Co je to?
Definice výrazu Rar. Co znamená odborný pojem Rar z kategorie Software?

Co to je Rar? Význam slova

Co znamená termín, vysvětlení pojmu Rar?

RAR je přípona souborů komprimovaných algoritmem RAR. Komprimace je způsob, jak zmenšit velikost souborů, aby zabíraly na disku méně místa. Soubory s příponou .rar je možné vytvářet jen v programu WinRAR. RAR komprese patří mezi bezeztrátové proprietární (s uzavřeným kódem) algoritmy. Pro otevření je potřeba komprimovaný soubor dekomprimovat. Algoritmus a původní program RAM pro MS DOS vyvinul v roce 1993 ruský programátor Jevgenij Rošal.


Co je to Rar? Význam slova, termín, Definice výrazu Rar. Co znamená odborný pojem Rar z kategorie Software?

Chyby vyhrazeny. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Sdílejte uvedený text s partnery, kolegy a kamarády na internetových společenských sítích typu Pinterest, Reddit, Twitter či Facebooku, který je z nich nejznámější a nejpopulárnější.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Rar je v kategorii Software

Klíčová slova: terminus technicus, co znamená, pojem, terminologie, synonymum, co je to Rar?, Software, Rar, Software, přesný význam, názvosloví, formulace, slovník, význam, slovo, wiki, význam pojmu, heslo


Pojem Rar je v kategorii Software, ilustrační obrázek

Co píše online projekt Wikipedia o pojmu Rar?

(Uvedený text pochází online encyklopedie Wikipedia.cz) Licence CC-BY-SA.

RAR je proprietární bezeztrátový kompresní algoritmus, souborový formát a zároveň název komerčního programu pro MS-DOS, jenž byl pro komprimaci, resp. archivaci, souborů tímto algoritmem původně – v roce 1993 – vyvinut. Jak algoritmus, tak program je dílem ruského programátora Jevgenije Rošala (odtud pojmenování Roshal ARchive). Spolu s formátem 7z dosahují kompresní poměry RAR ve vztahu k jiným kompresním algoritmům velmi dobrých výsledků.

Hledejte v dalších online informačních zdrojích

Hledat pojem Rar ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Vyhledat termín Rar ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Rar ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Rar ve Wikimedia Commons

Zkusit najít slovo Rar na Google.cz

Hledat videa s názvem Rar na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Rar například ve vyhledávači Seznam.cz, v projektu slovnik.cz, ve ruském vyhledávači Yandex, ve Wikizdrojích nebo v Lingea slovnících.

Doporučené odborné pojmy, termíny, výrazy a hesla

Tyto stránky vám umožnili zjistit co to je Rar? resp. co se skrývá pod slovem Rar? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Rar, odpověď na dotaz co je to Rar?. Víte např. kdo to je Afrodita? Znáte a víte kdo je Hypoteční poradce? Jednotlivé termíny, pojmy, slova mohou mít vícero významů podle toho o jaký obor se jedná. Proto se porozhlédněte i v jiných sekcích (než Software). U části textů najdete citaci z české Wikipedie. Spolu s textem je vždy uvedena i url adresa na konkrétní stránku projektu. S těmi lze dále pracovat při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu projektu shromažďujícího známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, zajímavosti, popisy termínů, významy slov, slovníková hesla s názvem Co Je To?.