Co je to?
Definice výrazu Rar. Co znamená odborný pojem Rar z kategorie Software?

Co je Rar? Význam slova

Co znamená pojem, definice termínu Rar?

RAR je přípona souborů komprimovaných algoritmem RAR. Komprimace je způsob, jak zmenšit velikost souborů, aby zabíraly na disku méně místa. Soubory s příponou .rar je možné vytvářet jen v programu WinRAR. RAR komprese patří mezi bezeztrátové proprietární (s uzavřeným kódem) algoritmy. Pro otevření je potřeba komprimovaný soubor dekomprimovat. Algoritmus a původní program RAM pro MS DOS vyvinul v roce 1993 ruský programátor Jevgenij Rošal.


Co je to Rar? Význam slova, termín, Definice výrazu Rar. Co znamená odborný pojem Rar z kategorie Software?

Omlouváme se za možné chyby v textech. Napsáno redaktory Superia.cz

Uvedený text s definicí slova Rar můžete samozřejmě sdílet s blízkými na sociálních sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku 

Termín Rar je v sekci software

Klíčová slova: vysvětlení, odborný výraz, odborné názvosloví, termín, názvosloví, definice pojmu, slovo, software, význam slova, význam pojmu, software, přesný význam, význam, co je to Rar?, slovník, informace, synonymum, formulace


Pojem Rar je v kategorii software, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Rar? Definice slova, výraz, termín z Wikipedie

Níže uvedený text byl převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

RAR je proprietární bezeztrátový kompresní algoritmus, souborový formát a zároveň název komerčního programu pro MS-DOS, jenž byl pro komprimaci, resp. archivaci, souborů tímto algoritmem původně – v roce 1993 – vyvinut. Jak algoritmus, tak program je dílem ruského programátora Jevgenije Rošala (odtud pojmenování Roshal ARchive). Spolu s formátem 7z dosahují kompresní poměry RAR ve vztahu k jiným kompresním algoritmům velmi dobrých výsledků.

Jiné informační zdroje o pojmu Rar

Najít pojem Rar ve vyhledávači Yandex

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Rar ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít slovo Rar ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit najít termín Rar ve vyhledávači Qwant

Zkusit najít Rar ve Wikizdrojích

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Rar ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Rar například v Seznam.cz slovníku cizích slov, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve videích na Youtube, ve vyhledávači Seznam.cz nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Náhodné definice slov, pojmů a odborných termínů

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku co znamená Rar? resp. jaký je význam slova Rar? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Rar, odpověď na dotaz co je to Rar?. Víte např. kdo to je Conchita Wurst? Znáte a víte kdo je Terence Hill? Pojmy, termíny a hesla mohou mít různé významy vzhledem k tomu, že se používají v rozdílných oborech lidské činnosti. Proto případně zapátrejte po pojmu Rar i v jiných kategoriích (než software). Některé pojmy obsahují i krátkou citaci z české Wikipedie včetně internetového odkazu na podrobný popis. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme za návštěvu online projektu (slovníku) shromažďujícího slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, popisy termínů, významy slov, zajímavosti, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.