Co je to?
Výraz, termín, definice slova Kronika. Co znamená odborný pojem Kronika z kategorie Literatura?

Co je to Kronika? Význam slova

Co znamená termín Kronika? Vysvětlení pojmu, definice hesla

Popisování jednotlivých událostí v rámci různých kronik pamatují dějiny již stovky let. Literární žánr kronika vznikl již ve středověku a dodnes patří mezi důležité prameny poznání dřívějších dob. Na rozdíl od letopisů bývají kroniky složitější. Chronologicky popisují historické události.
Na našem území vznikla celá řada významných kronik, např. Kosmova kronika, Dalimilova kronika nebo Zbraslavská kronika.


Co je to Kronika? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Kronika. Co znamená odborný pojem Kronika z kategorie Literatura?

Přes veškerou snahu mohou texty obsahovat faktické i pravopisné chyby za což se předem omlouváme.Text vytvořen redaktory Superia.cz

Uvedený text můžete pochopitelně sdílet s přáteli na internetových společenských sítích typu Pinterest, Reddit, Twitter či Facebooku, který je z nich nejznámější a nejpopulárnější.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu      

Výraz Kronika se nachází v kategorii literatura

Klíčová slova: slovo, co je to Kronika?, definice, terminologie, terminus technicus, co to je, co znamená, názvosloví, popis, odborný výraz, přesný význam, odborné názvosloví, význam, Kronika, slovník, wiki, definice pojmu, termín


Pojem Kronika je v kategorii literatura, ilustrační obrázek

Co se můžete dočíst ve Wikipedii o termínu Kronika?

Níže umístěný text je převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Kronika (řecky chronos - čas, chronika - dějepisné knihy) je literární žánr vzniklý ve středověku, jedná se přitom o jeden z nejdůležitějších narativních historiografických pramenů. Oproti letopisům je kronika ve své formě složitější, často bývá označována za „košatější letopis“. Úlohou kroniky je chronologicky, tedy podle pořadí, v jakém se děj v časové ose odehrál, popsat jednotlivé historické události. Nejedná se však o systematickou vědeckou práci, tak, jak ji chápeme v moderní historiografii.

Odkazy na jiné weby a vyhledávače

Hledat slovo Kronika ve vyhledávači Qwant

Hledat videa s názvem Kronika na Youtube

Zkusit najít heslo Kronika ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Najít pojem Kronika ve fulltextu Seznam.cz

Najít heslo Kronika ve vyhledávači Yandex

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Kronika ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Kronika například v Microsoft Bing, v Google překladači, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Víte, co znamenají tato slova, odborné termíny a pojmy?

Nyní již víte jaká je definice termínu Kronika? resp. co znamená výraz Kronika? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Kronika, odpověď na dotaz co je to Kronika?. Víte např. kdo to je Monika Trávníčková? Znáte a víte kdo je Markytánka? Nezapomeňte prosím, že výrazy, hesla mohou mít víc významů v závislosti na oboru a kontextu. Zkuste hledání odborného pojmu Kronika i v jiné kategorii než je sekce literatura. Některé pojmy jsou obohaceny o citaci z Wikipedie. U nich uvádíme i konkrétní url projektu kde se dozvíte více. Tyto lze přebírat, upravovat a dále šířit při splnění licenčního ujednání CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu online internetového slovníku zaměřeného především na přesné vysvětlení slov, popisy termínů, významy slov, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Stahujte romantické tapety na pozadí vašeho počítače z partnerské stránky. Na výběr máte z mnoha kategorií jako zvířátka nebo příroda.