Co je to?
Definice odborného termínu, slova Entuziasmus. Co znamená pojem Entuziasmus z kategorie Náboženství?

Co je to Entuziasmus? Význam slova

Co znamená termín, výraz, pojem, vysvětlení hesla Entuziasmus?

Entuziasmus obecně znamená nadšení pro něco. V náboženství se může jednat o náboženský zápal, vytržení, o stav člověka, do kterého "vstoupilo božstvo". Tato schopnost byla přisuzována prorokům nebo věštkyním. Uvedené informace platí pro různá mnohobožství (např. v antickém Řecku a Římě), pro různé animistické nebo šamanské kulty. Křesťanství a islám entuziasmus příliš neuznávají.


Co je to Entuziasmus? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Entuziasmus. Co znamená pojem Entuziasmus z kategorie Náboženství?

Texty mohou obsahovat chyby nebo překlepy, za které se předem omlouváme. Napsáno redaktory Superia.cz

Tento krátký text můžete velmi snadno sdílet s vašimi kamarády, známými a přáteli na Pinterestu, Redditu, Twitteru anebo na Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Entuziasmus patří do kategorie Náboženství

Klíčová slova: heslo, pojem, synonymum, význam slova, Náboženství, informace, definice, názvosloví, wiki, slovník, terminus technicus, přesný výraz, popis, význam pojmu, odborný výraz, termín, co to je, co je to Entuziasmus?


Pojem Entuziasmus je v kategorii Náboženství, ilustrační obrázek

V encyklopedii Wikipedia se o termínu Entuziasmus dozvíte následující

Níže umístěný text je převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Entuziasmus nebo entusiasmus (řec. ενθουσιασμός enthúsiasmos) značí dnes nadšení pro něco.

Slovo entuziasmus je náboženského původu. Ve starém Řecku znamenalo božské nadšení či zápal, stav člověka, do něhož vstoupilo božstvo (enthúsios = naplněný božským). Ostatně i české slovo "na-dchnouti" má podobný původ. Tato schopnost se přičítala především jasnovidcům, prorokům a věštkyním (sibyllám). Také rity, které Řekové slavili například v mysteriích boha Dionýsia, měly uvádět účastníky do stavu nadšení a vytržení, jakési božské opilosti. Ta se neprojevovala pouze ve vnitřním prožitku, ale i navenek neobvyklým chováním, gesty a nápadnými projevy.

Další zdroje informací o slovu Entuziasmus

Zkusit najít termín Entuziasmus ve Wikislovníku

Hledat výraz Entuziasmus ve fulltextu Seznam.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Entuziasmus ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Entuziasmus ve Wikimedia Commons

Hledat heslo Entuziasmus ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Najít pojem Entuziasmus ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Entuziasmus například ve Wikizdrojích, v Lingea slovnících, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, ve videích na Youtube nebo v Google překladači.

Podívejte se také na tyto odborné výrazy, pojmy, termíny a slova

Na této webové stránce jste se dozvěděli co znamená slovo Entuziasmus? resp. jaká je definice slova Entuziasmus? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Entuziasmus, odpověď na dotaz co je to Entuziasmus?. Víte např. kdo to je Larry Page? Znáte a víte kdo je Peter Jackson? Ke každému pojmu může existovat vícero definic v různých oborech lidské činnosti. Vyzkoušejte proto i příslušná synonyma a homonyma v jiných sekcích než Náboženství. Některé texty jsou rozšířeny o citaci z české Wikipedie. Je zde uveden i odkaz na konkrétní stránku ze zmíněné encyklopedie. Takový typ textu spadá pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme, že jste navštívili online slovníkový projekt zaměřený na zajímavosti, významy slov, přesné vysvětlení slov, popisy termínů, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Chcete si zatraktivnit vzhled vašeho tabletu, mobilního telefonu nebo počítače? Jedním z rychlých a levných způsobů je změna tapety pracovní plochy. Mezi neoblíbenější pozadí patří horský vrchol, kapky vody a obilí.