Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Faktura. Co znamená pojem Faktura z kategorie Účetnictví?

Co to je Faktura? Význam slova

Význam termínu, výrazu, vysvětlení pojmu Faktura

Faktura je označení pro účet za provedenou práci nebo zboží, které bylo dodáno. Jedná se o označení toho, za co se platí, jakým způsobem bude zaplaceno a datum splatnosti. Pojem se běžně používá při obchodování.
I když faktura není právně přesně definována, jsou její náležitosti stanoveny tak, aby právním předpisům vyhovovaly. Faktury musí respektovat nařízení Obchodního zákoníku a odpovídat ustanovením zákona o účetnictví. Na faktuře musí být uvedeny údaje o firmě, účetní případ a jeho účastníci, peněžní částku, popř. cenu za jednotku a množství, datum vyhotovení dokladu, okamžik uskutečnění účetního případu a podpisové záznamy.


Co je to Faktura? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Faktura. Co znamená pojem Faktura z kategorie Účetnictví?

Přes neustálou opakovanou kontrolu mohou být v textech chyby za něž se předem omlouváme. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Zaujala vás definice pojmu Faktura? Pak se o ní podělte s dalšími osobami na Facebooku, Redditu, Pinterestu nebo Twitteru.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku 

Heslo Faktura patří do sekce Účetnictví

Klíčová slova: termín, význam slova, Faktura, wiki, význam pojmu, formulace, slovník, synonymum, názvosloví, terminologie, vysvětlení, co to je, co je to Faktura?, slovo, přesný význam, terminus technicus, heslo, co znamená


Pojem Faktura je v kategorii Účetnictví, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Faktura? Definice slova, termínu z Wikipedie

Níže uvedená citace (text) je převzat z online projektu Wikipedie. Licence CC-BY-SA.

Faktura (z latinského facere – dělat, udělat) je účet za provedenou práci nebo dodané zboží. Obvykle obsahuje popis toho, za co se má zaplatit, způsob platby a datum splatnosti. Pojem „faktura“ jako takový není definován v žádném právním předpisu, přesto jde o pojem vžitý a používá se běžně v obchodním styku. Také náležitosti faktury jsou ustálené tak, aby vyhovovaly podmínkám různých zákonů.

Hledejte v dalších zdrojích

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Faktura ve Wikimedia Commons

Najít slovo Faktura ve vyhledávači Yandex

Najít heslo Faktura ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Vyhledat výraz Faktura na Google.cz

Hledat videa s názvem Faktura na Youtube

Zkusit najít termín Faktura ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Faktura například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v Lingea slovnících, ve Wikislovníku, ve Wikizdrojích nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Často hledané pojmy, výrazy, odborné termíny a slova

Nyní už nejspíš víte jaký je přesný význam slova Faktura? resp. co se skrývá pod slovem Faktura? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Faktura, odpověď na dotaz co je to Faktura?. Víte např. kdo to je Terence Hill? Znáte a víte kdo je Osvícenec? Pojmy, termíny a hesla mohou mít různé významy podle toho o jaký obor se jedná. Doporučujeme vám proto porozhlédnout se v jiných kategoriích (než Účetnictví). U některých textů najdete krátkou citaci z projektu Wikipedia včetně odkazu na kompletní text. S těmi lze dále pracovat při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme vám za návštěvu projektu shromažďujícího zajímavosti, známé i neznámé pojmy, popisy termínů, významy slov, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Máte malé děti a potřebujete je zabavit? Vyzkoušejte omalovánky online. Nic není třeba tisknout a vše je zdarma ve vašem prohlížeči.