Co je Polovodič?
Co znamená termín, výraz, pojem, vysvětlení hesla Polovodič?
Polovodič je označení pro pevnou látku, u které se může měnit elektrická vodivost. Ta závisí na podmínkách vnitřních i vnějších, a vodivost může být měněna právě změnou daných podmínek. Pokud se jedná o změnu vnějších podmínek, jde o přidání energie. Ta může pocházet z různých zdrojů, například tepelná, světelná, elektrická a další. Jde-li o změnu vnitřních podmínek, může se jednat o příměs jiného prvku v tomto polovodiči. Polovodiče mohou být látky krystalického původu, ovšem existují i polovodiče amorfní. Mezi prvky, které patří k polovodičům, se řadí například selen, křemík, germanium, některé sloučeniny arsenidu, sulfid olovnatý a další. K polovodičům amorfním patří některé druhy skla. Využití polovodičů je poměrně široké, nejčastěji se používají u elektronických součástek.
Roztřídit polovodiče lze podle mnoha hledisek. Podle struktury může jít o polovodiče organické nebo anorganické, amorfní nebo krystalické, prvky či sloučeniny, podle náboje pak polovodiče typu N nebo P, podle nositelů náboje jde o polovodiče vlastní, nebo nevlastní, dle charakteru přeskokového mechanizmu mezi pásy přímé či nepřímé polovodiče, podle statického rozložení nositelů polovodiče degenerované a nedegenerované.
Přes neustálou opakovanou kontrolu mohou být v textech chyby za něž se předem omlouváme. Text je vypracovaný autorkami přímo pro projekt Superia.cz
Co znamená pojem Polovodič? Definice slova, termínu z Wikipedie
Uvedená defice je převzata z internetové online encyklopedie Wikipedia. Odkaz na článek je zde. Licence CC-BY-SA.
Polovodič je pevná látka, jejíž elektrická vodivost závisí na vnějších nebo vnitřních podmínkách, a dá se změnou těchto podmínek snadno ovlivnit. Změna vnějších podmínek znamená dodání některého z druhů energie – nejčastěji tepelné, elektrické nebo světelné, změnu vnitřních podmínek představuje příměs jiného prvku v polovodiči.
Mezi polovodiče patří prvky křemík, germanium, selen, sloučeniny arsenid galia GaAs, sulfid olovnatý PbS aj. Většina polovodičů jsou krystalické látky, existují však také polovodiče amorfní (některá skla). Polovodiče se využívají u elektronických součástek.
Další možné informační zdroje
Zkusit najít frázi Polovodič ve Wikislovníku
Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Polovodič ve Wikimedia Commons
Vyhledat pojem Polovodič ve vyhledávači Yahoo
Hledat frázi Polovodič na Google obrázcích
Hledat heslo Polovodič ve fulltextu Seznam.cz
Hledat frázi Polovodič na Google.cz
Dál můžete zkusit hledat slovo Polovodič například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, v Microsoft Bing, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo v Google překladači.
Náhodných výběr odborných termínů, pojmů a hesel
Teď už víte co to je Polovodič? resp. co označuje slovo Polovodič? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Polovodič, odpověď na dotaz co je to Polovodič?. Víte např. kdo to je Milan Černohouz? Znáte a víte kdo je Bohuš Záhorský? Není v našich silách pravidelně aktualizovat texty na tomto webu. Pojmy mohou mít různé významy vzhledem k tomu, že se používají v rozdílných oborech lidské činnosti. Můžete se proto pokusit najít heslo Polovodič i v jiné sekci než v fyzika. Vybrané texty jsou rozšířené o citaci z české verze internetové encyklopedie Wikipedia.cz. Samozřejmě uvádíme i odkaz na konkrétní podstránku tohoto projektu. Tyto texty lze potom kopírovat, editovat a dále šířit při splnění podmínek vyplývajících z licence CC-BY-SA.
Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, musíme vám poděkovat za návštívení internetového slovníku, který shromažďuje popisy termínů, významy slov, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.
Chcete zatraktivnit vzhled vašeho tabletu, mobilního telefonu nebo počítače? Nejrychlejším a nejlevnějším způsobem je změna pozadí pracovní plochy. Na naši partnerské stránce naleznete populární tapetu ledovec, romantickou chatrč případně tapety zvířátek.