Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Goodwill. Co znamená pojem Goodwill z kategorie Ekonomie?

Co to je Goodwill? Význam slova

Co znamená termín, vysvětlení pojmu Goodwill?

Goodwill obchodní společnosti se používá jako pojem v rámci ekonomie. Označuje se tím rozdíl mezi tržní hodnotou firmy a aktivy obchodní společnosti, snížené o závazky. Goodwill označuje hodnotu nehmotného, nevlastněného majetku obchodní společnosti. Může se jednat o dobré vztahy se zákazníky, zkušené zaměstnance a dobré jméno firmy.
Goodwill též bere v potaz postavení obchodní společnosti na trhu, kvalitu a tradici. Kvalita a trvanlivost výrobků zvyšuje prestiž firmy v očích společnosti.


Co je to Goodwill? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Goodwill. Co znamená pojem Goodwill z kategorie Ekonomie?

Neručíme za správnost a úplnost informací na Webových stránkách uvedených. Sepsáno redaktory Superia.cz

Zaujala vás definice pojmu Goodwill? Pak se o ní podělte s vašimi známými a kamarády na veřejných sociálních sítích (Facebook, Pinterest, Reddit či Twitter).

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru    

Termín Goodwill patří do sekce ekonomie

Klíčová slova: ekonomie, slovník, odborné názvosloví, co je to Goodwill?, formulace, popis, terminologie, co znamená, definice, význam, informace, odborný výraz, význam slova, termín, wiki, heslo, lexikon, přesný význam


Pojem Goodwill je v kategorii ekonomie, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Goodwill? Odborný výraz, termín, definice slova z Wikipedie

Následující popis pojmu byl převzat ze stránek Wikipedia.cz, více se dozvíte zde. Licence CC-BY-SA.

Goodwill obchodní společnosti je ekonomický pojem označující rozdíl mezi tržní hodnotou firmy a aktivy obchodní společnosti, snížené o závazky. Označuje hodnotu nevlastněného, nehmotného majetku obchodní společnosti jako jsou například dobré vztahy se zákazníky, jméno firmy nebo zkušení zaměstnanci. Reflektuje postavení obchodní společnosti na trhu, kvalitu a hlavně tradici. Vysoký goodwill mají třeba známí výrobci luxusního zboží. Kvalita a dlouhověkost jejich výrobků jim zajišťují potřebné renomé v očích spotřebitelů. Goodwill se dá rozlišovat dvěma způsoby, na goodwill původní a druhotný. Původní goodwill se vytváří vlastní činností obchodní společnosti, není však v účetnictví obchodní společnosti vykazován, protože není spolehlivě ocenitelný. Druhotný goodwill získává společnost při akvizici jiné společnosti.

Další informace o pojmu Goodwill hledejte v níže uvedených zdrojích

Najít termín Goodwill ve Wikizdrojích

Vyhledat slovo Goodwill ve fulltextu Seznam.cz

Hledat videa s názvem Goodwill na Youtube

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Goodwill ve Wikimedia Commons

Zkusit najít termín Goodwill ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit najít heslo Goodwill ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Goodwill například v evropském vyhledávači Qwant, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve ruském vyhledávači Yandex, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Náhodné pojmy, výrazy, slova a odborné termíny

Tyto stránky vám umožnili zjistit jaká je definice slova Goodwill? resp. jaká je definice termínu Goodwill? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Goodwill, odpověď na dotaz co je to Goodwill?. Víte např. kdo to je Otčím? Znáte a víte kdo je Diletant? Nezapomeňte prosím, že každé slovo může mít vícero významů podle toho o jaký obor se jedná. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu Goodwill v jiné sekci než ekonomie. U některých textů najdete krátkou citaci z projektu Wikipedia včetně odkazu na kompletní text. Takový typ textu je distribuován pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za navštívení našeho encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na významy slov, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Taky máte někdy KOPR? Tím nemyslíme zeleninu, ale trošku hanlivou avšak výstižnou zkratku.