Co je to?
Výraz, termín, definice slova Satén. Co znamená odborný pojem Satén z kategorie Materiály?

Co je to Satén? Význam slova

Vysvětlení pojmu, hesla, definice termínu Satén

Satén je tkanina s více možnostmi použití, nejčastěji se ze saténu vyrábí spodní a noční prádlo nebo večerní šaty, je také vhodný na podšívky dalšího oblečení. Satén vyniká vysokým leskem na líci látky. Vyrábí se z vláken přírodního hedvábí, polyamidu, polyesteru nebo viskózy. Bavlněný satén z vláken bavlny nebo viskózy se používá například na povlečení, závěsy či některé druhy oblečení. Satén má vzhledově přitažlivou strukturu, je lesklý a hladký, pěkně splývá a je měkký na omak.


Co je to Satén? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Satén. Co znamená odborný pojem Satén z kategorie Materiály?

Přes neustálou opakovanou kontrolu mohou být v textech chyby za něž se předem omlouváme. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Zaujalo vás slovo, termín Satén? Potom se o definici podělte s přáteli na sociálních sítích Twitter, Facebook, Pinterest a Reddit.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Satén se nachází v kategorii Materiály

Klíčová slova: slovo, definice pojmu, wiki, informace, přesný význam, význam pojmu, odborný výraz, co to je, synonymum, názvosloví, heslo, vysvětlení, Materiály, definice, význam, význam slova, terminus technicus, termín


Pojem Satén je v kategorii Materiály, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Satén? Definice slova, výraz, termín z Wikipedie

Níže uvedený text byl převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Satén je tkanina v atlasové vazbě s vysokým leskem na lícní straně, kde převažují osnovní nitě.
Tkaniny se vyrábí převážně z přízí z nekonečných vláken (přírodní hedvábí, viskóza, polyester, polyamid) s použitím na večerní šaty, podšívkovinu, spodní a noční prádlo.
Známé jsou také bavlněné satény, ze kterých se šijí povlaky na posteloviny, závěsy nebo i halenky a večerní šaty. Bavlněné tkaniny jsou většinou mercerované, levnější zboží je jen kalandrované.

Pro více informací o heslu Satén zkuste navštívit tyto odkazy

Hledat termín Satén ve vyhledávači Yandex

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Satén ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít pojem Satén ve Wikizdrojích

Najít termín Satén ve Wikislovníku

Hledat videa s názvem Satén na Youtube

Vyhledat výraz Satén ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Satén například v Seznam.cz slovníku cizích slov, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve vyhledávači Seznam.cz, ve fulltextu Google.cz nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Výběr z náhodných odborných pojmů, hesel, termínů

Tyto stránky vám umožnili zjistit jaká je definice slova Satén? resp. jaký je význam pojmu Satén? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Satén, odpověď na dotaz co je to Satén?. Víte např. kdo to je George Friedman? Znáte a víte kdo je Penélope Cruz? Ke každému pojmu může existovat vícero definic v závislosti na oboru a kontextu. Hledejte proto odborný pojem i jinde než v sekci Materiály Některé pojmy obsahují doplňující definici z Wikipedie včetně url na konkrétní stránku. Takový typ textu je distribuován pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme vám za návštěvu projektu shromažďujícího slovníková hesla, významy slov, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, popisy termínů, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Chcete se dozvědět kdo slaví svátek (jmeniny) na Slovensku, v Polsku, Německu nebo v České republice? Pak se podívejte na web obsahující kalendář svátků.