Co je to?
Definice odborného termínu, slova Entuziasmus. Co znamená pojem Entuziasmus z kategorie Náboženství?

Co je to Entuziasmus? Význam slova

Co znamená pojem, definice termínu Entuziasmus?

Entuziasmus obecně znamená nadšení pro něco. V náboženství se může jednat o náboženský zápal, vytržení, o stav člověka, do kterého "vstoupilo božstvo". Tato schopnost byla přisuzována prorokům nebo věštkyním. Uvedené informace platí pro různá mnohobožství (např. v antickém Řecku a Římě), pro různé animistické nebo šamanské kulty. Křesťanství a islám entuziasmus příliš neuznávají.


Co je to Entuziasmus? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Entuziasmus. Co znamená pojem Entuziasmus z kategorie Náboženství?

Omlouváme se za možné chyby v textech. Text napsán pro Superia.cz

Tento krátký text můžete velmi snadno sdílet s kamarády na Facebooku, Redditu, Pinterestu nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Entuziasmus patří do kategorie Náboženství

Klíčová slova: význam slova, názvosloví, co je to Entuziasmus?, Entuziasmus, informace, pojem, definice, přesný výraz, Náboženství, Náboženství, termín, heslo, přesný význam, co znamená, co to je, odborné názvosloví, popis, terminus technicus


Pojem Entuziasmus je v kategorii Náboženství, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Entuziasmus? Definice slova, výraz, termín z Wikipedie

(Uvedený text pochází online encyklopedie Wikipedia.cz) Licence CC-BY-SA.

Entuziasmus nebo entusiasmus (řec. ενθουσιασμός enthúsiasmos) značí dnes nadšení pro něco.

Slovo entuziasmus je náboženského původu. Ve starém Řecku znamenalo božské nadšení či zápal, stav člověka, do něhož vstoupilo božstvo (enthúsios = naplněný božským). Ostatně i české slovo "na-dchnouti" má podobný původ. Tato schopnost se přičítala především jasnovidcům, prorokům a věštkyním (sibyllám). Také rity, které Řekové slavili například v mysteriích boha Dionýsia, měly uvádět účastníky do stavu nadšení a vytržení, jakési božské opilosti. Ta se neprojevovala pouze ve vnitřním prožitku, ale i navenek neobvyklým chováním, gesty a nápadnými projevy.

Další možné informační zdroje

Najít slovo Entuziasmus ve Wikizdrojích

Hledat pojem Entuziasmus ve fulltextu Seznam.cz

Vyhledat heslo Entuziasmus ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat termín Entuziasmus ve Wikislovníku

Zkusit najít pojem Entuziasmus ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Vyhledat pojem Entuziasmus na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Entuziasmus například v Microsoft Bing, v projektu slovnik.cz, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v evropském vyhledávači Qwant nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Náhodná hesla, významy slov, odborných termíny, výrazy a pojmy

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku jaká je definice slova Entuziasmus? resp. co označuje slovo Entuziasmus? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Entuziasmus, odpověď na dotaz co je to Entuziasmus?. Víte např. kdo to je Tereza Kerndlová? Znáte a víte kdo je Keira Knightley? Berte prosím v potaz, že jednotlivá slova mohou mít víc definic v závislosti na oboru a kontextu. Proto případně zapátrejte po pojmu Entuziasmus i v jiných kategoriích (než Náboženství). Vybrané texty jsou rozšířené o citaci z české verze internetové encyklopedie Wikipedia.cz. Samozřejmě uvádíme i odkazu na konkrétní podstránku tohoto projektu. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme za návštěvu online projektu (slovníku) shromažďujícího slovníková hesla, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, zajímavosti, významy slov s názvem Co Je To?.

Chcete si zatraktivnit vzhled vašeho tabletu, mobilního telefonu nebo počítače? Jedním z rychlých a levných způsobů je změna tapety pracovní plochy. Mezi neoblíbenější pozadí patří horský vrchol, kapky vody a obilí.