Co je to?
Výraz, termín, definice slova Ionizace. Co znamená odborný pojem Ionizace z kategorie Fyzika?

Co je to Ionizace? Význam slova

Co znamená termín, slovo, heslo, vysvětlení pojmu Ionizace?

Ionizace je pojmenování děje, při kterém dochází k přeměně molekuly či elektronicky neutrálního atomu na ion. Jiný význam pojmenování je určení stavu hmoty obsahující určité množství ionů. Iony jsou nosiči elektrického náboje.
Pokud probíhá ionizace v plynném prostředí, které je nevodivé, stane se z něj prostředí vodivé pro elektrický proud. Při ionizaci vzduchu převáží negativní iony nad pozitivními, což je přínosem pro zdraví člověka.


Co je to Ionizace? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Ionizace. Co znamená odborný pojem Ionizace z kategorie Fyzika?

Možnost chyb vyhrazena. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Zaujalo vás slovo, termín Ionizace? Potom se o definici podělte s partnery, kolegy a kamarády na Twitteru, Redditu nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu  

Heslo Ionizace se nachází v kategorii fyzika

Klíčová slova: co je to Ionizace?, slovo, přesný význam, vysvětlení, terminus technicus, definice, význam, Ionizace, co to je, slovník, definice pojmu, termín, terminologie, pojem, fyzika, názvosloví, lexikon, význam slova


Pojem Ionizace je v kategorii fyzika, ilustrační obrázek

Co označuje termín Ionizace? Odborný výraz, termín, definice slova z projektu Wikipedia

Níže uvedená citace (text) je převzat z online projektu Wikipedie. Licence CC-BY-SA.

Ionizace je proces, při kterém se z elektricky neutrálního atomu nebo molekuly stává ion. Pojem „ionizace“ také označuje stav hmoty, která obsahuje ionty.
Opačným dějem k ionizaci je rekombinace.

Hledejte v dalších zdrojích

Zkusit najít heslo Ionizace ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit najít slovo Ionizace ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat pojem Ionizace ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat videa s názvem Ionizace na Youtube

Hledat heslo Ionizace ve vyhledávači Yandex

Vyhledat slovo Ionizace ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Ionizace například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v Google překladači, ve Wikizdrojích, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Náhodných výběr odborných pojmů, termínů a slov

Nyní už nejspíš víte jaký je přesný význam slova Ionizace? resp. jaká je definice termínu Ionizace? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Ionizace, odpověď na dotaz co je to Ionizace?. Víte např. kdo to je Cihlář? Znáte a víte kdo je IT konzultant? Nezapomeňte prosím, že výrazy, hesla mohou mít víc významů podle toho o jaký obor se jedná. Hledejte proto odborný pojem i jinde než v sekci fyzika Některé pojmy obsahují doplňující definici z Wikipedie včetně url na konkrétní stránku. S těmi lze dále pracovat při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu projektu shromažďujícího přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, definice odborných pojmů, popisy termínů, známé i neznámé pojmy, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Máte-li chvilku času, podívejte se prosím na partnerskou stránku plnou obrázků vhodných na plochu počítače. Jsou zde stovky tapet v desítkách kategorií. Vybere si proto určitě každý.