Co je to?
Výraz, termín, definice slova Entuziasmus. Co znamená odborný pojem Entuziasmus z kategorie Náboženství?

Co je to Entuziasmus? Význam slova

Význam pojmu, termínu, vysvětlení výrazu Entuziasmus

Entuziasmus obecně znamená nadšení pro něco. V náboženství se může jednat o náboženský zápal, vytržení, o stav člověka, do kterého "vstoupilo božstvo". Tato schopnost byla přisuzována prorokům nebo věštkyním. Uvedené informace platí pro různá mnohobožství (např. v antickém Řecku a Římě), pro různé animistické nebo šamanské kulty. Křesťanství a islám entuziasmus příliš neuznávají.


Co je to Entuziasmus? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Entuziasmus. Co znamená odborný pojem Entuziasmus z kategorie Náboženství?

Neručíme za pravdivost, aktuálnost a přesnost informací uvedených na těchto internetových stránkách. Text napsán pro Superia.cz

Definici pojmu Entuziasmus sdílejte s vašimi přáteli prostřednictvím uvedených tlačítek na sociálních sítích Facebook nebo Twitter.

 Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu      

Termín Entuziasmus je v kategorii náboženství

Klíčová slova: význam pojmu, náboženství, terminus technicus, vysvětlení, co je to Entuziasmus?, terminologie, náboženství, názvosloví, lexikon, definice, Entuziasmus, přesný význam, synonymum, slovo, přesný výraz, význam, termín, pojem


Pojem Entuziasmus je v kategorii náboženství, ilustrační obrázek

Co označuje termín Entuziasmus? Definice slova, termínu z projektu Wikipedia

Níže uvedený text pochází z webového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Entuziasmus nebo entusiasmus (řec. ενθουσιασμός enthúsiasmos) značí dnes nadšení pro něco.

Slovo entuziasmus je náboženského původu. Ve starém Řecku znamenalo božské nadšení či zápal, stav člověka, do něhož vstoupilo božstvo (enthúsios = naplněný božským). Ostatně i české slovo "na-dchnouti" má podobný původ. Tato schopnost se přičítala především jasnovidcům, prorokům a věštkyním (sibyllám). Také rity, které Řekové slavili například v mysteriích boha Dionýsia, měly uvádět účastníky do stavu nadšení a vytržení, jakési božské opilosti. Ta se neprojevovala pouze ve vnitřním prožitku, ale i navenek neobvyklým chováním, gesty a nápadnými projevy.

Další informační zdroje

Vyhledat pojem Entuziasmus ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Najít pojem Entuziasmus ve vyhledávači Yandex

Vyhledat slovo Entuziasmus ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat výraz Entuziasmus ve fulltextu Seznam.cz

Najít termín Entuziasmus ve Wikizdrojích

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Entuziasmus ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Entuziasmus například v evropském vyhledávači Qwant, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve videích na Youtube, ve fulltextu Google.cz nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Často hledané výrazy, termíny a odborné pojmy

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku co znamená Entuziasmus? resp. co označuje slovo Entuziasmus? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Entuziasmus, odpověď na dotaz co je to Entuziasmus?. Víte např. kdo to je Petr Kulhánek? Znáte a víte kdo je Natalie Portman? Berte v úvahu, že termíny mohou mít víc definic vzhledem k tomu, že se používají v rozdílných oborech lidské činnosti. Vyzkoušejte proto hledání v jiných kategoriích (než náboženství). Některé texty jsme rozšířili i o krátkou citaci z Wikipedia.cz. K této citaci vždy uvádíme i odkaz na konkrétní stránku. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme za návštěvu online projektu (slovníku) shromažďujícího slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, významy slov, popisy termínů, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Chcete si zatraktivnit vzhled vašeho tabletu, mobilního telefonu nebo počítače? Jedním z rychlých a levných způsobů je změna tapety pracovní plochy. Mezi neoblíbenější pozadí patří horský vrchol, kapky vody a obilí.