Co je to?
Odborný výraz, definice slova Zvratné zájmeno. Co znamená pojem Zvratné zájmeno z kategorie Český jazyk?

Co je to Zvratné zájmeno? Význam slova

Co znamená pojem, definice termínu Zvratné zájmeno?

Zvratné zájmeno je gramatická kategorie. Cílem zvratného slovesa je vyjádření vztahu k věci nebo osobě, která je podmětem té samé věty. Nečiní se rozdíl mezi tím, jestli se jedná o první, druhou nebo třetí osobu.
Zvratným zájmenem může být například tvar se si, sebe, sobě a podobně. Některá slovesa nemohou bez zvratného zájmena existovat. Tento typ zájmen se často využívá také v trpném rodě.


Co je to Zvratné zájmeno? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Zvratné zájmeno. Co znamená pojem Zvratné zájmeno z kategorie Český jazyk?

Texty mohou obsahovat chyby nebo překlepy, za které se předem omlouváme. Text vytvořen pro server Superia.cz

Sdílejte tuto stránku se slovem Zvratné zájmeno s kolegy na webových službách typu Pinterest, Facebook, Twitter nebo Reddit.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Zvratné zájmeno je v kategorii Český jazyk

Klíčová slova: význam pojmu, odborný výraz, informace, Český jazyk, co je to Zvratné zájmeno?, wiki, heslo, co znamená, termín, přesný výraz, definice, odborné názvosloví, co to je, definice pojmu, terminus technicus, přesný význam, význam slova, popis


Pojem Zvratné zájmeno je v kategorii Český jazyk, ilustrační obrázek

Jiné zdroje informací o pojmu Zvratné zájmeno

Hledat heslo Zvratné zájmeno ve vyhledávači Yandex

Vyhledat heslo Zvratné zájmeno na Google.cz

Vyhledat slovo Zvratné zájmeno ve Wikislovníku

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Zvratné zájmeno ve Wikimedia Commons

Zkusit najít termín Zvratné zájmeno ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Najít pojem Zvratné zájmeno ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Zvratné zájmeno například v Microsoft Bing, v Google překladači, ve Wikipedii, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Náhodné pojmy, výrazy, slova a odborné termíny

Na této webové stránce jste se dozvěděli co znamená slovo Zvratné zájmeno? resp. co vlastně znamená slovo Zvratné zájmeno? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Zvratné zájmeno, odpověď na dotaz co je to Zvratné zájmeno?. Víte např. kdo to je Terorista? Znáte a víte kdo je Ivan Luťanský? Nezapomeňte, že slova a termíny mohou mít víc významů v závislosti na oboru a kontextu. Vyzkoušejte proto i příslušná synonyma a homonyma v jiných sekcích než Český jazyk. U části pojmů naleznete citaci z projektu Wikipedia včetně internetové adresy kde naleznete kompletní popis. Takový typ textu spadá pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu stručného encyklopedického slovníku, který se zaměřuje především na popisy termínů, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, významy slov, definice odborných pojmů, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Víte, co znamená zkratka HPP, JOP nebo EIA? Odpověď můžete získat zde.