Co je to?
Definice výrazu Rar. Co znamená odborný pojem Rar z kategorie Software?

Co to je Rar? Význam slova

Pojem, termín, heslo, vysvětlení výrazu Rar

RAR je přípona souborů komprimovaných algoritmem RAR. Komprimace je způsob, jak zmenšit velikost souborů, aby zabíraly na disku méně místa. Soubory s příponou .rar je možné vytvářet jen v programu WinRAR. RAR komprese patří mezi bezeztrátové proprietární (s uzavřeným kódem) algoritmy. Pro otevření je potřeba komprimovaný soubor dekomprimovat. Algoritmus a původní program RAM pro MS DOS vyvinul v roce 1993 ruský programátor Jevgenij Rošal.


Co je to Rar? Význam slova, termín, Definice výrazu Rar. Co znamená odborný pojem Rar z kategorie Software?

Provozovatel neručí za správnost a aktuálnost zde uvedených informací. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Tento text (Rar) můžete sdílet s přáteli a kamarády prostřednictvím uvedených tlačítek na sociálních sítích Facebook nebo Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Rar patří do kategorie Software

Klíčová slova: význam, co je to Rar?, wiki, pojem, Software, přesný význam, slovník, vysvětlení, terminologie, definice pojmu, synonymum, odborný výraz, heslo, popis, informace, co to je, přesný výraz, terminus technicus


Pojem Rar je v kategorii Software, ilustrační obrázek

Co nám píše encyklopedie Wikipedia o termínu Rar?

Následující text definice pojmu byl převzat z projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

RAR je proprietární bezeztrátový kompresní algoritmus, souborový formát a zároveň název komerčního programu pro MS-DOS, jenž byl pro komprimaci, resp. archivaci, souborů tímto algoritmem původně – v roce 1993 – vyvinut. Jak algoritmus, tak program je dílem ruského programátora Jevgenije Rošala (odtud pojmenování Roshal ARchive). Spolu s formátem 7z dosahují kompresní poměry RAR ve vztahu k jiným kompresním algoritmům velmi dobrých výsledků.

Internetové odkazy na vyhledávače

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Rar ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat heslo Rar na Google.cz

Hledat termín Rar ve vyhledávači Yandex

Hledat videa s názvem Rar na Youtube

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Rar ve Wikimedia Commons

Najít výraz Rar ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Rar například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v Google překladači, ve Wikislovníku, v Microsoft Bing nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Další vybraná hesla, odborné termíny a pojmy

Na stránce jste se mohli dozvědět: co je to Rar? resp. co se vlastně skrývá pod slovem Rar? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Rar, odpověď na dotaz co je to Rar?. Víte např. kdo to je Trapper? Znáte a víte kdo je Hypoteční poradce? Jednotlivá slova můžou mít několik významů podle různých oborů. Zkuste proto termín Rar hledat i v jiných kategoriích (než Software) Některé texty jsou rozšířeny o citaci z české Wikipedie. Je zde uveden i odkaz na konkrétní stránku ze zmíněné encyklopedie. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího známé i neznámé pojmy, popisy termínů, zajímavosti, významy slov, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.