Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Feromagnetismus. Co znamená pojem Feromagnetismus z kategorie Fyzika?

Co je Feromagnetismus?

Co znamená termín Feromagnetismus? Vysvětlení pojmu, definice hesla

Feromagnetismus je název jevu, pro který je typická schopnost určitých materiálů, které umí trvale uchovávat magnetické pole. Zabývá se magnetickými vlastnostmi určitých kovů a je základem různých moderních technologií. Většinou je využíván u takových kovů, jako je železo, nikl nebo kobalt. Základem feromagnetismu je vzájemné zapojení elektronových spinů v materiálu. Spiny poskytují informace o tom, jak vypadají částice nahlížené z různých směrů. Díky feromagnetismu si magnetické materiály dokážou uchovat magnetické pole ještě nějakou dobu poté, co je odstraněn zdroj magnetismu.
Předním vědcem, který se magnetismem a feromagnetismem zabýval, je Francois Pierre Eugene Curie. Spolu se svou ženou Marií došli v objevu, že feromagnetismus je neměnný, nezávisí tedy na okolí ani na teplotních poměrech. Z jejich práce vycházejí i moderní technologie. Feromagnetismus se řadí k nejsilnějším formám magnetismu. Díky němu má materiál vlastnost samovolné magnetizace. Je základem kovů, které jsou k magnetům přitahovány, stejně jako stálých magnetů. Materiály, které mají tyto vlastnosti, se označují jako feromagnetické látky neboli feromagnetika.


Co je to Feromagnetismus? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Feromagnetismus. Co znamená pojem Feromagnetismus z kategorie Fyzika?

Neručíme za pravdivost, aktuálnost a přesnost informací uvedených na těchto internetových stránkách. Napsáno redaktory Superia.cz

Uvedený text můžete pochopitelně sdílet s dalšími osobami na různých sociálních sítích, jako jsou Facebook, Twitter (síť X), Pinterest, Reddit a další.

 Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku 

Termín Feromagnetismus se nachází v kategorii fyzika

Klíčová slova: fyzika, terminus technicus, přesný význam, odborný výraz, fyzika, vysvětlení, informace, přesný výraz, názvosloví, slovník, co to je, definice pojmu, pojem, význam slova, popis, termín, slovo, co znamená


Pojem Feromagnetismus je v kategorii fyzika, ilustrační obrázek

Co označuje termín Feromagnetismus? Definice slova, termínu z projektu Wikipedia

Níže uvedený text byl převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Feromagnetismus je jev, kterým materiál může vykazovat spontánní magnetizaci a je jednou z nejsilnějších forem magnetismu. Je odpovědný za většinu magnetických reakcí vyskytujících se v každodenním životě a (včetně speciálního případu ferrimagnetismu, níže) je základem pro všechny permanentní magnety (stejně jako pro kovy, které jsou k nim znatelně přitahovány).
Látka vykazující feromagnetické vlastnosti se označuje jako feromagnetikum nebo feromagnetická látka.

Další informační zdroje

Hledat frázi Feromagnetismus ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Najít termín Feromagnetismus ve vyhledávači Qwant

Najít výraz Feromagnetismus ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit najít heslo Feromagnetismus ve Wikizdrojích

Hledat slovo Feromagnetismus ve fulltextu Seznam.cz

Hledat videa s názvem Feromagnetismus na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Feromagnetismus například ve Wikislovníku, v Google překladači, v Google obrázcích, ve fulltextu Yahoo.com nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Náhodných výběr hesel, pojmů a odborných termínů

Na této webové stránce jste se dozvěděli co znamená Feromagnetismus? resp. co znamená slovo Feromagnetismus? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Feromagnetismus, odpověď na dotaz co je to Feromagnetismus?. Víte např. kdo to je Ortodontista? Znáte a víte kdo je Rudolf Hrušínský nejmladší? Chápejte, že nemáme prostředky na pravidelnou aktualizaci. v různých oborech lidské činnosti. Doporučujeme proto pokusit se najít heslo Feromagnetismus i jinde než v sekci než v fyzika. Některé pojmy obsahují doplňující definici z Wikipedie včetně url na konkrétní stránku. Takovéto texty spadají pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího popisy termínů, slovníková hesla, zajímavosti, přesné vysvětlení slov, významy slov, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Máte-li chvilku času, podívejte se prosím na partnerskou stránku plnou obrázků vhodných na plochu počítače. Jsou zde stovky tapet v desítkách kategorií. Vybere si proto určitě každý.