Co je to?
Definice odborného termínu, slova Polovodič. Co znamená pojem Polovodič z kategorie Fyzika?

Co je to Polovodič? Význam slova

Pojem, definice termínu, vysvětlení slova Polovodič

Polovodič je označení pro pevnou látku, u které se může měnit elektrická vodivost. Ta závisí na podmínkách vnitřních i vnějších, a vodivost může být měněna právě změnou daných podmínek. Pokud se jedná o změnu vnějších podmínek, jde o přidání energie. Ta může pocházet z různých zdrojů, například tepelná, světelná, elektrická a další. Jde-li o změnu vnitřních podmínek, může se jednat o příměs jiného prvku v tomto polovodiči. Polovodiče mohou být látky krystalického původu, ovšem existují i polovodiče amorfní. Mezi prvky, které patří k polovodičům, se řadí například selen, křemík, germanium, některé sloučeniny arsenidu, sulfid olovnatý a další. K polovodičům amorfním patří některé druhy skla. Využití polovodičů je poměrně široké, nejčastěji se používají u elektronických součástek.
Roztřídit polovodiče lze podle mnoha hledisek. Podle struktury může jít o polovodiče organické nebo anorganické, amorfní nebo krystalické, prvky či sloučeniny, podle náboje pak polovodiče typu N nebo P, podle nositelů náboje jde o polovodiče vlastní, nebo nevlastní, dle charakteru přeskokového mechanizmu mezi pásy přímé či nepřímé polovodiče, podle statického rozložení nositelů polovodiče degenerované a nedegenerované.


Co je to Polovodič? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Polovodič. Co znamená pojem Polovodič z kategorie Fyzika?

Provozovatel v žádném případě neručí za aktuálnost údajů uveřejněných na webu. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Budeme rádi, pokud budete definici slova Polovodič sdílet s dalšími osobami prostřednictvím uvedených tlačítek na sociálních sítích Facebook nebo Twitter.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu      

Heslo Polovodič patří do sekce fyzika

Klíčová slova: význam pojmu, synonymum, co je to Polovodič?, terminologie, odborné názvosloví, termín, formulace, fyzika, přesný výraz, pojem, význam, lexikon, Polovodič, definice pojmu, odborný výraz, co to je, názvosloví, informace


Pojem Polovodič je v kategorii fyzika, ilustrační obrázek

Wikipedie píše o slovu Polovodič?

Níže uvedená citace (text) je převzat z online projektu Wikipedie. Licence CC-BY-SA.

Polovodič je pevná látka, jejíž elektrická vodivost závisí na vnějších nebo vnitřních podmínkách, a dá se změnou těchto podmínek snadno ovlivnit. Změna vnějších podmínek znamená dodání některého z druhů energie – nejčastěji tepelné, elektrické nebo světelné, změnu vnitřních podmínek představuje příměs jiného prvku v polovodiči.
Mezi polovodiče patří prvky křemík, germanium, selen, sloučeniny arsenid galia GaAs, sulfid olovnatý PbS aj. Většina polovodičů jsou krystalické látky, existují však také polovodiče amorfní (některá skla). Polovodiče se využívají u elektronických součástek.

Doporučené zdroje informací k dalšímu studiu

Zkusit najít slovo Polovodič ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Polovodič ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít slovo Polovodič ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat videa s názvem Polovodič na Youtube

Vyhledat pojem Polovodič ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Vyhledat slovo Polovodič ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Polovodič například ve Wikizdrojích, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve fulltextu Google.cz, ve ruském vyhledávači Yandex nebo v projektu slovnik.cz.

Výběr z náhodných odborných pojmů, hesel, termínů

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku jaký je přesný význam slova Polovodič? resp. jaká je definice termínu Polovodič? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Polovodič, odpověď na dotaz co je to Polovodič?. Víte např. kdo to je Daniel Bambas? Znáte a víte kdo je Spotter? Ke každému pojmu může existovat vícero definic v různých oborech lidské činnosti. Zkuste hledat odborný výraz Polovodič i v jiné sekci než je kategorie fyzika. U některých textů najdete krátkou citaci z projektu Wikipedia včetně odkazu na kompletní text. Jedná se o texty spadající pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, nezbývá než vám poděkovat za návštěvu stručného webového slovníku, který se zaměřuje na přesné vysvětlení slov, významy slov, slovníková hesla, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Chcete zatraktivnit vzhled vašeho tabletu, mobilního telefonu nebo počítače? Nejrychlejším a nejlevnějším způsobem je změna pozadí pracovní plochy. Na naši partnerské stránce naleznete populární tapetu ledovec, romantickou chatrč případně tapety zvířátek.