Co je to?
Výraz, termín, definice slova Feromagnetismus. Co znamená odborný pojem Feromagnetismus z kategorie Fyzika?

Co je Feromagnetismus? Význam slova

Co znamená termín, výraz, pojem, vysvětlení hesla Feromagnetismus?

Feromagnetismus je název jevu, pro který je typická schopnost určitých materiálů, které umí trvale uchovávat magnetické pole. Zabývá se magnetickými vlastnostmi určitých kovů a je základem různých moderních technologií. Většinou je využíván u takových kovů, jako je železo, nikl nebo kobalt. Základem feromagnetismu je vzájemné zapojení elektronových spinů v materiálu. Spiny poskytují informace o tom, jak vypadají částice nahlížené z různých směrů. Díky feromagnetismu si magnetické materiály dokážou uchovat magnetické pole ještě nějakou dobu poté, co je odstraněn zdroj magnetismu.
Předním vědcem, který se magnetismem a feromagnetismem zabýval, je Francois Pierre Eugene Curie. Spolu se svou ženou Marií došli v objevu, že feromagnetismus je neměnný, nezávisí tedy na okolí ani na teplotních poměrech. Z jejich práce vycházejí i moderní technologie. Feromagnetismus se řadí k nejsilnějším formám magnetismu. Díky němu má materiál vlastnost samovolné magnetizace. Je základem kovů, které jsou k magnetům přitahovány, stejně jako stálých magnetů. Materiály, které mají tyto vlastnosti, se označují jako feromagnetické látky neboli feromagnetika.


Výraz, termín, definice slova Feromagnetismus. Co znamená odborný pojem Feromagnetismus z kategorie Fyzika?

Provozovatel neručí za aktuálnost, správnost a přesnost informací uvedených na tomto webu. Text napsán pro Superia.cz

Definici pojmu Feromagnetismus sdílejte s ostatními na vašich účtech sociálních sítích jako je Pinterest, Reddit, Facebook anebo Twitter.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    

Heslo Feromagnetismus je v kategorii fyzika

Klíčová slova: odborný výraz, terminus technicus, terminologie, popis, názvosloví, wiki, definice, formulace, význam slova, co znamená, termín, Feromagnetismus, slovo, lexikon, informace, vysvětlení, význam, slovník


Pojem Feromagnetismus je v kategorii fyzika, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Feromagnetismus? Definice slova, termínu z Wikipedie

Uvedená defice je převzata z internetové online encyklopedie Wikipedia. Odkaz na článek je zde. Licence CC-BY-SA.

Feromagnetismus je jev, kterým materiál může vykazovat spontánní magnetizaci a je jednou z nejsilnějších forem magnetismu. Je odpovědný za většinu magnetických reakcí vyskytujících se v každodenním životě a (včetně speciálního případu ferrimagnetismu, níže) je základem pro všechny permanentní magnety (stejně jako pro kovy, které jsou k nim znatelně přitahovány).
Látka vykazující feromagnetické vlastnosti se označuje jako feromagnetikum nebo feromagnetická látka.

Hledejte výraz Feromagnetismus v dalších zdrojích

Hledat slovo Feromagnetismus na Google.cz

Vyhledat slovo Feromagnetismus ve Wikislovníku

Vyhledat pojem Feromagnetismus ve vyhledávači Qwant

Zkusit najít pojem Feromagnetismus ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat videa s názvem Feromagnetismus na Youtube

Hledat termín Feromagnetismus ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Feromagnetismus například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, ve vyhledávači Seznam.cz nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Výběr z často hledaných výrazů na tomto webu

Teď už znáte odpověď na otázku co to je Feromagnetismus? resp. co přesně označuje termín Feromagnetismus? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Feromagnetismus, odpověď na dotaz co je to Feromagnetismus?. Víte např. kdo to je Cherubín? Znáte a víte kdo je Margaret Court? Berte v úvahu, že termíny mohou mít víc definic vzhledem k tomu, že se používají v rozdílných oborech lidské činnosti. Radíme vám proto hledat slovo Feromagnetismus i v jiné části webu než je kategorie fyzika. Některé texty jsme rozšířili i o krátkou citaci z Wikipedia.cz. K této citaci vždy uvádíme i odkaz na konkrétní stránku. Tyto texty lze potom kopírovat, editovat a dále šířit při splnění podmínek vyplývajících z licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, vážení návštěvníci, děkujeme za návštěvu webových stránek shromažďujících zajímavosti, významy slov, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Máte-li chvilku času, podívejte se prosím na partnerskou stránku plnou obrázků vhodných na plochu počítače. Jsou zde stovky tapet v desítkách kategorií. Vybere si proto určitě každý.