
Výraz, termín, definice slova Rekuperace. Co znamená odborný pojem Rekuperace z kategorie Technika?

Co je Rekuperace? Význam slova

Význam pojmu, termínu, vysvětlení výrazu Rekuperace

Rekuperace je označení procesu, při kterém se kinetická energie dopravního prostředku přeměňuje zpátky na elektrickou energii, kterou lze využit při brzdění. Při rekuperaci je zajištěna práce motoru takovým způsobem, aby se získaná energie mohla vrátit zpět do napájecí sítě, popřípadě byla uložena do některého ze zásobníků energie jako jsou akumulátory, setrvačníky a podobně.
Výhody rekuperace využívají nejen vozidla, ale také výtahy, posuvné pásy, eskalátory a různá zdvihadla.


Co je to Rekuperace? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Rekuperace. Co znamená odborný pojem Rekuperace z kategorie Technika?

Neručíme za pravdivost, aktuálnost a přesnost informací uvedených na těchto internetových stránkách. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Definici pojmu Rekuperace sdílejte s blízkými na Pinterestu, Facebooku nebo Twitteru.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu      

Termín Rekuperace je v kategorii technika

Klíčová slova: odborné názvosloví, přesný výraz, pojem, slovo, informace, co je to Rekuperace?, formulace, definice, popis, co znamená, přesný význam, odborný výraz, názvosloví, terminologie, co to je, význam slova, Rekuperace, význam pojmu


Pojem Rekuperace je v kategorii technika, ilustrační obrázek

Co označuje termín Rekuperace? Definice slova, termínu z projektu Wikipedia

Níže uvedený text byl převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Rekuperace je proces přeměny kinetické energie dopravního prostředku zpět na využitelnou elektrickou energii při brzdění.
Při rekuperaci pracuje hnací elektromotor v generátorovém režimu a získaná energie je vracena do napájecí sítě, eventuálně ukládána do akumulátorů nebo jiných zásobníků energie (setrvačník, superkapacitor).

Linky na jiné informační zdroje

Vyhledat heslo Rekuperace ve vyhledávači Yandex

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Rekuperace ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat videa s názvem Rekuperace na Youtube

Hledat heslo Rekuperace ve vyhledávači Qwant

Zkusit najít slovo Rekuperace ve Wikislovníku

Najít heslo Rekuperace ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Rekuperace například ve vyhledávači Seznam.cz, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, ve Wikizdrojích nebo v Google překladači.

Náhodných výběr hesel, pojmů a odborných termínů

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku co znamená Rekuperace? resp. co vlastně znamená slovo Rekuperace? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Rekuperace, odpověď na dotaz co je to Rekuperace?. Víte např. kdo to je Kurt Meyer? Znáte a víte kdo je František Ladislav Čelakovský? Nezapomeňte prosím, že ke každému slovu může existovat vícero definic vzhledem k tomu, že se používají v rozdílných oborech lidské činnosti. Doporučujeme proto pokusit se najít heslo Rekuperace i jinde než v sekci než v technika. Některé texty jsme rozšířili i o krátkou citaci z Wikipedia.cz. K této citaci vždy uvádíme i odkaz na konkrétní stránku. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme za návštěvu online projektu (slovníku) shromažďujícího přesné vysvětlení slov, významy slov, známé i neznámé pojmy, popisy termínů, definice odborných pojmů, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Zavzpomínejte na klasiské hry zvané Arkády. Manic miner, Pacman nebo Lemmings si nyní můžete zahrát zdarma a online ve vašem prohlížeči.