Co je to?
Definice výrazu, termínu Proudový chranič. Co znamená odborný pojem Proudový chranič z kategorie Technika?

Co je to Proudový chranič? Význam slova

Co znamená výraz, termín, pojem, definice slova Proudový chranič?

Proudový chránič je název elektrického přístroje, který zaručuje bezpečnost při používání elektrické energie. Pokud se přihodí, že by část elektrické energie odcházela mimo obvod, proudový chránič příslušný elektrický obvod odpojí.
K únikům energie může docházet z různých důvodů, způsobeny bývají nejčastěji dotykem člověka nebo poškozením izolace. Povinně musejí být proudovým chráničem vybaveny rozvaděče, obvody mimo budovy a zásuvkové obvody nových domovních instalací.


Co je to Proudový chranič? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Proudový chranič. Co znamená odborný pojem Proudový chranič z kategorie Technika?

Neručíme za aktuálnost a správnost uvedených informací, chyby vyhrazeny. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Tento text (Proudový chranič) můžete sdílet se známými na sociálních sítích Pinterestu, Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Proudový chranič patří do kategorie Technika

Klíčová slova: formulace, termín, Technika, terminus technicus, pojem, terminologie, lexikon, definice pojmu, definice, odborné názvosloví, odborný výraz, co to je, přesný výraz, přesný význam, wiki, Technika, význam pojmu, slovník


Pojem Proudový chranič je v kategorii Technika, ilustrační obrázek

Co se píše ve Wikipedii o pojmu Proudový chranič?

Následující definice pojmu pochází ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Proudový chránič je elektrický přístroj, který odpojí chráněný elektrický obvod, pokud část přitékajícího proudu uniká mimo obvod, například při poškození izolace nebo při dotyku člověka.

Další zdroje informací o slovu Proudový chranič

Hledat videa s názvem Proudový chranič na Youtube

Hledat pojem Proudový chranič ve fulltextu Seznam.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Proudový chranič ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat pojem Proudový chranič ve vyhledávači Yandex

Zkusit najít heslo Proudový chranič ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat heslo Proudový chranič ve Wikizdrojích

Dál můžete zkusit hledat slovo Proudový chranič například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v ABC slovníku cizích slov a synonym, v evropském vyhledávači Qwant, ve fulltextu Google.cz nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Náhodných výběr hesel, pojmů a odborných termínů

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku co znamená Proudový chranič? resp. jaká je definice termínu Proudový chranič? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Proudový chranič, odpověď na dotaz co je to Proudový chranič?. Víte např. kdo to je Farizej? Znáte a víte kdo je Žabař? Nezapomeňte prosím, že výrazy, hesla mohou mít víc významů v různých oborech lidské činnosti. Proto prosím zapátrejte i v jiných kategoriích než je Technika. Vybrané texty jsou rozšířené o citaci z české verze internetové encyklopedie Wikipedia.cz. Samozřejmě uvádíme i odkazu na konkrétní podstránku tohoto projektu. Takovéto texty spadají pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího zajímavosti, slovníková hesla, významy slov, popisy termínů, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Nezapomeňte navštívit partnerskou stránku s tapetami na plochu PC. Na výběr máte z stovky kvalitních fotografií ve vysokých rozlišeních.