Co je to?
Odborný výraz, definice slova Zvratné zájmeno. Co znamená pojem Zvratné zájmeno z kategorie Český jazyk?

Co je to Zvratné zájmeno? Význam slova

Pojem, definice termínu, vysvětlení slova Zvratné zájmeno

Zvratné zájmeno je gramatická kategorie. Cílem zvratného slovesa je vyjádření vztahu k věci nebo osobě, která je podmětem té samé věty. Nečiní se rozdíl mezi tím, jestli se jedná o první, druhou nebo třetí osobu.
Zvratným zájmenem může být například tvar se si, sebe, sobě a podobně. Některá slovesa nemohou bez zvratného zájmena existovat. Tento typ zájmen se často využívá také v trpném rodě.


Co je to Zvratné zájmeno? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Zvratné zájmeno. Co znamená pojem Zvratné zájmeno z kategorie Český jazyk?

Uvedené informace jsou bez záruky. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Líbí se vám definice pojmu Zvratné zájmeno? Pak se o ní podělte s vašimi přáteli na Facebooku, Twitteru, Pinterestu, Redditu nebo na jiné sociální síti.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Zvratné zájmeno je v kategorii Český jazyk

Klíčová slova: pojem, odborný výraz, lexikon, přesný význam, význam, slovník, co je to Zvratné zájmeno?, slovo, termín, definice pojmu, informace, co znamená, heslo, definice, přesný výraz, terminologie, co to je, Zvratné zájmeno


Pojem Zvratné zájmeno je v kategorii Český jazyk, ilustrační obrázek

Další zdroje informací

Vyhledat termín Zvratné zájmeno ve Wikislovníku

Vyhledat pojem Zvratné zájmeno ve fulltextu Seznam.cz

Hledat pojem Zvratné zájmeno ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Najít slovo Zvratné zájmeno na Google.cz

Hledat videa s názvem Zvratné zájmeno na Youtube

Vyhledat výraz Zvratné zájmeno ve Wikipedii

Dál můžete zkusit hledat slovo Zvratné zájmeno například ve ruském vyhledávači Yandex, v projektu slovnik.cz, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo v Google překladači.

Náhodných výběr odborných pojmů, termínů a slov

Na stránce jste se mohli dozvědět: co je to Zvratné zájmeno? resp. co to je Zvratné zájmeno? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Zvratné zájmeno, odpověď na dotaz co je to Zvratné zájmeno?. Víte např. kdo to je Doktorand? Znáte a víte kdo je Foniatr? Nezapomeňte prosím, že každé heslo může mít víc definic v závislosti na oboru a kontextu. Zkuste proto termín Zvratné zájmeno hledat i v jiných kategoriích (než Český jazyk) U některých pojmů uvádíme i doplňující definici pojmu z Wikipedie včetně odkazu na konkrétní stránku Wikipedie, kde se dočtete více. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, musíme vám poděkovat za návštěvu internetového encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na definice odborných pojmů, významy slov, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, popisy termínů, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Víte, co znamená zkratka HPP, JOP nebo EIA? Odpověď můžete získat zde.