Co je to?
Odborný výraz, definice slova Ješitnost. Co znamená slovo Ješitnost z kategorie Psychologie?

Co je Ješitnost?

Pojem, termín, heslo, vysvětlení výrazu Ješitnost

Ješitnost je nepříliš pěkná vlastnost. Ješitný člověk má o sobě velmi vysoké mínění, myslí si, že je ten nejlepší v čemkoliv ho jen napadne. Má to ale háček - toto vysoké mínění není ničím podložené, většinou k němu není žádný rozumný důvod. Ješitnost bývá obecně přisuzována zejména mužům. Známé je slovní spojení "uražená ješitnost".


Co je to Ješitnost? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Ješitnost. Co znamená slovo Ješitnost z kategorie Psychologie?

Na informace uvedené na těchto stránkách neposkytujeme záruku. Texty mohou obsahovat nepřesnosti a chyby za které se předem omlouváme. Text byl vytvořen autorkami právě pro projekt Superia.cz

Tento text (Ješitnost) můžete sdílet s přáteli na Twitteru, Redditu nebo Facebooku.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu  

Pojem Ješitnost patří do kategorie psychologie

Klíčová slova: termín, význam slova, názvosloví, informace, psychologie, popis, lexikon, odborný výraz, přesný výraz, přesný význam, definice, co znamená, co to je, pojem, Ješitnost, co je to Ješitnost?, synonymum, formulace


Pojem Ješitnost je v kategorii psychologie, ilustrační obrázek

Co nám píše encyklopedie Wikipedia o termínu Ješitnost?

Následující popis termínu byl převzat z otevřené online encyklopedie, ze známé Wikipedie. Pro více informací klikněte na odkaz. Licence CC-BY-SA.

Ješitnost je lidská vlastnost, která má blízko k vychloubačnosti a projevuje se zdůrazňováním vlastních předností a snahou po tom, aby je ostatní vnímali a ocenili. Ješitnému člověku dělá dobře chvála a snaží se ji vyprovokovat. Naopak nesnáší kritiku vlastní osoby, zejména pak srovnání s někým lepším. Za synonyma ješitnosti lze považovat vychloubačnost, samolibost, domýšlivost, marnivost a pýchu. Opakem ješitnosti je skromnost či pokora.

Další informační zdroje o slovu Ješitnost

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Ješitnost ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít termín Ješitnost ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat videa s názvem Ješitnost na Youtube

Zkusit najít heslo Ješitnost ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit najít výraz Ješitnost ve vyhledávači Qwant

Zkusit najít frázi Ješitnost ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Ješitnost například ve Wikizdrojích, v projektu slovnik.cz, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, ve fulltextu Yahoo.com nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Náhodných výběr odborných pojmů, termínů a slov

Tyto stránky vám umožnili zjistit jaký je význam slova Ješitnost? resp. co znamená Ješitnost? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Ješitnost, odpověď na dotaz co je to Ješitnost?. Víte např. kdo to je Tyra Banks? Znáte a víte kdo je Martin Dejdar? Bohužel, naše možnosti updatů článků jsou omezené. Pojmy mohou mít různé významy v závislosti na oboru a kontextu. Pokuste se najít termín Ješitnost i v jiné kategorii než v psychologie. Některé texty jsou rozšířeny o citaci z české Wikipedie. Je zde uveden i odkaz na konkrétní stránku ze zmíněné encyklopedie. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA.

Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Kategorie psychologie, Zelené oko, ješitnost, ilustrační obrázek

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího slovníková hesla, definice odborných pojmů, popisy termínů, významy slov, přesné vysvětlení slov, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Máte rádi přírodu a zvířata? Pokud je vaše odpověď ano, určitě si vyberete nějakou pěknou tapetu na plochu vašeho počítače z naší partnerské webové stránky.