Co je to?
Definice výrazu Faktura. Co znamená odborný pojem Faktura z kategorie Účetnictví?

Co to je Faktura? Význam slova

Co znamená termín, slovo, heslo, vysvětlení pojmu Faktura?

Faktura je označení pro účet za provedenou práci nebo zboží, které bylo dodáno. Jedná se o označení toho, za co se platí, jakým způsobem bude zaplaceno a datum splatnosti. Pojem se běžně používá při obchodování.
I když faktura není právně přesně definována, jsou její náležitosti stanoveny tak, aby právním předpisům vyhovovaly. Faktury musí respektovat nařízení Obchodního zákoníku a odpovídat ustanovením zákona o účetnictví. Na faktuře musí být uvedeny údaje o firmě, účetní případ a jeho účastníci, peněžní částku, popř. cenu za jednotku a množství, datum vyhotovení dokladu, okamžik uskutečnění účetního případu a podpisové záznamy.


Co je to Faktura? Význam slova, termín, Definice výrazu Faktura. Co znamená odborný pojem Faktura z kategorie Účetnictví?

Přes neustálou opakovanou kontrolu mohou být v textech chyby za něž se předem omlouváme. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Zaujala vás definice pojmu Faktura? Pak se o ní podělte s vašimi přáteli na sociálních sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Faktura patří do sekce Účetnictví

Klíčová slova: co to je, synonymum, informace, význam, přesný význam, definice pojmu, termín, terminologie, Účetnictví, formulace, význam pojmu, vysvětlení, odborný výraz, popis, odborné názvosloví, přesný výraz, význam slova, slovník


Pojem Faktura je v kategorii Účetnictví, ilustrační obrázek

Ve Wikipedii se o heslu Faktura dozvíte následující

Tento níže umístěný text je převzat z internetové Wikipedie. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Faktura (z latinského facere – dělat, udělat) je účet za provedenou práci nebo dodané zboží. Obvykle obsahuje popis toho, za co se má zaplatit, způsob platby a datum splatnosti. Pojem „faktura“ jako takový není definován v žádném právním předpisu, přesto jde o pojem vžitý a používá se běžně v obchodním styku. Také náležitosti faktury jsou ustálené tak, aby vyhovovaly podmínkám různých zákonů.

Zkuste zjistit více informací o slovu Faktura v následujících zdrojích

Najít heslo Faktura ve vyhledávači Yandex

Vyhledat heslo Faktura ve Wikislovníku

Hledat videa s názvem Faktura na Youtube

Najít termín Faktura ve fulltextu Seznam.cz

Hledat pojem Faktura ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Najít pojem Faktura ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Dál můžete zkusit hledat slovo Faktura například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v Microsoft Bing nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Náhodných výběr odborných termínů, pojmů a hesel

Tyto stránky vám umožnili zjistit jaká je definice slova Faktura? resp. co se skrývá pod slovem Faktura? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Faktura, odpověď na dotaz co je to Faktura?. Víte např. kdo to je Pavel Telička? Znáte a víte kdo je Erik Best? Berte prosím v úvahu, že pojmy mohou mít víc definic podle různých oborů. Hledejte proto odborný pojem i jinde než v sekci Účetnictví U některých textů najdete krátkou citaci z projektu Wikipedia včetně odkazu na kompletní text. Takový typ textu je distribuován pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme vám za návštěvu projektu shromažďujícího zajímavosti, významy slov, popisy termínů, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Máte malé děti a potřebujete je zabavit? Vyzkoušejte omalovánky online. Nic není třeba tisknout a vše je zdarma ve vašem prohlížeči.