Co je to?
Výraz, termín, definice slova IIHF. Co znamená odborný pojem IIHF z kategorie Sport?

Co je to IIHF? Význam slova

Co znamená pojem, definice termínu IIHF?

IIHF je zkratka slov, která označují International Ice Hockey Federation, čili federaci národních hokejových asociací. Tato organizace se zabývá řízením hokejových sportů, tedy ledního a inline hokeje. Řídí jak mužský, tak ženský hokej. IIHF má sídlo v Curychu. Založena byla v roce 1908, jejím členem je i Česká republika. Celkem má 74 členů. Ovlivňuje hlavně činnost ledního hokeje v Evropě. Je organizátorem významných mezinárodních údajů, kromě Světového poháru.
Podle pravidel IIHF se hrají Evropské národní ligové soutěže a organizace pořádá také turnaje profesionálních klubů a národních výběrů. IIHF se podílí se i na udělování trestů pro hráče a vydávání zákazů činnosti pro celou Evropu a její vyjádření má vysokou váhu. Pokud hráč nesouhlasí, může se odvolat ke Sportovnímu arbitrážnímu soudu, který sídlí ve Švýcarském Lausanne. IIHF pravidla však neplatí všude, například v Severní Americe platí pouze pravidla NHL.


Co je to IIHF? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova IIHF. Co znamená odborný pojem IIHF z kategorie Sport?

Neručíme za úplnost, správnost, přesnost ani aktuálnost zde uvedených informací. Text vytvořen pro server Superia.cz

Definici pojmu IIHF sdílejte se známými na internetových společenských sítích typu Pinterest, Reddit, Twitter či Facebooku, který je z nich nejznámější a nejpopulárnější.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu      

Termín IIHF je v kategorii sport

Klíčová slova: odborné názvosloví, názvosloví, slovo, termín, sport, definice pojmu, přesný význam, formulace, význam, informace, pojem, heslo, vysvětlení, význam pojmu, přesný výraz, terminus technicus, co znamená, význam slova


Pojem IIHF je v kategorii sport, ilustrační obrázek

Co znamená pojem IIHF? Definice slova, výraz, termín z Wikipedie

Níže uvedený text pochází z webového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Mezinárodní federace ledního hokeje (anglicky International Ice Hockey Federation, zkratka IIHF) je federace národních hokejových asociací řídící sportovní odvětví lední hokej a inline hokej pro muže i ženy, se sídlem v Curychu. Byla založena v roce 1908, do roku 1957 pod názvem Ligue Internationale de Hockey sur Glace (LIHG). V současnosti má 74 členů.

Více informací o pojmu IIHF lze najít v následujících zdrojích

Zkusit najít heslo IIHF ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit najít pojem IIHF ve Wikizdrojích

Najít heslo IIHF ve Wikislovníku

Najít slovo IIHF ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat termín IIHF ve vyhledávači Qwant

Vyhledat heslo IIHF ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo IIHF například ve fulltextu Google.cz, v projektu slovnik.cz, ve videích na Youtube, v Microsoft Bing nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Často hledaná hesla, odborné termíny, pojmy, slova

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku co znamená IIHF? resp. jaká je definice termínu IIHF? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu IIHF, odpověď na dotaz co je to IIHF?. Víte např. kdo to je Saturn? Znáte a víte kdo je Jaroslav Seifert? Nezapomeňte, že termíny a hesla mohou mít víc významů vzhledem k tomu, že se používají v rozdílných oborech lidské činnosti. Zkuste proto termín IIHF hledat i v jiných kategoriích (než sport) Některé texty jsme rozšířili i o krátkou citaci z Wikipedia.cz. K této citaci vždy uvádíme i odkaz na konkrétní stránku. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, vážení návštěvníci, děkujeme za návštěvu webových stránek shromažďujících popisy termínů, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, významy slov, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Navštivte partnerskou stránku plnou tapet na plochu počítače, tabletu nebo chytrého telefonu. Vybírejte z řady motivů od mořských tapet až po oblíbené tapety sportovních aut.