Co je to?
Definice výrazu Resuscitace. Co znamená odborný pojem Resuscitace z kategorie Lékařství?

Co je Resuscitace? Význam slova

Co znamená pojem, definice termínu Resuscitace?

Resuscitace, jinak také oživování, je označení pro metodu a současně soubor opatření, jejichž cílem je obnovení oběhu okysličené krve a prevence selhání orgánů, které může nastat u osob s náhlou zástavou oběhu. Resuscitace tedy představuje umělé dýchání a masáž hrudníku. Tato nepřímá srdeční masáž a umělá plicní ventilace na krátkou dobu zastupují životu důležité funkce dýchání a srdeční činnosti. K resuscitaci se přistupuje, je-li postižená osoba ve stavu bezvědomí a nedýchá, nebo se dusí či při dýchání vydává chrčivé zvuky.
Cílem oživování je zabránit nevratnému poškození orgánů a odklad klinické smrti. S resuscitací se začíná ihned při zjištění, že došlo k zástavě oběhu. To znamená, že postižená osoba je v bezvědomí a nedokáže normálně dýchat. Nedostatek kyslíku se projevuje namodralými rty, nehtovými lůžky, špičkou nosu a ušními boltci. Kůže ztrácí barvu a je bledá, vzbuzuje dojem vosku. Pokud resuscituje laik, je důležité provádět srdeční masáž, ta má přednost před plicní ventilací. Je nutné okamžitě volat záchrannou službu a resuscitovat do příjezdu zdravotníků.


Co je to Resuscitace? Význam slova, termín, Definice výrazu Resuscitace. Co znamená odborný pojem Resuscitace z kategorie Lékařství?

Nemůžeme ručit za přesnost, správnost a aktuálnost informací. Veškeré zde uvedené informace jsou bez záruky. Napsáno redaktory Superia.cz

Uvedený text s definicí slova Resuscitace můžete samozřejmě sdílet s kolegy na sociálních sítích Twitter, Facebook, Pinterest a Reddit.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu  

Heslo Resuscitace je v sekci lékařství

Klíčová slova: co znamená, názvosloví, popis, wiki, pojem, význam slova, co je to Resuscitace?, definice, definice pojmu, lékařství, odborný výraz, co to je, informace, přesný výraz, Resuscitace, heslo, slovo, terminologie


Pojem Resuscitace je v kategorii lékařství, ilustrační obrázek

Wikipedie píše o slovu Resuscitace?

Následující text definice pojmu byl převzat z projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Kardiopulmonální resuscitace (KPR) je metoda, jejímž cílem je oddálení klinické smrti a zamezení nevratného poškození životně důležitých orgánů. Jedná se o nepřímou srdeční masáž a umělou plicní ventilaci, které dočasně suplují základní životní funkce – srdeční činnost a dýchání.
Kardiopulmonální resuscitace se zpravidla provádí při zjištění známek zástavy oběhu – postižený je v bezvědomí a nedýchá normálně. Nedýchá-li postižený normálně, může vykazovat známky hypoxie (nedostatku kyslíku v organismu): rty, ušní boltce, špička nosu a nehtová lůžka jsou namodralé, kůže je voskově bledá.

Pro další informace o termínu Resuscitace zkuste tyto odkazy

Hledat slovo Resuscitace ve vyhledávači Yandex

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Resuscitace ve Wikimedia Commons

Zkusit najít pojem Resuscitace ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat frázi Resuscitace ve Wikizdrojích

Hledat videa s názvem Resuscitace na Youtube

Vyhledat výraz Resuscitace ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Resuscitace například ve vyhledávači Seznam.cz, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v Microsoft Bing nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Často hledaná hesla, odborné termíny, pojmy, slova

Teď už znáte odpověď na otázku co to je Resuscitace? resp. co znamená slovo Resuscitace? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Resuscitace, odpověď na dotaz co je to Resuscitace?. Víte např. kdo to je Marie Antoinetta? Znáte a víte kdo je Natálie Kočendová? Nezapomeňte, že jednotlivé výrazy mohou mít víc významů vzhledem k tomu, že se používají v rozdílných oborech lidské činnosti. Doporučujeme vám hledat v jiných sekcích (než lékařství). Některé pojmy obsahují i krátkou citaci z české Wikipedie včetně internetového odkazu na podrobný popis. Tyto texty lze potom kopírovat, editovat a dále šířit při splnění podmínek vyplývajících z licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, vážení návštěvníci, děkujeme za návštěvu webových stránek shromažďujících slovníková hesla, popisy termínů, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, zajímavosti, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Nejjednodušší způsob oživení pracovní plochy vašeho Windows, Androidu nebo jiného operačního systému je změna pozadí. Navštivte partnerskou stránku a vybírejte se stovek tapet přírody, Vesmíru apod.