Co je to?
Výraz, termín, definice slova Zemské jádro. Co znamená odborný pojem Zemské jádro z kategorie Fyzika?

Co je to Zemské jádro? Význam slova

Význam termínu, výrazu, vysvětlení pojmu Zemské jádro

Ve středu Země se nachází zemské jádro, které tvoří kolem třiceti procent hmotnosti celé planety. Pravděpodobně nejvyšší obsah má nikl a železo, menší podíl pak má síra a kobalt. Dále se ještě dělí na vnitřní a vnější jádro, mezi nimiž se nachází ještě jedna přechodná vrstva. Zemské jádro je dvojnásobně těžší než plášť.


Co je to Zemské jádro? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Zemské jádro. Co znamená odborný pojem Zemské jádro z kategorie Fyzika?

Provozovatel neručí za aktuálnost a úplnost informací. V textech mohou být věcné a technické nepřesnosti a gramatické či typografické chyby. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Definici slova Zemské jádro můžete sdílet s vašimi přáteli na Twitteru, Redditu, Facebooku nebo jinde.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku 

Heslo Zemské jádro je v kategorii fyzika

Klíčová slova: synonymum, terminologie, slovo, terminus technicus, heslo, definice pojmu, význam slova, vysvětlení, formulace, fyzika, co je to Zemské jádro?, co to je, informace, přesný význam, názvosloví, význam, pojem, odborný výraz


Pojem Zemské jádro je v kategorii fyzika, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Zemské jádro? Definice slova, termínu z Wikipedie

Uvedená defice je převzata z internetové online encyklopedie Wikipedia. Odkaz na článek je zde. Licence CC-BY-SA.

Zemské jádro je geosféra nacházející se ve středu Země. Začíná zhruba v hloubce 2900 km pod povrchem a zahrnuje zhruba 31 % hmotnosti Země, nejvyšší podíl v něm asi mají železo a nikl. Jádro má 2× větší měrnou hmotnost než zemský plášť. Dělí se na polotekuté vnější jádro (vnější poloměr 3470 km) a pevné vnitřní jádro (poloměr přibližně 1220 km).

Odkazy na jiné online zdroje a weby

Zkusit najít výraz Zemské jádro na Google.cz

Hledat termín Zemské jádro ve Wikislovníku

Najít slovo Zemské jádro ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Vyhledat termín Zemské jádro ve vyhledávači Yandex

Zkusit najít heslo Zemské jádro ve fulltextu Seznam.cz

Hledat videa s názvem Zemské jádro na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Zemské jádro například v evropském vyhledávači Qwant, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, ve Wikizdrojích nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Jaké pojmy, odborné termíny a hesla lidé hledají?

Nyní už nejspíš víte co to je Zemské jádro? resp. co je to Zemské jádro? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Zemské jádro, odpověď na dotaz co je to Zemské jádro?. Víte např. kdo to je Psychotik? Znáte a víte kdo je Filolog? Jednotlivá slova, termíny, hesla můžou mít víc definic podle toho o jaký obor se jedná. Vyzkoušejte proto i příslušná synonyma a homonyma v jiných sekcích než fyzika. Některé texty jsme rozšířili i o krátkou citaci z Wikipedia.cz. K této citaci vždy uvádíme i odkaz na konkrétní stránku. S těmi lze dále pracovat při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, významy slov, známé i neznámé pojmy, popisy termínů, zajímavosti, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Víte, co je to viz? Víte, že se nejedná o zkratku?