Co je to?
Definice odborného termínu, slova Entuziasmus. Co znamená pojem Entuziasmus z kategorie Náboženství?

Co je to Entuziasmus? Význam slova

Co znamená termín, slovo, heslo, vysvětlení pojmu Entuziasmus?

Entuziasmus obecně znamená nadšení pro něco. V náboženství se může jednat o náboženský zápal, vytržení, o stav člověka, do kterého "vstoupilo božstvo". Tato schopnost byla přisuzována prorokům nebo věštkyním. Uvedené informace platí pro různá mnohobožství (např. v antickém Řecku a Římě), pro různé animistické nebo šamanské kulty. Křesťanství a islám entuziasmus příliš neuznávají.


Co je to Entuziasmus? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Entuziasmus. Co znamená pojem Entuziasmus z kategorie Náboženství?

Omlouváme se za možné chyby v textech. Sepsáno redaktory Superia.cz

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku co je to Entuziasmus? s přáteli na sociálních sítích Twitter, Facebook, Pinterest a Reddit.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Entuziasmus je v sekci Náboženství

Klíčová slova: slovník, wiki, význam slova, popis, synonymum, přesný význam, odborné názvosloví, terminologie, co znamená, odborný výraz, termín, Náboženství, názvosloví, terminus technicus, definice pojmu, heslo, význam pojmu, slovo


Pojem Entuziasmus je v kategorii Náboženství, ilustrační obrázek

Ve Wikipedii se o heslu Entuziasmus dozvíte následující

Níže uvedený text pochází z webového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Entuziasmus nebo entusiasmus (řec. ενθουσιασμός enthúsiasmos) značí dnes nadšení pro něco.

Slovo entuziasmus je náboženského původu. Ve starém Řecku znamenalo božské nadšení či zápal, stav člověka, do něhož vstoupilo božstvo (enthúsios = naplněný božským). Ostatně i české slovo "na-dchnouti" má podobný původ. Tato schopnost se přičítala především jasnovidcům, prorokům a věštkyním (sibyllám). Také rity, které Řekové slavili například v mysteriích boha Dionýsia, měly uvádět účastníky do stavu nadšení a vytržení, jakési božské opilosti. Ta se neprojevovala pouze ve vnitřním prožitku, ale i navenek neobvyklým chováním, gesty a nápadnými projevy.

Linky na jiné informační zdroje

Vyhledat heslo Entuziasmus ve Wikizdrojích

Vyhledat slovo Entuziasmus ve vyhledávači Qwant

Zkusit najít termín Entuziasmus ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat termín Entuziasmus ve Wikislovníku

Zkusit najít heslo Entuziasmus ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Entuziasmus ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Entuziasmus například ve vyhledávači Seznam.cz, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, v Seznam.cz slovníku cizích slov, ve fulltextu Google.cz nebo v Lingea slovnících.

Často hledané výrazy, termíny a odborné pojmy

Tyto stránky vám umožnili zjistit jaká je definice slova Entuziasmus? resp. co se přesně ukrývá za slovem Entuziasmus? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Entuziasmus, odpověď na dotaz co je to Entuziasmus?. Víte např. kdo to je Soudruh? Znáte a víte kdo je Peter Jackson? Berte v úvahu, že termíny mohou mít víc definic podle různých oborů. Hledejte proto odborný pojem i jinde než v sekci Náboženství Některé pojmy obsahují i krátkou citaci z české Wikipedie včetně internetového odkazu na podrobný popis. Takový typ textu je distribuován pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za navštívení našeho encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na slovníková hesla, významy slov, přesné vysvětlení slov, zajímavosti, popisy termínů, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Chcete si zatraktivnit vzhled vašeho tabletu, mobilního telefonu nebo počítače? Jedním z rychlých a levných způsobů je změna tapety pracovní plochy. Mezi neoblíbenější pozadí patří horský vrchol, kapky vody a obilí.