Co je to?
Výraz, termín, definice slova Šoková terapie. Co znamená odborný pojem Šoková terapie z kategorie Ekonomie?

Co je to Šoková terapie? Význam slova

Pojem, termín, heslo, vysvětlení výrazu Šoková terapie

Šoková terapie je termín pojmenovávající jeden z možných způsobů přeměny centrálně plánované ekonomiky států se socialistickým režimem na kapitalistický hospodářský systém. Tento způsob byl používán především po rozpadu Sovětského svazu, kdy zastánci šokové terapie prosazovali zásadní změnu ekonomiky. Ta se skládala z rychlé liberalizace trhu a otevření trhu zahraničí. Zahrnovala také deregulaci cen a platů.
Jednalo se o první fázi transformace, kdy lidé měli být ochotni nést finanční zátěž. Počítalo se s porevolučním nadšením, které zmírní dopady hospodářského poklesu.


Co je to Šoková terapie? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Šoková terapie. Co znamená odborný pojem Šoková terapie z kategorie Ekonomie?

Chyby vyhrazeny. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Tento text samozřejmě můžete sdílet se známými na sociálních sítích Pinterestu, Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Šoková terapie je v sekci Ekonomie

Klíčová slova: slovník, význam, formulace, co to je, názvosloví, terminologie, přesný význam, pojem, Ekonomie, lexikon, definice pojmu, synonymum, Šoková terapie, vysvětlení, heslo, odborné názvosloví, informace, co znamená


Pojem Šoková terapie je v kategorii Ekonomie, ilustrační obrázek

Co označuje termín Šoková terapie? Odborný výraz, termín, definice slova z projektu Wikipedia

Níže umístěný text je převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Šoková terapie je ekonomický termín označující jeden ze způsobů transformace centrálně plánované ekonomiky převážně socialistických států na kapitalistický ekonomický systém, používaný především v 90. letech 20. století po rozpadu Sovětského svazu. Hlavním představitelem šokové terapie byl americký ekonom Jeffrey Sachs.

Více informací o slovu Šoková terapie doporučujeme hledat v těchto zdrojích

Vyhledat heslo Šoková terapie ve vyhledávači Qwant

Vyhledat termín Šoková terapie na Google.cz

Najít slovo Šoková terapie ve Wikislovníku

Zkusit najít výraz Šoková terapie ve Wikizdrojích

Hledat videa s názvem Šoková terapie na Youtube

Zkusit najít pojem Šoková terapie ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Dál můžete zkusit hledat slovo Šoková terapie například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo v Google překladači.

Výběr náhodných odborných termínů, pojmů a hesel

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku co to je Šoková terapie? resp. co znamená výraz Šoková terapie? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Šoková terapie, odpověď na dotaz co je to Šoková terapie?. Víte např. kdo to je Hovado? Znáte a víte kdo je Voayer? Nezapomeňte prosím, že ke každému slovu může existovat vícero definic podle různých oborů. Vyzkoušejte proto hledání v jiných kategoriích (než Ekonomie). Některé pojmy obsahují i krátkou citaci z české Wikipedie včetně internetového odkazu na podrobný popis. Jedná se o texty spadající pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího významy slov, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Zavzpomínejte na klasiské hry zvané Arkády. Manic miner, Pacman nebo Lemmings si nyní můžete zahrát zdarma a online ve vašem prohlížeči.