Co je to?
Definice odborného termínu, slova Entuziasmus. Co znamená pojem Entuziasmus z kategorie Náboženství?

Co je to Entuziasmus? Význam slova

Co znamená termín, vysvětlení pojmu Entuziasmus?

Entuziasmus obecně znamená nadšení pro něco. V náboženství se může jednat o náboženský zápal, vytržení, o stav člověka, do kterého "vstoupilo božstvo". Tato schopnost byla přisuzována prorokům nebo věštkyním. Uvedené informace platí pro různá mnohobožství (např. v antickém Řecku a Římě), pro různé animistické nebo šamanské kulty. Křesťanství a islám entuziasmus příliš neuznávají.


Co je to Entuziasmus? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Entuziasmus. Co znamená pojem Entuziasmus z kategorie Náboženství?

Veškeré texty jsou bez záruky. Sepsáno redaktory Superia.cz

Zaujala vás definice pojmu Entuziasmus? Pak se o ní podělte s blízkými na sociálních sítích jako je Facebook a Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Entuziasmus patří do sekce Náboženství

Klíčová slova: přesný výraz, lexikon, informace, heslo, definice, odborný výraz, Náboženství, význam, přesný význam, terminus technicus, termín, co je to Entuziasmus?, pojem, definice pojmu, Entuziasmus, formulace, popis, význam pojmu


Pojem Entuziasmus je v kategorii Náboženství, ilustrační obrázek

Co označuje termín Entuziasmus? Výraz, definice slova z projektu Wikipedia

Následující text definice pojmu byl převzat z projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Entuziasmus nebo entusiasmus (řec. ενθουσιασμός enthúsiasmos) značí dnes nadšení pro něco.

Slovo entuziasmus je náboženského původu. Ve starém Řecku znamenalo božské nadšení či zápal, stav člověka, do něhož vstoupilo božstvo (enthúsios = naplněný božským). Ostatně i české slovo "na-dchnouti" má podobný původ. Tato schopnost se přičítala především jasnovidcům, prorokům a věštkyním (sibyllám). Také rity, které Řekové slavili například v mysteriích boha Dionýsia, měly uvádět účastníky do stavu nadšení a vytržení, jakési božské opilosti. Ta se neprojevovala pouze ve vnitřním prožitku, ale i navenek neobvyklým chováním, gesty a nápadnými projevy.

Odkazy na jiné weby a vyhledávače

Najít slovo Entuziasmus ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit najít výraz Entuziasmus ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat slovo Entuziasmus ve vyhledávači Qwant

Najít pojem Entuziasmus ve Wikislovníku

Zkusit najít termín Entuziasmus ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat videa s názvem Entuziasmus na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Entuziasmus například ve ruském vyhledávači Yandex, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve Wikizdrojích, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Náhodných výběr odborných pojmů, termínů a slov

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku co znamená slovo Entuziasmus? resp. co se skrývá pod slovem Entuziasmus? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Entuziasmus, odpověď na dotaz co je to Entuziasmus?. Víte např. kdo to je Taťjana Medvecká? Znáte a víte kdo je Keira Knightley? Termíny, slova, pojmy, resp. hesla mohou mít různé významy podle toho o jaký obor se jedná. Doporučujeme vám hledat v jiných sekcích (než Náboženství). U některých textů citujeme českou Wikipedii. Spolu s krátkou citací (textem) vždy uvádíme u url adresu projektu. Tyto lze kopírovat, upravovat a dále sdílet při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu webu shromažďujícího významy slov, zajímavosti, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, slovníková hesla, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Chcete si zatraktivnit vzhled vašeho tabletu, mobilního telefonu nebo počítače? Jedním z rychlých a levných způsobů je změna tapety pracovní plochy. Mezi neoblíbenější pozadí patří horský vrchol, kapky vody a obilí.