Co je to?
Výraz, termín, definice slova Gynekomastie. Co znamená odborný pojem Gynekomastie z kategorie Lékařství?

Co je to Gynekomastie? Význam slova

Co znamená pojem, slovo, definice termínu Gynekomastie?

Gynekomastie je název pro stav prsou u chlapců i mužů. Prsa jsou abnormálně zvětšená a mohou připomínat prsa ženská. Gynekomastií mohou trpět starší muži, chlapci pubertálního věku nebo novorozenci.
Nejedná se o závažný stav, důsledkem může být bolest na prsou nebo psychické problémy – rozpaky a snížené sebevědomí.


Co je to Gynekomastie? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Gynekomastie. Co znamená odborný pojem Gynekomastie z kategorie Lékařství?

Neručíme za správnost a úplnost informací na Webových stránkách uvedených. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Sdílejte uvedený text s přáteli na Pinterestu, Facebooku nebo Twitteru.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku 

Heslo Gynekomastie je v kategorii lékařství

Klíčová slova: slovo, co je to Gynekomastie?, lékařství, terminologie, pojem, definice, přesný výraz, význam slova, co to je, wiki, synonymum, termín, slovník, názvosloví, popis, odborné názvosloví, význam pojmu, lékařství


Pojem Gynekomastie je v kategorii lékařství, ilustrační obrázek

V online encyklopedii Wikipedia se o slovu Gynekomastie můžete dozvědět následující

Následující definice termínu byla převzata z internetového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Gynekomastie je benigní zduření mužských prsou (vzácně pouze jednoho prsu). Projevem je koncentrické zvětšení prsní žlázy nebo stromatu.
Může být projevem normálního fyziologického vývoje v určitých obdobích života. Objevuje se u novorozenců, jako důsledek zvýšené hladiny estrogenů, které novorozenec získal přes placentu od matky. Dále se prsní žláza u mužů přechodně zvětšuje během puberty a ve vyšším věku, kdy gynekomastie bývá podmíněna pravděpodobně zvýšenou přeměnou androgenů na estrogeny v tkáních.

Další informační zdroje

Zkusit najít slovo Gynekomastie ve vyhledávači Yandex

Zkusit najít výraz Gynekomastie ve Wikizdrojích

Zkusit najít pojem Gynekomastie ve Wikislovníku

Hledat pojem Gynekomastie ve fulltextu Seznam.cz

Vyhledat termín Gynekomastie ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit najít heslo Gynekomastie ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Gynekomastie například v Microsoft Bing, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve videích na Youtube, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Náhodných výběr hesel, pojmů a odborných termínů

Nyní už nejspíš víte jaký je přesný význam slova Gynekomastie? resp. co je to Gynekomastie? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Gynekomastie, odpověď na dotaz co je to Gynekomastie?. Víte např. kdo to je Dermatolog? Znáte a víte kdo je Petra Pecková? Nezapomeňte prosím, že každé slovo může mít vícero významů podle toho o jaký obor se jedná. Vyzkoušejte proto hledání v jiných kategoriích (než lékařství). U části textů najdete citaci z české Wikipedie. Spolu s textem je vždy uvedena i url adresa na konkrétní stránku projektu. S těmi lze dále pracovat při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme vám za návštěvu projektu shromažďujícího známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, popisy termínů, významy slov, přesné vysvětlení slov, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Pýcha, pytel, pysk ... Víte jak to pokračuje dál? Pokud ne, odpověď naleznete tady.