Co je to?
Definice odborného termínu, slova Faktura. Co znamená pojem Faktura z kategorie Účetnictví?

Co je Faktura? Význam slova

Co znamená termín, vysvětlení pojmu Faktura?

Faktura je označení pro účet za provedenou práci nebo zboží, které bylo dodáno. Jedná se o označení toho, za co se platí, jakým způsobem bude zaplaceno a datum splatnosti. Pojem se běžně používá při obchodování.
I když faktura není právně přesně definována, jsou její náležitosti stanoveny tak, aby právním předpisům vyhovovaly. Faktury musí respektovat nařízení Obchodního zákoníku a odpovídat ustanovením zákona o účetnictví. Na faktuře musí být uvedeny údaje o firmě, účetní případ a jeho účastníci, peněžní částku, popř. cenu za jednotku a množství, datum vyhotovení dokladu, okamžik uskutečnění účetního případu a podpisové záznamy.


Co je to Faktura? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Faktura. Co znamená pojem Faktura z kategorie Účetnictví?

Možnost chyb vyhrazena. Text vytvořen pro server Superia.cz

Zaujala vás definice pojmu Faktura? Pak se o ní podělte s kamarády prostřednictvím sociálních sítích Facebook, Pinterest, Reddit nebo Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu  

Termín Faktura patří do sekce Účetnictví

Klíčová slova: význam pojmu, co je to Faktura?, význam slova, Faktura, Účetnictví, co znamená, definice pojmu, terminologie, termín, lexikon, odborný výraz, heslo, synonymum, význam, vysvětlení, co to je, popis, Účetnictví


Pojem Faktura je v kategorii Účetnictví, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Faktura? Odborný výraz, termín, definice slova z Wikipedie

Níže uvedený text pochází z webového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Faktura (z latinského facere – dělat, udělat) je účet za provedenou práci nebo dodané zboží. Obvykle obsahuje popis toho, za co se má zaplatit, způsob platby a datum splatnosti. Pojem „faktura“ jako takový není definován v žádném právním předpisu, přesto jde o pojem vžitý a používá se běžně v obchodním styku. Také náležitosti faktury jsou ustálené tak, aby vyhovovaly podmínkám různých zákonů.

Internetové odkazy na vyhledávače

Vyhledat slovo Faktura ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Najít pojem Faktura na Google.cz

Hledat výraz Faktura ve vyhledávači Yandex

Zkusit najít heslo Faktura ve fulltextu Seznam.cz

Hledat slovo Faktura ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit najít Faktura ve Wikizdrojích

Dál můžete zkusit hledat slovo Faktura například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v projektu slovnik.cz, v Seznam.cz slovníku cizích slov, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Doporučujeme tyto odborné pojmy, výrazy a termíny

Tyto stránky vám umožnili zjistit co znamená Faktura? resp. jaká je definice termínu Faktura? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Faktura, odpověď na dotaz co je to Faktura?. Víte např. kdo to je John Grisham? Znáte a víte kdo je Markéta Procházková? Berte prosím v potaz, že jednotlivá slova mohou mít víc definic podle toho o jaký obor se jedná. Hledejte proto odborný pojem i jinde než v sekci Účetnictví. U některých textů najdete krátkou citaci z projektu Wikipedia včetně odkazu na kompletní text. Takový typ textu je distribuován pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, popisy termínů, významy slov, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Máte malé děti a potřebujete je zabavit? Vyzkoušejte omalovánky online. Nic není třeba tisknout a vše je zdarma ve vašem prohlížeči.