Co je to?
Definice výrazu, termínu Faktura. Co znamená odborný pojem Faktura z kategorie Účetnictví?

Co je Faktura?

Co znamená termín, slovo, definice pojmu Faktura?

Faktura je označení pro účet za provedenou práci nebo zboží, které bylo dodáno. Jedná se o označení toho, za co se platí, jakým způsobem bude zaplaceno a datum splatnosti. Pojem se běžně používá při obchodování.
I když faktura není právně přesně definována, jsou její náležitosti stanoveny tak, aby právním předpisům vyhovovaly. Faktury musí respektovat nařízení Obchodního zákoníku a odpovídat ustanovením zákona o účetnictví. Na faktuře musí být uvedeny údaje o firmě, účetní případ a jeho účastníci, peněžní částku, popř. cenu za jednotku a množství, datum vyhotovení dokladu, okamžik uskutečnění účetního případu a podpisové záznamy.


Co je to Faktura? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Faktura. Co znamená odborný pojem Faktura z kategorie Účetnictví?

Neručíme za správnost a úplnost informací na Webových stránkách uvedených. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Zaujala vás definice slova Faktura? Pak se o tuto stránku podělte s blízkými na Twitteru, Redditu, Facebooku nebo jinde.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    

Pojem Faktura je v kategorii Účetnictví

Klíčová slova: názvosloví, Účetnictví, slovník, lexikon, co znamená, definice pojmu, definice, terminologie, wiki, přesný výraz, co je to Faktura?, odborný výraz, co to je, informace, terminus technicus, synonymum, význam slova, vysvětlení


Pojem Faktura je v kategorii Účetnictví, ilustrační obrázek

Ve Wikipedii se o termínu Faktura píše následující

Uvedené vysvětlení pojmu je převzato z webu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Faktura (z latinského facere – dělat, udělat) je účet za provedenou práci nebo dodané zboží. Obvykle obsahuje popis toho, za co se má zaplatit, způsob platby a datum splatnosti. Pojem „faktura“ jako takový není definován v žádném právním předpisu, přesto jde o pojem vžitý a používá se běžně v obchodním styku. Také náležitosti faktury jsou ustálené tak, aby vyhovovaly podmínkám různých zákonů.

Linky na další online zdroje

Hledat videa s názvem Faktura na Youtube

Vyhledat pojem Faktura ve Wikizdrojích

Vyhledat termín Faktura ve vyhledávači Yahoo

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Faktura ve Wikimedia Commons

Zkusit najít frázi Faktura ve Wikislovníku

Hledat frázi Faktura ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Faktura například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v Lingea slovnících, ve vyhledávači Seznam.cz, ve fulltextu Google.cz nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Doporučujeme tyto odborné pojmy, výrazy a termíny

Na této webové stránce jste se dozvěděli jaký je význam slova Faktura? resp. co znamená slovo Faktura? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Faktura, odpověď na dotaz co je to Faktura?. Víte např. kdo to je Danuše Nerudová? Znáte a víte kdo je Jaromír Jágr? Některé informace již mohou být zastaralé nebo neaktuální. Pojmy mohou mít různé významy v závislosti na oboru a kontextu. Hledejte proto odborný pojem i jinde než v sekci Účetnictví. U části pojmů naleznete citaci z projektu Wikipedia včetně internetové adresy kde naleznete kompletní popis. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA.

Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Kategorie Účetnictví, účetní podklady, faktura, ilustrační obrázek

Vážení čtenáři, musíme vám poděkovat za návštěvu internetového encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na významy slov, slovníková hesla, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, zajímavosti, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Máte malé děti a potřebujete je zabavit? Vyzkoušejte omalovánky online. Nic není třeba tisknout a vše je zdarma ve vašem prohlížeči.