Co je to?
Odborný výraz, definice slova Zvratné zájmeno. Co znamená pojem Zvratné zájmeno z kategorie Český jazyk?

Co je to Zvratné zájmeno? Význam slova

Význam termínu, výrazu, vysvětlení pojmu Zvratné zájmeno

Zvratné zájmeno je gramatická kategorie. Cílem zvratného slovesa je vyjádření vztahu k věci nebo osobě, která je podmětem té samé věty. Nečiní se rozdíl mezi tím, jestli se jedná o první, druhou nebo třetí osobu.
Zvratným zájmenem může být například tvar se si, sebe, sobě a podobně. Některá slovesa nemohou bez zvratného zájmena existovat. Tento typ zájmen se často využívá také v trpném rodě.


Co je to Zvratné zájmeno? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Zvratné zájmeno. Co znamená pojem Zvratné zájmeno z kategorie Český jazyk?

Vyhrazujeme si možnost chyb v textech. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Zaujalo vás slovo, termín Zvratné zájmeno? Potom se o definici podělte s kamarády na specializovaných společenských sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Zvratné zájmeno se nachází v kategorii Český jazyk

Klíčová slova: význam slova, definice pojmu, terminus technicus, přesný význam, odborný výraz, Český jazyk, co je to Zvratné zájmeno?, popis, odborné názvosloví, Český jazyk, Zvratné zájmeno, význam, definice, co to je, slovník, slovo, termín, vysvětlení


Pojem Zvratné zájmeno je v kategorii Český jazyk, ilustrační obrázek

Další informační zdroje

Zkusit najít slovo Zvratné zájmeno na Google.cz

Hledat slovo Zvratné zájmeno ve vyhledávači Yandex

Hledat heslo Zvratné zájmeno ve Wikipedii

Najít slovo Zvratné zájmeno ve fulltextu Seznam.cz

Najít pojem Zvratné zájmeno ve vyhledávači Qwant

Vyhledat slovo Zvratné zájmeno ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Zvratné zájmeno například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v projektu slovnik.cz, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo v Google překladači.

Náhodné pojmy, výrazy, slova a odborné termíny

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku jaký je význam slova Zvratné zájmeno? resp. co vlastně znamená slovo Zvratné zájmeno? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Zvratné zájmeno, odpověď na dotaz co je to Zvratné zájmeno?. Víte např. kdo to je Rektor? Znáte a víte kdo je Kněžna Libuše? Nezapomeňte, že termíny a hesla mohou mít víc významů v různých oborech lidské činnosti. Proto případně zapátrejte i v jiných kategoriích (než Český jazyk). Některé pojmy jsou obohaceny o citaci z Wikipedie. U nich uvádíme i konkrétní url projektu kde se dozvíte více. Ty lze využívat v souladu s licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštívení online slovníku zaměřeného na definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, popisy termínů, přesné vysvětlení slov, významy slov, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Víte, co znamená zkratka HPP, JOP nebo EIA? Odpověď můžete získat zde.