Co je to?
Výraz, termín, definice slova Goodwill. Co znamená odborný pojem Goodwill z kategorie Ekonomie?

Co je to Goodwill? Význam slova

Co znamená výraz, termín, pojem, definice slova Goodwill?

Goodwill obchodní společnosti se používá jako pojem v rámci ekonomie. Označuje se tím rozdíl mezi tržní hodnotou firmy a aktivy obchodní společnosti, snížené o závazky. Goodwill označuje hodnotu nehmotného, nevlastněného majetku obchodní společnosti. Může se jednat o dobré vztahy se zákazníky, zkušené zaměstnance a dobré jméno firmy.
Goodwill též bere v potaz postavení obchodní společnosti na trhu, kvalitu a tradici. Kvalita a trvanlivost výrobků zvyšuje prestiž firmy v očích společnosti.


Co je to Goodwill? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Goodwill. Co znamená odborný pojem Goodwill z kategorie Ekonomie?

Informace uvedené na těchto stránkách jsou bez záruky. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Budeme rádi, pokud budete definici slova Goodwill sdílet s kolegy na Redditu, Facebooku, Pinterestu nebo na jiných tzv. sociálních sítích.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu      

Pojem Goodwill patří do sekce ekonomie

Klíčová slova: definice, Goodwill, názvosloví, význam, heslo, ekonomie, informace, formulace, synonymum, co to je, definice pojmu, lexikon, přesný výraz, slovo, co znamená, termín, odborný výraz, vysvětlení


Pojem Goodwill je v kategorii ekonomie, ilustrační obrázek

Co označuje termín Goodwill? Definice výrazu, slova, termínu z projektu Wikipedia

(Uvedený text pochází online encyklopedie Wikipedia.cz) Licence CC-BY-SA.

Goodwill obchodní společnosti je ekonomický pojem označující rozdíl mezi tržní hodnotou firmy a aktivy obchodní společnosti, snížené o závazky. Označuje hodnotu nevlastněného, nehmotného majetku obchodní společnosti jako jsou například dobré vztahy se zákazníky, jméno firmy nebo zkušení zaměstnanci. Reflektuje postavení obchodní společnosti na trhu, kvalitu a hlavně tradici. Vysoký goodwill mají třeba známí výrobci luxusního zboží. Kvalita a dlouhověkost jejich výrobků jim zajišťují potřebné renomé v očích spotřebitelů. Goodwill se dá rozlišovat dvěma způsoby, na goodwill původní a druhotný. Původní goodwill se vytváří vlastní činností obchodní společnosti, není však v účetnictví obchodní společnosti vykazován, protože není spolehlivě ocenitelný. Druhotný goodwill získává společnost při akvizici jiné společnosti.

Zkuste se dozvědět víc informací v následujících odkazech

Vyhledat výraz Goodwill ve fulltextu Seznam.cz

Najít termín Goodwill ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Goodwill ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat termín Goodwill na Google.cz

Hledat videa s názvem Goodwill na Youtube

Najít výraz Goodwill ve Wikizdrojích

Dál můžete zkusit hledat slovo Goodwill například v evropském vyhledávači Qwant, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, v Microsoft Bing, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo v projektu slovnik.cz.

Výběr z často hledaných výrazů na tomto webu

Na stránce jste se mohli dozvědět: co je to Goodwill? resp. co se vlastně skrývá pod slovem Goodwill? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Goodwill, odpověď na dotaz co je to Goodwill?. Víte např. kdo to je Praotec Čech? Znáte a víte kdo je Klára Vytisková? Nezapomeňte, že slova a termíny mohou mít víc významů v závislosti na oboru a kontextu. Vyzkoušejte proto hledání v jiných kategoriích (než ekonomie). U některých textů citujeme českou Wikipedii. Spolu s krátkou citací (textem) vždy uvádíme u url adresu projektu. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího významy slov, popisy termínů, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Taky máte někdy KOPR? Tím nemyslíme zeleninu, ale trošku hanlivou avšak výstižnou zkratku.