Co je to?
Definice výrazu, termínu Kronika. Co znamená odborný pojem Kronika z kategorie Literatura?

Co je to Kronika? Význam slova

Vysvětlení pojmu, hesla, definice termínu Kronika

Popisování jednotlivých událostí v rámci různých kronik pamatují dějiny již stovky let. Literární žánr kronika vznikl již ve středověku a dodnes patří mezi důležité prameny poznání dřívějších dob. Na rozdíl od letopisů bývají kroniky složitější. Chronologicky popisují historické události.
Na našem území vznikla celá řada významných kronik, např. Kosmova kronika, Dalimilova kronika nebo Zbraslavská kronika.


Co je to Kronika? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Kronika. Co znamená odborný pojem Kronika z kategorie Literatura?

Neručíme za eventuální chyby v textech. Sepsáno redaktory Superia.cz

Zaujalo vás slovo, termín Kronika? Potom se o definici podělte s vašimi kamarády, známými a přáteli na Pinterestu, Redditu, Twitteru anebo na Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Kronika se nachází v kategorii Literatura

Klíčová slova: odborný výraz, slovník, co to je, odborné názvosloví, terminologie, přesný výraz, lexikon, co je to Kronika?, význam pojmu, heslo, formulace, wiki, synonymum, pojem, Literatura, význam slova, Kronika, význam


Pojem Kronika je v kategorii Literatura, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Kronika? Výraz, definice slova z Wikipedie

Následující definice pojmu pochází ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Kronika (řecky chronos - čas, chronika - dějepisné knihy) je literární žánr vzniklý ve středověku, jedná se přitom o jeden z nejdůležitějších narativních historiografických pramenů. Oproti letopisům je kronika ve své formě složitější, často bývá označována za „košatější letopis“. Úlohou kroniky je chronologicky, tedy podle pořadí, v jakém se děj v časové ose odehrál, popsat jednotlivé historické události. Nejedná se však o systematickou vědeckou práci, tak, jak ji chápeme v moderní historiografii.

Jiné zdroje informací o pojmu Kronika

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Kronika ve Wikimedia Commons

Vyhledat výraz Kronika ve fulltextu Seznam.cz

Hledat videa s názvem Kronika na Youtube

Zkusit najít pojem Kronika ve vyhledávači Yandex

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Kronika ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat výraz Kronika na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Kronika například ve Wikizdrojích, v Google překladači, v evropském vyhledávači Qwant, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Náhodné pojmy, výrazy, slova a odborné termíny

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku jaký je význam slova Kronika? resp. co se přesně ukrývá za slovem Kronika? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Kronika, odpověď na dotaz co je to Kronika?. Víte např. kdo to je Buzna? Znáte a víte kdo je Promotér? Termíny, slova, pojmy, resp. hesla mohou mít různé významy v závislosti na oboru a kontextu. Proto případně zapátrejte i v jiných kategoriích (než Literatura). Některé pojmy jsou obohaceny o citaci z Wikipedie. U nich uvádíme i konkrétní url projektu kde se dozvíte více. Ty lze využívat v souladu s licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu webu shromažďujícího slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, významy slov, známé i neznámé pojmy, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Stahujte romantické tapety na pozadí vašeho počítače z partnerské stránky. Na výběr máte z mnoha kategorií jako zvířátka nebo příroda.