Co je to?
Výraz, termín, definice slova Ionizace. Co znamená odborný pojem Ionizace z kategorie Fyzika?

Co je to Ionizace? Význam slova

Význam pojmu, termínu, vysvětlení výrazu Ionizace

Ionizace je pojmenování děje, při kterém dochází k přeměně molekuly či elektronicky neutrálního atomu na ion. Jiný význam pojmenování je určení stavu hmoty obsahující určité množství ionů. Iony jsou nosiči elektrického náboje.
Pokud probíhá ionizace v plynném prostředí, které je nevodivé, stane se z něj prostředí vodivé pro elektrický proud. Při ionizaci vzduchu převáží negativní iony nad pozitivními, což je přínosem pro zdraví člověka.


Co je to Ionizace? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Ionizace. Co znamená odborný pojem Ionizace z kategorie Fyzika?

Neručíme za eventuální chyby v textech. Napsáno redaktory Superia.cz

Sdílejte tuto stránku se slovem Ionizace s vašimi kamarády, známými a přáteli na Pinterestu, Redditu, Twitteru anebo na Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Ionizace je v kategorii Fyzika

Klíčová slova: definice, co je to Ionizace?, terminologie, pojem, Fyzika, Fyzika, formulace, slovo, terminus technicus, odborný výraz, vysvětlení, přesný výraz, význam slova, význam, lexikon, synonymum, definice pojmu, co znamená


Pojem Ionizace je v kategorii Fyzika, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Ionizace? Definice termínu, výrazu z Wikipedie

Uvedené vysvětlení pojmu je převzato z webu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Ionizace je proces, při kterém se z elektricky neutrálního atomu nebo molekuly stává ion. Pojem „ionizace“ také označuje stav hmoty, která obsahuje ionty.
Opačným dějem k ionizaci je rekombinace.

Odkazy na jiné weby

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Ionizace ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat videa s názvem Ionizace na Youtube

Zkusit najít heslo Ionizace ve Wikizdrojích

Hledat heslo Ionizace ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Najít výraz Ionizace ve vyhledávači Yandex

Najít heslo Ionizace na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Ionizace například v Microsoft Bing, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve vyhledávači Seznam.cz, v evropském vyhledávači Qwant nebo v projektu slovnik.cz.

Často hledané výrazy, termíny a odborné pojmy

Na této webové stránce jste se dozvěděli jaký je význam slova Ionizace? resp. co se přesně ukrývá za slovem Ionizace? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Ionizace, odpověď na dotaz co je to Ionizace?. Víte např. kdo to je Mark Wahlberg? Znáte a víte kdo je Natalia Oreiro? Pojmy, termíny a hesla mohou mít různé významy v různém kontextu, v různých oborech. Doporučujeme vám proto porozhlédnout se v jiných kategoriích (než Fyzika). U části pojmů naleznete citaci z projektu Wikipedia včetně internetové adresy kde naleznete kompletní popis. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme, že jste navštívili online slovníkový projekt zaměřený na přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, popisy termínů, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, významy slov s názvem Co Je To?.

Máte-li chvilku času, podívejte se prosím na partnerskou stránku plnou obrázků vhodných na plochu počítače. Jsou zde stovky tapet v desítkách kategorií. Vybere si proto určitě každý.