Co je to?
Definice výrazu Sangria. Co znamená odborný pojem Sangria z kategorie Nápoje?

Co je Sangria? Význam slova

Vysvětlení pojmu, termínu, hesla, výrazu Sangria

Sangria je osvěžující nápoj, proslulý nejvíce ve Španělsku, Portugalsku a Jižní Americe. Variant sangrie je mnoho, základem je vždy červené víno a více druhů ovoce. Samotný název pochází z latiny, slovo sanguis znamená krev, jejíž barva je příznačnou barvou nápoje.
Sangrie se velice rozšířila a nabízí se o celém světě. Prodává se i plněná v lahvích, ale lze si ji připravit i čerstvou doma z červeného vína, brandy, nakrájeného ovoce, sladidla a ledu.


Co je to Sangria? Význam slova, termín, Definice výrazu Sangria. Co znamená odborný pojem Sangria z kategorie Nápoje?

Pečlivě jsme zkontrolovali všechny informace a údaje. Přesto však nevylučujeme, že je v textech chyba. Text vytvořen pro Superia.cz

Uvedený text s definicí slova Sangria můžete samozřejmě sdílet s dalšími lidmi na Pinterestu, Redditu, Twitteru anebo na Facebooku.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    

Pojem Sangria je v sekci nápoje

Klíčová slova: informace, terminologie, slovo, wiki, nápoje, odborné názvosloví, význam, pojem, formulace, co to je, termín, názvosloví, význam slova, heslo, odborný výraz, přesný význam, terminus technicus, definice


Pojem Sangria je v kategorii nápoje, ilustrační obrázek

Ve Wikipedii se o termínu Sangria píše následující

Následující popis termínu byl převzat z otevřené online encyklopedie, ze známé Wikipedie. Pro více informací klikněte na odkaz. Licence CC-BY-SA.

Sangria (portugalsky) či sangría (španělsky) je osvěžující lehký alkoholický nápoj typický pro Pyrenejský poloostrov. Vyrábí se obvykle z červeného vína, ovocné drti, sladidla a malého množství brandy, směs se pak nechá v chladu odstát. Název je odvozen od termínu pro krev (španělsky sangre), kvůli sytě červené barvě sangrie. Současná pravidla schválená Evropským parlamentem v lednu 2014 umožňují pod jménem sangria prodávat pouze nápoje vyrobené ve Španělsku nebo Portugalsku.

Osvěžující Sangria

Osvěžující vychlazená sangria s různými druhy ovoce. Autor: LambdaPoint, zdroj: Pixabay
Osvěžující vychlazená sangria s různými druhy ovoce. Autor: LambdaPoint, zdroj: Pixabay


Další zdroje informací o slovu Sangria

Hledat heslo Sangria ve fulltextu vyhledávače Info.com

Zkusit najít výraz Sangria ve vyhledávači Qwant

Najít heslo Sangria ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit najít slovo Sangria ve vyhledávači Yandex

Zkusit najít pojem Sangria ve Wikislovníku

Vyhledat termín Sangria ve Wikizdrojích

Dál můžete zkusit hledat slovo Sangria například ve fulltextu Google.cz, v nabídce zboží na Heureka.cz, v Seznam.cz slovníku cizích slov, ve fulltextu Yahoo.com nebo v Lingea slovnících.

Náhodné pojmy, výrazy, slova a odborné termíny

Právě nyní již víte jaký je význam slova Sangria? resp. co to je Sangria? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Sangria, odpověď na dotaz co je to Sangria?. Víte např. kdo to je Leon Tsoukernik? Znáte a víte kdo je Radiolog? Berte na vědomí, že pojmy mohou mít více významů podle různých oborů. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu Sangria v jiné sekci než nápoje. Některé texty obsahují odkaz a krátkou citaci z české Wikipedie. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu stručného encyklopedického slovníku, který se zaměřuje především na známé i neznámé pojmy, významy slov, definice odborných pojmů, slovníková hesla, zajímavosti, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Být, bydlit, obyvatel ... Vzpomenete si ještě na všechna vyjmenovaná slova po B?