Co je to?
Výraz, termín, definice slova Ionizace. Co znamená odborný pojem Ionizace z kategorie Fyzika?

Co je to Ionizace? Význam slova

Co znamená heslo, definice termínu, pojmu Ionizace?

Ionizace je pojmenování děje, při kterém dochází k přeměně molekuly či elektronicky neutrálního atomu na ion. Jiný význam pojmenování je určení stavu hmoty obsahující určité množství ionů. Iony jsou nosiči elektrického náboje.
Pokud probíhá ionizace v plynném prostředí, které je nevodivé, stane se z něj prostředí vodivé pro elektrický proud. Při ionizaci vzduchu převáží negativní iony nad pozitivními, což je přínosem pro zdraví člověka.


Co je to Ionizace? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Ionizace. Co znamená odborný pojem Ionizace z kategorie Fyzika?

Omlouváme se za možné chyby v textech. Text vytvořen pro server Superia.cz

Tento krátký text můžete velmi snadno sdílet se známými na sociálních sítích Pinterestu, Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Ionizace patří do kategorie Fyzika

Klíčová slova: terminologie, Ionizace, co to je, význam, význam slova, slovo, Fyzika, definice, odborné názvosloví, popis, wiki, přesný výraz, názvosloví, Fyzika, termín, slovník, synonymum, lexikon


Pojem Ionizace je v kategorii Fyzika, ilustrační obrázek

Ve Wikipedii se o heslu Ionizace dozvíte následující

(Uvedený text pochází online encyklopedie Wikipedia.cz) Licence CC-BY-SA.

Ionizace je proces, při kterém se z elektricky neutrálního atomu nebo molekuly stává ion. Pojem „ionizace“ také označuje stav hmoty, která obsahuje ionty.
Opačným dějem k ionizaci je rekombinace.

Internetové odkazy na vyhledávače

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Ionizace ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat videa s názvem Ionizace na Youtube

Vyhledat slovo Ionizace ve Wikislovníku

Najít slovo Ionizace ve Wikizdrojích

Zkusit najít výraz Ionizace ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Vyhledat výraz Ionizace na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Ionizace například ve ruském vyhledávači Yandex, v nabídce zboží na Heureka.cz, v Seznam.cz slovníku cizích slov, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Doporučené pojmy, slova, odborné termíny a výrazy

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku jaká je definice slova Ionizace? resp. co se přesně ukrývá za slovem Ionizace? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Ionizace, odpověď na dotaz co je to Ionizace?. Víte např. kdo to je Všeználek? Znáte a víte kdo je Lékárník? Berte v úvahu, že termíny mohou mít víc definic podle různých oborů. Proto případně zapátrejte po pojmu Ionizace i v jiných kategoriích (než Fyzika). Vybrané texty jsou rozšířené o citaci z české verze internetové encyklopedie Wikipedia.cz. Samozřejmě uvádíme i odkazu na konkrétní podstránku tohoto projektu. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, vážení návštěvníci, děkujeme za návštěvu webových stránek shromažďujících slovníková hesla, popisy termínů, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, významy slov, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Máte-li chvilku času, podívejte se prosím na partnerskou stránku plnou obrázků vhodných na plochu počítače. Jsou zde stovky tapet v desítkách kategorií. Vybere si proto určitě každý.