Co je to?
Výraz, termín, definice slova Satén. Co znamená odborný pojem Satén z kategorie Materiály?

Co je Satén?

Pojem, definice termínu, vysvětlení slova Satén

Satén je tkanina s více možnostmi použití, nejčastěji se ze saténu vyrábí spodní a noční prádlo nebo večerní šaty, je také vhodný na podšívky dalšího oblečení. Satén vyniká vysokým leskem na líci látky. Vyrábí se z vláken přírodního hedvábí, polyamidu, polyesteru nebo viskózy. Bavlněný satén z vláken bavlny nebo viskózy se používá například na povlečení, závěsy či některé druhy oblečení. Satén má vzhledově přitažlivou strukturu, je lesklý a hladký, pěkně splývá a je měkký na omak.


Co je to Satén? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Satén. Co znamená odborný pojem Satén z kategorie Materiály?

Uvedené informace jsou bez záruky. Text napsán pro Superia.cz

Líbí se vám definice pojmu Satén? Pak se o ní podělte s vašimi přáteli na Twitteru, Redditu nebo Facebooku.

 Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu  

Výraz Satén je v kategorii materiály

Klíčová slova: co znamená, termín, význam slova, popis, slovník, materiály, slovo, Satén, lexikon, formulace, synonymum, materiály, přesný výraz, co to je, význam, definice pojmu, definice, vysvětlení


Pojem Satén je v kategorii materiály, ilustrační obrázek

Co označuje termín Satén? Definice termínu, výrazu z projektu Wikipedia

Následující text definice byl převzat ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Satén je tkanina v atlasové vazbě s vysokým leskem na lícní straně, kde převažují osnovní nitě.
Tkaniny se vyrábí převážně z přízí z nekonečných vláken (přírodní hedvábí, viskóza, polyester, polyamid) s použitím na večerní šaty, podšívkovinu, spodní a noční prádlo.
Známé jsou také bavlněné satény, ze kterých se šijí povlaky na posteloviny, závěsy nebo i halenky a večerní šaty. Bavlněné tkaniny jsou většinou mercerované, levnější zboží je jen kalandrované.

Hledejte v dalších online informačních zdrojích

Hledat slovo Satén ve vyhledávači Yahoo

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Satén ve Wikimedia Commons

Zkusit najít výraz Satén ve fulltextu vyhledávače Info.com

Vyhledat výraz Satén ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit najít výraz Satén ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Vyhledat slovo Satén ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Satén například ve ruském vyhledávači Yandex, v Lingea slovnících, v Google obrázcích, v evropském vyhledávači Qwant nebo v Google překladači.

Výběr odborných pojmů, slov, termínů a výrazů

Teď už znáte odpověď na otázku co znamená slovo Satén? resp. co se skrývá pod slovem Satén? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Satén, odpověď na dotaz co je to Satén?. Víte např. kdo to je Tomáš Kalas? Znáte a víte kdo je Erik Tabery? Bohužel, nestíháme pravidelně aktualizovat všechny texty. Pojmy mohou mít různé významy v závislosti na oboru a kontextu. Zkuste proto termín Satén hledat i v jiných kategoriích (než materiály). U některých pojmů uvádíme i doplňující definici pojmu z Wikipedie včetně odkazu na konkrétní stránku Wikipedie, kde se dočtete více. Tyto lze přebírat, upravovat a dále šířit při splnění licenčního ujednání CC-BY-SA.

Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Kategorie materiály, ratan, satén, ilustrační obrázek

Vážení čtenáři, musíme vám poděkovat za návštěvu internetového encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na popisy termínů, zajímavosti, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Chcete se dozvědět kdo slaví svátek (jmeniny) na Slovensku, v Polsku, Německu nebo v České republice? Pak se podívejte na web obsahující kalendář svátků.