Co je to?
Definice výrazu, termínu Kronika. Co znamená odborný pojem Kronika z kategorie Literatura?

Co je to Kronika? Význam slova

Pojem, termín, heslo, vysvětlení výrazu Kronika

Popisování jednotlivých událostí v rámci různých kronik pamatují dějiny již stovky let. Literární žánr kronika vznikl již ve středověku a dodnes patří mezi důležité prameny poznání dřívějších dob. Na rozdíl od letopisů bývají kroniky složitější. Chronologicky popisují historické události.
Na našem území vznikla celá řada významných kronik, např. Kosmova kronika, Dalimilova kronika nebo Zbraslavská kronika.


Co je to Kronika? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Kronika. Co znamená odborný pojem Kronika z kategorie Literatura?

Texty mohou obsahovat chyby nebo překlepy, za které se předem omlouváme. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Líbí se vám definice pojmu Kronika? Pak se o ní podělte s blízkými na sociálních sítích jako je Facebook a Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Kronika je v kategorii Literatura

Klíčová slova: terminus technicus, Kronika, co je to Kronika?, slovník, synonymum, termín, názvosloví, definice, popis, slovo, formulace, terminologie, heslo, Literatura, co to je, význam slova, Literatura, co znamená


Pojem Kronika je v kategorii Literatura, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Kronika? Definice výrazu, slova, termínu z Wikipedie

Tento níže umístěný text je převzat z internetové Wikipedie. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Kronika (řecky chronos - čas, chronika - dějepisné knihy) je literární žánr vzniklý ve středověku, jedná se přitom o jeden z nejdůležitějších narativních historiografických pramenů. Oproti letopisům je kronika ve své formě složitější, často bývá označována za „košatější letopis“. Úlohou kroniky je chronologicky, tedy podle pořadí, v jakém se děj v časové ose odehrál, popsat jednotlivé historické události. Nejedná se však o systematickou vědeckou práci, tak, jak ji chápeme v moderní historiografii.

Více informací o slovu Kronika doporučujeme hledat v těchto zdrojích

Zkusit najít heslo Kronika ve vyhledávači Qwant

Najít heslo Kronika ve Wikislovníku

Vyhledat výraz Kronika ve Wikizdrojích

Vyhledat termín Kronika ve fulltextu Seznam.cz

Najít termín Kronika na Google.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Kronika ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Kronika například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v projektu slovnik.cz, v Seznam.cz slovníku cizích slov, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Náhodných výběr odborných pojmů, termínů a slov

Na stránce jste se mohli dozvědět: co znamená slovo Kronika? resp. jaká je definice slova Kronika? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Kronika, odpověď na dotaz co je to Kronika?. Víte např. kdo to je Viktorie? Znáte a víte kdo je Převor? Nezapomeňte, že termíny a hesla mohou mít víc významů podle různých oborů. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu Kronika v jiné sekci než Literatura. U některých pojmů uvádíme i doplňující definici pojmu z Wikipedie včetně odkazu na konkrétní stránku Wikipedie, kde se dočtete více. Tyto lze přebírat, upravovat a dále šířit při splnění licenčního ujednání CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu online internetového slovníku zaměřeného především na definice odborných pojmů, zajímavosti, slovníková hesla, popisy termínů, přesné vysvětlení slov, významy slov s názvem Co Je To?.

Stahujte romantické tapety na pozadí vašeho počítače z partnerské stránky. Na výběr máte z mnoha kategorií jako zvířátka nebo příroda.