Co je to?
Definice výrazu Liftback. Co znamená odborný pojem Liftback z kategorie Technika?

Co to je Liftback? Význam slova

Pojem, termín, heslo, vysvětlení výrazu Liftback

Liftback je pojmenování jednoho z typů karoserie automobilu. Může se jednat o tři nebo pětidvéřovou karoserii. Vůz s liftbackem má záď, která se svažuje pod mírným úhlem. Také bývá delší než u hatchbacku.
Největším kladem je pohodlný přístup do zavazadlového prostoru. Ten je snadný díky tomu, že je možno vyklopit páté dveře celé. Liftback je podobný fastbacku, který se liší pouze designovým provedením zádě. Pokud by byl liftback tříprostorový, nepatřil by již do kategorie sedanů. Příkladem vozu v tomto provedení může být Škoda Octavia.


Co je to Liftback? Význam slova, termín, Definice výrazu Liftback. Co znamená odborný pojem Liftback z kategorie Technika?

Neručíme za pravdivost uvedených informací. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Tento text (Liftback) můžete sdílet s vašimi kamarády, známými a přáteli prostřednictvím níže uvedených buttonků na sociálních sítích Facebook, Reddit, Pinterest nebo Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Liftback patří do kategorie Technika

Klíčová slova: odborné názvosloví, názvosloví, popis, vysvětlení, terminologie, význam pojmu, co znamená, slovo, informace, pojem, Technika, přesný výraz, význam slova, heslo, Technika, Liftback, definice, co to je


Pojem Liftback je v kategorii Technika, ilustrační obrázek

Co označuje termín Liftback? Odborný výraz, termín, definice slova z projektu Wikipedia

Níže umístěný text je převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Liftback je typ automobilové karoserie. Ta je uzavřená tří- nebo pětidveřová dvouprostorová. Ve srovnání s hatchbackem se záď vozu svažuje pod mírnějším úhlem a je delší. Někdy je takový vůz tříprostorový, ale nespadá do kategorie sedan, protože se otevírá i zadní okno. Výhodou liftbacku je především snadný přístup do zavazadlového prostoru. Velmi podobnou karoserií je fastback, ten ovšem postrádá „schůdek“ vizuálně připomínající sedan, funkčně jde ovšem o stejný typ karoserie, rozdíl je jen v designu zádě. Typickým fastbackem je například Audi A7.

Linky na jiné informační zdroje

Najít termín Liftback ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit najít výraz Liftback na Google.cz

Vyhledat termín Liftback ve vyhledávači Qwant

Vyhledat výraz Liftback ve fulltextu Seznam.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Liftback ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat pojem Liftback ve Wikizdrojích

Dál můžete zkusit hledat slovo Liftback například ve videích na Youtube, v Google překladači, v Seznam.cz slovníku cizích slov, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Náhodných výběr odborných termínů, pojmů a hesel

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku jaký je přesný význam slova Liftback? resp. co znamená výraz Liftback? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Liftback, odpověď na dotaz co je to Liftback?. Víte např. kdo to je Ján Kuciak? Znáte a víte kdo je Hilary Duff? Jednotlivé termíny, pojmy, slova mohou mít vícero významů podle různých oborů. Vyzkoušejte proto hledání v jiných kategoriích (než Technika). Vybrané texty jsou rozšířené o citaci z české verze internetové encyklopedie Wikipedia.cz. Samozřejmě uvádíme i odkazu na konkrétní podstránku tohoto projektu. Jedná se o texty spadající pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, definice odborných pojmů, významy slov, známé i neznámé pojmy, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Znáte zkratky POV, SJM nebo FTW? Tyto a dalších 1000 jiných zkratek naleznete zde.