Co je to?
Definice výrazu, termínu Proudový chranič. Co znamená odborný pojem Proudový chranič z kategorie Technika?

Co je to Proudový chranič? Význam slova

Co znamená termín Proudový chranič? Vysvětlení pojmu, definice hesla

Proudový chránič je název elektrického přístroje, který zaručuje bezpečnost při používání elektrické energie. Pokud se přihodí, že by část elektrické energie odcházela mimo obvod, proudový chránič příslušný elektrický obvod odpojí.
K únikům energie může docházet z různých důvodů, způsobeny bývají nejčastěji dotykem člověka nebo poškozením izolace. Povinně musejí být proudovým chráničem vybaveny rozvaděče, obvody mimo budovy a zásuvkové obvody nových domovních instalací.


Co je to Proudový chranič? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Proudový chranič. Co znamená odborný pojem Proudový chranič z kategorie Technika?

Chyby vyhrazeny. Neručíme za faktickou přednost a aktuálnost informací. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Tento text samozřejmě můžete sdílet se známými na Pinterestu, Facebooku nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Proudový chranič je v sekci Technika

Klíčová slova: pojem, termín, odborný výraz, co znamená, definice pojmu, význam slova, definice, slovník, popis, synonymum, wiki, terminus technicus, lexikon, názvosloví, přesný význam, informace, terminologie, co to je


Pojem Proudový chranič je v kategorii Technika, ilustrační obrázek

Co se můžete dočíst ve Wikipedii o termínu Proudový chranič?

(Uvedený text pochází online encyklopedie Wikipedia.cz) Licence CC-BY-SA.

Proudový chránič je elektrický přístroj, který odpojí chráněný elektrický obvod, pokud část přitékajícího proudu uniká mimo obvod, například při poškození izolace nebo při dotyku člověka.

Odkazy na jiné weby

Vyhledat pojem Proudový chranič ve vyhledávači Qwant

Vyhledat heslo Proudový chranič ve vyhledávači Yandex

Hledat pojem Proudový chranič ve Wikizdrojích

Najít pojem Proudový chranič ve fulltextu Seznam.cz

Najít heslo Proudový chranič ve Wikislovníku

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Proudový chranič ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Proudový chranič například ve videích na Youtube, v Google překladači, v Seznam.cz slovníku cizích slov, ve fulltextu Google.cz nebo v Lingea slovnících.

Doporučené pojmy, slova, odborné termíny a výrazy

Na stránce jste se mohli dozvědět: jaká je definice termínu Proudový chranič? resp. jaký je význam pojmu Proudový chranič? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Proudový chranič, odpověď na dotaz co je to Proudový chranič?. Víte např. kdo to je Anna K? Znáte a víte kdo je Herpetolog? Berte prosím v úvahu, že pojmy mohou mít víc definic v různém kontextu, v různých oborech. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu Proudový chranič v jiné sekci než Technika. Některé texty obsahují odkaz a krátkou citaci z české Wikipedie. Tyto lze přebírat, upravovat a dále šířit při splnění licenčního ujednání CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího popisy termínů, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, zajímavosti, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Nezapomeňte navštívit partnerskou stránku s tapetami na plochu PC. Na výběr máte z stovky kvalitních fotografií ve vysokých rozlišeních.