Co je to?
Výraz, termín, definice slova Satén. Co znamená odborný pojem Satén z kategorie Materiály?

Co je to Satén? Význam slova

Co znamená termín, vysvětlení pojmu Satén?

Satén je tkanina s více možnostmi použití, nejčastěji se ze saténu vyrábí spodní a noční prádlo nebo večerní šaty, je také vhodný na podšívky dalšího oblečení. Satén vyniká vysokým leskem na líci látky. Vyrábí se z vláken přírodního hedvábí, polyamidu, polyesteru nebo viskózy. Bavlněný satén z vláken bavlny nebo viskózy se používá například na povlečení, závěsy či některé druhy oblečení. Satén má vzhledově přitažlivou strukturu, je lesklý a hladký, pěkně splývá a je měkký na omak.


Co je to Satén? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Satén. Co znamená odborný pojem Satén z kategorie Materiály?

Texty mohou obsahovat chyby nebo překlepy, za které se předem omlouváme. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Zaujalo vás slovo, termín Satén? Potom se o definici podělte s přáteli na Facebooku, Redditu, Pinterestu nebo Twitteru.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru    

Pojem Satén se nachází v kategorii materiály

Klíčová slova: přesný výraz, Satén, názvosloví, lexikon, odborný výraz, odborné názvosloví, co to je, termín, slovo, pojem, heslo, přesný význam, význam, definice pojmu, vysvětlení, synonymum, materiály, co znamená


Pojem Satén je v kategorii materiály, ilustrační obrázek

Ve Wikipedii se o termínu Satén píše následující

Následující definice pojmu pochází ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Satén je tkanina v atlasové vazbě s vysokým leskem na lícní straně, kde převažují osnovní nitě.
Tkaniny se vyrábí převážně z přízí z nekonečných vláken (přírodní hedvábí, viskóza, polyester, polyamid) s použitím na večerní šaty, podšívkovinu, spodní a noční prádlo.
Známé jsou také bavlněné satény, ze kterých se šijí povlaky na posteloviny, závěsy nebo i halenky a večerní šaty. Bavlněné tkaniny jsou většinou mercerované, levnější zboží je jen kalandrované.

Jiné zdroje informací o pojmu Satén

Vyhledat výraz Satén ve Wikizdrojích

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Satén ve Wikimedia Commons

Zkusit najít slovo Satén ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit najít termín Satén na Google.cz

Hledat heslo Satén ve vyhledávači Qwant

Najít výraz Satén ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Satén například v Microsoft Bing, v Lingea slovnících, v Seznam.cz slovníku cizích slov, ve Wikislovníku nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Náhodné pojmy, výrazy, slova a odborné termíny

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku co je to Satén? resp. jaká je definice termínu Satén? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Satén, odpověď na dotaz co je to Satén?. Víte např. kdo to je Petr Fiala? Znáte a víte kdo je Oldřich Mánert? Jednotlivá slova mohou mít vícero významů v různém kontextu, v různých oborech. Doporučujeme vám hledat v jiných sekcích (než materiály). Některé pojmy jsou obohaceny o citaci z Wikipedie. U nich uvádíme i konkrétní url projektu kde se dozvíte více. Ty lze využívat v souladu s licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu internetové encyklopedie, která shromažďuje přesné vysvětlení slov, zajímavosti, slovníková hesla, významy slov, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Chcete se dozvědět kdo slaví svátek (jmeniny) na Slovensku, v Polsku, Německu nebo v České republice? Pak se podívejte na web obsahující kalendář svátků.