Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Invektiva. Co znamená pojem Invektiva z kategorie Právo?

Co to je Invektiva? Význam slova

Vysvětlení pojmu, hesla, definice termínu Invektiva

Invektiva čili urážka je buď slovní napadení, nebo nějaký čin, který ponižuje jiného člověka nebo skupinu lidí zpochybněním jejich cti či poškozením pověsti. Co je přesně invektivou, to je závislé na tom, jak určité konání nebo výrok vidí napadený, záleží i na cíli, který sleduje autor urážky.
Za použití invektiv mohl být napadající v dřívější době vyzván na souboj, v současnosti je možné invektivy řešit soudní cestou.


Co je to Invektiva? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Invektiva. Co znamená pojem Invektiva z kategorie Právo?

Informace uvedené na těchto stránkách jsou bez záruky. Sepsáno redaktory Superia.cz

Zaujalo vás slovo, termín Invektiva? Potom se o definici podělte s přáteli a kamarády na Pinterestu, Redditu, Twitteru či Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Invektiva se nachází v kategorii Právo

Klíčová slova: přesný výraz, Právo, přesný význam, slovo, definice, odborný výraz, termín, vysvětlení, definice pojmu, Právo, význam pojmu, wiki, co znamená, popis, pojem, Invektiva, význam slova, synonymum


Pojem Invektiva je v kategorii Právo, ilustrační obrázek

Jiné zdroje informací o pojmu Invektiva

Vyhledat výraz Invektiva na Google.cz

Hledat termín Invektiva ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Vyhledat pojem Invektiva ve Wikislovníku

Najít výraz Invektiva ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit najít výraz Invektiva ve vyhledávači Yandex

Zkusit najít pojem Invektiva ve Wikipedii

Dál můžete zkusit hledat slovo Invektiva například ve videích na Youtube, v projektu slovnik.cz, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Často hledané výrazy, termíny a odborné pojmy

Tyto stránky vám umožnili zjistit co to je Invektiva? resp. co přesně označuje termín Invektiva? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Invektiva, odpověď na dotaz co je to Invektiva?. Víte např. kdo to je Demokrat? Znáte a víte kdo je Anarchista? Nezapomeňte prosím, že každé heslo může mít víc definic v závislosti na oboru a kontextu. Proto se porozhlédněte i v jiných sekcích (než Právo). Některé pojmy obsahují doplňující definici z Wikipedie včetně url na konkrétní stránku. S těmi lze dále pracovat při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za navštívení našeho encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, významy slov, popisy termínů, slovníková hesla, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Stahujte romantické tapety na plochu tabletu, počítače nebo chytrého telefonu. Na výběr máte z mnoha pěkných tapet - např. západu slunce nebo populární vodopád s duhou.