Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Gynekomastie. Co znamená pojem Gynekomastie z kategorie Lékařství?

Co to je Gynekomastie? Význam slova

Význam termínu, výrazu, vysvětlení pojmu Gynekomastie

Gynekomastie je název pro stav prsou u chlapců i mužů. Prsa jsou abnormálně zvětšená a mohou připomínat prsa ženská. Gynekomastií mohou trpět starší muži, chlapci pubertálního věku nebo novorozenci.
Nejedná se o závažný stav, důsledkem může být bolest na prsou nebo psychické problémy – rozpaky a snížené sebevědomí.


Co je to Gynekomastie? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Gynekomastie. Co znamená pojem Gynekomastie z kategorie Lékařství?

Neručíme za pravdivost uvedených informací. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku co je to Gynekomastie? s přáteli na sociálních sítích Twitter, Facebook, Pinterest a Reddit.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Gynekomastie je v sekci Lékařství

Klíčová slova: definice pojmu, odborný výraz, synonymum, význam, význam slova, Lékařství, co je to Gynekomastie?, wiki, definice, odborné názvosloví, vysvětlení, slovník, informace, slovo, přesný výraz, Lékařství, termín, co znamená


Pojem Gynekomastie je v kategorii Lékařství, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Gynekomastie? Definice slova, termínu z Wikipedie

Následující popis termínu byl převzat z otevřené online encyklopedie, ze známé Wikipedie. Pro více informací klikněte na odkaz. Licence CC-BY-SA.

Gynekomastie je benigní zduření mužských prsou (vzácně pouze jednoho prsu). Projevem je koncentrické zvětšení prsní žlázy nebo stromatu.
Může být projevem normálního fyziologického vývoje v určitých obdobích života. Objevuje se u novorozenců, jako důsledek zvýšené hladiny estrogenů, které novorozenec získal přes placentu od matky. Dále se prsní žláza u mužů přechodně zvětšuje během puberty a ve vyšším věku, kdy gynekomastie bývá podmíněna pravděpodobně zvýšenou přeměnou androgenů na estrogeny v tkáních.

Další informační zdroje

Vyhledat pojem Gynekomastie ve Wikislovníku

Vyhledat heslo Gynekomastie ve Wikizdrojích

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Gynekomastie ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat slovo Gynekomastie ve fulltextu Seznam.cz

Hledat výraz Gynekomastie ve vyhledávači Yandex

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Gynekomastie ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Gynekomastie například v evropském vyhledávači Qwant, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v Microsoft Bing nebo v Google překladači.

Vybrané odborné pojmy, termíny a slova

Tyto stránky vám umožnili zjistit jaký je přesný význam slova Gynekomastie? resp. co znamená slovo Gynekomastie? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Gynekomastie, odpověď na dotaz co je to Gynekomastie?. Víte např. kdo to je Ajťák? Znáte a víte kdo je Tomáš Hertl? Pojmy, termíny a hesla mohou mít různé významy v různých oborech lidské činnosti. Proto se porozhlédněte i v jiných sekcích (než Lékařství). Některé pojmy obsahují i krátkou citaci z české Wikipedie včetně internetového odkazu na podrobný popis. S těmi lze dále pracovat při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme vám za návštěvu projektu shromažďujícího známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, definice odborných pojmů, popisy termínů, významy slov, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Pýcha, pytel, pysk ... Víte jak to pokračuje dál? Pokud ne, odpověď naleznete tady.