Co je to?
Definice odborného termínu, slova IIHF. Co znamená pojem IIHF z kategorie Sport?

Co je IIHF? Význam slova

Vysvětlení pojmu, termínu, hesla, výrazu IIHF

IIHF je zkratka slov, která označují International Ice Hockey Federation, čili federaci národních hokejových asociací. Tato organizace se zabývá řízením hokejových sportů, tedy ledního a inline hokeje. Řídí jak mužský, tak ženský hokej. IIHF má sídlo v Curychu. Založena byla v roce 1908, jejím členem je i Česká republika. Celkem má 74 členů. Ovlivňuje hlavně činnost ledního hokeje v Evropě. Je organizátorem významných mezinárodních údajů, kromě Světového poháru.
Podle pravidel IIHF se hrají Evropské národní ligové soutěže a organizace pořádá také turnaje profesionálních klubů a národních výběrů. IIHF se podílí se i na udělování trestů pro hráče a vydávání zákazů činnosti pro celou Evropu a její vyjádření má vysokou váhu. Pokud hráč nesouhlasí, může se odvolat ke Sportovnímu arbitrážnímu soudu, který sídlí ve Švýcarském Lausanne. IIHF pravidla však neplatí všude, například v Severní Americe platí pouze pravidla NHL.


Co je to IIHF? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova IIHF. Co znamená pojem IIHF z kategorie Sport?

Neručíme za úplnost, správnost, přesnost ani aktuálnost zde uvedených informací. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Doporučujeme sdílet tento text s partnery, kolegy a kamarády na webových službách typu Pinterest, Facebook, Twitter nebo Reddit.

 Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu  

Výraz IIHF patří do sekce sport

Klíčová slova: informace, význam pojmu, význam slova, IIHF, definice pojmu, co to je, co je to IIHF?, slovo, názvosloví, heslo, popis, odborný výraz, přesný výraz, formulace, sport, lexikon, definice, terminus technicus


Pojem IIHF je v kategorii sport, ilustrační obrázek

Co označuje termín IIHF? Výraz, definice slova z projektu Wikipedia

Tento níže umístěný text je převzat z internetové Wikipedie. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Mezinárodní federace ledního hokeje (anglicky International Ice Hockey Federation, zkratka IIHF) je federace národních hokejových asociací řídící sportovní odvětví lední hokej a inline hokej pro muže i ženy, se sídlem v Curychu. Byla založena v roce 1908, do roku 1957 pod názvem Ligue Internationale de Hockey sur Glace (LIHG). V současnosti má 74 členů.

Odkazy na jiné weby

Vyhledat pojem IIHF ve Wikislovníku

Najít pojem IIHF ve fulltextu vyhledávače Info.com

Hledat heslo IIHF na Google obrázcích

Chraňte své soukromí a hledejte slovo IIHF ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat termín IIHF ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat heslo IIHF na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo IIHF například ve videích na Youtube, v Google překladači, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, ve ruském vyhledávači Yandex nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Často hledaná slova, termíny a odborné pojmy

Na této webové stránce jste se dozvěděli co znamená slovo IIHF? resp. jaký je přesný význam slova IIHF? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu IIHF, odpověď na dotaz co je to IIHF?. Víte např. kdo to je Tomáš Kraus? Znáte a víte kdo je Alena Antalová? Nezapomeňte, že slova a termíny mohou mít víc významů podle různých oborů. Nezbývá, než vám doporučit hledání v jiných kategoriích než je sport. U některých textů citujeme českou Wikipedii. Spolu s krátkou citací (textem) vždy uvádíme u url adresu projektu. Takový typ textu spadá pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme, že jste navštívili online slovníkový projekt zaměřený na významy slov, popisy termínů, přesné vysvětlení slov, zajímavosti, slovníková hesla, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Navštivte partnerskou stránku plnou tapet na plochu počítače, tabletu nebo chytrého telefonu. Vybírejte z řady motivů od mořských tapet až po oblíbené tapety sportovních aut.