Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Invektiva. Co znamená pojem Invektiva z kategorie Právo?

Co to je Invektiva? Význam slova

Pojem, termín, heslo, vysvětlení výrazu Invektiva

Invektiva čili urážka je buď slovní napadení, nebo nějaký čin, který ponižuje jiného člověka nebo skupinu lidí zpochybněním jejich cti či poškozením pověsti. Co je přesně invektivou, to je závislé na tom, jak určité konání nebo výrok vidí napadený, záleží i na cíli, který sleduje autor urážky.
Za použití invektiv mohl být napadající v dřívější době vyzván na souboj, v současnosti je možné invektivy řešit soudní cestou.


Co je to Invektiva? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Invektiva. Co znamená pojem Invektiva z kategorie Právo?

Možnost chyb vyhrazena. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Tento text (Invektiva) můžete sdílet s blízkými na Twitteru, Redditu nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Invektiva patří do kategorie Právo

Klíčová slova: termín, slovník, pojem, význam, Právo, Právo, popis, Invektiva, heslo, vysvětlení, význam slova, odborný výraz, co znamená, odborné názvosloví, přesný význam, co to je, definice, terminologie


Pojem Invektiva je v kategorii Právo, ilustrační obrázek

Ve Wikipedii se o heslu Invektiva dozvíte následující

Uvedené vysvětlení pojmu je převzato z webu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Invektiva je výrok nebo čin, který snižuje jinou osobu či skupinu a poškozuje její pověst nebo zpochybňuje její čest. Zda nějaký výrok nebo čin je nebo není urážka, závisí pochopitelně jak na jednání a úmyslu napadajícího, tak také na vnímání napadeného. Urážlivé je jednání, které lze vnímat jako urážku.

Pro další informace o termínu Invektiva zkuste tyto odkazy

Zkusit najít výraz Invektiva ve fulltextu Seznam.cz

Vyhledat termín Invektiva ve vyhledávači Qwant

Hledat slovo Invektiva ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat termín Invektiva na Google.cz

Najít heslo Invektiva ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat videa s názvem Invektiva na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Invektiva například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v projektu slovnik.cz, ve Wikislovníku, ve ruském vyhledávači Yandex nebo v Lingea slovnících.

Náhodných výběr odborných termínů, pojmů a hesel

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku co znamená Invektiva? resp. co přesně znamená slovo Invektiva? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Invektiva, odpověď na dotaz co je to Invektiva?. Víte např. kdo to je Emmanuel Macron? Znáte a víte kdo je Psychiatr? Nezapomeňte prosím, že každé heslo může mít víc definic podle různých oborů. Proto prosím zapátrejte i v jiných kategoriích než je Právo. Vybrané texty jsou rozšířené o citaci z české verze internetové encyklopedie Wikipedia.cz. Samozřejmě uvádíme i odkazu na konkrétní podstránku tohoto projektu. Takovéto texty spadají pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, zajímavosti, významy slov, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Stahujte romantické tapety na plochu tabletu, počítače nebo chytrého telefonu. Na výběr máte z mnoha pěkných tapet - např. západu slunce nebo populární vodopád s duhou.