Co je to?
Výraz, termín, definice slova Satén. Co znamená odborný pojem Satén z kategorie Materiály?

Co je to Satén? Význam slova

Pojem, termín, heslo, vysvětlení výrazu Satén

Satén je tkanina s více možnostmi použití, nejčastěji se ze saténu vyrábí spodní a noční prádlo nebo večerní šaty, je také vhodný na podšívky dalšího oblečení. Satén vyniká vysokým leskem na líci látky. Vyrábí se z vláken přírodního hedvábí, polyamidu, polyesteru nebo viskózy. Bavlněný satén z vláken bavlny nebo viskózy se používá například na povlečení, závěsy či některé druhy oblečení. Satén má vzhledově přitažlivou strukturu, je lesklý a hladký, pěkně splývá a je měkký na omak.


Co je to Satén? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Satén. Co znamená odborný pojem Satén z kategorie Materiály?

Možnost chyb vyhrazena. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Uvedený text můžete pochopitelně sdílet se známými na sociálních sítích Pinterestu, Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Satén se nachází v kategorii Materiály

Klíčová slova: terminus technicus, wiki, heslo, co znamená, vysvětlení, lexikon, Satén, odborné názvosloví, informace, přesný výraz, slovník, odborný výraz, popis, co je to Satén?, definice pojmu, pojem, terminologie, význam


Pojem Satén je v kategorii Materiály, ilustrační obrázek

Ve Wikipedii se o heslu Satén dozvíte následující

Uvedené vysvětlení pojmu je převzato z webu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Satén je tkanina v atlasové vazbě s vysokým leskem na lícní straně, kde převažují osnovní nitě.
Tkaniny se vyrábí převážně z přízí z nekonečných vláken (přírodní hedvábí, viskóza, polyester, polyamid) s použitím na večerní šaty, podšívkovinu, spodní a noční prádlo.
Známé jsou také bavlněné satény, ze kterých se šijí povlaky na posteloviny, závěsy nebo i halenky a večerní šaty. Bavlněné tkaniny jsou většinou mercerované, levnější zboží je jen kalandrované.

Pro další informace o termínu Satén zkuste tyto odkazy

Hledat výraz Satén ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat heslo Satén ve vyhledávači Yandex

Najít výraz Satén na Google.cz

Hledat videa s názvem Satén na Youtube

Vyhledat termín Satén ve vyhledávači Qwant

Hledat slovo Satén ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Satén například v Microsoft Bing, v Google překladači, ve Wikislovníku, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Doporučené odborné pojmy, termíny, výrazy a hesla

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku co znamená Satén? resp. co vlastně znamená slovo Satén? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Satén, odpověď na dotaz co je to Satén?. Víte např. kdo to je Zdeněk Troška? Znáte a víte kdo je Vin Diesel? Neměli byste zapomenout na to, že ke každému výrazu, může existovat víc definic podle různých oborů. Proto prosím zapátrejte i v jiných kategoriích než je Materiály. Některé pojmy obsahují doplňující definici z Wikipedie včetně url na konkrétní stránku. Takovéto texty spadají pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme našim čtenářům za návštěvu online encyklopedického projektu shromažďujícího popisy termínů, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, významy slov, známé i neznámé pojmy, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Chcete se dozvědět kdo slaví svátek (jmeniny) na Slovensku, v Polsku, Německu nebo v České republice? Pak se podívejte na web obsahující kalendář svátků.