Co je to?
Odborný výraz, definice slova Kronika. Co znamená pojem Kronika z kategorie Literatura?

Co je Kronika?

Význam termínu, výrazu, vysvětlení pojmu Kronika

Popisování jednotlivých událostí v rámci různých kronik pamatují dějiny již stovky let. Literární žánr kronika vznikl již ve středověku a dodnes patří mezi důležité prameny poznání dřívějších dob. Na rozdíl od letopisů bývají kroniky složitější. Chronologicky popisují historické události.
Na našem území vznikla celá řada významných kronik, např. Kosmova kronika, Dalimilova kronika nebo Zbraslavská kronika.


Co je to Kronika? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Kronika. Co znamená pojem Kronika z kategorie Literatura?

Předem se omlouváme za případné chyby v textech. Uvítáme vaši pomoc a zpětnou vazbu. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Text můžete velmi jednoduše sdílet s bližními na komunitních sítích Facebook, Síť X, Reddit a Pinterest prostřednictvím tlačítek Sdílet.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu      

Pojem Kronika se nachází v sekci literatura

Klíčová slova: formulace, popis, názvosloví, vysvětlení, odborné názvosloví, slovník, terminus technicus, co znamená, literatura, informace, odborný výraz, wiki, Kronika, význam, synonymum, slovo, co je to Kronika?, heslo


Pojem Kronika je v kategorii literatura, ilustrační obrázek

Co označuje termín Kronika? Definice výrazu, slova, termínu z projektu Wikipedia

Následující definice pojmu pochází ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Kronika (řecky chronos - čas, chronika - dějepisné knihy) je literární žánr vzniklý ve středověku, jedná se přitom o jeden z nejdůležitějších narativních historiografických pramenů. Oproti letopisům je kronika ve své formě složitější, často bývá označována za „košatější letopis“. Úlohou kroniky je chronologicky, tedy podle pořadí, v jakém se děj v časové ose odehrál, popsat jednotlivé historické události. Nejedná se však o systematickou vědeckou práci, tak, jak ji chápeme v moderní historiografii.

Hledejte v dalších zdrojích

Vyhledat termín Kronika ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat slovo Kronika ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat heslo Kronika na Google obrázcích

Hledat heslo Kronika na Google.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Kronika ve Wikimedia Commons

Hledat slovo Kronika ve fulltextu vyhledávače Info.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Kronika například ve Wikislovníku, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve vyhledávači Seznam.cz, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Výběr z často hledaných výrazů na tomto webu

Teď už znáte odpověď na otázku co je to Kronika? resp. co se skrývá pod slovem Kronika? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Kronika, odpověď na dotaz co je to Kronika?. Víte např. kdo to je Felčar? Znáte a víte kdo je Portáš? Pochopte prosím, že definice nemohou být pravidelně aktualizovány. Pojmy mohou mít různé významy v různém kontextu, v různých oborech. Radíme vám proto hledat slovo Kronika i v jiné části webu než je kategorie literatura. K vybraným textům jsme doplnili citaci z projektu Wikipedia.cz včetně odkazu na konkrétní podstránku na Wikipedii, kde se dozvíte víc. Ty lze využívat v souladu s licencí CC-BY-SA.

Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Kategorie literatura, Kniha v přírodě, kronika, ilustrační obrázek

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštívení online slovníku zaměřeného na definice odborných pojmů, významy slov, známé i neznámé pojmy, popisy termínů, přesné vysvětlení slov, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Stahujte romantické tapety na pozadí vašeho počítače z partnerské stránky. Na výběr máte z mnoha kategorií jako zvířátka nebo příroda.