Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Gynekomastie. Co znamená pojem Gynekomastie z kategorie Lékařství?

Co je Gynekomastie?

Co znamená termín, slovo, definice pojmu Gynekomastie?

Gynekomastie je název pro stav prsou u chlapců i mužů. Prsa jsou abnormálně zvětšená a mohou připomínat prsa ženská. Gynekomastií mohou trpět starší muži, chlapci pubertálního věku nebo novorozenci.
Nejedná se o závažný stav, důsledkem může být bolest na prsou nebo psychické problémy – rozpaky a snížené sebevědomí.


Co je to Gynekomastie? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Gynekomastie. Co znamená pojem Gynekomastie z kategorie Lékařství?

Možnost chyb vyhrazena. Text napsán pro Superia.cz

Uvedený text můžete pochopitelně sdílet s dalšími osobami na různých sociálních sítích – Facebooku, Pinterestu, Redditu nebo Twitteru.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku 

Termín Gynekomastie se nachází v kategorii lékařství

Klíčová slova: odborné názvosloví, přesný výraz, vysvětlení, terminus technicus, formulace, co znamená, popis, heslo, synonymum, lékařství, definice pojmu, terminologie, co to je, odborný výraz, informace, názvosloví, slovo, wiki


Pojem Gynekomastie je v kategorii lékařství, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Gynekomastie? Odborný výraz, termín, definice slova z Wikipedie

Níže uvedený text byl převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Gynekomastie je benigní zduření mužských prsou (vzácně pouze jednoho prsu). Projevem je koncentrické zvětšení prsní žlázy nebo stromatu.
Může být projevem normálního fyziologického vývoje v určitých obdobích života. Objevuje se u novorozenců, jako důsledek zvýšené hladiny estrogenů, které novorozenec získal přes placentu od matky. Dále se prsní žláza u mužů přechodně zvětšuje během puberty a ve vyšším věku, kdy gynekomastie bývá podmíněna pravděpodobně zvýšenou přeměnou androgenů na estrogeny v tkáních.

Další zdroje informací

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Gynekomastie ve Wikimedia Commons

Hledat heslo Gynekomastie na Google.cz

Najít pojem Gynekomastie ve vyhledávači Yandex

Zkusit najít výraz Gynekomastie ve vyhledávači Qwant

Najít heslo Gynekomastie ve Wikislovníku

Hledat videa s názvem Gynekomastie na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Gynekomastie například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve fulltextu Yahoo.com, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Výběr náhodných odborných termínů, pojmů a hesel

Na této webové stránce jste se dozvěděli co znamená Gynekomastie? resp. co znamená slovo Gynekomastie? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Gynekomastie, odpověď na dotaz co je to Gynekomastie?. Víte např. kdo to je Jack Frost? Znáte a víte kdo je Markéta Davidová? Berte v potaz, že uvedené texty nejsou pravidelně aktualizovány. v různých oborech lidské činnosti. Zkuste najít odborný termín i v jiné sekci než v lékařství. Některé pojmy obsahují doplňující definici z Wikipedie včetně url na konkrétní stránku. Takovéto texty spadají pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, nezbývá než vám poděkovat za návštěvu stručného webového slovníku, který se zaměřuje na známé i neznámé pojmy, zajímavosti, popisy termínů, významy slov, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Pýcha, pytel, pysk ... Víte jak to pokračuje dál? Pokud ne, odpověď naleznete tady.