Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Splín. Co znamená pojem Splín z kategorie Psychologie?

Co to je Splín? Význam slova

Vysvětlení pojmu, termínu, hesla, výrazu Splín

Splín (z anglického spleen) je spíše než odborný termín lidové označení pro smutek, depresi, zasmušilost, melancholii. Někdy se tak říká smutku vyvolanému alkoholem.


Co je to Splín? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Splín. Co znamená pojem Splín z kategorie Psychologie?

Provozovatel neručí za správnost a aktuálnost zde uvedených informací. Napsáno redaktory Superia.cz

Sdílejte tuto stránku se slovem Splín s vašimi kamarády, známými a přáteli na Pinterestu, Redditu, Twitteru anebo na Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Splín je v kategorii Psychologie

Klíčová slova: slovo, terminus technicus, pojem, popis, definice, přesný výraz, co to je, wiki, Psychologie, význam pojmu, definice pojmu, názvosloví, terminologie, význam, Psychologie, odborný výraz, heslo, co znamená


Pojem Splín je v kategorii Psychologie, ilustrační obrázek

Ve Wikipedii se o termínu Splín píše následující

Následující text definice pojmu byl převzat z projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Splín je označení pro zádumčivost, melancholii až depresivní náladu, nebo také světabol či trudnomyslnost. Jde o lidový pojem převzatý spíše z literatury (jako takový jej psychologie či psychiatrie nepoužívá a nahrazuje pojmy jako deprese či snížená nálada), který vyjadřuje a romantizuje různé úrovně smutku. Mnohdy bývá označován pro smutek vyvolaný nebo posílený alkoholem.

Hledejte v dalších online informačních zdrojích

Vyhledat termín Splín ve Wikizdrojích

Vyhledat slovo Splín ve vyhledávači Yandex

Hledat heslo Splín ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat videa s názvem Splín na Youtube

Vyhledat výraz Splín ve vyhledávači Qwant

Najít slovo Splín ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Splín například ve Wikislovníku, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve fulltextu Google.cz, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Náhodná hesla, významy slov, odborných termíny, výrazy a pojmy

Na této webové stránce jste se dozvěděli co je to Splín? resp. co přesně označuje termín Splín? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Splín, odpověď na dotaz co je to Splín?. Víte např. kdo to je Arborista? Znáte a víte kdo je Baptista? Termíny, slova, pojmy, resp. hesla mohou mít různé významy podle toho o jaký obor se jedná. Doporučujeme vám proto porozhlédnout se v jiných kategoriích (než Psychologie). U části pojmů naleznete citaci z projektu Wikipedia včetně internetové adresy kde naleznete kompletní popis. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme, že jste navštívili online slovníkový projekt zaměřený na známé i neznámé pojmy, významy slov, popisy termínů, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Víte, kdo je to šotouš a kde ho můžete potkat? Pokud ne, dozvíte se to z našich partnerských stránek zde.