Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Socialismus. Co znamená pojem Socialismus z kategorie Politika?

Co to je Socialismus? Význam slova

Význam termínu, výrazu, vysvětlení pojmu Socialismus

Socialismus je hnutí i idea, jejichž cílem je změna kapitalistického řádu se soukromým vlastnictvím na společenským systém se společným vlastnictvím. Základem je dosáhnout spravedlnosti, rovnosti a solidarity reformami sociálního systéme, popřípadě radikálněji revolucí. Jde o celkové změny majetkového stavu, práva, hospodářství, systému vzdělání a celkového řízení státu.
Socialismus je reakcí na rozvoj průmyslu, charakteristickými znaky jsou společné vlastnictví, plánované hospodářství, kolektivismus a politická ideologie.


Co je to Socialismus? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Socialismus. Co znamená pojem Socialismus z kategorie Politika?

Neručíme za správnost a úplnost informací na Webových stránkách uvedených. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Zaujala vás definice pojmu Socialismus? Pak se o ní podělte s vašimi kamarády na internetových společenských sítích typu Pinterest, Reddit, Twitter či Facebooku, který je z nich nejznámější a nejpopulárnější.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku 

Termín Socialismus patří do sekce politika

Klíčová slova: synonymum, co je to Socialismus?, názvosloví, pojem, přesný význam, informace, terminologie, heslo, politika, odborné názvosloví, slovník, přesný výraz, formulace, popis, význam slova, odborný výraz, co to je, co znamená


Pojem Socialismus je v kategorii politika, ilustrační obrázek

Co se píše ve Wikipedii o pojmu Socialismus?

Níže uvedený text pochází z webového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Socialismus (z latinského socialis, „družný, společenský“) je myšlenka a hnutí, které se snaží liberálně kapitalistický soukromovlastnický hospodářský a společenský řád nahradit systémem založeným na společném vlastnictví. Cílem socialismu je dosažení ideálů rovnosti, spravedlnosti a mezilidské solidarity cestou sociální reformy (tzv. reformní socialismus) nebo revolucí (tzv. revoluční socialismus). Socialismus si obecně klade tyto cíle: změna majetkových a právních vztahů ve společnosti, změna struktury hospodářství, boj proti privilegiím ve vzdělání a změna státního zřízení.
Socialismus je ucelený myšlenkový systém, který vznikl jako reakce na industrializaci. Samotný termín podléhá době a místu užití, kdy může znamenat velmi odlišné postupy. Oxfordský slovník světové politiky ho dělí na sociálně-demokratický, marxistický a utopický (komunistický).

Další informační zdroje

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Socialismus ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat videa s názvem Socialismus na Youtube

Hledat slovo Socialismus ve vyhledávači Qwant

Najít výraz Socialismus ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Vyhledat výraz Socialismus ve Wikizdrojích

Najít slovo Socialismus ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Socialismus například ve Wikislovníku, v Google překladači, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, ve ruském vyhledávači Yandex nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Jaké pojmy, odborné termíny a hesla lidé hledají?

Tyto stránky vám umožnili zjistit co znamená Socialismus? resp. co vlastně znamená slovo Socialismus? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Socialismus, odpověď na dotaz co je to Socialismus?. Víte např. kdo to je Buran? Znáte a víte kdo je Owen Wilson? Ke každému slovo může existovat víc definic podle toho o jaký obor se jedná. Vyzkoušejte proto hledání v jiných kategoriích (než politika). U některých textů najdete krátkou citaci z projektu Wikipedia včetně odkazu na kompletní text. Takový typ textu je distribuován pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu projektu shromažďujícího přesné vysvětlení slov, zajímavosti, významy slov, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Víte co znamená zkratka AYOR, JFGI nebo WIYF? Tyto a další zkratky naleznete na našem spřáteleném webu.