Co je to?
Definice výrazu, termínu Socialismus. Co znamená odborný pojem Socialismus z kategorie Politika?

Co je to Socialismus? Význam slova

Co znamená pojem, slovo, definice termínu Socialismus?

Socialismus je hnutí i idea, jejichž cílem je změna kapitalistického řádu se soukromým vlastnictvím na společenským systém se společným vlastnictvím. Základem je dosáhnout spravedlnosti, rovnosti a solidarity reformami sociálního systéme, popřípadě radikálněji revolucí. Jde o celkové změny majetkového stavu, práva, hospodářství, systému vzdělání a celkového řízení státu.
Socialismus je reakcí na rozvoj průmyslu, charakteristickými znaky jsou společné vlastnictví, plánované hospodářství, kolektivismus a politická ideologie.


Co je to Socialismus? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Socialismus. Co znamená odborný pojem Socialismus z kategorie Politika?

Neručíme za aktuálnost a správnost uvedených informací, chyby vyhrazeny. Sepsáno redaktory Superia.cz

Zaujala vás definice pojmu Socialismus? Pak se o ní podělte se známými na sociálních sítích Pinterestu, Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Socialismus patří do sekce Politika

Klíčová slova: přesný význam, názvosloví, pojem, slovník, wiki, synonymum, termín, přesný výraz, vysvětlení, Politika, terminologie, formulace, odborný výraz, heslo, co to je, co je to Socialismus?, definice, terminus technicus


Pojem Socialismus je v kategorii Politika, ilustrační obrázek

Další informační zdroje o slovu Socialismus

Vyhledat výraz Socialismus ve fulltextu Seznam.cz

Hledat termín Socialismus ve vyhledávači Qwant

Vyhledat pojem Socialismus ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Socialismus ve Wikimedia Commons

Najít výraz Socialismus ve Wikislovníku

Hledat videa s názvem Socialismus na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Socialismus například v Microsoft Bing, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve fulltextu Google.cz, ve Wikipedii nebo v projektu slovnik.cz.

Doporučujeme tyto odborné pojmy, výrazy a termíny

Tyto stránky vám umožnili zjistit co znamená Socialismus? resp. jaká je definice slova Socialismus? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Socialismus, odpověď na dotaz co je to Socialismus?. Víte např. kdo to je Administrátor? Znáte a víte kdo je Sedlák? Termíny, slova, pojmy, resp. hesla mohou mít různé významy v různém kontextu, v různých oborech. Hledejte proto odborný pojem i jinde než v sekci Politika U některých textů najdete krátkou citaci z projektu Wikipedia včetně odkazu na kompletní text. Takový typ textu je distribuován pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za navštívení našeho encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na popisy termínů, významy slov, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Víte co znamená zkratka AYOR, JFGI nebo WIYF? Tyto a další zkratky naleznete na našem spřáteleném webu.