Co je to?
Definice odborného termínu, slova Drobenka. Co znamená pojem Drobenka z kategorie Jídlo?

Co je to Drobenka? Význam slova

Význam termínu, výrazu, vysvětlení pojmu Drobenka

Drobenka čili posypka nebo žmolenka je posyp pro ozdobení a dochucení koláčů nebo některých druhů sladkého pečiva. Na koláče se sype před pečením. Jedná se o směsici mouky, cukru a tuku. Někdy se přidávají i další přísady. Nejčastěji se používá hrubá mouka a cukr krupice, máslo nebo rostlinný tuk. Záleží na kuchaři, někdo využívá i polohrubou nebo hladkou mouku nebo jiný druh cukru. Míchá se většinou ručně, tuk se používá jen lehce povolený. Někdy se pro urychlení používá tuk rozpuštěný, drobenka se však více drolí a z koláče opadává.
Poměry surovin jsou také různé, obvyklé je dát tolik mouky, jako je dohromady cukru a tuku. Pokud se drobenka používá na koláče se šťavnatým ovocem, může se použít méně tuku, pro hladké pečivo je vhodné tuk naopak přidat. Chuť můžeme obměnit přidáním kokosové moučky, skořice, oříšků, karamelu či rumu.


Co je to Drobenka? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Drobenka. Co znamená pojem Drobenka z kategorie Jídlo?

Neručíme za aktuálnost a správnost uvedených informací, chyby vyhrazeny. Sepsáno redaktory Superia.cz

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku co je to Drobenka? s vašimi kamarády na Twitteru, Redditu, Facebooku nebo jinde.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Drobenka je v sekci Jídlo

Klíčová slova: terminologie, odborný výraz, odborné názvosloví, informace, Jídlo, pojem, definice, Jídlo, popis, terminus technicus, Drobenka, slovník, význam, wiki, heslo, význam slova, co to je, slovo


Pojem Drobenka je v kategorii Jídlo, ilustrační obrázek

Co se píše ve Wikipedii o pojmu Drobenka?

Níže umístěný text je převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Drobenka neboli žmolenka (někdy také posypka či posýpka) je směs tuku, cukru a mouky, popřípadě i dalších přísad, která se používá pro zdobení koláčů a jiného sladkého pečiva. Na pečivo se sype před jeho pečením.

Koláče s drobenkou

Moravské koláče posypané drobenkou. Autor: Martin Holy, zdroj: Pixabay
Moravské koláče posypané drobenkou. Autor: Martin Holy, zdroj: Pixabay


Doporučené zdroje informací k dalšímu studiu

Najít slovo Drobenka ve Wikislovníku

Hledat slovo Drobenka ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Najít heslo Drobenka ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Drobenka ve Wikimedia Commons

Vyhledat slovo Drobenka ve vyhledávači Qwant

Vyhledat výraz Drobenka ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Drobenka například ve Wikizdrojích, v Lingea slovnících, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, ve videích na Youtube nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Náhodných výběr odborných termínů, pojmů a hesel

Tyto stránky vám umožnili zjistit co znamená Drobenka? resp. co znamená výraz Drobenka? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Drobenka, odpověď na dotaz co je to Drobenka?. Víte např. kdo to je Bankovní poradce? Znáte a víte kdo je Alice Bendová? Jednotlivá slova, termíny, hesla můžou mít víc definic v různých oborech lidské činnosti. Hledejte proto odborný pojem i jinde než v sekci Jídlo Některé pojmy obsahují i krátkou citaci z české Wikipedie včetně internetového odkazu na podrobný popis. Takový typ textu je distribuován pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za navštívení našeho encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na zajímavosti, významy slov, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Víte co znamená zkratka AYOR, JFGI nebo WIYF? Tyto a další zkratky naleznete na našem spřáteleném webu.