Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Alkoholismus. Co znamená pojem Alkoholismus z kategorie Lékařství?

Co je Alkoholismus? Význam slova

Co znamená termín, vysvětlení pojmu Alkoholismus?

Alkoholismus je označení pro závislost na alkoholu. Jedná se o onemocnění, které ničí jak psychiku, tak fyzickou sílu závislého člověka a postihuje i jeho blízké a okolí. Alkoholismus patří k nejčastějším a nejvážnějším závislostem, má chronický charakter a dochází u něj k recidivám. Je příčinou mnoha dalších onemocnění, má vliv na motoriku, tělesnou teplotu a krevní tlak, závislý se špatně soustředí a trpí výpadky paměti i dalšími obtížemi.
Léčba je dlouhá, obtížná a musí o ni mít zájem sám pacient.


Co je to Alkoholismus? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Alkoholismus. Co znamená pojem Alkoholismus z kategorie Lékařství?

Informace jsou bez záruky, provozovatel neručí za správnost a aktuálnost informací v textech. Uvedený text sepsán reaktory Superia.cz

Zaujalo vás slovo, termín Alkoholismus? Potom se o definici podělte s přáteli a kamarády na Pinterestu, Redditu, Twitteru či Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu  

Heslo Alkoholismus se nachází v kategorii lékařství

Klíčová slova: slovník, lexikon, odborné názvosloví, co je to Alkoholismus?, co znamená, vysvětlení, význam slova, odborný výraz, přesný význam, terminus technicus, heslo, názvosloví, terminologie, popis, lékařství, slovo, význam, přesný výraz


Pojem Alkoholismus je v kategorii lékařství, ilustrační obrázek

Co píše online projekt Wikipedia o pojmu Alkoholismus?

Následující definice termínu byla převzata z internetového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Alkoholismus nebo též závislost na alkoholu, opilství je chronické recidivující onemocnění postihující nejen celou osobnost postiženého jedince po stránce psychické a fyzické, ale i jeho blízké, zvláště pak rodinné příslušníky. Patří mezi nejzávažnější a nejrozšířenější formy závislosti. Obecně lze o alkoholismu hovořit tehdy, dosáhne-li závislost na alkoholu takového stupně, že škodí buď jedinci, společnosti nebo oběma. Tuto nemoc je možno léčit. Průběh závislosti na alkoholu je různý. Odlišuje se mimo jiné podle toho, jaký alkohol je zneužíván.

Zkuste zjistit více informací o slovu Alkoholismus v následujících zdrojích

Hledat slovo Alkoholismus ve Wikislovníku

Najít termín Alkoholismus ve vyhledávači Yandex

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Alkoholismus ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat termín Alkoholismus ve fulltextu Seznam.cz

Hledat frázi Alkoholismus ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Najít výraz Alkoholismus ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Dál můžete zkusit hledat slovo Alkoholismus například v Microsoft Bing, v Google překladači, ve Wikizdrojích, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Výběr náhodných odborných termínů, pojmů a hesel

Nyní už nejspíš víte jaký je přesný význam slova Alkoholismus? resp. jaký je význam pojmu Alkoholismus? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Alkoholismus, odpověď na dotaz co je to Alkoholismus?. Víte např. kdo to je Platón? Znáte a víte kdo je James Dewey Watson? Jednotlivá slova můžou mít několik významů podle toho o jaký obor se jedná. Zkuste najít odborný termín i v jiné sekci než v lékařství. Některé pojmy obsahují doplňující definici z Wikipedie včetně url na konkrétní stránku. S těmi lze dále pracovat při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za navštívení našeho encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na přesné vysvětlení slov, popisy termínů, definice odborných pojmů, slovníková hesla, významy slov, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Zavzpomínejte na klasiské hry zvané Arkády. Manic miner, Pacman nebo Lemmings si nyní můžete zahrát zdarma a online ve vašem prohlížeči.