Co je to?
Definice odborného termínu, slova Liftback. Co znamená pojem Liftback z kategorie Technika?

Co je to Liftback? Význam slova

Pojem, termín, heslo, vysvětlení výrazu Liftback

Liftback je pojmenování jednoho z typů karoserie automobilu. Může se jednat o tři nebo pětidvéřovou karoserii. Vůz s liftbackem má záď, která se svažuje pod mírným úhlem. Také bývá delší než u hatchbacku.
Největším kladem je pohodlný přístup do zavazadlového prostoru. Ten je snadný díky tomu, že je možno vyklopit páté dveře celé. Liftback je podobný fastbacku, který se liší pouze designovým provedením zádě. Pokud by byl liftback tříprostorový, nepatřil by již do kategorie sedanů. Příkladem vozu v tomto provedení může být Škoda Octavia.


Co je to Liftback? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Liftback. Co znamená pojem Liftback z kategorie Technika?

Neručíme za správnost či přesnost obsahu těchto webových stránek. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Tento text samozřejmě můžete sdílet s ostatními na Facebooku, Twitteru, Pinterestu, Redditu nebo na jiné sociální síti.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru    

Heslo Liftback je v sekci technika

Klíčová slova: co je to Liftback?, slovník, význam slova, informace, technika, termín, odborný výraz, pojem, definice pojmu, terminologie, vysvětlení, definice, odborné názvosloví, názvosloví, Liftback, lexikon, synonymum, heslo


Pojem Liftback je v kategorii technika, ilustrační obrázek

Co označuje termín Liftback? Odborný výraz, termín, definice slova z projektu Wikipedia

Uvedená defice je převzata z internetové online encyklopedie Wikipedia. Odkaz na článek je zde. Licence CC-BY-SA.

Liftback je typ automobilové karoserie. Ta je uzavřená tří- nebo pětidveřová dvouprostorová. Ve srovnání s hatchbackem se záď vozu svažuje pod mírnějším úhlem a je delší. Někdy je takový vůz tříprostorový, ale nespadá do kategorie sedan, protože se otevírá i zadní okno. Výhodou liftbacku je především snadný přístup do zavazadlového prostoru. Velmi podobnou karoserií je fastback, ten ovšem postrádá „schůdek“ vizuálně připomínající sedan, funkčně jde ovšem o stejný typ karoserie, rozdíl je jen v designu zádě. Typickým fastbackem je například Audi A7.

Další zdroje informací

Zkusit najít termín Liftback ve Wikislovníku

Zkusit najít heslo Liftback na Google.cz

Hledat pojem Liftback ve fulltextu Seznam.cz

Vyhledat heslo Liftback ve Wikizdrojích

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Liftback ve Wikimedia Commons

Vyhledat slovo Liftback ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Dál můžete zkusit hledat slovo Liftback například ve videích na Youtube, v ABC slovníku cizích slov a synonym, v Seznam.cz slovníku cizích slov, v evropském vyhledávači Qwant nebo v Lingea slovnících.

Doporučené odborné pojmy, termíny, výrazy a hesla

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku co to je Liftback? resp. jaká je definice termínu Liftback? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Liftback, odpověď na dotaz co je to Liftback?. Víte např. kdo to je Mikuláš Bek? Znáte a víte kdo je Řidič? Berte prosím v úvahu, že pojmy mohou mít víc definic v různých oborech lidské činnosti. Zkuste proto hledat termín Liftback hledat i v jiných kategoriích (než technika). Některé pojmy obsahují i krátkou citaci z české Wikipedie včetně internetového odkazu na podrobný popis. Jedná se o texty spadající pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, nezbývá než vám poděkovat za návštěvu stručného webového slovníku, který se zaměřuje na přesné vysvětlení slov, zajímavosti, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, významy slov s názvem Co Je To?.

Znáte zkratky POV, SJM nebo FTW? Tyto a dalších 1000 jiných zkratek naleznete zde.