Co je to?
Výraz, termín, definice slova Proudový chranič. Co znamená odborný pojem Proudový chranič z kategorie Technika?

Co je to Proudový chranič? Význam slova

Co znamená termín, slovo, heslo, vysvětlení pojmu Proudový chranič?

Proudový chránič je název elektrického přístroje, který zaručuje bezpečnost při používání elektrické energie. Pokud se přihodí, že by část elektrické energie odcházela mimo obvod, proudový chránič příslušný elektrický obvod odpojí.
K únikům energie může docházet z různých důvodů, způsobeny bývají nejčastěji dotykem člověka nebo poškozením izolace. Povinně musejí být proudovým chráničem vybaveny rozvaděče, obvody mimo budovy a zásuvkové obvody nových domovních instalací.


Co je to Proudový chranič? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Proudový chranič. Co znamená odborný pojem Proudový chranič z kategorie Technika?

Možnost chyb vyhrazena. Sepsáno redaktory Superia.cz

Zaujalo vás slovo, termín Proudový chranič? Potom se o definici podělte s kolegy na Facebooku, Twitteru, Pinterestu, Redditu nebo na jiné sociální síti.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    

Heslo Proudový chranič se nachází v kategorii technika

Klíčová slova: popis, technika, termín, význam pojmu, wiki, definice pojmu, technika, názvosloví, vysvětlení, lexikon, přesný význam, co to je, pojem, odborný výraz, co znamená, Proudový chranič, informace, terminus technicus


Pojem Proudový chranič je v kategorii technika, ilustrační obrázek

Co označuje termín Proudový chranič? Odborný výraz, termín, definice slova z projektu Wikipedia

Níže uvedená citace (text) je převzat z online projektu Wikipedie. Licence CC-BY-SA.

Proudový chránič je elektrický přístroj, který odpojí chráněný elektrický obvod, pokud část přitékajícího proudu uniká mimo obvod, například při poškození izolace nebo při dotyku člověka.

Hledejte v dalších zdrojích

Zkusit najít termín Proudový chranič ve vyhledávači Qwant

Najít termín Proudový chranič ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat pojem Proudový chranič na Google.cz

Najít heslo Proudový chranič ve Wikizdrojích

Najít výraz Proudový chranič ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Proudový chranič ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Proudový chranič například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v Lingea slovnících, ve ruském vyhledávači Yandex, ve vyhledávači Seznam.cz nebo v Google překladači.

Doporučené odborné pojmy, termíny, výrazy a hesla

Nyní už nejspíš víte jaký je přesný význam slova Proudový chranič? resp. co se skrývá pod slovem Proudový chranič? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Proudový chranič, odpověď na dotaz co je to Proudový chranič?. Víte např. kdo to je Sloupkař? Znáte a víte kdo je Ekolog? Jednotlivá slova, termíny, hesla můžou mít víc definic podle toho o jaký obor se jedná. Hledejte proto odborný pojem i jinde než v sekci technika Některé pojmy obsahují doplňující definici z Wikipedie včetně url na konkrétní stránku. S těmi lze dále pracovat při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za navštívení našeho encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na zajímavosti, slovníková hesla, popisy termínů, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Nezapomeňte navštívit partnerskou stránku s tapetami na plochu PC. Na výběr máte z stovky kvalitních fotografií ve vysokých rozlišeních.