Co je to?
Odborný výraz, definice slova Splín. Co znamená slovo Splín z kategorie Psychologie?

Co je Splín? Definice pojmu

Co znamená termín, slovo, heslo, vysvětlení pojmu Splín?

Splín (z anglického spleen) je spíše než odborný termín lidové označení pro smutek, depresi, zasmušilost, melancholii. Někdy se tak říká smutku vyvolanému alkoholem.


Co je to Splín? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Splín. Co znamená slovo Splín z kategorie Psychologie?

Naše stránky mají pouze informativní charakter, neručíme za tiskové chyby. Napsáno redaktory Superia.cz

Sdílejte tento text s heslem Splín s dalšími lidmi prostřednictvím sociálních sítích Facebook, Pinterest, Reddit nebo Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu      

Pojem Splín patří do kategorie psychologie

Klíčová slova: terminologie, názvosloví, popis, formulace, co to je, informace, co znamená, přesný výraz, psychologie, termín, přesný význam, co je to Splín?, wiki, vysvětlení, pojem, odborné názvosloví, význam slova, odborný výraz


Pojem Splín je v kategorii psychologie, ilustrační obrázek

Co nám píše encyklopedie Wikipedia o termínu Splín?

Následující popis termínu byl převzat z otevřené online encyklopedie, ze známé Wikipedie. Pro více informací klikněte na odkaz. Licence CC-BY-SA.

Splín je označení pro zádumčivost, melancholii až depresivní náladu, nebo také světabol či trudnomyslnost. Jde o lidový pojem převzatý spíše z literatury (jako takový jej psychologie či psychiatrie nepoužívá a nahrazuje pojmy jako deprese či snížená nálada), který vyjadřuje a romantizuje různé úrovně smutku. Mnohdy bývá označován pro smutek vyvolaný nebo posílený alkoholem.

Internetové odkazy na vyhledávače

Vyhledat heslo Splín ve Wikizdrojích

Zkusit najít pojem Splín ve vyhledávači Yandex

Hledat videa s názvem Splín na Youtube

Najít heslo Splín ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Najít slovo Splín na Google.cz

Hledat výraz Splín ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Splín například ve Wikislovníku, v Google překladači, v Microsoft Bing, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo v projektu slovnik.cz.

Doporučené pojmy, slova, odborné termíny a výrazy

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku jaký je význam slova Splín? resp. co znamená Splín? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Splín, odpověď na dotaz co je to Splín?. Víte např. kdo to je Špión? Znáte a víte kdo je Teta? Neměli byste zapomenout na to, že ke každému výrazu, může existovat víc definic v různém kontextu, v různých oborech. Proto se porozhlédněte i v jiných sekcích (než psychologie). Některé texty jsou rozšířeny o citaci z české Wikipedie. Je zde uveden i odkaz na konkrétní stránku ze zmíněné encyklopedie. Ty lze využívat v souladu s licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu internetové encyklopedie, která shromažďuje popisy termínů, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, významy slov, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Víte, kdo je to šotouš a kde ho můžete potkat? Pokud ne, dozvíte se to z našich partnerských stránek zde.