Co je to?
Odborný výraz, definice slova Liftback. Co znamená pojem Liftback z kategorie Technika?

Co je Liftback?

Co znamená termín, slovo, definice pojmu Liftback?

Liftback je pojmenování jednoho z typů karoserie automobilu. Může se jednat o tři nebo pětidvéřovou karoserii. Vůz s liftbackem má záď, která se svažuje pod mírným úhlem. Také bývá delší než u hatchbacku.
Největším kladem je pohodlný přístup do zavazadlového prostoru. Ten je snadný díky tomu, že je možno vyklopit páté dveře celé. Liftback je podobný fastbacku, který se liší pouze designovým provedením zádě. Pokud by byl liftback tříprostorový, nepatřil by již do kategorie sedanů. Příkladem vozu v tomto provedení může být Škoda Octavia.


Co je to Liftback? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Liftback. Co znamená pojem Liftback z kategorie Technika?

Zveřejněné texty, byly pečlivě kontrolovány. Nicméně i tak mohou obsahovat nesprávné, nepřesné nebo neaktuální informace, za což se předem moc omlouváme. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Text s definicí výrazu Liftback doporučujeme sdílet s dalšími lidmi na Facebooku, Twitteru, Pinterestu, Redditu nebo na jiné sociální síti.

 Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku 

Termín Liftback se nachází v sekci technika

Klíčová slova: Liftback, wiki, technika, termín, pojem, názvosloví, význam, definice pojmu, odborný výraz, lexikon, odborné názvosloví, popis, význam slova, vysvětlení, slovník, co to je, slovo, přesný význam


Pojem Liftback je v kategorii technika, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Liftback? Odborný výraz, termín, definice slova z Wikipedie

Níže uvedený text byl převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Liftback je typ automobilové karoserie. Ta je uzavřená tří- nebo pětidveřová dvouprostorová. Ve srovnání s hatchbackem se záď vozu svažuje pod mírnějším úhlem a je delší. Někdy je takový vůz tříprostorový, ale nespadá do kategorie sedan, protože se otevírá i zadní okno. Výhodou liftbacku je především snadný přístup do zavazadlového prostoru. Velmi podobnou karoserií je fastback, ten ovšem postrádá „schůdek“ vizuálně připomínající sedan, funkčně jde ovšem o stejný typ karoserie, rozdíl je jen v designu zádě. Typickým fastbackem je například Audi A7.

Další zdroje informací

Najít termín Liftback ve fulltextu Seznam.cz

Vyhledat heslo Liftback ve vyhledávači Qwant

Vyhledat slovo Liftback ve fulltextu vyhledávače Info.com

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Liftback ve Wikimedia Commons

Hledat heslo Liftback ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Vyhledat termín Liftback ve Wikizdrojích

Dál můžete zkusit hledat slovo Liftback například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v nabídce zboží na Heureka.cz, v Seznam.cz slovníku cizích slov, ve fulltextu Yahoo.com nebo v Google překladači.

Zkuste také následující odborné pojmy, termíny a hesla

Právě jste zjistili co znamená Liftback? resp. co přesně označuje termín Liftback? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Liftback, odpověď na dotaz co je to Liftback?. Víte např. kdo to je Domýšlivec? Znáte a víte kdo je Specialista ERP? Berte v potaz, že uvedené texty nejsou pravidelně aktualizovány. v různých oborech lidské činnosti. Zkuste hledání i v jiné sekci webu než v technika. Část textů obsahuje internetový odkaz i krátkou citaci z české verze projektu Wikipedia. Takovéto texty spadají pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, nezbývá než vám poděkovat za návštěvu stručného webového slovníku, který se zaměřuje na slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, popisy termínů, přesné vysvětlení slov, významy slov, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Znáte zkratky POV, SJM nebo FTW? Tyto a dalších 1000 jiných zkratek naleznete zde.