Co je to?
Definice výrazu Rekuperace. Co znamená odborný pojem Rekuperace z kategorie Technika?

Co to je Rekuperace? Význam slova

Co znamená termín, slovo, heslo, vysvětlení pojmu Rekuperace?

Rekuperace je označení procesu, při kterém se kinetická energie dopravního prostředku přeměňuje zpátky na elektrickou energii, kterou lze využit při brzdění. Při rekuperaci je zajištěna práce motoru takovým způsobem, aby se získaná energie mohla vrátit zpět do napájecí sítě, popřípadě byla uložena do některého ze zásobníků energie jako jsou akumulátory, setrvačníky a podobně.
Výhody rekuperace využívají nejen vozidla, ale také výtahy, posuvné pásy, eskalátory a různá zdvihadla.


Co je to Rekuperace? Význam slova, termín, Definice výrazu Rekuperace. Co znamená odborný pojem Rekuperace z kategorie Technika?

Chyby vyhrazeny. Sepsáno redaktory Superia.cz

Zaujala vás definice pojmu Rekuperace? Pak se o ní podělte s blízkými na Twitteru, Redditu nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Rekuperace patří do sekce Technika

Klíčová slova: význam slova, lexikon, co to je, co znamená, formulace, význam, definice, Technika, slovo, definice pojmu, přesný výraz, terminologie, wiki, co je to Rekuperace?, odborné názvosloví, Rekuperace, popis, přesný význam


Pojem Rekuperace je v kategorii Technika, ilustrační obrázek

Linky na jiné informační zdroje

Zkusit najít slovo Rekuperace ve vyhledávači Yandex

Hledat videa s názvem Rekuperace na Youtube

Vyhledat termín Rekuperace ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit najít výraz Rekuperace ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Rekuperace ve Wikimedia Commons

Zkusit najít termín Rekuperace ve Wikipedii

Dál můžete zkusit hledat slovo Rekuperace například ve Wikislovníku, v Lingea slovnících, v evropském vyhledávači Qwant, ve vyhledávači Seznam.cz nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Často hledaná hesla, odborné termíny, pojmy, slova

Tyto stránky vám umožnili zjistit co to je Rekuperace? resp. co se vlastně skrývá pod slovem Rekuperace? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Rekuperace, odpověď na dotaz co je to Rekuperace?. Víte např. kdo to je Šiva? Znáte a víte kdo je Jan Cina? Nezapomeňte, že jednotlivé výrazy mohou mít víc významů podle různých oborů. Proto se porozhlédněte i v jiných sekcích (než Technika). U některých textů najdete krátkou citaci z projektu Wikipedia včetně odkazu na kompletní text. S těmi lze dále pracovat při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za navštívení našeho encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na zajímavosti, známé i neznámé pojmy, významy slov, popisy termínů, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Zavzpomínejte na klasiské hry zvané Arkády. Manic miner, Pacman nebo Lemmings si nyní můžete zahrát zdarma a online ve vašem prohlížeči.