Co je to?
Definice odborného termínu, slova Ješitnost. Co znamená pojem Ješitnost z kategorie Psychologie?

Co je to Ješitnost? Význam slova

Pojem, definice termínu, vysvětlení slova Ješitnost

Ješitnost je nepříliš pěkná vlastnost. Ješitný člověk má o sobě velmi vysoké mínění, myslí si, že je ten nejlepší v čemkoliv ho jen napadne. Má to ale háček - toto vysoké mínění není ničím podložené, většinou k němu není žádný rozumný důvod. Ješitnost bývá obecně přisuzována zejména mužům. Známé je slovní spojení "uražená ješitnost".


Co je to Ješitnost? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Ješitnost. Co znamená pojem Ješitnost z kategorie Psychologie?

Texty mohou obsahovat chyby. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Uvedený text můžete pochopitelně sdílet s přáteli na Pinterestu, Facebooku, Twitteru, Redditu nebo na zde neuvedených společených sítích.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku 

Termín Ješitnost se nachází v kategorii psychologie

Klíčová slova: co znamená, pojem, terminus technicus, odborné názvosloví, psychologie, termín, terminologie, informace, psychologie, heslo, definice, přesný význam, co je to Ješitnost?, význam pojmu, slovo, význam, význam slova, synonymum


Pojem Ješitnost je v kategorii psychologie, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Ješitnost? Definice slova, výraz, termín z Wikipedie

(Text byl převzat z mnohojazyčné online encyklopedie Wikipedia) Licence CC-BY-SA.

Ješitnost je lidská vlastnost, která má blízko k vychloubačnosti a projevuje se zdůrazňováním vlastních předností a snahou po tom, aby je ostatní vnímali a ocenili. Ješitnému člověku dělá dobře chvála a snaží se ji vyprovokovat. Naopak nesnáší kritiku vlastní osoby, zejména pak srovnání s někým lepším. Za synonyma ješitnosti lze považovat vychloubačnost, samolibost, domýšlivost, marnivost a pýchu. Opakem ješitnosti je skromnost či pokora.

Odkazy na vyhledávače, online encyklopedie a slovníky

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Ješitnost ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít termín Ješitnost ve Wikislovníku

Vyhledat pojem Ješitnost ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Ješitnost ve Wikimedia Commons

Najít pojem Ješitnost ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat videa s názvem Ješitnost na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Ješitnost například ve fulltextu Google.cz, v projektu slovnik.cz, ve ruském vyhledávači Yandex, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Další vybraná hesla, odborné termíny a pojmy

Právě jste zjistili jaká je definice slova Ješitnost? resp. jaký je přesný význam slova Ješitnost? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Ješitnost, odpověď na dotaz co je to Ješitnost?. Víte např. kdo to je Lužičký Srb? Znáte a víte kdo je Vica Kerekés? Ke každému slovo může existovat víc definic v různých oborech lidské činnosti. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu Ješitnost v jiné sekci než psychologie. Některé pojmy obsahují doplňující definici z Wikipedie včetně url na konkrétní stránku. Takovéto texty spadají pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, nezbývá než vám poděkovat za návštěvu stručného webového slovníku, který se zaměřuje na významy slov, definice odborných pojmů, popisy termínů, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Máte rádi přírodu a zvířata? Pokud je vaše odpověď ano, určitě si vyberete nějakou pěknou tapetu na plochu vašeho počítače z naší partnerské webové stránky.