Co je to?
Definice výrazu, termínu Proudový chranič. Co znamená odborný pojem Proudový chranič z kategorie Technika?

Co je Proudový chranič?

Co znamená termín, slovo, heslo, vysvětlení pojmu Proudový chranič?

Proudový chránič je název elektrického přístroje, který zaručuje bezpečnost při používání elektrické energie. Pokud se přihodí, že by část elektrické energie odcházela mimo obvod, proudový chránič příslušný elektrický obvod odpojí.
K únikům energie může docházet z různých důvodů, způsobeny bývají nejčastěji dotykem člověka nebo poškozením izolace. Povinně musejí být proudovým chráničem vybaveny rozvaděče, obvody mimo budovy a zásuvkové obvody nových domovních instalací.


Co je to Proudový chranič? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Proudový chranič. Co znamená odborný pojem Proudový chranič z kategorie Technika?

Neručíme za pravdivost a aktuálnost informací zde uvedených. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Sdílejte uvedený text s jinými osobami prostřednictvím sociálních sítích Facebook, Pinterest, Reddit nebo Twitter.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu  

Heslo Proudový chranič je v kategorii technika

Klíčová slova: co je to Proudový chranič?, co znamená, informace, popis, význam pojmu, termín, pojem, synonymum, přesný význam, formulace, definice pojmu, odborné názvosloví, slovník, odborný výraz, lexikon, význam, terminus technicus, přesný výraz


Pojem Proudový chranič je v kategorii technika, ilustrační obrázek

Co označuje termín Proudový chranič? Odborný výraz, termín, definice slova z projektu Wikipedia

Následující text definice pojmu byl převzat z projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Proudový chránič je elektrický přístroj, který odpojí chráněný elektrický obvod, pokud část přitékajícího proudu uniká mimo obvod, například při poškození izolace nebo při dotyku člověka.

Hledejte v dalších zdrojích

Vyhledat výraz Proudový chranič ve Wikizdrojích

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Proudový chranič ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít Proudový chranič ve fulltextu vyhledávače Info.com

Vyhledat heslo Proudový chranič ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit najít Proudový chranič ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit najít slovo Proudový chranič ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Proudový chranič například ve Wikislovníku, v Google překladači, ve videích na Youtube, ve fulltextu Yahoo.com nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Podívejte se také na tyto odborné výrazy, pojmy, termíny a slova

Na stránce jste se mohli dozvědět: co to je Proudový chranič? resp. co je to Proudový chranič? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Proudový chranič, odpověď na dotaz co je to Proudový chranič?. Víte např. kdo to je Kardiolog? Znáte a víte kdo je Ivan Gašparovič? Pochopte prosím, že definice nemohou být pravidelně aktualizovány. Pojmy mohou mít různé významy podle toho o jaký obor se jedná. Vyzkoušejte proto i příslušná synonyma a homonyma v jiných sekcích než technika. U části textů najdete citaci z české Wikipedie. Spolu s textem je vždy uvedena i url adresa na konkrétní stránku projektu. S těmi lze dále pracovat při dodržení licence CC-BY-SA.

Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Kategorie technika, hodinový stroj, proudový chranič, ilustrační obrázek

Vážení čtenáři, děkujeme vám za návštěvu projektu shromažďujícího přesné vysvětlení slov, popisy termínů, významy slov, slovníková hesla, zajímavosti, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Nezapomeňte navštívit partnerskou stránku s tapetami na plochu PC. Na výběr máte z stovky kvalitních fotografií ve vysokých rozlišeních.