Co je to?
Výraz, termín, definice slova Sangria. Co znamená odborný pojem Sangria z kategorie Nápoje?

Co je to Sangria? Význam slova

Pojem, termín, heslo, vysvětlení výrazu Sangria

Sangria je osvěžující nápoj, proslulý nejvíce ve Španělsku, Portugalsku a Jižní Americe. Variant sangrie je mnoho, základem je vždy červené víno a více druhů ovoce. Samotný název pochází z latiny, slovo sanguis znamená krev, jejíž barva je příznačnou barvou nápoje.
Sangrie se velice rozšířila a nabízí se o celém světě. Prodává se i plněná v lahvích, ale lze si ji připravit i čerstvou doma z červeného vína, brandy, nakrájeného ovoce, sladidla a ledu.


Co je to Sangria? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Sangria. Co znamená odborný pojem Sangria z kategorie Nápoje?

Neručíme za eventuální chyby v textech. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Budeme rádi, pokud budete definici slova Sangria sdílet s kamarády na Redditu, Facebooku, Pinterestu nebo na jiných tzv. sociálních sítích.

 Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu      

Termín Sangria patří do sekce nápoje

Klíčová slova: co znamená, názvosloví, slovník, slovo, wiki, nápoje, význam pojmu, co je to Sangria?, informace, co to je, terminologie, odborné názvosloví, odborný výraz, formulace, význam slova, heslo, vysvětlení, přesný výraz


Pojem Sangria je v kategorii nápoje, ilustrační obrázek

Ve Wikipedii se o heslu Sangria dozvíte následující

Níže uvedený text pochází z webového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Sangria (portugalsky) či sangría (španělsky) je osvěžující lehký alkoholický nápoj typický pro Pyrenejský poloostrov. Vyrábí se obvykle z červeného vína, ovocné drti, sladidla a malého množství brandy, směs se pak nechá v chladu odstát. Název je odvozen od termínu pro krev (španělsky sangre), kvůli sytě červené barvě sangrie. Současná pravidla schválená Evropským parlamentem v lednu 2014 umožňují pod jménem sangria prodávat pouze nápoje vyrobené ve Španělsku nebo Portugalsku.

Osvěžující Sangria

Osvěžující vychlazená sangria s různými druhy ovoce. Autor: LambdaPoint, zdroj: Pixabay
Osvěžující vychlazená sangria s různými druhy ovoce. Autor: LambdaPoint, zdroj: Pixabay


Další informace o pojmu Sangria hledejte v níže uvedených zdrojích

Hledat heslo Sangria ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit najít termín Sangria ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat videa s názvem Sangria na Youtube

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Sangria ve Wikimedia Commons

Zkusit najít slovo Sangria na Google.cz

Hledat termín Sangria ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Sangria například ve ruském vyhledávači Yandex, v Google překladači, v Seznam.cz slovníku cizích slov, ve vyhledávači Seznam.cz nebo v Lingea slovnících.

Výběr z nejčastěji hledaných slov

Právě jste zjistili co znamená Sangria? resp. jaká je definice termínu Sangria? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Sangria, odpověď na dotaz co je to Sangria?. Víte např. kdo to je Soumař? Znáte a víte kdo je Event manager? Pojmy, termíny a hesla mohou mít různé významy v různých oborech lidské činnosti. Zkuste proto vyhledávání nebo se podívejte do jiných kategorií než je nápoje. U některých textů najdete krátkou citaci z projektu Wikipedia včetně odkazu na kompletní text. Takovéto texty spadají pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme našim čtenářům za návštěvu online encyklopedického projektu shromažďujícího známé i neznámé pojmy, popisy termínů, přesné vysvětlení slov, zajímavosti, významy slov, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Být, bydlit, obyvatel ... Vzpomenete si ještě na všechna vyjmenovaná slova po B?