Co je to?
Výraz, termín, definice slova Alkoholismus. Co znamená odborný pojem Alkoholismus z kategorie Lékařství?

Co je to Alkoholismus? Význam slova

Pojem, definice termínu, vysvětlení slova Alkoholismus

Alkoholismus je označení pro závislost na alkoholu. Jedná se o onemocnění, které ničí jak psychiku, tak fyzickou sílu závislého člověka a postihuje i jeho blízké a okolí. Alkoholismus patří k nejčastějším a nejvážnějším závislostem, má chronický charakter a dochází u něj k recidivám. Je příčinou mnoha dalších onemocnění, má vliv na motoriku, tělesnou teplotu a krevní tlak, závislý se špatně soustředí a trpí výpadky paměti i dalšími obtížemi.
Léčba je dlouhá, obtížná a musí o ni mít zájem sám pacient.


Co je to Alkoholismus? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Alkoholismus. Co znamená odborný pojem Alkoholismus z kategorie Lékařství?

Text zveřejněný na těchto webových stránkách má pouze informativní charakter a může obsahovat nepřesnosti či chyby. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Líbí se vám definice pojmu Alkoholismus? Pak se o ní podělte s kamarády na Pinterestu, Redditu, Twitteru anebo na Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu      

Heslo Alkoholismus je v kategorii lékařství

Klíčová slova: odborné názvosloví, slovník, wiki, co to je, definice, význam slova, popis, vysvětlení, informace, definice pojmu, pojem, názvosloví, slovo, synonymum, formulace, heslo, lexikon, význam


Pojem Alkoholismus je v kategorii lékařství, ilustrační obrázek

Wikipedie píše o slovu Alkoholismus?

Následující definice termínu byla převzata z internetového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Alkoholismus nebo též závislost na alkoholu, opilství je chronické recidivující onemocnění postihující nejen celou osobnost postiženého jedince po stránce psychické a fyzické, ale i jeho blízké, zvláště pak rodinné příslušníky. Patří mezi nejzávažnější a nejrozšířenější formy závislosti. Obecně lze o alkoholismu hovořit tehdy, dosáhne-li závislost na alkoholu takového stupně, že škodí buď jedinci, společnosti nebo oběma. Tuto nemoc je možno léčit. Průběh závislosti na alkoholu je různý. Odlišuje se mimo jiné podle toho, jaký alkohol je zneužíván.

Další možné informační zdroje

Zkusit najít pojem Alkoholismus ve vyhledávači Qwant

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Alkoholismus ve Wikimedia Commons

Vyhledat pojem Alkoholismus ve vyhledávači Yandex

Najít termín Alkoholismus ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat slovo Alkoholismus ve fulltextu Seznam.cz

Hledat výraz Alkoholismus ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Alkoholismus například ve Wikizdrojích, v Lingea slovnících, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, ve Wikislovníku nebo v Google překladači.

Další vybraná hesla, odborné termíny a pojmy

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku jaký je přesný význam slova Alkoholismus? resp. co znamená Alkoholismus? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Alkoholismus, odpověď na dotaz co je to Alkoholismus?. Víte např. kdo to je Rabín? Znáte a víte kdo je Bedřich Hrozný? Termíny, slova, pojmy, resp. hesla mohou mít různé významy v různých oborech lidské činnosti. Proto případně zapátrejte po pojmu Alkoholismus i v jiných kategoriích (než lékařství). Některé texty jsme rozšířili i o krátkou citaci z Wikipedia.cz. K této citaci vždy uvádíme i odkaz na konkrétní stránku. Jedná se o texty spadající pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího popisy termínů, zajímavosti, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, významy slov, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Zavzpomínejte na klasiské hry zvané Arkády. Manic miner, Pacman nebo Lemmings si nyní můžete zahrát zdarma a online ve vašem prohlížeči.