Co je to?
Výraz, termín, definice slova Zemské jádro. Co znamená odborný pojem Zemské jádro z kategorie Fyzika?

Co je Zemské jádro?

Co znamená termín, slovo, heslo, vysvětlení pojmu Zemské jádro?

Ve středu Země se nachází zemské jádro, které tvoří kolem třiceti procent hmotnosti celé planety. Pravděpodobně nejvyšší obsah má nikl a železo, menší podíl pak má síra a kobalt. Dále se ještě dělí na vnitřní a vnější jádro, mezi nimiž se nachází ještě jedna přechodná vrstva. Zemské jádro je dvojnásobně těžší než plášť.


Co je to Zemské jádro? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Zemské jádro. Co znamená odborný pojem Zemské jádro z kategorie Fyzika?

Neručíme za pravdivost uvedených informací. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Definici slova Zemské jádro můžete sdílet s přáteli a kamarády na veřejných sociálních sítích (Facebook, Pinterest, Reddit či Twitter).

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku 

Termín Zemské jádro je v kategorii fyzika

Klíčová slova: formulace, názvosloví, wiki, terminologie, lexikon, význam slova, fyzika, přesný výraz, význam pojmu, význam, co znamená, vysvětlení, odborný výraz, slovník, termín, Zemské jádro, co to je, co je to Zemské jádro?


Pojem Zemské jádro je v kategorii fyzika, ilustrační obrázek

Ve Wikipedii se o heslu Zemské jádro dozvíte následující

Níže uvedený text byl převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Zemské jádro je geosféra nacházející se ve středu Země. Začíná zhruba v hloubce 2900 km pod povrchem a zahrnuje zhruba 31 % hmotnosti Země, nejvyšší podíl v něm asi mají železo a nikl. Jádro má 2× větší měrnou hmotnost než zemský plášť. Dělí se na polotekuté vnější jádro (vnější poloměr 3470 km) a pevné vnitřní jádro (poloměr přibližně 1220 km).

Jiné zdroje informací o pojmu Zemské jádro

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Zemské jádro ve Wikimedia Commons

Hledat frázi Zemské jádro ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Najít pojem Zemské jádro ve Wikislovníku

Vyhledat slovo Zemské jádro ve Wikizdrojích

Zkusit najít termín Zemské jádro ve vyhledávači Yahoo

Zkusit najít frázi Zemské jádro ve fulltextu vyhledávače Info.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Zemské jádro například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v Lingea slovnících, v Seznam.cz slovníku cizích slov, v Google obrázcích nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Doporučené odborné pojmy, termíny, výrazy a hesla

Právě nyní již víte co znamená Zemské jádro? resp. co přesně znamená slovo Zemské jádro? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Zemské jádro, odpověď na dotaz co je to Zemské jádro?. Víte např. kdo to je Soustružník? Znáte a víte kdo je Agnostik? Omluvte nás, že, nestíháme pravidelnou aktualizaci všechny textů. podle toho o jaký obor se jedná. Zkuste proto hledat termín Zemské jádro hledat i v jiných kategoriích (než fyzika). Některé texty jsme rozšířili i o krátkou citaci z Wikipedia.cz. K této citaci vždy uvádíme i odkaz na konkrétní stránku. Takový typ textu je distribuován pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme vám za návštěvu projektu shromažďujícího významy slov, zajímavosti, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, definice odborných pojmů, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Víte, co je to viz? Víte, že se nejedná o zkratku?