Co je to?
Výraz, termín, definice slova Alkoholismus. Co znamená odborný pojem Alkoholismus z kategorie Lékařství?

Co je to Alkoholismus? Význam slova

Co znamená výraz, termín, pojem, definice slova Alkoholismus?

Alkoholismus je označení pro závislost na alkoholu. Jedná se o onemocnění, které ničí jak psychiku, tak fyzickou sílu závislého člověka a postihuje i jeho blízké a okolí. Alkoholismus patří k nejčastějším a nejvážnějším závislostem, má chronický charakter a dochází u něj k recidivám. Je příčinou mnoha dalších onemocnění, má vliv na motoriku, tělesnou teplotu a krevní tlak, závislý se špatně soustředí a trpí výpadky paměti i dalšími obtížemi.
Léčba je dlouhá, obtížná a musí o ni mít zájem sám pacient.


Co je to Alkoholismus? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Alkoholismus. Co znamená odborný pojem Alkoholismus z kategorie Lékařství?

Omlouváme se za možné chyby v textech. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Líbí se vám definice pojmu Alkoholismus? Pak se o ní podělte s přáteli na sociálních sítích Twitter, Facebook, Pinterest a Reddit.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Alkoholismus je v kategorii Lékařství

Klíčová slova: synonymum, co znamená, lexikon, co je to Alkoholismus?, pojem, termín, informace, názvosloví, definice pojmu, slovník, slovo, význam, odborný výraz, vysvětlení, terminologie, terminus technicus, co to je, Lékařství


Pojem Alkoholismus je v kategorii Lékařství, ilustrační obrázek

Co se píše ve Wikipedii o pojmu Alkoholismus?

Následující popis pojmu byl převzat ze stránek Wikipedia.cz, více se dozvíte zde. Licence CC-BY-SA.

Alkoholismus nebo též závislost na alkoholu, opilství je chronické recidivující onemocnění postihující nejen celou osobnost postiženého jedince po stránce psychické a fyzické, ale i jeho blízké, zvláště pak rodinné příslušníky. Patří mezi nejzávažnější a nejrozšířenější formy závislosti. Obecně lze o alkoholismu hovořit tehdy, dosáhne-li závislost na alkoholu takového stupně, že škodí buď jedinci, společnosti nebo oběma. Tuto nemoc je možno léčit. Průběh závislosti na alkoholu je různý. Odlišuje se mimo jiné podle toho, jaký alkohol je zneužíván.

Další zdroje informací o slovu Alkoholismus

Hledat videa s názvem Alkoholismus na Youtube

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Alkoholismus ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít slovo Alkoholismus ve Wikislovníku

Hledat výraz Alkoholismus ve vyhledávači Qwant

Najít pojem Alkoholismus ve fulltextu Seznam.cz

Hledat pojem Alkoholismus ve Wikizdrojích

Dál můžete zkusit hledat slovo Alkoholismus například ve ruském vyhledávači Yandex, v ABC slovníku cizích slov a synonym, v Seznam.cz slovníku cizích slov, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo v Google překladači.

Náhodných výběr odborných pojmů, termínů a slov

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku jaká je definice slova Alkoholismus? resp. co vlastně znamená slovo Alkoholismus? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Alkoholismus, odpověď na dotaz co je to Alkoholismus?. Víte např. kdo to je Čuňák? Znáte a víte kdo je Anarchista? Berte v úvahu, že termíny mohou mít víc definic v různých oborech lidské činnosti. Proto prosím zapátrejte i v jiných kategoriích než je Lékařství. Některé texty jsme rozšířili i o krátkou citaci z Wikipedia.cz. K této citaci vždy uvádíme i odkaz na konkrétní stránku. Takovéto texty spadají pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme našim čtenářům za návštěvu online encyklopedického projektu shromažďujícího významy slov, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, popisy termínů, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Zavzpomínejte na klasiské hry zvané Arkády. Manic miner, Pacman nebo Lemmings si nyní můžete zahrát zdarma a online ve vašem prohlížeči.