Co je to?
Výraz, termín, definice slova Kronika. Co znamená odborný pojem Kronika z kategorie Literatura?

Co je to Kronika? Význam slova

Pojem, termín, heslo, vysvětlení výrazu Kronika

Popisování jednotlivých událostí v rámci různých kronik pamatují dějiny již stovky let. Literární žánr kronika vznikl již ve středověku a dodnes patří mezi důležité prameny poznání dřívějších dob. Na rozdíl od letopisů bývají kroniky složitější. Chronologicky popisují historické události.
Na našem území vznikla celá řada významných kronik, např. Kosmova kronika, Dalimilova kronika nebo Zbraslavská kronika.


Co je to Kronika? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Kronika. Co znamená odborný pojem Kronika z kategorie Literatura?

Provozovatel neodpovídá za správnost, úplnost a aktuálnost tohoto obsahu. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Text s definicí výrazu Kronika doporučujeme sdílet s kolegy na Twitteru, Redditu, Facebooku nebo jinde.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu      

Termín Kronika se nachází v sekci literatura

Klíčová slova: informace, terminologie, pojem, přesný význam, formulace, slovník, názvosloví, Kronika, vysvětlení, synonymum, popis, co znamená, co to je, význam pojmu, odborný výraz, lexikon, terminus technicus, termín


Pojem Kronika je v kategorii literatura, ilustrační obrázek

Ve Wikipedii se o heslu Kronika dozvíte následující

(Text byl převzat z mnohojazyčné online encyklopedie Wikipedia) Licence CC-BY-SA.

Kronika (řecky chronos - čas, chronika - dějepisné knihy) je literární žánr vzniklý ve středověku, jedná se přitom o jeden z nejdůležitějších narativních historiografických pramenů. Oproti letopisům je kronika ve své formě složitější, často bývá označována za „košatější letopis“. Úlohou kroniky je chronologicky, tedy podle pořadí, v jakém se děj v časové ose odehrál, popsat jednotlivé historické události. Nejedná se však o systematickou vědeckou práci, tak, jak ji chápeme v moderní historiografii.

Odkazy na jiné weby a vyhledávače

Najít slovo Kronika ve vyhledávači Yandex

Hledat videa s názvem Kronika na Youtube

Zkusit najít termín Kronika ve Wikislovníku

Vyhledat termín Kronika ve Wikizdrojích

Hledat výraz Kronika ve fulltextu Seznam.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Kronika ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Kronika například v evropském vyhledávači Qwant, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, ve fulltextu Google.cz nebo v Lingea slovnících.

Výběr z nejčastěji hledaných slov

Právě jste zjistili jaká je definice slova Kronika? resp. co označuje slovo Kronika? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Kronika, odpověď na dotaz co je to Kronika?. Víte např. kdo to je Filofob? Znáte a víte kdo je Portáš? Neměli byste zapomenout na to, že ke každému výrazu, může existovat víc definic v různých oborech lidské činnosti. Doporučujeme vám proto porozhlédnout se v jiných kategoriích (než literatura). Část textů obsahuje internetový odkaz i krátkou citaci z české verze projektu Wikipedia. Takovéto texty spadají pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, nezbývá než vám poděkovat za návštěvu stručného webového slovníku, který se zaměřuje na zajímavosti, významy slov, popisy termínů, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Stahujte romantické tapety na pozadí vašeho počítače z partnerské stránky. Na výběr máte z mnoha kategorií jako zvířátka nebo příroda.