Co je to?
Výraz, termín, definice slova Šoková terapie. Co znamená odborný pojem Šoková terapie z kategorie Ekonomie?

Co je to Šoková terapie? Význam slova

Význam termínu, výrazu, vysvětlení pojmu Šoková terapie

Šoková terapie je termín pojmenovávající jeden z možných způsobů přeměny centrálně plánované ekonomiky států se socialistickým režimem na kapitalistický hospodářský systém. Tento způsob byl používán především po rozpadu Sovětského svazu, kdy zastánci šokové terapie prosazovali zásadní změnu ekonomiky. Ta se skládala z rychlé liberalizace trhu a otevření trhu zahraničí. Zahrnovala také deregulaci cen a platů.
Jednalo se o první fázi transformace, kdy lidé měli být ochotni nést finanční zátěž. Počítalo se s porevolučním nadšením, které zmírní dopady hospodářského poklesu.


Co je to Šoková terapie? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Šoková terapie. Co znamená odborný pojem Šoková terapie z kategorie Ekonomie?

Uvedené informace jsou bez záruky. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Sdílejte tento text s heslem Šoková terapie s vašimi kamarády na Twitteru, Pinterestu nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Šoková terapie patří do kategorie Ekonomie

Klíčová slova: Ekonomie, odborný výraz, slovník, význam slova, přesný výraz, názvosloví, formulace, význam, význam pojmu, heslo, lexikon, co to je, definice pojmu, Ekonomie, přesný význam, wiki, co je to Šoková terapie?, definice


Pojem Šoková terapie je v kategorii Ekonomie, ilustrační obrázek

Co označuje termín Šoková terapie? Definice výrazu, slova, termínu z projektu Wikipedia

Uvedená defice je převzata z internetové online encyklopedie Wikipedia. Odkaz na článek je zde. Licence CC-BY-SA.

Šoková terapie je ekonomický termín označující jeden ze způsobů transformace centrálně plánované ekonomiky převážně socialistických států na kapitalistický ekonomický systém, používaný především v 90. letech 20. století po rozpadu Sovětského svazu. Hlavním představitelem šokové terapie byl americký ekonom Jeffrey Sachs.

Doporučené zdroje informací k dalšímu studiu

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Šoková terapie ve Wikimedia Commons

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Šoková terapie ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít výraz Šoková terapie ve vyhledávači Qwant

Zkusit najít pojem Šoková terapie ve Wikizdrojích

Hledat heslo Šoková terapie ve vyhledávači Yandex

Zkusit najít termín Šoková terapie na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Šoková terapie například v Seznam.cz slovníku cizích slov, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve videích na Youtube, ve vyhledávači Seznam.cz nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Doporučené pojmy, slova, odborné termíny a výrazy

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku co je to Šoková terapie? resp. jaký je význam slova Šoková terapie? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Šoková terapie, odpověď na dotaz co je to Šoková terapie?. Víte např. kdo to je František Křižík? Znáte a víte kdo je Voayer? Jednotlivá slova můžou mít několik významů v různých oborech lidské činnosti. Proto případně zapátrejte i v jiných kategoriích (než Ekonomie). Některé texty jsou rozšířeny o citaci z české Wikipedie. Je zde uveden i odkaz na konkrétní stránku ze zmíněné encyklopedie. Ty lze využívat v souladu s licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštívení online slovníku zaměřeného na slovníková hesla, zajímavosti, popisy termínů, významy slov, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Zavzpomínejte na klasiské hry zvané Arkády. Manic miner, Pacman nebo Lemmings si nyní můžete zahrát zdarma a online ve vašem prohlížeči.