Co je to?
Definice výrazu Liftback. Co znamená odborný pojem Liftback z kategorie Technika?

Co to je Liftback? Význam slova

Co znamená termín, výraz, pojem, vysvětlení hesla Liftback?

Liftback je pojmenování jednoho z typů karoserie automobilu. Může se jednat o tři nebo pětidvéřovou karoserii. Vůz s liftbackem má záď, která se svažuje pod mírným úhlem. Také bývá delší než u hatchbacku.
Největším kladem je pohodlný přístup do zavazadlového prostoru. Ten je snadný díky tomu, že je možno vyklopit páté dveře celé. Liftback je podobný fastbacku, který se liší pouze designovým provedením zádě. Pokud by byl liftback tříprostorový, nepatřil by již do kategorie sedanů. Příkladem vozu v tomto provedení může být Škoda Octavia.


Co je to Liftback? Význam slova, termín, Definice výrazu Liftback. Co znamená odborný pojem Liftback z kategorie Technika?

Vyhrazujeme si možnost chyb v textech. Text vytvořen pro server Superia.cz

Doporučujeme sdílet tento text s vašimi známými a kamarády na Redditu, Facebooku, Pinterestu nebo na jiných tzv. sociálních sítích.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Liftback patří do sekce Technika

Klíčová slova: co je to Liftback?, co to je, přesný význam, význam slova, definice pojmu, Technika, slovník, informace, co znamená, odborný výraz, wiki, lexikon, terminologie, termín, synonymum, definice, Liftback, heslo


Pojem Liftback je v kategorii Technika, ilustrační obrázek

Co označuje termín Liftback? Definice výrazu, slova, termínu z projektu Wikipedia

Níže uvedený text pochází z webového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Liftback je typ automobilové karoserie. Ta je uzavřená tří- nebo pětidveřová dvouprostorová. Ve srovnání s hatchbackem se záď vozu svažuje pod mírnějším úhlem a je delší. Někdy je takový vůz tříprostorový, ale nespadá do kategorie sedan, protože se otevírá i zadní okno. Výhodou liftbacku je především snadný přístup do zavazadlového prostoru. Velmi podobnou karoserií je fastback, ten ovšem postrádá „schůdek“ vizuálně připomínající sedan, funkčně jde ovšem o stejný typ karoserie, rozdíl je jen v designu zádě. Typickým fastbackem je například Audi A7.

Doporučené zdroje informací k dalšímu studiu

Zkusit najít výraz Liftback ve Wikizdrojích

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Liftback ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Liftback ve Wikimedia Commons

Hledat výraz Liftback ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit najít heslo Liftback ve vyhledávači Yandex

Najít termín Liftback ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Liftback například ve fulltextu Google.cz, v Google překladači, ve videích na Youtube, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Často hledaná slova, termíny a odborné pojmy

Na této webové stránce jste se dozvěděli jaký je význam slova Liftback? resp. co se přesně ukrývá za slovem Liftback? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Liftback, odpověď na dotaz co je to Liftback?. Víte např. kdo to je Leona Machálková? Znáte a víte kdo je Hilary Duff? Jednotlivá slova můžou mít několik významů v různých oborech lidské činnosti. Doporučujeme vám proto porozhlédnout se v jiných kategoriích (než Technika). U některých textů citujeme českou Wikipedii. Spolu s krátkou citací (textem) vždy uvádíme u url adresu projektu. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu stručného encyklopedického slovníku, který se zaměřuje především na přesné vysvětlení slov, popisy termínů, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, zajímavosti, významy slov s názvem Co Je To?.

Znáte zkratky POV, SJM nebo FTW? Tyto a dalších 1000 jiných zkratek naleznete zde.