Co je to?
Výraz, termín, definice slova Ionizace. Co znamená odborný pojem Ionizace z kategorie Fyzika?

Co je to Ionizace? Význam slova

Co znamená termín, vysvětlení pojmu Ionizace?

Ionizace je pojmenování děje, při kterém dochází k přeměně molekuly či elektronicky neutrálního atomu na ion. Jiný význam pojmenování je určení stavu hmoty obsahující určité množství ionů. Iony jsou nosiči elektrického náboje.
Pokud probíhá ionizace v plynném prostředí, které je nevodivé, stane se z něj prostředí vodivé pro elektrický proud. Při ionizaci vzduchu převáží negativní iony nad pozitivními, což je přínosem pro zdraví člověka.


Co je to Ionizace? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Ionizace. Co znamená odborný pojem Ionizace z kategorie Fyzika?

Texty mohou obsahovat chyby. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Text můžete velmi jednoduše sdílet s blízkými na sociálních sítích jako je Facebook a Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Ionizace se nachází v sekci Fyzika

Klíčová slova: definice pojmu, přesný výraz, pojem, heslo, terminus technicus, co je to Ionizace?, přesný význam, informace, termín, synonymum, Ionizace, co znamená, co to je, vysvětlení, formulace, lexikon, význam pojmu, terminologie


Pojem Ionizace je v kategorii Fyzika, ilustrační obrázek

Co označuje termín Ionizace? Výraz, definice slova z projektu Wikipedia

Uvedené vysvětlení pojmu je převzato z webu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Ionizace je proces, při kterém se z elektricky neutrálního atomu nebo molekuly stává ion. Pojem „ionizace“ také označuje stav hmoty, která obsahuje ionty.
Opačným dějem k ionizaci je rekombinace.

Hledejte v dalších zdrojích

Vyhledat termín Ionizace ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit najít heslo Ionizace na Google.cz

Hledat pojem Ionizace ve fulltextu Seznam.cz

Hledat termín Ionizace ve vyhledávači Yandex

Najít slovo Ionizace ve vyhledávači Qwant

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Ionizace ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Ionizace například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve Wikizdrojích, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Náhodných výběr odborných termínů, pojmů a hesel

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku jaká je definice termínu Ionizace? resp. jaká je definice slova Ionizace? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Ionizace, odpověď na dotaz co je to Ionizace?. Víte např. kdo to je Brigádník? Znáte a víte kdo je Lékárník? Jednotlivá slova mohou mít vícero významů podle toho o jaký obor se jedná. Doporučujeme vám hledat v jiných sekcích (než Fyzika). K vybraným textům jsme doplnili citaci z projektu Wikipedia.cz včetně odkazu na konkrétní podstránku na Wikipedii, kde se dozvíte víc. Tyto lze kopírovat, upravovat a dále sdílet při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštívení online slovníku zaměřeného na slovníková hesla, definice odborných pojmů, popisy termínů, významy slov, přesné vysvětlení slov, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Máte-li chvilku času, podívejte se prosím na partnerskou stránku plnou obrázků vhodných na plochu počítače. Jsou zde stovky tapet v desítkách kategorií. Vybere si proto určitě každý.