Co je to?
Odborný výraz, definice slova Šoková terapie. Co znamená slovo Šoková terapie z kategorie Ekonomie?

Co je Šoková terapie?

Co znamená heslo, definice termínu, pojmu Šoková terapie?

Šoková terapie je termín pojmenovávající jeden z možných způsobů přeměny centrálně plánované ekonomiky států se socialistickým režimem na kapitalistický hospodářský systém. Tento způsob byl používán především po rozpadu Sovětského svazu, kdy zastánci šokové terapie prosazovali zásadní změnu ekonomiky. Ta se skládala z rychlé liberalizace trhu a otevření trhu zahraničí. Zahrnovala také deregulaci cen a platů.
Jednalo se o první fázi transformace, kdy lidé měli být ochotni nést finanční zátěž. Počítalo se s porevolučním nadšením, které zmírní dopady hospodářského poklesu.


Co je to Šoková terapie? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Šoková terapie. Co znamená slovo Šoková terapie z kategorie Ekonomie?

Na informace uvedené na těchto stránkách neposkytujeme záruku. Texty mohou obsahovat nepřesnosti a chyby za které se předem omlouváme. Text napsán pro Superia.cz

Tento krátký text můžete velmi snadno sdílet s vašimi sledujícími na svých sociální sítě (Facebook, Twitter, Instagram, Pinterest)..

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu      

Výraz Šoková terapie patří do kategorie ekonomie

Klíčová slova: co to je, heslo, wiki, definice pojmu, lexikon, slovník, formulace, co znamená, odborné názvosloví, pojem, terminologie, názvosloví, vysvětlení, popis, Šoková terapie, ekonomie, synonymum, přesný význam


Pojem Šoková terapie je v kategorii ekonomie, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Šoková terapie? Definice výrazu, slova, termínu z Wikipedie

Následující text definice byl převzat ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Šoková terapie je ekonomický termín označující jeden ze způsobů transformace centrálně plánované ekonomiky převážně socialistických států na kapitalistický ekonomický systém, používaný především v 90. letech 20. století po rozpadu Sovětského svazu. Hlavním představitelem šokové terapie byl americký ekonom Jeffrey Sachs.

Pro další informace o termínu Šoková terapie zkuste tyto odkazy

Hledat heslo Šoková terapie ve fulltextu vyhledávače Info.com

Zkusit najít termín Šoková terapie na Google.cz

Najít výraz Šoková terapie ve vyhledávači Yandex

Najít heslo Šoková terapie ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat videa s názvem Šoková terapie na Youtube

Zkusit najít Šoková terapie ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Šoková terapie například ve vyhledávači Seznam.cz, v ABC slovníku cizích slov a synonym, v Google obrázcích, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo v Google překladači.

Podívejte se také na tyto odborné výrazy, pojmy, termíny a slova

Teď už znáte odpověď na otázku co znamená slovo Šoková terapie? resp. co se skrývá pod slovem Šoková terapie? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Šoková terapie, odpověď na dotaz co je to Šoková terapie?. Víte např. kdo to je Eva Hudečková? Znáte a víte kdo je David Hume? Litujem, že není v našich silách provádět pravidelně aktualizace všech textů. Pojmy mohou mít různé významy podle různých oborů. Vyzkoušejte proto i příslušná synonyma a homonyma v jiných sekcích než ekonomie. Některé texty jsou rozšířeny o citaci z české Wikipedie. Je zde uveden i odkaz na konkrétní stránku ze zmíněné encyklopedie. Takový typ textu spadá pod licenci CC-BY-SA.

Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Kategorie ekonomie, graf ekonomie, Šoková terapie, ilustrační obrázek

Děkujeme za návštěvu stručného encyklopedického slovníku, který se zaměřuje především na známé i neznámé pojmy, významy slov, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, zajímavosti, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Zavzpomínejte na klasiské hry zvané Arkády. Manic miner, Pacman nebo Lemmings si nyní můžete zahrát zdarma a online ve vašem prohlížeči.