Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Zemské jádro. Co znamená pojem Zemské jádro z kategorie Fyzika?

Co to je Zemské jádro? Význam slova

Co znamená termín Zemské jádro? Vysvětlení pojmu, definice hesla

Ve středu Země se nachází zemské jádro, které tvoří kolem třiceti procent hmotnosti celé planety. Pravděpodobně nejvyšší obsah má nikl a železo, menší podíl pak má síra a kobalt. Dále se ještě dělí na vnitřní a vnější jádro, mezi nimiž se nachází ještě jedna přechodná vrstva. Zemské jádro je dvojnásobně těžší než plášť.


Co je to Zemské jádro? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Zemské jádro. Co znamená pojem Zemské jádro z kategorie Fyzika?

Texty mohou obsahovat chyby nebo překlepy, za které se předem omlouváme. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Tento text samozřejmě můžete sdílet s vašimi známými a kamarády na Redditu, Facebooku, Pinterestu nebo na jiných tzv. sociálních sítích.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Zemské jádro je v sekci Fyzika

Klíčová slova: Zemské jádro, význam, terminologie, wiki, pojem, lexikon, informace, co je to Zemské jádro?, terminus technicus, význam pojmu, co znamená, synonymum, Fyzika, popis, formulace, odborné názvosloví, definice pojmu, co to je


Pojem Zemské jádro je v kategorii Fyzika, ilustrační obrázek

Co se můžete dočíst ve Wikipedii o termínu Zemské jádro?

Tento níže umístěný text je převzat z internetové Wikipedie. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Zemské jádro je geosféra nacházející se ve středu Země. Začíná zhruba v hloubce 2900 km pod povrchem a zahrnuje zhruba 31 % hmotnosti Země, nejvyšší podíl v něm asi mají železo a nikl. Jádro má 2× větší měrnou hmotnost než zemský plášť. Dělí se na polotekuté vnější jádro (vnější poloměr 3470 km) a pevné vnitřní jádro (poloměr přibližně 1220 km).

Odkazy na vyhledávače, online encyklopedie a slovníky

Vyhledat slovo Zemské jádro ve vyhledávači Qwant

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Zemské jádro ve Wikimedia Commons

Hledat videa s názvem Zemské jádro na Youtube

Najít výraz Zemské jádro ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit najít pojem Zemské jádro ve Wikislovníku

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Zemské jádro ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Zemské jádro například v Seznam.cz slovníku cizích slov, v Lingea slovnících, ve vyhledávači Seznam.cz, ve Wikizdrojích nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Náhodných výběr odborných pojmů, termínů a slov

Na stránce jste se mohli dozvědět: co znamená slovo Zemské jádro? resp. co znamená Zemské jádro? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Zemské jádro, odpověď na dotaz co je to Zemské jádro?. Víte např. kdo to je Ateista? Znáte a víte kdo je Konduktér? Neměli byste zapomenout na to, že ke každému výrazu, může existovat víc definic v různém kontextu, v různých oborech. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu Zemské jádro v jiné sekci než Fyzika. Některé texty obsahují odkaz a krátkou citaci z české Wikipedie. Tyto lze přebírat, upravovat a dále šířit při splnění licenčního ujednání CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího významy slov, zajímavosti, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Víte, co je to viz? Víte, že se nejedná o zkratku?