Co je to?
Výraz, termín, definice slova Satén. Co znamená odborný pojem Satén z kategorie Materiály?

Co je to Satén? Význam slova

Vysvětlení pojmu, termínu, hesla, výrazu Satén

Satén je tkanina s více možnostmi použití, nejčastěji se ze saténu vyrábí spodní a noční prádlo nebo večerní šaty, je také vhodný na podšívky dalšího oblečení. Satén vyniká vysokým leskem na líci látky. Vyrábí se z vláken přírodního hedvábí, polyamidu, polyesteru nebo viskózy. Bavlněný satén z vláken bavlny nebo viskózy se používá například na povlečení, závěsy či některé druhy oblečení. Satén má vzhledově přitažlivou strukturu, je lesklý a hladký, pěkně splývá a je měkký na omak.


Co je to Satén? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Satén. Co znamená odborný pojem Satén z kategorie Materiály?

Veškeré texty jsou bez záruky. Text vytvořen pro server Superia.cz

Doporučujeme sdílet tento text s vašimi kamarády, známými a přáteli na Pinterestu, Redditu, Twitteru anebo na Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Satén patří do sekce Materiály

Klíčová slova: termín, co je to Satén?, přesný výraz, definice, přesný význam, názvosloví, terminologie, formulace, význam, wiki, pojem, lexikon, Materiály, co znamená, slovník, Materiály, terminus technicus, význam pojmu


Pojem Satén je v kategorii Materiály, ilustrační obrázek

Co označuje termín Satén? Výraz, definice slova z projektu Wikipedia

Níže uvedený text pochází z webového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Satén je tkanina v atlasové vazbě s vysokým leskem na lícní straně, kde převažují osnovní nitě.
Tkaniny se vyrábí převážně z přízí z nekonečných vláken (přírodní hedvábí, viskóza, polyester, polyamid) s použitím na večerní šaty, podšívkovinu, spodní a noční prádlo.
Známé jsou také bavlněné satény, ze kterých se šijí povlaky na posteloviny, závěsy nebo i halenky a večerní šaty. Bavlněné tkaniny jsou většinou mercerované, levnější zboží je jen kalandrované.

Hledejte v dalších zdrojích

Hledat videa s názvem Satén na Youtube

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Satén ve Wikimedia Commons

Najít heslo Satén ve vyhledávači Yandex

Najít slovo Satén ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat pojem Satén ve Wikizdrojích

Zkusit najít heslo Satén ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Satén například ve vyhledávači Seznam.cz, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v Google překladači.

Zkuste také následující odborné pojmy, termíny a hesla

Na této webové stránce jste se dozvěděli co znamená slovo Satén? resp. co to je Satén? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Satén, odpověď na dotaz co je to Satén?. Víte např. kdo to je Emil Zátopek? Znáte a víte kdo je Penélope Cruz? Nezapomeňte prosím, že každé heslo může mít víc definic podle toho o jaký obor se jedná. Vyzkoušejte proto i příslušná synonyma a homonyma v jiných sekcích než Materiály. U některých textů citujeme českou Wikipedii. Spolu s krátkou citací (textem) vždy uvádíme u url adresu projektu. Takový typ textu spadá pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu stručného encyklopedického slovníku, který se zaměřuje především na popisy termínů, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, zajímavosti, významy slov s názvem Co Je To?.

Chcete se dozvědět kdo slaví svátek (jmeniny) na Slovensku, v Polsku, Německu nebo v České republice? Pak se podívejte na web obsahující kalendář svátků.