Co je to?
Definice odborného termínu, slova Proudový chranič. Co znamená pojem Proudový chranič z kategorie Technika?

Co je Proudový chranič? Význam slova

Co znamená termín, vysvětlení pojmu Proudový chranič?

Proudový chránič je název elektrického přístroje, který zaručuje bezpečnost při používání elektrické energie. Pokud se přihodí, že by část elektrické energie odcházela mimo obvod, proudový chránič příslušný elektrický obvod odpojí.
K únikům energie může docházet z různých důvodů, způsobeny bývají nejčastěji dotykem člověka nebo poškozením izolace. Povinně musejí být proudovým chráničem vybaveny rozvaděče, obvody mimo budovy a zásuvkové obvody nových domovních instalací.


Co je to Proudový chranič? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Proudový chranič. Co znamená pojem Proudový chranič z kategorie Technika?

Možnost chyb vyhrazena. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Zaujala vás definice pojmu Proudový chranič? Pak se o ní podělte s kamarády na Twitteru, Pinterestu nebo Facebooku.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu  

Termín Proudový chranič patří do sekce technika

Klíčová slova: wiki, terminologie, pojem, vysvětlení, formulace, slovo, slovník, odborný výraz, co je to Proudový chranič?, synonymum, terminus technicus, význam slova, technika, přesný výraz, definice, heslo, přesný význam, význam pojmu


Pojem Proudový chranič je v kategorii technika, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Proudový chranič? Odborný výraz, termín, definice slova z Wikipedie

Níže uvedený text pochází z webového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Proudový chránič je elektrický přístroj, který odpojí chráněný elektrický obvod, pokud část přitékajícího proudu uniká mimo obvod, například při poškození izolace nebo při dotyku člověka.

Jiné doporučené zdroje informací

Hledat heslo Proudový chranič ve fulltextu Seznam.cz

Vyhledat heslo Proudový chranič ve Wikislovníku

Zkusit najít frázi Proudový chranič ve Wikizdrojích

Hledat videa s názvem Proudový chranič na Youtube

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Proudový chranič ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít slovo Proudový chranič ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Proudový chranič například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo v Google překladači.

Zkuste také následující odborné pojmy, termíny a hesla

Tyto stránky vám umožnili zjistit co znamená Proudový chranič? resp. co je to Proudový chranič? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Proudový chranič, odpověď na dotaz co je to Proudový chranič?. Víte např. kdo to je Evangelík? Znáte a víte kdo je Michal Kováč? Nezapomeňte prosím, že každé heslo může mít víc definic podle toho o jaký obor se jedná. Zkuste hledání i v jiné sekci webu než v technika. U některých textů najdete krátkou citaci z projektu Wikipedia včetně odkazu na kompletní text. Takový typ textu je distribuován pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu projektu shromažďujícího známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, definice odborných pojmů, popisy termínů, přesné vysvětlení slov, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Nezapomeňte navštívit partnerskou stránku s tapetami na plochu PC. Na výběr máte z stovky kvalitních fotografií ve vysokých rozlišeních.