Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Gynekomastie. Co znamená pojem Gynekomastie z kategorie Lékařství?

Co to je Gynekomastie? Význam slova

Co znamená termín, slovo, definice pojmu Gynekomastie?

Gynekomastie je název pro stav prsou u chlapců i mužů. Prsa jsou abnormálně zvětšená a mohou připomínat prsa ženská. Gynekomastií mohou trpět starší muži, chlapci pubertálního věku nebo novorozenci.
Nejedná se o závažný stav, důsledkem může být bolest na prsou nebo psychické problémy – rozpaky a snížené sebevědomí.


Co je to Gynekomastie? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Gynekomastie. Co znamená pojem Gynekomastie z kategorie Lékařství?

Přes neustálou opakovanou kontrolu mohou být v textech chyby za něž se předem omlouváme. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Zaujala vás definice slova Gynekomastie? Pak se o tuto stránku podělte s přáteli a kamarády na Pinterestu, Redditu, Twitteru či Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Gynekomastie je v kategorii Lékařství

Klíčová slova: slovník, co to je, pojem, lexikon, informace, terminus technicus, vysvětlení, definice pojmu, význam pojmu, přesný výraz, Lékařství, synonymum, heslo, odborné názvosloví, slovo, co je to Gynekomastie?, Gynekomastie, definice


Pojem Gynekomastie je v kategorii Lékařství, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Gynekomastie? Odborný výraz, termín, definice slova z Wikipedie

Následující text definice byl převzat ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Gynekomastie je benigní zduření mužských prsou (vzácně pouze jednoho prsu). Projevem je koncentrické zvětšení prsní žlázy nebo stromatu.
Může být projevem normálního fyziologického vývoje v určitých obdobích života. Objevuje se u novorozenců, jako důsledek zvýšené hladiny estrogenů, které novorozenec získal přes placentu od matky. Dále se prsní žláza u mužů přechodně zvětšuje během puberty a ve vyšším věku, kdy gynekomastie bývá podmíněna pravděpodobně zvýšenou přeměnou androgenů na estrogeny v tkáních.

Odkazy na jiné weby a vyhledávače

Zkusit najít termín Gynekomastie ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Najít výraz Gynekomastie na Google.cz

Vyhledat termín Gynekomastie ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Gynekomastie ve Wikimedia Commons

Hledat slovo Gynekomastie ve vyhledávači Yandex

Vyhledat výraz Gynekomastie ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Gynekomastie například ve videích na Youtube, v projektu slovnik.cz, ve Wikislovníku, ve Wikizdrojích nebo v Lingea slovnících.

Víte, co znamenají tato slova, odborné termíny a pojmy?

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku jaká je definice slova Gynekomastie? resp. co znamená Gynekomastie? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Gynekomastie, odpověď na dotaz co je to Gynekomastie?. Víte např. kdo to je Démon? Znáte a víte kdo je Ernest Gellner? Pojmy, termíny a hesla mohou mít různé významy podle toho o jaký obor se jedná. Proto prosím zapátrejte i v jiných kategoriích než je Lékařství. U části textů najdete citaci z české Wikipedie. Spolu s textem je vždy uvedena i url adresa na konkrétní stránku projektu. Takovéto texty spadají pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, zajímavosti, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Pýcha, pytel, pysk ... Víte jak to pokračuje dál? Pokud ne, odpověď naleznete tady.