Co je to?
Definice výrazu Faktura. Co znamená odborný pojem Faktura z kategorie Účetnictví?

Co to je Faktura? Význam slova

Co znamená termín, výraz, pojem, vysvětlení hesla Faktura?

Faktura je označení pro účet za provedenou práci nebo zboží, které bylo dodáno. Jedná se o označení toho, za co se platí, jakým způsobem bude zaplaceno a datum splatnosti. Pojem se běžně používá při obchodování.
I když faktura není právně přesně definována, jsou její náležitosti stanoveny tak, aby právním předpisům vyhovovaly. Faktury musí respektovat nařízení Obchodního zákoníku a odpovídat ustanovením zákona o účetnictví. Na faktuře musí být uvedeny údaje o firmě, účetní případ a jeho účastníci, peněžní částku, popř. cenu za jednotku a množství, datum vyhotovení dokladu, okamžik uskutečnění účetního případu a podpisové záznamy.


Co je to Faktura? Význam slova, termín, Definice výrazu Faktura. Co znamená odborný pojem Faktura z kategorie Účetnictví?

Neručíme za eventuální chyby v textech. Text vytvořen pro server Superia.cz

Sdílejte text pojmu Faktura s přáteli na Pinterestu, Facebooku, Twitteru, Redditu nebo na zde neuvedených společených sítích.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Faktura se nachází v kategorii Účetnictví

Klíčová slova: popis, slovo, Účetnictví, co znamená, vysvětlení, formulace, wiki, odborný výraz, názvosloví, Účetnictví, slovník, přesný význam, co je to Faktura?, definice, Faktura, synonymum, heslo, co to je


Pojem Faktura je v kategorii Účetnictví, ilustrační obrázek

Co označuje termín Faktura? Definice výrazu, slova, termínu z projektu Wikipedia

Následující definice termínu byla převzata z internetového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Faktura (z latinského facere – dělat, udělat) je účet za provedenou práci nebo dodané zboží. Obvykle obsahuje popis toho, za co se má zaplatit, způsob platby a datum splatnosti. Pojem „faktura“ jako takový není definován v žádném právním předpisu, přesto jde o pojem vžitý a používá se běžně v obchodním styku. Také náležitosti faktury jsou ustálené tak, aby vyhovovaly podmínkám různých zákonů.

Hledejte pojem Faktura v následujících vyhledávačích

Najít termín Faktura ve Wikislovníku

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Faktura ve Wikimedia Commons

Vyhledat výraz Faktura ve vyhledávači Qwant

Hledat termín Faktura na Google.cz

Hledat videa s názvem Faktura na Youtube

Najít heslo Faktura ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Faktura například v Microsoft Bing, v Lingea slovnících, ve ruském vyhledávači Yandex, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v Google překladači.

Náhodných výběr odborných pojmů, termínů a slov

Na této webové stránce jste se dozvěděli jaký je význam slova Faktura? resp. co znamená výraz Faktura? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Faktura, odpověď na dotaz co je to Faktura?. Víte např. kdo to je Velkostatkář? Znáte a víte kdo je Daniel Prokop? Berte v úvahu, že termíny mohou mít víc definic v různých oborech lidské činnosti. Doporučujeme vám proto porozhlédnout se v jiných kategoriích (než Účetnictví). Některé pojmy jsou obohaceny o citaci z Wikipedie. U nich uvádíme i konkrétní url projektu kde se dozvíte více. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu stručného encyklopedického slovníku, který se zaměřuje především na popisy termínů, známé i neznámé pojmy, zajímavosti, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, významy slov s názvem Co Je To?.

Máte malé děti a potřebujete je zabavit? Vyzkoušejte omalovánky online. Nic není třeba tisknout a vše je zdarma ve vašem prohlížeči.