Co je to?
Definice výrazu, termínu Socialismus. Co znamená odborný pojem Socialismus z kategorie Politika?

Co je Socialismus?

Význam pojmu, termínu, vysvětlení výrazu Socialismus

Socialismus je hnutí i idea, jejichž cílem je změna kapitalistického řádu se soukromým vlastnictvím na společenským systém se společným vlastnictvím. Základem je dosáhnout spravedlnosti, rovnosti a solidarity reformami sociálního systéme, popřípadě radikálněji revolucí. Jde o celkové změny majetkového stavu, práva, hospodářství, systému vzdělání a celkového řízení státu.
Socialismus je reakcí na rozvoj průmyslu, charakteristickými znaky jsou společné vlastnictví, plánované hospodářství, kolektivismus a politická ideologie.


Co je to Socialismus? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Socialismus. Co znamená odborný pojem Socialismus z kategorie Politika?

Vyhrazujeme si možnost chyb v uvedených textech. Text vytvořen pro server Superia.cz

Sdílejte tuto stránku se slovem Socialismus se známými na sociálních sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    

Pojem Socialismus je v kategorii politika

Klíčová slova: odborné názvosloví, přesný význam, názvosloví, politika, synonymum, pojem, popis, co to je, terminus technicus, Socialismus, přesný výraz, politika, význam, význam slova, definice, heslo, definice pojmu, co je to Socialismus?


Pojem Socialismus je v kategorii politika, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Socialismus? Definice termínu, výrazu z Wikipedie

(Uvedený text pochází online encyklopedie Wikipedia.cz) Licence CC-BY-SA.

Socialismus (z latinského socialis, „družný, společenský“) je myšlenka a hnutí, které se snaží liberálně kapitalistický soukromovlastnický hospodářský a společenský řád nahradit systémem založeným na společném vlastnictví. Cílem socialismu je dosažení ideálů rovnosti, spravedlnosti a mezilidské solidarity cestou sociální reformy (tzv. reformní socialismus) nebo revolucí (tzv. revoluční socialismus). Socialismus si obecně klade tyto cíle: změna majetkových a právních vztahů ve společnosti, změna struktury hospodářství, boj proti privilegiím ve vzdělání a změna státního zřízení.
Socialismus je ucelený myšlenkový systém, který vznikl jako reakce na industrializaci. Samotný termín podléhá době a místu užití, kdy může znamenat velmi odlišné postupy. Oxfordský slovník světové politiky ho dělí na sociálně-demokratický, marxistický a utopický (komunistický).

Hledejte výraz Socialismus v dalších zdrojích

Hledat heslo Socialismus ve vyhledávači Yahoo

Najít výraz Socialismus ve Wikislovníku

Zkusit najít heslo Socialismus ve vyhledávači Yandex

Hledat heslo Socialismus ve vyhledávači Qwant

Vyhledat heslo Socialismus na Google obrázcích

Zkusit najít frázi Socialismus ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Socialismus například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v ABC slovníku cizích slov a synonym, v Seznam.cz slovníku cizích slov, v metavyhledávači Info.com nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Náhodná hesla, významy slov, odborných termíny, výrazy a pojmy

Teďka již bezesporu víte co je to Socialismus? resp. jaký je význam pojmu Socialismus? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Socialismus, odpověď na dotaz co je to Socialismus?. Víte např. kdo to je Tchán? Znáte a víte kdo je Ladislav Hejdánek? Texty bohužel nestíháme pravidelně upravovat, proto mohou obsahovat zastaralé, neaktuální, neplatné nebo nepřesné údaje. Pojmy mohou mít různé významy podle různých oborů. Proto případně zapátrejte i v jiných kategoriích (než politika). U části pojmů naleznete citaci z projektu Wikipedia včetně internetové adresy kde naleznete kompletní popis. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA.

Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Kategorie politika, diktatura, socialismus, ilustrační obrázek

Děkujeme za návštěvu stručného encyklopedického slovníku, který se zaměřuje především na přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, popisy termínů, slovníková hesla, zajímavosti, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Víte co znamená zkratka AYOR, JFGI nebo WIYF? Tyto a další zkratky naleznete na našem spřáteleném webu.