Co je to?
Definice výrazu Liftback. Co znamená odborný pojem Liftback z kategorie Technika?

Co to je Liftback? Význam slova

Co znamená pojem, definice termínu Liftback?

Liftback je pojmenování jednoho z typů karoserie automobilu. Může se jednat o tři nebo pětidvéřovou karoserii. Vůz s liftbackem má záď, která se svažuje pod mírným úhlem. Také bývá delší než u hatchbacku.
Největším kladem je pohodlný přístup do zavazadlového prostoru. Ten je snadný díky tomu, že je možno vyklopit páté dveře celé. Liftback je podobný fastbacku, který se liší pouze designovým provedením zádě. Pokud by byl liftback tříprostorový, nepatřil by již do kategorie sedanů. Příkladem vozu v tomto provedení může být Škoda Octavia.


Co je to Liftback? Význam slova, termín, Definice výrazu Liftback. Co znamená odborný pojem Liftback z kategorie Technika?

Přes neustálou opakovanou kontrolu mohou být v textech chyby za něž se předem omlouváme. Napsáno redaktory Superia.cz

Uvedený text s definicí slova Liftback můžete samozřejmě sdílet s vašimi kamarády, známými a přáteli prostřednictvím níže uvedených buttonků na sociálních sítích Facebook, Reddit, Pinterest nebo Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Liftback je v sekci Technika

Klíčová slova: pojem, přesný význam, lexikon, slovo, terminus technicus, wiki, názvosloví, význam pojmu, definice, heslo, Technika, formulace, co to je, terminologie, slovník, co znamená, termín, odborné názvosloví


Pojem Liftback je v kategorii Technika, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Liftback? Definice slova, výraz, termín z Wikipedie

Následující popis termínu byl převzat z otevřené online encyklopedie, ze známé Wikipedie. Pro více informací klikněte na odkaz. Licence CC-BY-SA.

Liftback je typ automobilové karoserie. Ta je uzavřená tří- nebo pětidveřová dvouprostorová. Ve srovnání s hatchbackem se záď vozu svažuje pod mírnějším úhlem a je delší. Někdy je takový vůz tříprostorový, ale nespadá do kategorie sedan, protože se otevírá i zadní okno. Výhodou liftbacku je především snadný přístup do zavazadlového prostoru. Velmi podobnou karoserií je fastback, ten ovšem postrádá „schůdek“ vizuálně připomínající sedan, funkčně jde ovšem o stejný typ karoserie, rozdíl je jen v designu zádě. Typickým fastbackem je například Audi A7.

Odkazy na jiné online zdroje a weby

Hledat pojem Liftback ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat heslo Liftback ve Wikizdrojích

Zkusit najít výraz Liftback ve vyhledávači Qwant

Najít heslo Liftback ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Liftback ve Wikimedia Commons

Hledat termín Liftback ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Liftback například ve Wikislovníku, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve fulltextu Google.cz, ve ruském vyhledávači Yandex nebo v projektu slovnik.cz.

Často hledané pojmy, výrazy, odborné termíny a slova

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku jaká je definice slova Liftback? resp. jaký je význam pojmu Liftback? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Liftback, odpověď na dotaz co je to Liftback?. Víte např. kdo to je Pedant? Znáte a víte kdo je Vojtěch Pikal? Nezapomeňte, že termíny a hesla mohou mít víc významů v závislosti na oboru a kontextu. Proto případně zapátrejte po pojmu Liftback i v jiných kategoriích (než Technika). Některé pojmy obsahují i krátkou citaci z české Wikipedie včetně internetového odkazu na podrobný popis. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, musíme vám poděkovat za návštívení internetového slovníku, který shromažďuje slovníková hesla, zajímavosti, významy slov, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Znáte zkratky POV, SJM nebo FTW? Tyto a dalších 1000 jiných zkratek naleznete zde.