Co je to?
Definice výrazu, termínu Socialismus. Co znamená odborný pojem Socialismus z kategorie Politika?

Co je to Socialismus? Význam slova

Co znamená termín, slovo, definice pojmu Socialismus?

Socialismus je hnutí i idea, jejichž cílem je změna kapitalistického řádu se soukromým vlastnictvím na společenským systém se společným vlastnictvím. Základem je dosáhnout spravedlnosti, rovnosti a solidarity reformami sociálního systéme, popřípadě radikálněji revolucí. Jde o celkové změny majetkového stavu, práva, hospodářství, systému vzdělání a celkového řízení státu.
Socialismus je reakcí na rozvoj průmyslu, charakteristickými znaky jsou společné vlastnictví, plánované hospodářství, kolektivismus a politická ideologie.


Co je to Socialismus? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Socialismus. Co znamená odborný pojem Socialismus z kategorie Politika?

Informace uvedené na těchto stránkách jsou bez záruky. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Líbí se vám definice pojmu Socialismus? Pak se o ní podělte s přáteli na sociálních sítích Twitter, Facebook, Pinterest a Reddit.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Socialismus je v kategorii Politika

Klíčová slova: přesný význam, co znamená, význam, popis, pojem, co to je, Socialismus, wiki, lexikon, slovo, co je to Socialismus?, názvosloví, odborné názvosloví, terminologie, definice, odborný výraz, význam pojmu, definice pojmu


Pojem Socialismus je v kategorii Politika, ilustrační obrázek

Co píše online projekt Wikipedia o pojmu Socialismus?

Následující text definice byl převzat ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Socialismus (z latinského socialis, „družný, společenský“) je myšlenka a hnutí, které se snaží liberálně kapitalistický soukromovlastnický hospodářský a společenský řád nahradit systémem založeným na společném vlastnictví. Cílem socialismu je dosažení ideálů rovnosti, spravedlnosti a mezilidské solidarity cestou sociální reformy (tzv. reformní socialismus) nebo revolucí (tzv. revoluční socialismus). Socialismus si obecně klade tyto cíle: změna majetkových a právních vztahů ve společnosti, změna struktury hospodářství, boj proti privilegiím ve vzdělání a změna státního zřízení.
Socialismus je ucelený myšlenkový systém, který vznikl jako reakce na industrializaci. Samotný termín podléhá době a místu užití, kdy může znamenat velmi odlišné postupy. Oxfordský slovník světové politiky ho dělí na sociálně-demokratický, marxistický a utopický (komunistický).

Odkazy na jiné weby a vyhledávače

Vyhledat heslo Socialismus ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat videa s názvem Socialismus na Youtube

Zkusit najít výraz Socialismus ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Vyhledat termín Socialismus ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Najít termín Socialismus ve fulltextu Seznam.cz

Vyhledat slovo Socialismus ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Socialismus například v evropském vyhledávači Qwant, v Google překladači, ve Wikizdrojích, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Náhodných výběr odborných termínů, pojmů a hesel

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku co to je Socialismus? resp. co je to Socialismus? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Socialismus, odpověď na dotaz co je to Socialismus?. Víte např. kdo to je Osoba blízká? Znáte a víte kdo je Sedlák? Ke každému pojmu může existovat vícero definic podle toho o jaký obor se jedná. Vyzkoušejte proto hledání v jiných kategoriích (než Politika). Některé texty jsme rozšířili i o krátkou citaci z Wikipedia.cz. K této citaci vždy uvádíme i odkaz na konkrétní stránku. Jedná se o texty spadající pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího známé i neznámé pojmy, popisy termínů, přesné vysvětlení slov, významy slov, definice odborných pojmů, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Víte co znamená zkratka AYOR, JFGI nebo WIYF? Tyto a další zkratky naleznete na našem spřáteleném webu.