Co je to?
Výraz, termín, definice slova Invektiva. Co znamená odborný pojem Invektiva z kategorie Právo?

Co je to Invektiva? Význam slova

Pojem, definice termínu, vysvětlení slova Invektiva

Invektiva čili urážka je buď slovní napadení, nebo nějaký čin, který ponižuje jiného člověka nebo skupinu lidí zpochybněním jejich cti či poškozením pověsti. Co je přesně invektivou, to je závislé na tom, jak určité konání nebo výrok vidí napadený, záleží i na cíli, který sleduje autor urážky.
Za použití invektiv mohl být napadající v dřívější době vyzván na souboj, v současnosti je možné invektivy řešit soudní cestou.


Co je to Invektiva? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Invektiva. Co znamená odborný pojem Invektiva z kategorie Právo?

Přes veškerou snahu je možné, že v text bude obsahovat chyby. Předem se za ně omlouváme. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Tento text samozřejmě můžete sdílet s přáteli na webových službách typu Pinterest, Facebook, Twitter nebo Reddit.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    

Pojem Invektiva je v sekci právo

Klíčová slova: informace, pojem, popis, co znamená, význam pojmu, co to je, význam, názvosloví, význam slova, slovník, terminus technicus, přesný význam, odborné názvosloví, co je to Invektiva?, právo, definice pojmu, definice, terminologie


Pojem Invektiva je v kategorii právo, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Invektiva? Výraz, definice slova z Wikipedie

Uvedené vysvětlení pojmu je převzato z webu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Invektiva je výrok nebo čin, který snižuje jinou osobu či skupinu a poškozuje její pověst nebo zpochybňuje její čest. Zda nějaký výrok nebo čin je nebo není urážka, závisí pochopitelně jak na jednání a úmyslu napadajícího, tak také na vnímání napadeného. Urážlivé je jednání, které lze vnímat jako urážku.

Linky na další online zdroje

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Invektiva ve Wikimedia Commons

Hledat videa s názvem Invektiva na Youtube

Zkusit najít slovo Invektiva ve vyhledávači Yandex

Vyhledat termín Invektiva ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Najít heslo Invektiva ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Najít výraz Invektiva ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Invektiva například ve Wikizdrojích, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve fulltextu Google.cz, ve vyhledávači Seznam.cz nebo v Lingea slovnících.

Často hledaná hesla, odborné termíny, pojmy, slova

Na stránce jste se mohli dozvědět: jaký je význam slova Invektiva? resp. jaký je význam slova Invektiva? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Invektiva, odpověď na dotaz co je to Invektiva?. Víte např. kdo to je Gwen Stefani? Znáte a víte kdo je Alanis Morissette? Jednotlivá slova mohou mít vícero významů v závislosti na oboru a kontextu. Nezbývá, než vám doporučit hledání v jiných kategoriích než je právo. Některé texty obsahují odkaz a krátkou citaci z české Wikipedie. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, musíme vám poděkovat za návštěvu internetového encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, významy slov, zajímavosti, popisy termínů, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Stahujte romantické tapety na plochu tabletu, počítače nebo chytrého telefonu. Na výběr máte z mnoha pěkných tapet - např. západu slunce nebo populární vodopád s duhou.