Co je to?
Definice výrazu, termínu Sangria. Co znamená odborný pojem Sangria z kategorie Nápoje?

Co je to Sangria? Význam slova

Význam termínu, výrazu, vysvětlení pojmu Sangria

Sangria je osvěžující nápoj, proslulý nejvíce ve Španělsku, Portugalsku a Jižní Americe. Variant sangrie je mnoho, základem je vždy červené víno a více druhů ovoce. Samotný název pochází z latiny, slovo sanguis znamená krev, jejíž barva je příznačnou barvou nápoje.
Sangrie se velice rozšířila a nabízí se o celém světě. Prodává se i plněná v lahvích, ale lze si ji připravit i čerstvou doma z červeného vína, brandy, nakrájeného ovoce, sladidla a ledu.


Co je to Sangria? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Sangria. Co znamená odborný pojem Sangria z kategorie Nápoje?

Neručíme za aktuálnost a správnost uvedených informací, chyby vyhrazeny. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku co je to Sangria? s partnery, kolegy a kamarády na internetových společenských sítích typu Pinterest, Reddit, Twitter či Facebooku, který je z nich nejznámější a nejpopulárnější.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Sangria je v sekci Nápoje

Klíčová slova: termín, slovo, přesný výraz, terminologie, význam, Nápoje, wiki, význam slova, definice pojmu, definice, lexikon, formulace, Nápoje, synonymum, odborný výraz, názvosloví, pojem, Sangria


Pojem Sangria je v kategorii Nápoje, ilustrační obrázek

Co se píše ve Wikipedii o pojmu Sangria?

(Uvedený text pochází online encyklopedie Wikipedia.cz) Licence CC-BY-SA.

Sangria (portugalsky) či sangría (španělsky) je osvěžující lehký alkoholický nápoj typický pro Pyrenejský poloostrov. Vyrábí se obvykle z červeného vína, ovocné drti, sladidla a malého množství brandy, směs se pak nechá v chladu odstát. Název je odvozen od termínu pro krev (španělsky sangre), kvůli sytě červené barvě sangrie. Současná pravidla schválená Evropským parlamentem v lednu 2014 umožňují pod jménem sangria prodávat pouze nápoje vyrobené ve Španělsku nebo Portugalsku.

Osvěžující Sangria

Osvěžující vychlazená sangria s různými druhy ovoce. Autor: LambdaPoint, zdroj: Pixabay
Osvěžující vychlazená sangria s různými druhy ovoce. Autor: LambdaPoint, zdroj: Pixabay


Doporučené zdroje informací k dalšímu studiu

Hledat heslo Sangria ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit najít termín Sangria ve fulltextu Seznam.cz

Najít heslo Sangria ve vyhledávači Qwant

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Sangria ve Wikimedia Commons

Vyhledat pojem Sangria ve Wikislovníku

Hledat videa s názvem Sangria na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Sangria například ve Wikizdrojích, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, ve fulltextu Google.cz nebo v Google překladači.

Doporučené odborné pojmy, termíny, výrazy a hesla

Tyto stránky vám umožnili zjistit co znamená Sangria? resp. jaký je význam slova Sangria? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Sangria, odpověď na dotaz co je to Sangria?. Víte např. kdo to je Fejetonista? Znáte a víte kdo je Ivan Pilný? Pojmy, termíny a hesla mohou mít různé významy v různých oborech lidské činnosti. Hledejte proto odborný pojem i jinde než v sekci Nápoje Některé pojmy obsahují i krátkou citaci z české Wikipedie včetně internetového odkazu na podrobný popis. Takový typ textu je distribuován pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu projektu shromažďujícího zajímavosti, významy slov, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Být, bydlit, obyvatel ... Vzpomenete si ještě na všechna vyjmenovaná slova po B?