Co je to?
Výraz, termín, definice slova Faktura. Co znamená odborný pojem Faktura z kategorie Účetnictví?

Co je to Faktura? Význam slova

Vysvětlení pojmu, hesla, definice termínu Faktura

Faktura je označení pro účet za provedenou práci nebo zboží, které bylo dodáno. Jedná se o označení toho, za co se platí, jakým způsobem bude zaplaceno a datum splatnosti. Pojem se běžně používá při obchodování.
I když faktura není právně přesně definována, jsou její náležitosti stanoveny tak, aby právním předpisům vyhovovaly. Faktury musí respektovat nařízení Obchodního zákoníku a odpovídat ustanovením zákona o účetnictví. Na faktuře musí být uvedeny údaje o firmě, účetní případ a jeho účastníci, peněžní částku, popř. cenu za jednotku a množství, datum vyhotovení dokladu, okamžik uskutečnění účetního případu a podpisové záznamy.


Co je to Faktura? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Faktura. Co znamená odborný pojem Faktura z kategorie Účetnictví?

Vyhrazujeme si možnost chyb v textech. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Sdílejte uvedený text s vašimi kamarády na sociálních sítích Twitter, Facebook, Pinterest a Reddit.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu  

Heslo Faktura je v kategorii Účetnictví

Klíčová slova: popis, terminus technicus, vysvětlení, Účetnictví, názvosloví, definice, co to je, pojem, wiki, formulace, slovo, termín, význam pojmu, heslo, přesný význam, význam, synonymum, Faktura


Pojem Faktura je v kategorii Účetnictví, ilustrační obrázek

Wikipedie píše o slovu Faktura?

Níže uvedená citace (text) je převzat z online projektu Wikipedie. Licence CC-BY-SA.

Faktura (z latinského facere – dělat, udělat) je účet za provedenou práci nebo dodané zboží. Obvykle obsahuje popis toho, za co se má zaplatit, způsob platby a datum splatnosti. Pojem „faktura“ jako takový není definován v žádném právním předpisu, přesto jde o pojem vžitý a používá se běžně v obchodním styku. Také náležitosti faktury jsou ustálené tak, aby vyhovovaly podmínkám různých zákonů.

Pro další informace o termínu Faktura zkuste tyto odkazy

Hledat výraz Faktura ve fulltextu Seznam.cz

Najít slovo Faktura na Google.cz

Hledat slovo Faktura ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat pojem Faktura ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit najít pojem Faktura ve Wikislovníku

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Faktura ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Faktura například v Seznam.cz slovníku cizích slov, v projektu slovnik.cz, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v evropském vyhledávači Qwant nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Výběr odborných pojmů, slov, termínů a výrazů

Nyní už nejspíš víte jaký je přesný význam slova Faktura? resp. co znamená Faktura? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Faktura, odpověď na dotaz co je to Faktura?. Víte např. kdo to je Hampejznice? Znáte a víte kdo je Daniel Prokop? Pojmy, termíny a hesla mohou mít různé významy podle toho o jaký obor se jedná. Proto případně zapátrejte i v jiných kategoriích (než Účetnictví). U části textů najdete citaci z české Wikipedie. Spolu s textem je vždy uvedena i url adresa na konkrétní stránku projektu. S těmi lze dále pracovat při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, zajímavosti, slovníková hesla, popisy termínů, významy slov s názvem Co Je To?.

Máte malé děti a potřebujete je zabavit? Vyzkoušejte omalovánky online. Nic není třeba tisknout a vše je zdarma ve vašem prohlížeči.