Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Zemské jádro. Co znamená pojem Zemské jádro z kategorie Fyzika?

Co to je Zemské jádro? Význam slova

Vysvětlení pojmu, hesla, definice termínu Zemské jádro

Ve středu Země se nachází zemské jádro, které tvoří kolem třiceti procent hmotnosti celé planety. Pravděpodobně nejvyšší obsah má nikl a železo, menší podíl pak má síra a kobalt. Dále se ještě dělí na vnitřní a vnější jádro, mezi nimiž se nachází ještě jedna přechodná vrstva. Zemské jádro je dvojnásobně těžší než plášť.


Co je to Zemské jádro? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Zemské jádro. Co znamená pojem Zemské jádro z kategorie Fyzika?

Možnost chyb vyhrazena. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Definici slova Zemské jádro můžete sdílet s kolegy na Redditu, Twitteru nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Zemské jádro je v kategorii Fyzika

Klíčová slova: Fyzika, wiki, definice pojmu, odborný výraz, heslo, význam slova, co znamená, terminologie, význam pojmu, informace, lexikon, terminus technicus, formulace, definice, Zemské jádro, popis, synonymum, termín


Pojem Zemské jádro je v kategorii Fyzika, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Zemské jádro? Definice slova, výraz, termín z Wikipedie

Následující popis termínu byl převzat z otevřené online encyklopedie, ze známé Wikipedie. Pro více informací klikněte na odkaz. Licence CC-BY-SA.

Zemské jádro je geosféra nacházející se ve středu Země. Začíná zhruba v hloubce 2900 km pod povrchem a zahrnuje zhruba 31 % hmotnosti Země, nejvyšší podíl v něm asi mají železo a nikl. Jádro má 2× větší měrnou hmotnost než zemský plášť. Dělí se na polotekuté vnější jádro (vnější poloměr 3470 km) a pevné vnitřní jádro (poloměr přibližně 1220 km).

Odkazy na jiné online zdroje a weby

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Zemské jádro ve Wikimedia Commons

Hledat slovo Zemské jádro ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Najít heslo Zemské jádro ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Najít termín Zemské jádro ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat výraz Zemské jádro ve Wikislovníku

Zkusit najít heslo Zemské jádro na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Zemské jádro například ve videích na Youtube, v Lingea slovnících, v evropském vyhledávači Qwant, ve ruském vyhledávači Yandex nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Náhodných výběr hesel, pojmů a odborných termínů

Tyto stránky vám umožnili zjistit co znamená Zemské jádro? resp. jaký je přesný význam slova Zemské jádro? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Zemské jádro, odpověď na dotaz co je to Zemské jádro?. Víte např. kdo to je Dramatik? Znáte a víte kdo je Filolog? Ke každému pojmu může existovat vícero definic v závislosti na oboru a kontextu. Hledejte proto odborný pojem i jinde než v sekci Fyzika Některé texty jsme rozšířili i o krátkou citaci z Wikipedia.cz. K této citaci vždy uvádíme i odkaz na konkrétní stránku. Takový typ textu je distribuován pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme vám za návštěvu projektu shromažďujícího známé i neznámé pojmy, významy slov, slovníková hesla, zajímavosti, definice odborných pojmů, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Víte, co je to viz? Víte, že se nejedná o zkratku?