Co je to?
Definice odborného termínu, slova Drobenka. Co znamená pojem Drobenka z kategorie Jídlo?

Co je to Drobenka? Význam slova

Co znamená pojem, definice termínu Drobenka?

Drobenka čili posypka nebo žmolenka je posyp pro ozdobení a dochucení koláčů nebo některých druhů sladkého pečiva. Na koláče se sype před pečením. Jedná se o směsici mouky, cukru a tuku. Někdy se přidávají i další přísady. Nejčastěji se používá hrubá mouka a cukr krupice, máslo nebo rostlinný tuk. Záleží na kuchaři, někdo využívá i polohrubou nebo hladkou mouku nebo jiný druh cukru. Míchá se většinou ručně, tuk se používá jen lehce povolený. Někdy se pro urychlení používá tuk rozpuštěný, drobenka se však více drolí a z koláče opadává.
Poměry surovin jsou také různé, obvyklé je dát tolik mouky, jako je dohromady cukru a tuku. Pokud se drobenka používá na koláče se šťavnatým ovocem, může se použít méně tuku, pro hladké pečivo je vhodné tuk naopak přidat. Chuť můžeme obměnit přidáním kokosové moučky, skořice, oříšků, karamelu či rumu.


Co je to Drobenka? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Drobenka. Co znamená pojem Drobenka z kategorie Jídlo?

Neručíme za eventuální chyby v textech. Text vytvořen pro server Superia.cz

Sdílejte text pojmu Drobenka se známými na Pinterestu, Facebooku nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Drobenka se nachází v kategorii Jídlo

Klíčová slova: terminologie, co znamená, lexikon, co je to Drobenka?, význam pojmu, slovo, přesný význam, termín, informace, synonymum, popis, wiki, odborné názvosloví, pojem, terminus technicus, Drobenka, názvosloví, formulace


Pojem Drobenka je v kategorii Jídlo, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Drobenka? Výraz, definice slova z Wikipedie

Uvedená defice je převzata z internetové online encyklopedie Wikipedia. Odkaz na článek je zde. Licence CC-BY-SA.

Drobenka neboli žmolenka (někdy také posypka či posýpka) je směs tuku, cukru a mouky, popřípadě i dalších přísad, která se používá pro zdobení koláčů a jiného sladkého pečiva. Na pečivo se sype před jeho pečením.

Koláče s drobenkou

Moravské koláče posypané drobenkou. Autor: Martin Holy, zdroj: Pixabay
Moravské koláče posypané drobenkou. Autor: Martin Holy, zdroj: Pixabay


Odkazy na jiné online zdroje a weby

Hledat pojem Drobenka ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Drobenka ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít termín Drobenka ve Wikislovníku

Vyhledat termín Drobenka ve fulltextu Seznam.cz

Hledat videa s názvem Drobenka na Youtube

Najít výraz Drobenka ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Drobenka například v Seznam.cz slovníku cizích slov, v ABC slovníku cizích slov a synonym, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, ve ruském vyhledávači Yandex nebo v Google překladači.

Náhodných výběr odborných pojmů, termínů a slov

Na této webové stránce jste se dozvěděli jaký je význam slova Drobenka? resp. co se skrývá pod slovem Drobenka? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Drobenka, odpověď na dotaz co je to Drobenka?. Víte např. kdo to je DTP operátor? Znáte a víte kdo je Centrista? Nezapomeňte prosím, že každé heslo může mít víc definic v závislosti na oboru a kontextu. Doporučujeme vám proto porozhlédnout se v jiných kategoriích (než Jídlo). Některé pojmy jsou obohaceny o citaci z Wikipedie. U nich uvádíme i konkrétní url projektu kde se dozvíte více. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu stručného encyklopedického slovníku, který se zaměřuje především na významy slov, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, zajímavosti, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Víte co znamená zkratka AYOR, JFGI nebo WIYF? Tyto a další zkratky naleznete na našem spřáteleném webu.