Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Zemské jádro. Co znamená pojem Zemské jádro z kategorie Fyzika?

Co to je Zemské jádro? Význam slova

Co znamená termín, slovo, definice pojmu Zemské jádro?

Ve středu Země se nachází zemské jádro, které tvoří kolem třiceti procent hmotnosti celé planety. Pravděpodobně nejvyšší obsah má nikl a železo, menší podíl pak má síra a kobalt. Dále se ještě dělí na vnitřní a vnější jádro, mezi nimiž se nachází ještě jedna přechodná vrstva. Zemské jádro je dvojnásobně těžší než plášť.


Co je to Zemské jádro? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Zemské jádro. Co znamená pojem Zemské jádro z kategorie Fyzika?

Možnost chyb vyhrazena. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Text s definicí výrazu Zemské jádro doporučujeme sdílet s vašimi přáteli na sociálních sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Zemské jádro se nachází v sekci Fyzika

Klíčová slova: definice pojmu, terminologie, pojem, synonymum, popis, informace, heslo, lexikon, Fyzika, přesný výraz, terminus technicus, wiki, přesný význam, názvosloví, význam, co je to Zemské jádro?, formulace, definice


Pojem Zemské jádro je v kategorii Fyzika, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Zemské jádro? Odborný výraz, termín, definice slova z Wikipedie

Následující popis pojmu byl převzat ze stránek Wikipedia.cz, více se dozvíte zde. Licence CC-BY-SA.

Zemské jádro je geosféra nacházející se ve středu Země. Začíná zhruba v hloubce 2900 km pod povrchem a zahrnuje zhruba 31 % hmotnosti Země, nejvyšší podíl v něm asi mají železo a nikl. Jádro má 2× větší měrnou hmotnost než zemský plášť. Dělí se na polotekuté vnější jádro (vnější poloměr 3470 km) a pevné vnitřní jádro (poloměr přibližně 1220 km).

Zkuste se dozvědět víc informací v následujících odkazech

Vyhledat slovo Zemské jádro na Google.cz

Zkusit najít slovo Zemské jádro ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Najít pojem Zemské jádro ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Vyhledat termín Zemské jádro ve fulltextu Seznam.cz

Hledat videa s názvem Zemské jádro na Youtube

Vyhledat pojem Zemské jádro ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Zemské jádro například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v projektu slovnik.cz, ve Wikislovníku, ve ruském vyhledávači Yandex nebo v Lingea slovnících.

Výběr odborných pojmů, slov, termínů a výrazů

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku co znamená Zemské jádro? resp. co označuje slovo Zemské jádro? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Zemské jádro, odpověď na dotaz co je to Zemské jádro?. Víte např. kdo to je Trapper? Znáte a víte kdo je Realista? Nezapomeňte prosím, že každé slovo může mít vícero významů podle toho o jaký obor se jedná. Proto prosím zapátrejte i v jiných kategoriích než je Fyzika. Část textů obsahuje internetový odkaz i krátkou citaci z české verze projektu Wikipedia. Takovéto texty spadají pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme našim čtenářům za návštěvu online encyklopedického projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, zajímavosti, známé i neznámé pojmy, významy slov, přesné vysvětlení slov, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Víte, co je to viz? Víte, že se nejedná o zkratku?