Co je to?
Definice výrazu, termínu Ionizace. Co znamená odborný pojem Ionizace z kategorie Fyzika?

Co je to Ionizace? Význam slova

Co znamená heslo, definice termínu, pojmu Ionizace?

Ionizace je pojmenování děje, při kterém dochází k přeměně molekuly či elektronicky neutrálního atomu na ion. Jiný význam pojmenování je určení stavu hmoty obsahující určité množství ionů. Iony jsou nosiči elektrického náboje.
Pokud probíhá ionizace v plynném prostředí, které je nevodivé, stane se z něj prostředí vodivé pro elektrický proud. Při ionizaci vzduchu převáží negativní iony nad pozitivními, což je přínosem pro zdraví člověka.


Co je to Ionizace? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Ionizace. Co znamená odborný pojem Ionizace z kategorie Fyzika?

Neručíme za pravdivost a aktuálnost informací zde uvedených. Text napsán pro Superia.cz

Sdílejte text pojmu Ionizace s vašimi kamarády na Pinterestu, Facebooku nebo Twitteru.

 Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku 

Pojem Ionizace se nachází v kategorii fyzika

Klíčová slova: fyzika, fyzika, co je to Ionizace?, terminologie, odborný výraz, lexikon, popis, slovník, termín, Ionizace, přesný význam, formulace, terminus technicus, pojem, synonymum, wiki, co znamená, co to je


Pojem Ionizace je v kategorii fyzika, ilustrační obrázek

Co nám píše encyklopedie Wikipedia o termínu Ionizace?

Uvedené vysvětlení pojmu je převzato z webu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Ionizace je proces, při kterém se z elektricky neutrálního atomu nebo molekuly stává ion. Pojem „ionizace“ také označuje stav hmoty, která obsahuje ionty.
Opačným dějem k ionizaci je rekombinace.

Linky na jiné informační zdroje

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Ionizace ve Wikimedia Commons

Hledat videa s názvem Ionizace na Youtube

Zkusit najít heslo Ionizace ve Wikislovníku

Zkusit najít Ionizace ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit najít pojem Ionizace ve fulltextu Seznam.cz

Najít heslo Ionizace ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Ionizace například ve ruském vyhledávači Yandex, v Google překladači, v Seznam.cz slovníku cizích slov, ve Wikizdrojích nebo v Lingea slovnících.

Doporučené pojmy, slova, odborné termíny a výrazy

Právě nyní již víte jaký je význam slova Ionizace? resp. co znamená Ionizace? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Ionizace, odpověď na dotaz co je to Ionizace?. Víte např. kdo to je Leo Rojas? Znáte a víte kdo je Šárka Fialová? Ke každému slovo může existovat víc definic podle různých oborů. Proto se porozhlédněte i v jiných sekcích (než fyzika). Některé pojmy jsou obohaceny o citaci z Wikipedie. U nich uvádíme i konkrétní url projektu kde se dozvíte více. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího významy slov, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, zajímavosti, popisy termínů, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Máte-li chvilku času, podívejte se prosím na partnerskou stránku plnou obrázků vhodných na plochu počítače. Jsou zde stovky tapet v desítkách kategorií. Vybere si proto určitě každý.