Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Invektiva. Co znamená pojem Invektiva z kategorie Právo?

Co to je Invektiva? Význam slova

Význam pojmu, termínu, vysvětlení výrazu Invektiva

Invektiva čili urážka je buď slovní napadení, nebo nějaký čin, který ponižuje jiného člověka nebo skupinu lidí zpochybněním jejich cti či poškozením pověsti. Co je přesně invektivou, to je závislé na tom, jak určité konání nebo výrok vidí napadený, záleží i na cíli, který sleduje autor urážky.
Za použití invektiv mohl být napadající v dřívější době vyzván na souboj, v současnosti je možné invektivy řešit soudní cestou.


Co je to Invektiva? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Invektiva. Co znamená pojem Invektiva z kategorie Právo?

Přes veškerou snahu je možné, že v text bude obsahovat chyby. Předem se za ně omlouváme. Text vytvořen pro server Superia.cz

Doporučujeme sdílet tento text s vašimi známými a kamarády na Twitteru, Redditu, Pinterestu, Facebooku nebo na jiných, zde neuvedených sociálních sítích.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Invektiva patří do sekce Právo

Klíčová slova: odborné názvosloví, Invektiva, přesný význam, terminologie, názvosloví, lexikon, termín, Právo, co je to Invektiva?, terminus technicus, Právo, slovo, co to je, co znamená, přesný výraz, popis, pojem, význam pojmu


Pojem Invektiva je v kategorii Právo, ilustrační obrázek

V online encyklopedii Wikipedia se o slovu Invektiva můžete dozvědět následující

Níže umístěný text je převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Invektiva je výrok nebo čin, který snižuje jinou osobu či skupinu a poškozuje její pověst nebo zpochybňuje její čest. Zda nějaký výrok nebo čin je nebo není urážka, závisí pochopitelně jak na jednání a úmyslu napadajícího, tak také na vnímání napadeného. Urážlivé je jednání, které lze vnímat jako urážku.

Jiné doporučené zdroje informací

Hledat pojem Invektiva ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Invektiva ve Wikimedia Commons

Zkusit najít slovo Invektiva ve vyhledávači Yandex

Najít pojem Invektiva ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Vyhledat termín Invektiva ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat heslo Invektiva ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Invektiva například v evropském vyhledávači Qwant, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve vyhledávači Seznam.cz, ve Wikizdrojích nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Náhodná hesla, významy slov, odborných termíny, výrazy a pojmy

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku jaký je přesný význam slova Invektiva? resp. co označuje slovo Invektiva? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Invektiva, odpověď na dotaz co je to Invektiva?. Víte např. kdo to je Buzna? Znáte a víte kdo je Nacista? Nezapomeňte prosím, že každé heslo může mít víc definic v různém kontextu, v různých oborech. Nezbývá, než vám doporučit hledání v jiných kategoriích než je Právo. U některých textů najdete krátkou citaci z projektu Wikipedia včetně odkazu na kompletní text. Tyto texty lze potom kopírovat, editovat a dále šířit při splnění podmínek vyplývajících z licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, vážení návštěvníci, děkujeme za návštěvu webových stránek shromažďujících významy slov, zajímavosti, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Stahujte romantické tapety na plochu tabletu, počítače nebo chytrého telefonu. Na výběr máte z mnoha pěkných tapet - např. západu slunce nebo populární vodopád s duhou.