Co je to?
Výraz, termín, definice slova Ješitnost. Co znamená odborný pojem Ješitnost z kategorie Psychologie?

Co je to Ješitnost? Význam slova

Co znamená termín, vysvětlení pojmu Ješitnost?

Ješitnost je nepříliš pěkná vlastnost. Ješitný člověk má o sobě velmi vysoké mínění, myslí si, že je ten nejlepší v čemkoliv ho jen napadne. Má to ale háček - toto vysoké mínění není ničím podložené, většinou k němu není žádný rozumný důvod. Ješitnost bývá obecně přisuzována zejména mužům. Známé je slovní spojení "uražená ješitnost".


Co je to Ješitnost? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Ješitnost. Co znamená odborný pojem Ješitnost z kategorie Psychologie?

Vyhrazujeme si možnost chyb v textech. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Zaujala vás definice pojmu Ješitnost? Pak se o ní podělte s vašimi přáteli na Facebooku, Twitteru, Pinterestu, Redditu nebo na jiné sociální síti.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    

Heslo Ješitnost patří do sekce psychologie

Klíčová slova: co to je, wiki, popis, odborný výraz, názvosloví, terminus technicus, slovo, pojem, přesný význam, co znamená, přesný výraz, termín, formulace, informace, význam slova, lexikon, význam pojmu, vysvětlení


Pojem Ješitnost je v kategorii psychologie, ilustrační obrázek

Co píše online projekt Wikipedia o pojmu Ješitnost?

Následující text definice pojmu byl převzat z projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Ješitnost je lidská vlastnost, která má blízko k vychloubačnosti a projevuje se zdůrazňováním vlastních předností a snahou po tom, aby je ostatní vnímali a ocenili. Ješitnému člověku dělá dobře chvála a snaží se ji vyprovokovat. Naopak nesnáší kritiku vlastní osoby, zejména pak srovnání s někým lepším. Za synonyma ješitnosti lze považovat vychloubačnost, samolibost, domýšlivost, marnivost a pýchu. Opakem ješitnosti je skromnost či pokora.

Pro další informace o termínu Ješitnost zkuste tyto odkazy

Najít heslo Ješitnost ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit najít výraz Ješitnost ve vyhledávači Qwant

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Ješitnost ve Wikimedia Commons

Hledat heslo Ješitnost ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat videa s názvem Ješitnost na Youtube

Vyhledat heslo Ješitnost ve Wikizdrojích

Dál můžete zkusit hledat slovo Ješitnost například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, ve fulltextu Google.cz nebo v Google překladači.

Doporučujeme tyto odborné pojmy, výrazy a termíny

Nyní už nejspíš víte co to je Ješitnost? resp. co označuje slovo Ješitnost? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Ješitnost, odpověď na dotaz co je to Ješitnost?. Víte např. kdo to je Inženýr? Znáte a víte kdo je Sandra Bullock? Jednotlivé termíny, pojmy, slova mohou mít vícero významů podle toho o jaký obor se jedná. Proto případně zapátrejte i v jiných kategoriích (než psychologie). U některých textů najdete krátkou citaci z projektu Wikipedia včetně odkazu na kompletní text. S těmi lze dále pracovat při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme vám za návštěvu projektu shromažďujícího slovníková hesla, významy slov, zajímavosti, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Máte rádi přírodu a zvířata? Pokud je vaše odpověď ano, určitě si vyberete nějakou pěknou tapetu na plochu vašeho počítače z naší partnerské webové stránky.