Co je to?
Odborný výraz, definice slova Zvratné zájmeno. Co znamená pojem Zvratné zájmeno z kategorie Český jazyk?

Co je to Zvratné zájmeno? Význam slova

Význam pojmu, termínu, vysvětlení výrazu Zvratné zájmeno

Zvratné zájmeno je gramatická kategorie. Cílem zvratného slovesa je vyjádření vztahu k věci nebo osobě, která je podmětem té samé věty. Nečiní se rozdíl mezi tím, jestli se jedná o první, druhou nebo třetí osobu.
Zvratným zájmenem může být například tvar se si, sebe, sobě a podobně. Některá slovesa nemohou bez zvratného zájmena existovat. Tento typ zájmen se často využívá také v trpném rodě.


Co je to Zvratné zájmeno? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Zvratné zájmeno. Co znamená pojem Zvratné zájmeno z kategorie Český jazyk?

Neručíme za aktuálnost a správnost uvedených informací, chyby vyhrazeny. Text vytvořen pro server Superia.cz

Doporučujeme sdílet tento text s kolegy na Redditu, Twitteru nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Zvratné zájmeno patří do sekce Český jazyk

Klíčová slova: význam, definice, wiki, co je to Zvratné zájmeno?, slovo, heslo, přesný význam, význam pojmu, pojem, názvosloví, odborné názvosloví, terminologie, slovník, Český jazyk, odborný výraz, formulace, Český jazyk, Zvratné zájmeno


Pojem Zvratné zájmeno je v kategorii Český jazyk, ilustrační obrázek

Další informační zdroje o slovu Zvratné zájmeno

Hledat videa s názvem Zvratné zájmeno na Youtube

Zkusit najít termín Zvratné zájmeno ve Wikislovníku

Hledat pojem Zvratné zájmeno ve vyhledávači Yandex

Vyhledat výraz Zvratné zájmeno ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Vyhledat termín Zvratné zájmeno ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Najít heslo Zvratné zájmeno na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Zvratné zájmeno například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v Lingea slovnících, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, ve Wikipedii nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Náhodných výběr odborných pojmů, termínů a slov

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku co znamená Zvratné zájmeno? resp. co znamená slovo Zvratné zájmeno? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Zvratné zájmeno, odpověď na dotaz co je to Zvratné zájmeno?. Víte např. kdo to je Dana Morávková? Znáte a víte kdo je Kněžna Libuše? Nezapomeňte prosím, že ke každému slovu může existovat vícero definic v různém kontextu, v různých oborech. Proto případně zapátrejte po pojmu Zvratné zájmeno i v jiných kategoriích (než Český jazyk). U některých textů najdete krátkou citaci z projektu Wikipedia včetně odkazu na kompletní text. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, vážení návštěvníci, děkujeme za návštěvu webových stránek shromažďujících známé i neznámé pojmy, zajímavosti, definice odborných pojmů, popisy termínů, významy slov, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Víte, co znamená zkratka HPP, JOP nebo EIA? Odpověď můžete získat zde.