Co je to?
Definice výrazu, termínu Sangria. Co znamená odborný pojem Sangria z kategorie Nápoje?

Co je to Sangria? Význam slova

Co znamená heslo, definice termínu, pojmu Sangria?

Sangria je osvěžující nápoj, proslulý nejvíce ve Španělsku, Portugalsku a Jižní Americe. Variant sangrie je mnoho, základem je vždy červené víno a více druhů ovoce. Samotný název pochází z latiny, slovo sanguis znamená krev, jejíž barva je příznačnou barvou nápoje.
Sangrie se velice rozšířila a nabízí se o celém světě. Prodává se i plněná v lahvích, ale lze si ji připravit i čerstvou doma z červeného vína, brandy, nakrájeného ovoce, sladidla a ledu.


Co je to Sangria? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Sangria. Co znamená odborný pojem Sangria z kategorie Nápoje?

Neručíme za pravdivost a aktuálnost informací zde uvedených. Text vytvořen pro server Superia.cz

Tento krátký text můžete velmi snadno sdílet s rodinou a kamarády na sociálních sítích Twitter, Facebook, Pinterest a Reddit.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu  

Výraz Sangria patří do kategorie nápoje

Klíčová slova: přesný výraz, nápoje, co znamená, pojem, co je to Sangria?, definice, názvosloví, co to je, definice pojmu, wiki, synonymum, odborný výraz, význam pojmu, vysvětlení, odborné názvosloví, terminus technicus, nápoje, slovník


Pojem Sangria je v kategorii nápoje, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Sangria? Definice výrazu, slova, termínu z Wikipedie

Dále uvedený text byl převzat ze svobodné otevřené online encyklopedie Wikipedia. Více zde. Dostupné pod licencí CC-BY-SA.

Sangria (portugalsky) či sangría (španělsky) je osvěžující lehký alkoholický nápoj typický pro Pyrenejský poloostrov. Vyrábí se obvykle z červeného vína, ovocné drti, sladidla a malého množství brandy, směs se pak nechá v chladu odstát. Název je odvozen od termínu pro krev (španělsky sangre), kvůli sytě červené barvě sangrie. Současná pravidla schválená Evropským parlamentem v lednu 2014 umožňují pod jménem sangria prodávat pouze nápoje vyrobené ve Španělsku nebo Portugalsku.

Osvěžující Sangria

Osvěžující vychlazená sangria s různými druhy ovoce. Autor: LambdaPoint, zdroj: Pixabay
Osvěžující vychlazená sangria s různými druhy ovoce. Autor: LambdaPoint, zdroj: Pixabay


Pro další informace o termínu Sangria zkuste tyto odkazy

Hledat slovo Sangria ve vyhledávači Yandex

Hledat videa s názvem Sangria na Youtube

Najít výraz Sangria ve fulltextu Seznam.cz

Najít slovo Sangria ve Wikizdrojích

Hledat heslo Sangria ve vyhledávači Qwant

Vyhledat výraz Sangria ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Dál můžete zkusit hledat slovo Sangria například ve fulltextu Google.cz, v ABC slovníku cizích slov a synonym, v Seznam.cz slovníku cizích slov, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo v projektu slovnik.cz.

Náhodných výběr odborných pojmů, termínů a slov

Na této webové stránce jste se dozvěděli jaká je definice termínu Sangria? resp. jaký je přesný význam slova Sangria? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Sangria, odpověď na dotaz co je to Sangria?. Víte např. kdo to je Monetarista? Znáte a víte kdo je Farmakolog? Nezapomeňte, že jednotlivé výrazy mohou mít víc významů podle různých oborů. Pokuste se najít termín Sangria i v jiné kategorii než v nápoje. Některé texty jsou rozšířeny o citaci z české Wikipedie. Je zde uveden i odkaz na konkrétní stránku ze zmíněné encyklopedie. Takový typ textu spadá pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu stručného encyklopedického slovníku, který se zaměřuje především na popisy termínů, definice odborných pojmů, významy slov, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Být, bydlit, obyvatel ... Vzpomenete si ještě na všechna vyjmenovaná slova po B?