Co je to?
Definice výrazu, termínu Proudový chranič. Co znamená odborný pojem Proudový chranič z kategorie Technika?

Co je to Proudový chranič? Význam slova

Co znamená heslo, definice termínu, pojmu Proudový chranič?

Proudový chránič je název elektrického přístroje, který zaručuje bezpečnost při používání elektrické energie. Pokud se přihodí, že by část elektrické energie odcházela mimo obvod, proudový chránič příslušný elektrický obvod odpojí.
K únikům energie může docházet z různých důvodů, způsobeny bývají nejčastěji dotykem člověka nebo poškozením izolace. Povinně musejí být proudovým chráničem vybaveny rozvaděče, obvody mimo budovy a zásuvkové obvody nových domovních instalací.


Co je to Proudový chranič? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Proudový chranič. Co znamená odborný pojem Proudový chranič z kategorie Technika?

Chyby vyhrazeny. Neručíme za faktickou přednost a aktuálnost informací. Napsáno redaktory Superia.cz

Sdílejte tuto stránku se slovem Proudový chranič s vašimi kamarády na Twitteru, Pinterestu nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Proudový chranič je v kategorii Technika

Klíčová slova: přesný výraz, slovník, odborný výraz, Technika, co znamená, slovo, odborné názvosloví, formulace, definice, Proudový chranič, popis, co je to Proudový chranič?, význam pojmu, terminologie, informace, synonymum, Technika, lexikon


Pojem Proudový chranič je v kategorii Technika, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Proudový chranič? Definice výrazu, slova, termínu z Wikipedie

Níže uvedený text pochází z webového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Proudový chránič je elektrický přístroj, který odpojí chráněný elektrický obvod, pokud část přitékajícího proudu uniká mimo obvod, například při poškození izolace nebo při dotyku člověka.

Zkuste zjistit více informací o slovu Proudový chranič v následujících zdrojích

Vyhledat výraz Proudový chranič ve vyhledávači Yandex

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Proudový chranič ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Proudový chranič ve Wikimedia Commons

Najít pojem Proudový chranič ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat heslo Proudový chranič ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Vyhledat pojem Proudový chranič ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Dál můžete zkusit hledat slovo Proudový chranič například ve videích na Youtube, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve fulltextu Google.cz, ve Wikislovníku nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Další vybraná hesla, odborné termíny a pojmy

Na této webové stránce jste se dozvěděli jaká je definice termínu Proudový chranič? resp. jaká je definice termínu Proudový chranič? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Proudový chranič, odpověď na dotaz co je to Proudový chranič?. Víte např. kdo to je Jack Rozparovač? Znáte a víte kdo je Metodik? Nezapomeňte prosím, že výrazy, hesla mohou mít víc významů podle různých oborů. Vyzkoušejte proto i příslušná synonyma a homonyma v jiných sekcích než Technika. U části pojmů naleznete citaci z projektu Wikipedia včetně internetové adresy kde naleznete kompletní popis. Takový typ textu spadá pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme, že jste navštívili online slovníkový projekt zaměřený na významy slov, přesné vysvětlení slov, popisy termínů, zajímavosti, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Nezapomeňte navštívit partnerskou stránku s tapetami na plochu PC. Na výběr máte z stovky kvalitních fotografií ve vysokých rozlišeních.