Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Invektiva. Co znamená pojem Invektiva z kategorie Právo?

Co to je Invektiva? Význam slova

Vysvětlení pojmu, termínu, hesla, výrazu Invektiva

Invektiva čili urážka je buď slovní napadení, nebo nějaký čin, který ponižuje jiného člověka nebo skupinu lidí zpochybněním jejich cti či poškozením pověsti. Co je přesně invektivou, to je závislé na tom, jak určité konání nebo výrok vidí napadený, záleží i na cíli, který sleduje autor urážky.
Za použití invektiv mohl být napadající v dřívější době vyzván na souboj, v současnosti je možné invektivy řešit soudní cestou.


Co je to Invektiva? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Invektiva. Co znamená pojem Invektiva z kategorie Právo?

Provozovatel neručí za správnost a aktuálnost zde uvedených informací. Napsáno redaktory Superia.cz

Doporučujeme sdílet tento text s blízkými na sociálních sítích jako je Facebook a Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Invektiva patří do sekce Právo

Klíčová slova: termín, terminus technicus, význam, definice pojmu, odborné názvosloví, vysvětlení, odborný výraz, co to je, popis, Invektiva, heslo, význam slova, Právo, definice, lexikon, pojem, co znamená, slovník


Pojem Invektiva je v kategorii Právo, ilustrační obrázek

Ve Wikipedii se o termínu Invektiva píše následující

Uvedené vysvětlení pojmu je převzato z webu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Invektiva je výrok nebo čin, který snižuje jinou osobu či skupinu a poškozuje její pověst nebo zpochybňuje její čest. Zda nějaký výrok nebo čin je nebo není urážka, závisí pochopitelně jak na jednání a úmyslu napadajícího, tak také na vnímání napadeného. Urážlivé je jednání, které lze vnímat jako urážku.

Zkuste se dozvědět víc informací v následujících odkazech

Vyhledat pojem Invektiva ve fulltextu Seznam.cz

Najít heslo Invektiva na Google.cz

Zkusit najít výraz Invektiva ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Vyhledat slovo Invektiva ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Vyhledat termín Invektiva ve Wikizdrojích

Najít pojem Invektiva ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Invektiva například ve Wikislovníku, v projektu slovnik.cz, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, ve ruském vyhledávači Yandex nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Podívejte se také na tyto odborné výrazy, pojmy, termíny a slova

Na této webové stránce jste se dozvěděli co je to Invektiva? resp. co znamená výraz Invektiva? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Invektiva, odpověď na dotaz co je to Invektiva?. Víte např. kdo to je Můra? Znáte a víte kdo je Anarchista? Nezapomeňte prosím, že každé slovo může mít vícero významů podle toho o jaký obor se jedná. Doporučujeme vám proto porozhlédnout se v jiných kategoriích (než Právo). U některých textů citujeme českou Wikipedii. Spolu s krátkou citací (textem) vždy uvádíme u url adresu projektu. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme, že jste navštívili online slovníkový projekt zaměřený na definice odborných pojmů, významy slov, zajímavosti, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Stahujte romantické tapety na plochu tabletu, počítače nebo chytrého telefonu. Na výběr máte z mnoha pěkných tapet - např. západu slunce nebo populární vodopád s duhou.