Co je to?
Definice výrazu Šoková terapie. Co znamená odborný pojem Šoková terapie z kategorie Ekonomie?

Co to je Šoková terapie? Význam slova

Význam termínu, výrazu, vysvětlení pojmu Šoková terapie

Šoková terapie je termín pojmenovávající jeden z možných způsobů přeměny centrálně plánované ekonomiky států se socialistickým režimem na kapitalistický hospodářský systém. Tento způsob byl používán především po rozpadu Sovětského svazu, kdy zastánci šokové terapie prosazovali zásadní změnu ekonomiky. Ta se skládala z rychlé liberalizace trhu a otevření trhu zahraničí. Zahrnovala také deregulaci cen a platů.
Jednalo se o první fázi transformace, kdy lidé měli být ochotni nést finanční zátěž. Počítalo se s porevolučním nadšením, které zmírní dopady hospodářského poklesu.


Co je to Šoková terapie? Význam slova, termín, Definice výrazu Šoková terapie. Co znamená odborný pojem Šoková terapie z kategorie Ekonomie?

Neručíme za pravdivost a aktuálnost informací zde uvedených. Sepsáno redaktory Superia.cz

Sdílejte uvedený text s vašimi kamarády, známými a přáteli prostřednictvím níže uvedených buttonků na sociálních sítích Facebook, Reddit, Pinterest nebo Twitter.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu  

Pojem Šoková terapie je v kategorii ekonomie

Klíčová slova: lexikon, co znamená, definice pojmu, pojem, informace, ekonomie, názvosloví, přesný význam, co to je, vysvětlení, Šoková terapie, wiki, ekonomie, definice, odborný výraz, odborné názvosloví, synonymum, popis


Pojem Šoková terapie je v kategorii ekonomie, ilustrační obrázek

Co označuje termín Šoková terapie? Definice výrazu, slova, termínu z projektu Wikipedia

(Uvedený text pochází online encyklopedie Wikipedia.cz) Licence CC-BY-SA.

Šoková terapie je ekonomický termín označující jeden ze způsobů transformace centrálně plánované ekonomiky převážně socialistických států na kapitalistický ekonomický systém, používaný především v 90. letech 20. století po rozpadu Sovětského svazu. Hlavním představitelem šokové terapie byl americký ekonom Jeffrey Sachs.

Linky na další online zdroje

Hledat pojem Šoková terapie ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Šoková terapie ve Wikimedia Commons

Vyhledat výraz Šoková terapie ve Wikizdrojích

Vyhledat pojem Šoková terapie ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit najít heslo Šoková terapie ve vyhledávači Yandex

Zkusit najít termín Šoková terapie ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Šoková terapie například v Microsoft Bing, v Google překladači, ve fulltextu Google.cz, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v projektu slovnik.cz.

Náhodných výběr odborných termínů, pojmů a hesel

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku co je to Šoková terapie? resp. jaká je definice termínu Šoková terapie? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Šoková terapie, odpověď na dotaz co je to Šoková terapie?. Víte např. kdo to je Čert? Znáte a víte kdo je Tereza Bebarová? Nezapomeňte prosím, že každé slovo může mít vícero významů v různém kontextu, v různých oborech. Nezbývá, než vám doporučit hledání v jiných kategoriích než je ekonomie. U části pojmů naleznete citaci z projektu Wikipedia včetně internetové adresy kde naleznete kompletní popis. Ty lze využívat v souladu s licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu webu shromažďujícího slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, významy slov, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Zavzpomínejte na klasiské hry zvané Arkády. Manic miner, Pacman nebo Lemmings si nyní můžete zahrát zdarma a online ve vašem prohlížeči.