Co je to?
Odborný výraz, definice slova Zlatý standard. Co znamená pojem Zlatý standard z kategorie Ekonomie?

Co je to Zlatý standard? Význam slova

Význam termínu, výrazu, vysvětlení pojmu Zlatý standard

Zlatý standard je pojem pro stanovení hodnoty měny v měnovém systému. Zlato je zde považováno za obvyklé ekonomické měřítko. Měnová hodnota se pak odvozuje od určitého stanoveného množství zlata. Pokud je použit zlatý standard, musí být měna podložená odpovídajícím počtem bankovek nebo mincemi z přesně určené dávky zlata.
Zlatý standard slouží jako krytí měny, která je vydávána – vydavatel musí být schopen vyplatit jejich hodnotu ve zlatě. Předchází se tak navyšování oběhových peněz a inflaci. Standard mže být mezinárodní i interní. Výhodou je stabilita cen a stálé směnné kurzy, nevýhodou je to, že jsou zvýhodněny ty státy, které těží zlato.


Odborný výraz, definice slova Zlatý standard. Co znamená pojem Zlatý standard z kategorie Ekonomie?

Uvedené informace jsou bez záruky. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Sdílejte tento text s heslem Zlatý standard s vašimi známými a kamarády na Redditu, Facebooku, Pinterestu nebo na jiných tzv. sociálních sítích.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Zlatý standard patří do kategorie Ekonomie

Klíčová slova: význam, popis, informace, synonymum, přesný význam, názvosloví, přesný výraz, slovo, terminus technicus, odborný výraz, význam pojmu, odborné názvosloví, definice pojmu, wiki, heslo, definice, Ekonomie, co je to Zlatý standard?


Pojem Zlatý standard je v kategorii Ekonomie, ilustrační obrázek

Co označuje termín Zlatý standard? Definice výrazu, slova, termínu z projektu Wikipedia

(Uvedený text pochází online encyklopedie Wikipedia.cz) Licence CC-BY-SA.

Zlatý standard (angl. Gold standard) je způsob vyjádření hodnoty měny v měnovém systému, kde standardním ekonomickým měřítkem je zlato. Hodnota měny, která je používána jako jednotka zúčtování, je odvozována od definovaného množství zlata.

Hledejte pojem Zlatý standard v následujících vyhledávačích

Vyhledat termín Zlatý standard ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Najít heslo Zlatý standard ve Wikislovníku

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Zlatý standard ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Zlatý standard ve Wikimedia Commons

Hledat heslo Zlatý standard ve vyhledávači Yandex

Hledat videa s názvem Zlatý standard na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Zlatý standard například v evropském vyhledávači Qwant, v Google překladači, v Microsoft Bing, ve vyhledávači Seznam.cz nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Výběr náhodných pojmů, výrazů, odborných termínů a slov

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku co je to Zlatý standard? resp. co znamená výraz Zlatý standard? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Zlatý standard, odpověď na dotaz co je to Zlatý standard?. Víte např. kdo to je Sociopat? Znáte a víte kdo je Šupák? Berte prosím v potaz, že jednotlivá slova mohou mít víc definic v různých oborech lidské činnosti. Proto případně zapátrejte i v jiných kategoriích (než Ekonomie). Některé texty jsou rozšířeny o citaci z české Wikipedie. Je zde uveden i odkaz na konkrétní stránku ze zmíněné encyklopedie. Ty lze využívat v souladu s licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu internetové encyklopedie, která shromažďuje popisy termínů, významy slov, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, zajímavosti, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Nejjednodušší způsob oživení pracovní plochy vašeho Windows, Androidu nebo jiného operačního systému je změna pozadí. Navštivte partnerskou stránku a vybírejte se stovek tapet přírody, Vesmíru apod.