Co je to?
Definice výrazu Zlatý standard. Co znamená odborný pojem Zlatý standard z kategorie Ekonomie?

Co je Zlatý standard?

Co znamená heslo, definice termínu, pojmu Zlatý standard?

Zlatý standard je pojem pro stanovení hodnoty měny v měnovém systému. Zlato je zde považováno za obvyklé ekonomické měřítko. Měnová hodnota se pak odvozuje od určitého stanoveného množství zlata. Pokud je použit zlatý standard, musí být měna podložená odpovídajícím počtem bankovek nebo mincemi z přesně určené dávky zlata.
Zlatý standard slouží jako krytí měny, která je vydávána – vydavatel musí být schopen vyplatit jejich hodnotu ve zlatě. Předchází se tak navyšování oběhových peněz a inflaci. Standard mže být mezinárodní i interní. Výhodou je stabilita cen a stálé směnné kurzy, nevýhodou je to, že jsou zvýhodněny ty státy, které těží zlato.


Co je to Zlatý standard? Význam slova, termín, Definice výrazu Zlatý standard. Co znamená odborný pojem Zlatý standard z kategorie Ekonomie?

Provozovatel neručí za aktuálnost a přesnost informací v textech. Text byl vytvořen autorkami právě pro projekt Superia.cz

Uvedený text s definicí slova Zlatý standard můžete samozřejmě sdílet s ostatními na Pinterestu, Redditu, Twitteru anebo na Facebooku.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku 

Pojem Zlatý standard je v sekci ekonomie

Klíčová slova: význam pojmu, význam slova, co znamená, ekonomie, lexikon, termín, co je to Zlatý standard?, přesný výraz, terminus technicus, slovník, popis, definice, pojem, synonymum, ekonomie, formulace, definice pojmu, co to je


Pojem Zlatý standard je v kategorii ekonomie, ilustrační obrázek

Co nám píše encyklopedie Wikipedia o termínu Zlatý standard?

Následující popis termínu byl převzat z otevřené online encyklopedie, ze známé Wikipedie. Pro více informací klikněte na odkaz. Licence CC-BY-SA.

Zlatý standard (angl. Gold standard) je způsob vyjádření hodnoty měny v měnovém systému, kde standardním ekonomickým měřítkem je zlato. Hodnota měny, která je používána jako jednotka zúčtování, je odvozována od definovaného množství zlata.

Linky na jiné informační zdroje

Zkusit najít heslo Zlatý standard ve fulltextu Seznam.cz

Vyhledat slovo Zlatý standard ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Najít heslo Zlatý standard ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Vyhledat výraz Zlatý standard na Google obrázcích

Najít heslo Zlatý standard ve fulltextu vyhledávače Info.com

Zkusit najít frázi Zlatý standard ve Wikizdrojích

Dál můžete zkusit hledat slovo Zlatý standard například ve videích na Youtube, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v Microsoft Bing nebo v Lingea slovnících.

Náhodných výběr odborných pojmů, termínů a slov

Na této webové stránce jste se dozvěděli jaký je význam slova Zlatý standard? resp. co znamená slovo Zlatý standard? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Zlatý standard, odpověď na dotaz co je to Zlatý standard?. Víte např. kdo to je Julia Stiles? Znáte a víte kdo je Dagmar Patrasová? Věříme, že chápete, že texty nemohou být často aktualizovány. Pojmy mohou mít různé významy podle různých oborů. Pokuste se najít termín Zlatý standard i v jiné kategorii než v ekonomie. Některé texty obsahují odkaz a krátkou citaci z české Wikipedie. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA.

Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Kategorie ekonomie, koláčový graf, zlatý standard, ilustrační obrázek

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího zajímavosti, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, popisy termínů, přesné vysvětlení slov, významy slov s názvem Co Je To?.

Nejjednodušší způsob oživení pracovní plochy vašeho Windows, Androidu nebo jiného operačního systému je změna pozadí. Navštivte partnerskou stránku a vybírejte se stovek tapet přírody, Vesmíru apod.