Co je to?
Výraz, termín, definice slova Drobenka. Co znamená odborný pojem Drobenka z kategorie Jídlo?

Co je to Drobenka? Význam slova

Co znamená pojem, slovo, definice termínu Drobenka?

Drobenka čili posypka nebo žmolenka je posyp pro ozdobení a dochucení koláčů nebo některých druhů sladkého pečiva. Na koláče se sype před pečením. Jedná se o směsici mouky, cukru a tuku. Někdy se přidávají i další přísady. Nejčastěji se používá hrubá mouka a cukr krupice, máslo nebo rostlinný tuk. Záleží na kuchaři, někdo využívá i polohrubou nebo hladkou mouku nebo jiný druh cukru. Míchá se většinou ručně, tuk se používá jen lehce povolený. Někdy se pro urychlení používá tuk rozpuštěný, drobenka se však více drolí a z koláče opadává.
Poměry surovin jsou také různé, obvyklé je dát tolik mouky, jako je dohromady cukru a tuku. Pokud se drobenka používá na koláče se šťavnatým ovocem, může se použít méně tuku, pro hladké pečivo je vhodné tuk naopak přidat. Chuť můžeme obměnit přidáním kokosové moučky, skořice, oříšků, karamelu či rumu.


Co je to Drobenka? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Drobenka. Co znamená odborný pojem Drobenka z kategorie Jídlo?

Neručíme za pravdivost a aktuálnost informací zde uvedených. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku co je to Drobenka? se známými na Twitteru, Pinterestu nebo Facebooku.

 Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu      

Termín Drobenka je v sekci jídlo

Klíčová slova: jídlo, synonymum, formulace, co znamená, Drobenka, význam, informace, definice pojmu, definice, názvosloví, pojem, terminologie, popis, termín, odborné názvosloví, jídlo, odborný výraz, co je to Drobenka?


Pojem Drobenka je v kategorii jídlo, ilustrační obrázek

Co označuje termín Drobenka? Definice slova, termínu z projektu Wikipedia

(Text byl převzat z mnohojazyčné online encyklopedie Wikipedia) Licence CC-BY-SA.

Drobenka neboli žmolenka (někdy také posypka či posýpka) je směs tuku, cukru a mouky, popřípadě i dalších přísad, která se používá pro zdobení koláčů a jiného sladkého pečiva. Na pečivo se sype před jeho pečením.

Koláče s drobenkou

Moravské koláče posypané drobenkou. Autor: Martin Holy, zdroj: Pixabay
Moravské koláče posypané drobenkou. Autor: Martin Holy, zdroj: Pixabay


Jiné informační zdroje o pojmu Drobenka

Najít pojem Drobenka na Google.cz

Vyhledat výraz Drobenka ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat heslo Drobenka ve fulltextu Seznam.cz

Najít slovo Drobenka ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat videa s názvem Drobenka na Youtube

Najít termín Drobenka ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Drobenka například v evropském vyhledávači Qwant, v Lingea slovnících, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Vybrané termíny, slova, pojmy

Tyto stránky vám umožnili zjistit jaká je definice slova Drobenka? resp. jaká je definice slova Drobenka? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Drobenka, odpověď na dotaz co je to Drobenka?. Víte např. kdo to je Producent? Znáte a víte kdo je Zuzana Majerová Zahradníková? Nezapomeňte prosím, že výrazy, hesla mohou mít víc významů podle toho o jaký obor se jedná. Nezbývá, než vám doporučit hledání v jiných kategoriích než je jídlo. Některé pojmy obsahují i krátkou citaci z české Wikipedie včetně internetového odkazu na podrobný popis. Takový typ textu je distribuován pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, popisy termínů, zajímavosti, významy slov, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Víte co znamená zkratka AYOR, JFGI nebo WIYF? Tyto a další zkratky naleznete na našem spřáteleném webu.