Co je to?
Definice odborného termínu, slova Ješitnost. Co znamená pojem Ješitnost z kategorie Psychologie?

Co je to Ješitnost? Význam slova

Pojem, definice termínu, vysvětlení slova Ješitnost

Ješitnost je nepříliš pěkná vlastnost. Ješitný člověk má o sobě velmi vysoké mínění, myslí si, že je ten nejlepší v čemkoliv ho jen napadne. Má to ale háček - toto vysoké mínění není ničím podložené, většinou k němu není žádný rozumný důvod. Ješitnost bývá obecně přisuzována zejména mužům. Známé je slovní spojení "uražená ješitnost".


Co je to Ješitnost? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Ješitnost. Co znamená pojem Ješitnost z kategorie Psychologie?

Provozovatel v žádném případě neručí za aktuálnost údajů uveřejněných na webu. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Uvedený text můžete pochopitelně sdílet s kamarády na různých sociálních sítích – Facebooku, Pinterestu, Redditu nebo Twitteru.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku 

Termín Ješitnost se nachází v kategorii psychologie

Klíčová slova: vysvětlení, informace, význam slova, význam pojmu, co je to Ješitnost?, psychologie, heslo, wiki, terminus technicus, přesný výraz, odborné názvosloví, popis, termín, terminologie, slovo, co znamená, formulace, lexikon


Pojem Ješitnost je v kategorii psychologie, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Ješitnost? Definice slova, výraz, termín z Wikipedie

Níže uvedený text pochází z webového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Ješitnost je lidská vlastnost, která má blízko k vychloubačnosti a projevuje se zdůrazňováním vlastních předností a snahou po tom, aby je ostatní vnímali a ocenili. Ješitnému člověku dělá dobře chvála a snaží se ji vyprovokovat. Naopak nesnáší kritiku vlastní osoby, zejména pak srovnání s někým lepším. Za synonyma ješitnosti lze považovat vychloubačnost, samolibost, domýšlivost, marnivost a pýchu. Opakem ješitnosti je skromnost či pokora.

Linky na další online zdroje

Hledat heslo Ješitnost ve Wikislovníku

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Ješitnost ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat slovo Ješitnost ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Ješitnost ve Wikimedia Commons

Vyhledat výraz Ješitnost ve fulltextu Seznam.cz

Hledat videa s názvem Ješitnost na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Ješitnost například ve ruském vyhledávači Yandex, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v Microsoft Bing nebo v Google překladači.

Výběr z náhodných odborných pojmů, hesel, termínů

Právě jste zjistili co znamená Ješitnost? resp. jaká je definice termínu Ješitnost? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Ješitnost, odpověď na dotaz co je to Ješitnost?. Víte např. kdo to je Utilitarista? Znáte a víte kdo je Kritik? Jednotlivá slova mohou mít vícero významů v různých oborech lidské činnosti. Zkuste hledat odborný výraz Ješitnost i v jiné sekci než je kategorie psychologie. Některé pojmy obsahují doplňující definici z Wikipedie včetně url na konkrétní stránku. Takovéto texty spadají pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme našim čtenářům za návštěvu online encyklopedického projektu shromažďujícího známé i neznámé pojmy, zajímavosti, významy slov, popisy termínů, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Máte rádi přírodu a zvířata? Pokud je vaše odpověď ano, určitě si vyberete nějakou pěknou tapetu na plochu vašeho počítače z naší partnerské webové stránky.